Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Stresszes munka mellett max.hány hónapig dolgoznál terhesen? fórum

Stresszes munka mellett max.hány hónapig dolgoznál terhesen? (beszélgetős fórum)


1 2 3
54. ice kuszi (válaszként erre: 49. - 298dc77b34)
2008. jan. 17. 08:14
Ne törődj vele, hogy mit gondolnak, a főnöködet sem érdekli, hogy veled mi lesz, téged se érdekeljen az ő problémája, ezt csak így lehet felfogni! Nekem ezt sokan mondták az elején, de nem hittem el, és most a saját bőrömön tapasztaltam! Pedig nem érte őket váratlanul a dolog, már az esküvőnk után kérdezték, hogy mikor, és én meg is mondtam: bármikor!:-)
53. ice kuszi (válaszként erre: 51. - Agoca)
2008. jan. 17. 08:08
Szia! Biztos, hogy kiírnak, de ha nem hozzák szóba, szólj! Egyébként GRATULÁLOK! Ha pozitív a teszt, biztos, hogy baba van!!!:-)))
52. viki021 (válaszként erre: 50. - 298dc77b34)
2008. jan. 17. 08:04
De terhesség alatt is!!!!
51. agoca
2008. jan. 16. 15:56
Sziasztok! Én pénteken megyek hüvelyi ultrahangra, remélem van babám, a tesztem pozitív lett. Szeretnék egyből táppénzre menni, mivel napi több órát kell vízben, medencében töltenem. Remélem simán menni fog és kiírnak.
50. 298dc77b34 (válaszként erre: 48. - Viki021)
2008. jan. 16. 12:14

Szia!

Amikor közlöd a főnököddel a terhességet, nem szüntetheti meg a mviszonyodat, amennyiben az határozatlan időre szól, és már nem próbaidős vagy. A tulajváltás már bonyolultabb, mert akkor a régi munkáltatóddal megszünik a jogviszonyod, és az új tulajnak szíve joga eldönteni, h. foglalkoztat-e tovább.

Ha tápénzre mész, az adhat védettséget, mert táppénz alatt felmondási tilalom van!

49. 298dc77b34 (válaszként erre: 47. - Ice kuszi)
2008. jan. 16. 12:10

Szia! Én is ettől félek! Mert ha tekintettel lenne a főnök az állapotomra, és nem terhelne annyira, szivesen dolgoznék még pár hónapig.

De sajna nem így ismerem őt. Nincs tekintettel másra, és csak magát fogja sajnálni, h. őt mindenki "cserbenhagyja".

2008. jan. 16. 08:09

Sziasztok!

Hát az én munkahelyemen is áll a bál.Ma fogom bejelenteni a nagyfőnöknek hogy babaát várok.Úgy tudom innentől védett vagyok.Az üzletvezető már tudja.Viszont megsúgták hogy tulajváltás lesz és nem tudom mit csináljak.Úgy tudom hogy akkor sem küldhetnek el.Vagy menjek már most táppénzre?De ez még korai lenne.Igaz eladó és pénztáros vagyok egy boltban ahol végig kell állni a 8 órát:((((

47. ice kuszi (válaszként erre: 44. - 298dc77b34)
2008. jan. 16. 08:00
Szia! Hasonló szituációban vagyok én is, szept. közepén tudtam meg, hogy terhes vagyok, január végéig vállaltam, de nagyon megbántam! Sajnos nincsenek tekintettel a megváltozott állapotomra, megpróbálnak kihasználni minden területen, amíg még lehet! Közben persze nagy a felháborodás, hogy miért nem maradok tovább? Úgyhogy jól gondold meg, nem éri meg, nem értékelik, és még bajotok is lehet belőle!!!
46. Lucus
2008. jan. 15. 21:49

Sziasztok,


Én marketinges vagyok, közepesen nagy pörgéssel. most kezdem a 7. hónapot, de már nagyon nehezen bírom a 8 (hacsak annyi lenne) órás munkát.

Úgy döntöttem, hogy a 8. hónapban már csak 6 órázom, a 9-ben pedig teljesen abbahagyom.


Lucus

45. 262b7bb370 (válaszként erre: 44. - 298dc77b34)
2008. jan. 15. 12:52
Szia Sziszibabuka! Én bankos vagyok és szintén néha "étlen-szomjan" egész nap, amire persze próbálok odafigyelni. Első terhességemnél nem figyeltem eléggé oda, a 26. héttől emiatt elkezdtem görcsölni ezután szigorú fekvés 36.héten szülés, szerencsére egészséges babám lett. Most a másodiknál már sokkal jobban vigyázok, a 20. hetet töltöttem be, még mindig dolgozok, de kevesebbet vállalok be mint eddig. Az én főnököm sem családos, de én őszintén elmondtam neki a félelmeimet és megértette, hogy ez egy valóban más állapot.(ha nem ezt tenné, akkor sem éri meg kockáztatni)
2008. jan. 15. 11:40

Sziasztok, jogi területene dolgozom, nagyon stresses munkahelyen, ahol a napi 8 órában végig ott kell lennem agyban, sokszor étlen szomjan egész nap. Mit gondoltok, meddig dolgozzak?

Meg különben is hogy mondjam meg a főnökömnek, aki egy 40-es agglegény??? Segítsetek!!!!

43. petka (válaszként erre: 41. - Lucus)
2007. dec. 24. 19:21
Szia, nem tudom hogy a kérdésedre válaszolok-e, de azért elmondom. A baba születéséig táppénzen vagy, mintha simán beteg lennél. A baba születésének napjától asszem 168 nap a GYÁS. Akkor a teljes fizetésedet kapod. Utána indul a GYED, a bébi 2 éves koráig. Szóval az első fél évben mindenképpen megéri otthon maradni.
2007. dec. 24. 18:36
Max3-4
41. Lucus
2007. okt. 9. 14:36

Sziasztok Lányok,


Szeretnék minél tovább hozzájárulni a családi kasszához, pénzt keresni. Ha jól tudom szülés után kb még 6 hónapig a fizetés 70%-át megkapjuk. De mi történik akkor ha előbb abbahagyja valaki a munkát? Onnantól számítódik a 6 hónap? Vagy ha kiír a doki akkor más a helyzet? Nem szeretnék 9 hónapos kormig dolgozni, mert a munkám mellette nem tudnák elg odafigyelést adni a babámnak...


Köszi a válaszotokat!

2007. szept. 12. 19:55
Timi 32!Velem is szintén így volt mint Daniellel!A Nődoki ad egy összefoglaló szakorvosi leletet abban megírja hogy mit látott odabent,persze javaslatnak is kell szerepelnie rajta pl.:Táppénz javasolt, vagy kímélő életmód akkor ha megbeszéled vele írhat egy-két negatív dolgot is ami persze nem valós!És ezt kell megmutatni a háziorvosnak és ő csak -e javaslat alapján írhat ki táppénzre!
39. d677403e61 (válaszként erre: 37. - Timi32)
2007. szept. 11. 18:36
Táppénzre a háziorvos vesz, a nőgyógyász csak javaslatot írhat, hogy miért javasolja a kismama táppénzre küldését. Velem legalábbis így volt.
2007. szept. 11. 15:51

szia.Engem így a proble´ma´val az urulógus vett fel,de 25.-e´n megyek a nögyógyászatra,e´s tovább onne´t kell,hogy kiírjanak.

Ez Ne´metorsza´gban van.Otthon nem tudom,hogy ki vesz fel ta´ppénzre.

gratula a babához.

Szerintem a ha´zidokinak is ki kell hogy i´rjon.

37. Timi32
2007. szept. 11. 15:37

Sziasztok

Kérdésem lenne.Nem a nődoki vesz fel táppénzre?Külön elkell mennem a háziorvoshoz?

2007. szept. 11. 11:24
sziasztok csajok!Hát engem is kiírtak egyenlőre csak +3hetet mondtam meg a főnöknek,utána persze majd még 4 hét és így tovább!Szia Németország!!!Hát elég jól megnyaggattak téged azok a szemetek!!Nagyon örülök hogy most már megnyugodhatsz!Pihenj nagyon sokat!kérdezted mit lehet itthon csinálni?!hát én alszok 10-11-ig!Még ha már fel is kelek 5-ször akkor is visszaalszok!:-)Utánna felkelek,főzök valamit az emberkémnek aki 16:10-kor ér haza a munkából,ebédelek én is olyan 13:00 körül,és teli pocakkal megint alszom egy órácskát.Ha nagyon unom a banánt akkor majd elmegyek a barátnőimhez vagy netezek vagy anyócámat meglátogatom , persze ha nem dolgozik!Varrónő az egyik szakmám varrogatok új függönyöket vagy gobleinezek meg ilyenek!Ja és legfőképpen NYUGODT VAGYOK!
2007. szept. 10. 18:23

Kiírt a doki engem is.

Nagyon mondani sem kellett neki.Azt mondta ahogyan most vagyok,i´gy nem lehet dolgozni.csak hogy vigyázni kell magunkra,és a vesémre.

Volt közteteknek probléma a veséjével a terhesség alatt???

Mit csináltok otthon ege´sz nap hétröl-hétre??

A ha´ztartás nem olyan vészes.

2007. szept. 10. 07:27
semeddig, azonnal elmennék.Nehogy már a gyermekemet veszélyestesem sok hülye miatt.Nincs az a pénz amiért maradnék
2007. szept. 10. 07:18

ma du.megyek vissza az urolo´gushoz,mert ele´g rendesen fájt a vesém a he´tve´gen.Már hajolni is nehezemre esik,ami pedig kell a munkám miatt.

Remélem,hogy kiírnak,vagy elmegyek én is a háziorvoshoz.Igaz,itt akkor kréll a háziorvoshoz menni,ha csak odavonatkozó problémák vannak.

majd kiderül.

2007. szept. 9. 19:35
A két csík után elmendtem a háziorvosomhoz,ő elküldött vérvételre,nőgyógyászhoz és utánna már a munkám és más egyéb ok miatt veszélyeztetett terhesnek vettek 6 hetesen.
2007. szept. 9. 19:07
Én a poz. teszt után csak 2 hétig dolgoztam,tovább nem mertem az előzmények miatt.De normális esetben sem hiszem,hogy sokkal tovább dolgoztam volna.
2007. szept. 9. 18:20

Semeddig!

Felénk a kismamákat kiírják táppénzre,nem kell nekik dolgozni.Neked is ezt ajánlom,az egészségetek érdekében.

2007. szept. 9. 13:08
Ùgy látszik,erre az oldalra már nem jön senki????
2007. szept. 8. 21:55
azt nem i´rtam,hogy vendégláto´ban dolgozom e´n is.egy hotelban szobalányke´nt,+egy hentesne´l konyha´ban.
2007. szept. 8. 21:53

Sziasztok.Most olvastam az oldalt,és hasonló cipöben ja´rok én is.

Most a 21.hétben járok.Nekem a 8.héttöl tudják,hogy terhes vagyok.Kevesebb a munkám,de me´gis fa´rasztó.Voltak kisseb problémaím,de a doki azt mondta,hogy nyugodtan dolgozhatom tovább.A harmadik hónapban begörcsöltem egy szombaton.Nagyon megijedtem,hogy baj lessz a babámmal.Ügyelet,kórház,majd kiderült,hogy a vese´m.Az orvosok azt mondták,hogy igyak annyit,amennyit bírok,és jobb lessz.Ez segített is 2 hónapig.Kb.2 hete megint elöjöttek a fájások.tegnapelött visszamentem az orvosomhoz,hogy megint fa´j,nem tudom,hogy mi ez!Egyböl i´rtak egy beutalót az urológia´ra,mert meglátták,hogy a vesém el van nyomva.

Az urulógus ezt megerösi´tette,kiderült,az én dra´ga leendö kislányom,rajtafekszik a vesémen.ahogyan gyarapszik a sújja,annál jobban nyomja a vesémet,és a húgycsövet.

A ve´geredmény,be kell egy tömlöt tenni a cese´mbe,hogy késöbb a vese´m tova´bbra is normálisan eltudja látni a feladata´t.Me´g így sem i´rtak ki.Azóta minden nap fa´j a vesém,de nem kibi´rhatatlan.Amíg lehet,nem szeretne´m azt a tömlöt,mert félek,hogy nagyon fog fa´jni,meg milyen lessz utánna.

he´tfön munka uta´n elakarok menni a dokihoz,vagy kedden,hogy valahogyan óldjuk meg a kiíra´st.

Nem tudom,hogy mi lessz a végeredmény.

Az at igazság,hogy mink a fe´rjemel 4.e´ve élünk németorsza´gban.Itt nem megy olyan könnyen a kii´ra´s.

valaki i´rhatna nekem is valami biztatót.

Jó lenne itt bennt maradni levelezgetni,mert nincsen nagyon sok alkalom a magyar nyelvet haszna´lni itt.Csak itthon a családban.

26. bea83 (válaszként erre: 24. - Elizabeth3)
2007. szept. 8. 15:04
Úgy ám! Remélem sikerül! Dolgozni terhesen csak úgy érdemes,ha minden ok,ne halogasd a dolgot a dokival Melus.A stressz is ártalmas a babára,hogy a fenébe nem?Vigyázz magatokra!
25. fe20557d00 (válaszként erre: 21. - M.melus)
2007. szept. 4. 15:54

Ha munka nélkül is maradsz az már a gyest gyedet nem érínti,mert rögtön táppénzre vesznek,a gyest meg a gyedet pedig az azt megelőző évek szerínt számolják,úgyhogy az miatt ne aggósd!

Bármelyik nőgyógyász javasolja a betegállományt,ha ezt így ahogy van elmondod őszíntén,de elég ha azt mondod amit Bea is írt,görcsölsz...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook