Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sült csirke combot ki hogy süti meg? fórum

Sült csirke combot ki hogy süti meg? (tudásbázis kérdés)


2012. nov. 27. 13:15
Nekem nagyon bevált a sütőzacskó. Nem kell bele mindenféle reklámozott cucc!!!("én úgy mondom, h omlósz...." és társai) Simán összekeverem a fűszereket, amiket a cslaád szeret, ezzel befűszerezve teszem a sütőzacskóba a husit, és simán a sütőbe megsütöm. Tényleg olyan szaftos és omlós/puha lesz, mint a reklámba. Mondjuk a bőre nem lesz ropogós, de nálunk inkább a puha, szaftos dolgokat szeretik. Sőt, úgy is szoktam csinálni, h teszek mellé vagy apró krumlit, vagy nagyobb hasábra vágottat, meg hagymát,fokhagymát. Ezzel már a köret is készen van. Nálunk nagyon bevált kaja, és tényleg fűszerektől függően mindig változatos izű husit lehet igy sütni. Mondjuk nem mindegy, h hol és mennyiért veszi az emer a sütőzacsit! Nekem tökéletesen bevált a Coopos 5 db/cs kiszerelésű zacsi, ami még most is 180 ft. Viszont uilyen méretűt és db számút láttam a Sparba több, mint 600 ft-ért!!!!!!!!!! xD
27. gevi1931 (válaszként erre: 12. - Ee0be7249d)
2012. nov. 27. 12:58

Bizony 4 perc nem tévedés! Csak azért teszem át serpenyőbe, hogy a bőre piros legyen, de akkor már,teljesen puha a husika.



Próbáld Ki és írd meg . Lívi

26. 298b15dfdd (válaszként erre: 24. - Dff946eb50)
2012. nov. 24. 10:10
:D
2012. nov. 24. 09:14

Ritkán sütök csirkecombot, de akkor legalább jóízűt.

Besózom és befűszerezem. Majoránna, kakukkfű,bors.

Közé fokhagyma.

Mindig kolozsvári szalonna ágyon sütöm.

Először a tepsiben fedő alatt, majd anélkül ropogósra.

Nem szeretem a csirke ízt...

Vöröshagymás köles, párolt sárgarépa mellé.

2012. nov. 22. 20:17

Na, kicsit hadd szemétkedjek: sehogy. Ha már megsült, minek süssem újra? :)))


Egyébként nem pácolom, fűszersó, vékonyan olajozom a tepsit, beleszórom a csirkét, fólia alatt puhul, utána leveszem, pirosra sütöm, kész passz.

2012. nov. 22. 20:16
Mióta kerámia serpenyőm van abban sütüm nagyon egyszerűen. Előre besózom, borsozom, szerecsendió, rozmaring keverékével meghintem, az edény alját csak "bekenem" olajjal (félkanálnyi), és szép pirosra, ropogósra sül kb. fél óra alatt. Nyilván vagy 10 percig fedővel.
2012. nov. 22. 19:41
Én mostanában mindent sütőzacsiban sütök. Egyrészt porhanyósabbra sül a hús benne, másrészről meg telerakom minden finomsággal, ami még a nyárból-koraőszből maradt..rakok bele vöröshagymát, szeletelve paprikát, egy pár gerezd fokhagymát, és a sózott-borsozott hússal együtt megsütöm. Kacsát is szoktunk így sütni, olyan finom a zsír, ami kisül belőle, hogy ihajj, mindenki rájár, míg el nem fogy. :)
21. cel
2012. nov. 22. 19:39

Tepsibe vagy sütőedénybe lerakom a combokat. Van, hogy kicsontozom, van, hogy egészben hagyom. Sózom, kevés vizet öntök alá és néhány gerezd fokhagymát dobok mellé, alsó-felső sütésen, 180 fokon sütöm bőrével lefelé, 30-40 perc múlva megforgatom, a hőfokot felveszem 200 fokra és készre sütöm, a hús omlós a bőre ropogós.


A legegyszerűbb sütési-párolási mód a sütőzacskós sütés.Husit bele a zacskóba, arra egy adag fűszer(keverék) egy kanálka liszt, zacskót lezárom és 180 fokon egy óra alatt nagyon finom hús étel lesz belőle.


Villanysütőm van.

2012. nov. 22. 19:37

én 220 fokra beteszem a sütőbe és lelocsolom kis olajjal,de nagyon kevéssel.és legjobb az oliva olaj..Természetesen sózom, borsozom előtte.


én nem teszek alá vizet,csak ráteszek alufóliát 1 órára,és csak az utolsó 20 percben veszem le róla.

2012. nov. 22. 19:35
Sült csirke fűszersóval pácolom be előtte való este,másnap fólia alatt párolom aztán pirosra sütöm isteni finom:))
2012. nov. 22. 19:34

Fel!????


Inkább meg.

17. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - Ee0be7249d)
2012. nov. 22. 19:33
nem pácolom be előre, hanem mielőtt sütöm, mustárt összekeverek színes tarka borssal, frissen facsart citromlével, sóval, kevés pirospaprikával, reszelt fokhagymával, és kevés finomra reszelt vöröshagymával, szárított zöld fűszerekkel ( petrezselyem, rozmaring- őrölt!-, oregáno, bazsalikom, zsálya), és ezzel a keverékkel alaposan megkenem a combokat minden irányból, sorbarakom tepsibe, karikázok még rá paradicsomot, paprikát, és vöröshagymát, közéjük dobálok még pár gerezd fokhagymát (a zöldségeket is megsózom a végén). Öntök alá egy kis vizet, jó alaposan lefedem alufóliával, aztán irány a sütő (nem, nem teszek alá semmi zsiradékot). 1,5- 2 órán át alacsonyabb hőfokon (180 fok körül, lehet kicsit melegebb, de hidegebb ne!) inkább párolom, majd ennyi idő leteltével leveszem a fóliát, és ha már omlós, puha, akkor feltekerem a sütőt 200- 220 fokra, és megpirítom. Fúúúú, de finom! Nme kell sütőzacskó, és a párolás alatt annyi saját zsiradék sül ki belőle, h nem is gondolnánk. Isteni szaftja is lesz, és egészséges...
16. a6bc29c843 (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2012. nov. 22. 19:33
szalonnát sem? én húst biztos nem.
2012. nov. 22. 19:32

fúúúúúúj

meg nem enném, ami mikróban fő+sül :(

2012. nov. 22. 19:30

Vagy ki-, vagy meg... de fel semmiképpen.

Ha meg már sült, akkor hogyan fel???

13. a6bc29c843 (válaszként erre: 11. - Gevi1931)
2012. nov. 22. 19:29
csirkemájat szoktam így mikróban. :)
12. ee0be7249d (válaszként erre: 11. - Gevi1931)
2012. nov. 22. 19:26

Úristen ennyi idő alatt megsül ezt nem hiszem el!!

4 perc alatt??

2012. nov. 22. 19:23

A leggyorsabb mikróba, jól bepácolom, mikor mivel- grill fűszer,-kakukkfű, -fokhagyma,bors, só ,ami a kezembe kerül.


Mindegyiknél a csontnál jól bevagdosom, másnap a bőrével lefelé egy mikrózható tálba teszem, és 2 percre be indítom, majd meg fordítom és megint két percig sütőm.


Tulajdon kép már fogyasztható is de szeretem ha a bőre ropógos így egy kk olajat serpenyőbe teszem és le pirítom.


Ha töltöm bőr aláteszem a tölteléket és rá a rácsra 2 dl vizet alá öntök és légkeverésesen meg sütöm soha nem takarom le semmivel

2012. nov. 22. 19:20

Most sütöm pont. Szóval néhány órája besóztam a csirkét, serpenyőbe tettem vizet, kis olajat, és párolom fedő alatt. Ha kicsit puhul leveszem a fedőt, hagyom a vizet elpárologni, majd öntök olajat, és pirosra sütöm. :)

Fokhagymát teszek rá, bár most káposzta ágyon lesz. :)

9. ee0be7249d (válaszként erre: 8. - Kamukero)
2012. nov. 22. 19:17
Ezt nem értem?
2012. nov. 22. 19:16
Gyógyulj meg hamar !
7. mafalda (válaszként erre: 5. - Mafalda)
2012. nov. 22. 19:15
bocs.Stanecli=zacskó
2012. nov. 22. 19:14
Mióta elektromos sütőnk van, inkább megfő, mint megsül, hiába nem teszek alá vizet:S Nem tudom, hogy tudnám ropogósra sütni benne.
2012. nov. 22. 19:14

Nem pácolok.Agyag edényben sütőben vagy gázlángon serpenyőben sütöm kevés zsírral.

Régebben 1 kg sóban is sütöttem és barna stnecliban is.Úgyis nagyon finom.

2012. nov. 22. 19:14
A bőrét én mindig le húzom.
3. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Ee0be7249d)
2012. nov. 22. 19:12
majoranna, kakukkfű, rozmaring, fokhagyma, bors -ezeket szereti a csirke
2012. nov. 22. 19:12

pácolni érdemes, pl. szójaszósz+fokhagyma keverékben, bőre alá is bedörzsölve


vagy olaj+fűszerek keverékében


Én mindig alufólia alatt sütöm, csak a végén veszem le

2012. nov. 22. 19:08

Milyen fűszereket használ?

Le fedi sütés közben vagy csak simán úgy rakja be??


Be pácolja előtte valónap,vagy sütés előtt fűszerez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook