Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Streptococcus agalactiae fertőzés fórum

Streptococcus agalactiae fertőzés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
26. jaya (válaszként erre: 24. - 92ba3c78f9)
2007. nov. 5. 18:46

Szia!


Én Pesten élek (jelenleg) és a Péterfybe járok. Itt van az urológia is, ami közelebb is van mint a háziorvosom.

Voltam is ott szerdán és vártam vagy egy órát... Ráadásul kénytelen voltam gyerekkel menni, mivel egész nap egyedül vagyok itthon vele.


Szerencsére ott nem ráztak le. (Pedig teljesen fel voltam készülve, mindenféle reakciókkal, napokig ezen idegesítettem magam.)

Sőt, nagyon rendesek voltak, azonnal levették a pisit és még egy vese és hólyag UH-t is csinált a doki. A héten kell visszamennem az eredményért, valószínűleg csak pénteken tudok majd.


Egyébként - tudom h furán hangzik - vmilyen szinten szeretném, ha kitenyészne belőle. Csak azért, mert akkor kénytelenek lennének foglalkozni vele és időről időre leellenőrizni.

Ha meg negatív, az engem nem nyugtat meg, tudván h bármikor visszatérhet...


De Neked gratulálok a negatív eredményhez!!

Remélem, most már így is marad!

Többször már nem ellenőrzik?

Vagy egyszer azért még megnézik szülés előtt?


Vonalzót nem tudom, h hogy és hova lehet/kell tenni, én csak emiatt a topik miatt regisztráltam, mást nem is olvasok itt.

25. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 24. - 92ba3c78f9)
2007. okt. 31. 17:44

Most nézem az adatlapodon, hogy a fővárosban élsz.


Vonalzót nem teszel fel?

2007. okt. 31. 17:42

Szia Jaya!


Megtudtam ma az eredményemet: negatív lett a legutóbbi tenyésztés. Nagyon örülök neki, így most nem kell antibiotikumot szednem újra.


Nem értem, hogy a háziorvosod miért nem adhat beutalót. Az enyém simán adott. Pedig most legutóbb nem ő írta fel a Semicillint, hanem a nőgyógyász, és még pont a nőgyógyászom mondta, hogy azért ne menjek hozzá, hogy beutalót adjon a kontrollra, megírhatja a háziorvosom is. Így is lett. Szóval nem értem.


Ha már az urológiára kell menned, ott ne hagyd magad, nehogy elküldjenek onnan is!!! Egyébként melyik kórházba jársz, merrefelé laksz?


Én nógrád megyei vagyok.


Szia, majd írd meg, mi történt Veled!

23. jaya (válaszként erre: 21. - 92ba3c78f9)
2007. okt. 30. 11:01
Egyébként én meg pont a lánynevekkel vagyok úgy, hogy nem tetszik egyik sem. :o)
22. jaya (válaszként erre: 21. - 92ba3c78f9)
2007. okt. 30. 11:00

Szia!


Képzeld, tegnap felhívtam a házi orvosom, de csak az asszisztensnővel tudtam beszélni. Kérdezte h mit akarok (nem így :o)) én meg mondtam h vizelettenyésztésre beutalót. Mire mondta h azt ők nem adhatnak, az urológián kell kérni...


Ezt egyszerűen nem tudom elhinni!!!! Mi az h nem adhatnak?? Ilyen nincs!


Most mehetek az urológiára és könyöröghetek ott nekik, valamint reménykedhetek h adnak-e egyáltalán, mert biztos vagyok benne, hogy majd ők is kitalálnak valamit, hogy nem adhatnak, csak ha így meg úgy...


Nem hiszem el, hogy olyan óriási nehézség lehet ideadni egy darab fecnit.

21. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 20. - Jaya)
2007. okt. 25. 14:01

Szia!


Sokszor az embernek magának kell kézbevenni a sorsát! Ha kell, akkor lépj Te, kérj a háziorvostól beutalót a laborba vizelettenyésztésre. A háziorvossal már beszéltél erről? Talán ő tájékozottabb, mint a nőgyógyászod.


Nálunk az eredmény kész lett 2-3 nap alatt, úgyhogy addig bőven van időd, míg mész a nődokihoz.


Ha valóban kislány lesz, úgy néz ki eddig, hogy Gréta nevet kap. De még gondolkodunk rajta. A fiúnevekkel hadilábon állok, nem találok olyat, ami igazán tetszene.


Talán az Ádám, de az nagy kiszúrás lenne szegénnyel: szülinap, karácsony és még névnap is, mind együtt?!

20. jaya (válaszként erre: 19. - 92ba3c78f9)
2007. okt. 25. 11:28

Szia!


Na, igen, nagyon könnyen rá tudják ezt mondani az orvosok. Holott van, akinek meghal emiatt a kisbabája, vagy sérült lesz örökre...


Én 3 hét műlva megyek legközelebb (elvileg) a dokimhoz, addigra meg akarom csináltatni a tenyésztést, h ha kitenyészik, láthassa ő is. Már egy kicsit hülyén érzem magam h mindig én okoskodom ott neki. :o)


Az (is) a baj ezzel a Streptococcus-szal, hogy nagyon sok orvos rendkívül tájékozatlan és tudatlan ezzel kapcsolatban. :o(

Emiatt nem is nagyon veszik komolyan.

(Persze a legnagyobb baj vele az h egyáltalán létezik és problémákat okoz...)


Én is Semicilint kaptam anno.


A kisfiamat 30 hetesen majdnem pont ilyen súlyra becsülték! :o)


De jó Nektek! Ő lesz a karácsonyi ajándék! :o)

Mi a neve?


Majd megírom, ha történt előrelépés a tenyésztés ügyében!


szia,


jaya

19. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 18. - Jaya)
2007. okt. 23. 07:35

Szia!


Igazán nem szerettelek volna megijeszteni. Azt mondják az orvosok, hogy nem kell túldramatizálni a dolgot, szó szerint ezt írta az egyik doki a neten! Persze könnyen beszél az, aki nem jár ilyen cipőben... Én optimista vagyok, és bízom benne, hogy minden jól alakul majd!!!


Mindenféleképp kérd a vizelettenyésztést, ha más nincs, akkor a háziorvosod is adhat beutalót! De ha úgy érzed, hogy nem megfelelő az orvosod hozzáállása, még nem késő (sosem késő) orvost váltani!


Tegnap voltam a nőgyógyászomnál. Semicillint - 250 mg-osat - írt fel, melyből az első 2 kapszulát az imént kaptam be. Naponta 4 x 2-őt kell, 5 napig. Ha elfogyott, újra megyek a laborba. De ha ennek eredménye jó is lesz, még a 36. héten újból kitenyészhet. Tehát mindenképp kapok majd antibiotikumot a szülés alatt.


Az első szűrés betöltött 16. héten történt, meghatározott napra kellett mennem - az AFP miatt. De gondolom, nálad is így zajlott.


December 27-re vagyok kiírva. Tegnap volt UH is, mindent rendben talált. Már koponyavégű a fekvése, sokat mocorog. A súlya 1620 g. Mindvégig azt mondták, hogy kislány. Nagyon remélem, így is marad!


Ne félj, minden rendben lesz! Beszélj az orvosoddal a tenyésztés ügyében! Írd meg feltétlenül a fejleményeket. Nagyon kíváncsi vagyok!

18. jaya (válaszként erre: 16. - 92ba3c78f9)
2007. okt. 22. 21:38

Szia, Martyr!


Nagyon sajnálom, hogy már megint kitenyészett ez a Streptococcus! Hihetetlen, hogy nem lehet tőle megszabadulni! :o(


Most jól megijesztettél engem is, mert - mint azt mondtam - nekem nem csináltak vizelettenyésztést.


Nagyon jó, hogy ilyen az orvosod!


Milyen antibiotikumot kaptál?


Mikorra vagy kiírva?


Én mégcsak 18 hetes vagyok.


Az első szűrés mikor volt Neked?


Kisfiút vársz vagy kislányt? :o)

2007. okt. 20. 06:42

Jaya!


Hány hetes vagy? Nincs még vonalzód...

16. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 14. - Jaya)
2007. okt. 20. 06:39

Szia Jaya!


Tegnap hoztam el az eredményeimet a laborból. Eléggé megdöbbentem, bár nem ért váratlanul: a strepto ismét kitenyészett a vizeletemből!!! (Egyébként most vagyok betöltött 30. hetes). A hüvelyváladékból valami egyéb tenyészett ki, de nem értem, hogy mi az.


Egyszóval az I. szűrésen, és most a II. szűrésen is csak a vizeletből tenyészett ki! Neked is jó lenne, ha elvégeznék. Jövő héten megyek az orvosomhoz, valószínűleg nekem is újra antibiotikumot rendel majd, utána pedig újabb tenyésztést.


A III. szűrésen meg ki tudja, mi lesz? A gyógyszer ellenére lehet, hogy újra felbukkan, és minden kezdődik előlről.


Én egy vidéki kórházba járok, itt is fogok szülni, és örülök, hogy az orvosomnak ilyen a szemlélete, ő már a múltkor megmondta, hogy biztosan antibiotikumot kapok a szülés alatt, legyen az majd "sima" vagy császár.


Az előző terhességem 1998-ban volt, akkor nem volt ez a bacim, ellenben toxoplazmózis gyanú miatt jártam néhány vérvételen... Melyet önszorgalomból kezdeményeztem.


Javaslom, hogy kezdeményezd a vizelettenyésztést, amihez nálunk a beutaló papírt a háziorvosom adta, de persze a nőgyógy. is megteheti ugyanezt.


Majd írj, hogyan alakult!

15. jaya (válaszként erre: 13. - 91da1d93eb)
2007. okt. 19. 21:19

Szia, Adri!


Szorítok h minden rendben legyen a babákkal!


jaya

14. jaya (válaszként erre: 11. - 92ba3c78f9)
2007. okt. 19. 21:17

Szia, Martyr!


Én szülés előtt közvetlenül nem kaptam antibiotikumot. Azt mondták, mivel beszedtem a Semicilint és utána nem is tenyészett ki, ezért nem kell. Én meg elhittem. :o(

Most nem fogom annyiban hagyni, az tuti!!


Az jó h Veled ennyire törődnek! Nálunk (Péterfy) csak a 36. héten szűrték volna elvileg, csak én könyörögtem ki előbb. Mivel végig fenyegető koraszüléssel feküdtem itthon, féltem h mi lesz a szűrés nélkül.

Vizelettenyésztés? Még csak szóba sem került. :o(


31. és 36. héten csináltak tenyésztést végül. Hüvelyváladékból.


Neked volt olyan h a hüvelyváladékból nem tenyészett ki csak vizeletből? Mert nekem a dokim csinált most tenyésztést, nem volt benne Streptococcus, de vizeletet nem is néztek. Lehet h abban meg van...


Mi lett az eredményed???


Hányadik héten vagy most?


Neked az előző terhességedben nem volt semmi problémád ezzel?

2007. okt. 19. 07:52

Sziasztok!!


Kisbabaként fertőztek meg ezzel a streptococcussal és azóta kísért. Mindig volt folyásom, néha túrós és szinte mindig viszkettem.

Próbálták kikezelni, de soha sem volt sikeres. Aztán most hogy babát szeretnénk volt minden baj. Sokáig nem sikerült. Aztán amikor kiderült hogy a kenetben is benne van ez a coccus akkor tudtam meg hogy babákat várok. A méhnyálkahártyát gyulladásban tartja és ezért nem tud megtapadni a babóca.

Kaptam Gynevac vakcinát és most azzal kezelnek. egy hét után már megszűnt a túrós folyásom és nem viszketek!!!!!!!!!!!!!!!!

Tegnap kaptam meg a másodikat.

Volt uh-m. a babák jól vannak és próbálkoznak életben maradni!!!

2007. okt. 18. 19:00

sziasztok!

elöször is magamról annyit hogy 24 éves lány vagyok!Beteg!De még azt sajnos nem tudják az orvosok hogy mi bajom van!Az egész egy fehéres-néha-szintelen folyással kezdödött,amit annak tudtak be az orvosok hogy valoszinüleg összeszedhettem v.mit a strando vagy-mivel koleszos voltam a közös helységekben!Vettek kenet mintátés citologiát!Minden eredményem negativ lett!Kaptam olyan gyógyszert amit magamtól is megvehettem volna a gyógyszertárban,mert nem használt,sajnos!Teltek a napok megszünnt a folyás,reménykedtem hogy rendbejövök!Nem igy törént!Elöjött ugyanaz a bajom ami volt a folyás visszatért,elmentem dokihoz-vizsgálat,kenet vétel vér stb...mindenem negativ lett!Kaptam megint gyogyszert nem változtatott semmin!Ez a dolog a mai napig nem mult el,söt még rosszabb lett,ugyani szemölcsök jelentek meg rajtam !Rengetek orvosnál jártam már(nögyögyász)akik semmit sem tudtak kezdeni velem-elküldtek bör és nemibeteg gondozoba!A doki csak nézet,ezzel nem tudok mit kezdeni volt a válasz,mire én sejtettem nem Ön az első aki ezt mondja nekem!Vett ö is mintat kenet meg ver(aids teszt),mondanom se kell minden eredmenyem negativ lett!Semmit sem javultam!Most több honap után eljutottam addig hogy volt egy mütétem-amit ugy gondolok felesleges volt megcsinalni -ahol eltávolitottak egy szemölcsöt rólam,amit elküldtek szövettanra!Az eredmény jo indulatu daganat-nem kezeljuk majd az immunrendszerem legyözi a kort-volt a válasz!Reménykedtem is benne,de nem igy lett,egyre rosszabb-mert terjednek ezek a szemölcsök-es ami a legszebb az egészben hogy ezek váladékoznak de ugy hogy nincs az a betét ami azt felfogja!Mivel nem javult a helyzet beszeletem az orvosommal,aki elküldott tenyésztésre-2 hét után jött meg az eredmenyem:STREPTOCOCCUS AGALACTIAE.Hogy ne teljen hasztalanul az a két hetem elmentem megint egy börgyogyászhoz-akinél már meg sem lepödtem azon, hogy Ö sem tud mit mondani,de legalább azt mondta nem hagyjuk annyiban a dolgot es segit megtalalni mik lehetnek ezek a kinövések!Ö az első percben kizárta a HPV és a Clamidia stb..fertözéseket,mert mint mondta ezek nem olyanok!


Most várok a korábbi szövettani eredményemre hogy hatha ezen el tud indulni a börgyógyasz dokim,ha ez nem sikerül akkor megint mennem kell mütétre-de ezzel mar ugy vagyok hogy megyek és megcsinálom nem érdekel csak legyen már vége az egésznek!Ez már nem állapot ami velem van!Ennyi orvosbol senki sem tudja megmondani mi bajom van?!


Bocsánat,ha v.kit untattam!


Ha meg tudok v.mi eredmenyt akkor irok!

sziasztok!

11. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 10. - Jaya)
2007. okt. 18. 09:08

Szia Jaya!


Köszönöm, hogy megosztottad a történetedet!


Remélem, nem lesz semmi problémátok már a baci miatt!


Én most is izgalomban vagyok, ugyanis kedden voltam a II. szűrésen. Nekem nem kellett könyörögnöm, nálunk automatikusan elvégzik a vizelet-, ill. hüvelyváladék tenyésztést. Holnap lesz kész az eredménye a kedden levetteknek.


Elképzelhető, hogy nekem is újra császár lesz. De akárhogy is alakul: "simán" vagy császárral, közvetlen előtte antibiotikumot fogok kapni megelőzésként. Te nem írtad, hogy a műtét előtt kaptál volna. Nem adtak? Azt olvastam, hogy a műtét nem zárja ki, hogy megfertőződjön a baba.


A III. szűrésen már nem volt tenyésztésed, csak a 31. héten?

10. jaya
2007. okt. 17. 22:01

Szia, Martyr!


Nekem sajna van tapasztalatom Streptococcus agalactiae-vel kapcsolatban.


31 hetes terhes voltam, amikor hosszas könyörgésem után a dokim csinált nekem egy tenyésztést és kitenyészett ez a baci. Pont amitől a legjobban féltem.

Kaptam rá Semicillint, majd megismételték a vizsgálatot és akkor már nem tenyészett ki.

Azt mondták, nem lesz gond.

Császárral szültem, de nem emiatt.

A császár miatt aztán végképp megnyugodtam, h ha jelen is van a fertőzés, tuti nem kapja el.


Kereken 1 hónapos volt a kisfiam, amikor rosszul lett. A kórházban nem tudták először h mi baja, agyhártyagyulladásra gyanakodtak. Majd kiderült, szepszise van. A véréből kitenyésztett baktérium: Streptococcus agalactiae.


Szóval, mindezek ellenére, mégis elkapta.

Hogy hogyan, máig nem tudom.

Méhen belül?

Császár közben?

Senki nem tudta megmondani.


Szerencsére - 2 hét antibiotikumkezelés és kórház után - most már semmi baja. (Kopp-kopp-kopp.)


Egyébként a babaneten is van erről egy topik. De a nicked alapján már Te is odataláltál! :o)


Remélem, minden OK. lesz Veletek!


(És ugyanebben bízom saját magunkkal kapcsolatban is, ugyanis újra terhes vagyok.)


szia,


jaya

9. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 8. - Judyz)
2007. szept. 25. 08:39

Mint azt már az előzőekben írtam, szedtem antibiotikumot és újabb vizeletet adtam a laborba, melynek eredménye szerencsére negatív lett. Most 27. hetes vagyok, a következő szűrésen remélem, ismét negatív lesz a tenyésztés eredménye. Ennek ellenére azt mondta a dokim, hogy a szülés alatt már biztos, hogy antibiotikumot fogok kapni.


Köszönöm, hogy megírtad!

8. judyz (válaszként erre: 7. - 92ba3c78f9)
2007. szept. 25. 00:00
Én az első babámmal(aki már 5 éves) szintén fertőzötten hoztam normál szüléssel a világra. A drága vírust a Horváth tengerparti menüből (hal)kaptam "ajándékba". Akkor kezdődött a tünet és akkor voltam épp 3 hónapos vele. Kivizsgálások következtek és antibiotikumos kezelések egész terhesség alatt. Ennek következtében a pocaklakóm olyan hiperaktív volt, azt hittem kitornázik a pocakból. Minden esetre károsítani nem károsította a babámat, de a szüléskor antibiotikumot (penicillint) kaptam infúzión, hogy a szülés során ne nyeljen a fertőző magzatvízből. A hosszas szülés miatt és a strepto megelőzése érdekében anyatej hejett antibiotikumot kapott első napokon. A vérkeringése pedig nem működött rendben, inkubátórba került, mert lelassult a vérkeringés és folyamatosan melegben tartották. Nem volt kellemes inkubátorban, tehetettlenül látni. A sárgasága is erősebb, hosszabb ideig tartott. Az orvosom szerint sem lehet ebből kigyógyulni. Nem tudom, de a második babámnál már nem volt jelen a streptococcus agal. és nem kellett antibiotikumot szednem. Minden a legnagyobb rendben ment, már a császármetszés amennyire rendben mehetett.(ennek már 2 éve)
2007. aug. 11. 07:19
Olyan sokan megnéztétek, de nem szól hozzá senki?
6. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 5. - Egnisz)
2007. aug. 8. 19:33

Én úgy tudom, ebből elég nehéz kievickélni, sőt gyakorlatilag nem lehet. Szedtem antibiotikumot, ma adtam újabb vizeletet a laborba. Ha esetleg negatív lesz a lelet, elképzelhető, hogy később megint megjelenik. Csak reménykedhetek, hogy szerencsés lesz a vége...

Az az érdekes, hogy csak a vizeletből mutatták ki, a váladékból nem. Akkor lehet, hogy nem olyan reménytelen a helyzet?

5. Egnisz (válaszként erre: 4. - 92ba3c78f9)
2007. aug. 8. 19:10

Ha kikezelik a terhesség végéig, akkor nincs semmi gond. És miért ne kezelnék ki? Nagyon fontos, hogy te időben tudomást szerztél róla.


Egyébként, ha nincs kikezelve a császárt szokták ajánlani, mert ha szülés közben fertöződik a baba, abból gond lehet. Van aki megússza császár nélkül is, de olvastam szomorú történetet is erről a babaneten, kb. 4 éve, akkor voltam én is érintett. Nekem enterococcusom volt.

2007. aug. 8. 17:45

Van valakinek az említett fertőzéssel kapcsolatos "élménye" a terhesség, illetve szülés alatt? Engem érint a dolog, szeretnék bővebbet megtudni róla.


Kérem, hogy írjatok!!!

3. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 2. - Szimonetti)
2007. júl. 30. 15:43

Remélem, hogy valóban nem lesz. Már beszedtem egy levél - 10-es - Maripen extrát, és még hátravan kétszer ennyi.

Az aggaszt, hogy ezidőtájt fejlődik az idegrendszere, nehogy valami problémát okozzon a gyógyszer.

2. szimonetti (válaszként erre: 1. - 92ba3c78f9)
2007. júl. 30. 13:45
Szia! Az én leletem szülés után került elő. Szegény kislányomat napi 3x inyekciózták, két féle antibiotikummal, egy héten keresztül. Ha még a terhesség alatt elkezded szedni az antibiotikumot, akkor nem lesz semmi baja a babának.
2007. júl. 25. 14:07
A 16. heti I. szűrés alkalmával leadott vizeletemből a streptococcus agalactiae nevű baktériumot tenyésztették ki. Nagyon kétségbe estem, mert nem túl biztató dolgokat olvasok róla. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook