Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Streptococcus agalactiae fertőzés fórum

Streptococcus agalactiae fertőzés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
116. judit8103 (válaszként erre: 115. - Nvani)
2010. szept. 11. 21:02
Köszi megnézem!!!
115. nvani
2010. szept. 11. 14:29

Szia Judit!


Ezt olvasd el: [link]

114. judit8103 (válaszként erre: 113. - Nvani)
2010. szept. 6. 21:07
hát de..csíraszám ugyan csökkent, de ujra antibiotikum
113. nvani (válaszként erre: 112. - Judit8103)
2010. szept. 5. 20:29

Szia!

Jaaj nee!Vissza jött?De hogyan?

2010. szept. 4. 19:43
tenyésztésem eredménye ujra van strepto a vizeletebn....... ujra levofloxacin...........
111. judit8103 (válaszként erre: 110. - Nvani)
2010. aug. 9. 20:22

Szia


Hát remélem tudtam segíteni. Miota vagy kinnt?? Dolgozol ott??

110. nvani (válaszként erre: 109. - Judit8103)
2010. aug. 9. 15:27

Igen,tudom,h el kell mennem nőgyógyászhoz csak nem egyszerű mert Én itt lakom Athenban és minden vizsgálat nagyon drága.Hormonproblémáim is vannak sajnos,most voltam MR vizsgálaton az is nagyon drága volt.De természetesen elmegyek csak...

Viszont nagyon kedves vagy és köszönöm a segítségeket :-)

Puszi,Nvani :-)

2010. aug. 7. 20:58
Remélem beválik a gyógyszer!!! Ja és veannak gyulladáscsökkentö krémek kívülről használj. És miota használom a Femifit intim mosakodogélt a viszketés se jött vissza. Remélem beválnak, amiket írtam.
2010. aug. 7. 20:53
Nvani. Ha hüvelyböl vérezgetsz, és fáj mindened fölfelé szálló gyulladásod van. Azonnal nögyógyászhoz menj, mert az veszélyes. jobbulást!!!!!!!!!44
107. nvani (válaszként erre: 105. - Judit8103)
2010. aug. 7. 20:39

Szia Judit!

Nagyon köszönöm a tanácsodat.Azt tudom,h a vizeletemben nincs baktérium de,h hüvelygyulladást okoz ebben nem voltam biztos.Krémszerű fehér folyásom van és már vérezgetek is.Ebből gondoltam,h hüvelygyulladás sőt már szerintem mindenem be van gyulladva. :-(bocsánat,h ilyeneket írok de már nem igazán tudom,h mi van.A gyógyszert megpróbálom mert már mindenféle antibiotikumot felírtak de nem segített.Nagyon hálás vagyok az infókért,köszönöm szépen. :-)Nvani

2010. aug. 6. 18:50
Még valami.Gyógynövény boltba lehet kapni teákat ilyesmi bajra, és igyatok napi 2, 3 liter folyadékot.
105. judit8103 (válaszként erre: 97. - Nvani)
2010. aug. 6. 18:37
Nvani. Nekem az urulógus azt mondta, hogy a partner is elkaphatja, söt a férfiaknál sokszor rejtve marad. Célzott antibiotikummal kiirtható ez a baci. Ha ujra kiujul a bajod, valószínü a párodban is benne van. Amugy okozhat hüvelygyulladást, mivel a vizeletürítésnél a hüvelyhez is odakerül. Érdemes lenne urulogus szakemberrel Levofloxacint feliratni, erre érzékeny a baci. Jobbulást!!
2010. aug. 6. 18:31

Sziasztok


Több hónapi szenvedés után derült ki a vizelettenyesztesböl, hogy steptococcus agalactie fertözésem van. Az urulogián Levofloxacint irtak föl, és elmultak a problémáim( kínzó vizelési inger, fájdalom stb.) Szedem a tözegáfonya kapszulát, ittam gyógynövényteákat, és hála eddig nem jött elő a betegség. Remélem nem is fog. Babát szeretnénk a párommal, de több hónapi próbálkozás után még nem jött össze. Remélem sikerül hamarosan.

103. nvani
2010. júl. 31. 22:31
Köszönöm szépen a tanácsokat,megfogadom! :-)
2010. júl. 31. 14:20
Javaslom, hogy csináltass Enderlein-féle vércseppanalízist - nekem jók a tapasztalataim. Egy másik baktériumtól megszabadultam egy ilyen vizsgálatot végző szakember segítségével. Növényi antibiotikumot szedetett velem.
101. c95c921ae7 (válaszként erre: 100. - Nvani)
2010. júl. 10. 21:44
Annyi idő után, ha végig antibiotikumot szedtél, akkor a normál baktériumflóra is tönkremehetett, ami miatt akármitől könnyen kaphatsz gyulladást. Egyrészt használj vmi hüvelyflóra helyreállító kúpot, másrészt menj el góckutatásra, mert lehet , hogy van egy góc a szervezetedben, amiből a baktériumfertőzés ered, és ki- kiújul.
100. nvani (válaszként erre: 99. - C95c921ae7)
2010. júl. 10. 15:40

Szia!Akkor már tényleg el vagyok keseredve mert valamiért mindig gyulladásom van. A baktériumból pedig nem nagyon lábalok ki 6 hónapig szedtem egyfolytában penicillin tartalmú antibiotikumokat. :-(

Viszont nagyon szépen köszönöm a tanácsodat és a válaszod.Vanessa

99. c95c921ae7 (válaszként erre: 97. - Nvani)
2010. júl. 9. 18:39
Szia, nem hallottam, hogy gyulladást okozhatna..Kilábalni nem nehéz belőle, mivel egy penicillin érzékeny baktérium, 10 napos antibiotikum kúra megoldja. Bár amíg nem vagy terhes, valóban nem sokat számít. A gyulladásnak más oka lehet.
98. c95c921ae7 (válaszként erre: 95. - Vikike1980)
2010. júl. 9. 18:37
Gyógynövényboltokban lehet, bármikor ihatod.
97. nvani
2010. júl. 9. 18:29

Sziasztok!

Én még új vagyok a fórumon!Szeretném megkérdezni,h a Streptococcus agalactiae okozhat-e hüvely gyulladást és,h a párom elkaphatja-e.Mert már nagyon sok orvosnál voltam vele de mindegyik más választ adott.Kezeltek mindenféle antibiotikummal de semmi.Ráadásul semmit nem mondanak erről a baciról azt mondják,h ne foglalkozzak vele. :-(

Ha valaki kilábalt ebből légyszi írjon!Köszönöm,Vanessa

96. 9b2f7c4496 (válaszként erre: 95. - Vikike1980)
2010. máj. 24. 21:02

Szia!

Próbáld meg az Egészségfarmot.Ott biztosan kapsz jó tanácsokat.

95. vikike1980 (válaszként erre: 94. - C95c921ae7)
2010. máj. 24. 21:00

Azt hol lehet kapni és mennyibe kerül?

Ilyenkor is lehet inni?

94. c95c921ae7 (válaszként erre: 93. - Vikike1980)
2010. máj. 24. 20:08
Sajna a húgyúti fertőzések a legnehezebben kezelhetők. Javaslom szerezz pár üveg tőzegáfonylevet, a Maripen mellett igyad minden nap két hétig. Csodákra képes!
93. vikike1980 (válaszként erre: 92. - C95c921ae7)
2010. máj. 24. 19:57

Szia!

Az lehet,hogy nem veszélyes csak már majdnem egy éve szenvedek tőle.

Most gyógyszer ellenére is csíp a vizelet és fáj a vesém..(


Azért köszönöm a tanácsot kicsit megnyugtató,hogy a hüvelyben nincsen.

92. c95c921ae7 (válaszként erre: 91. - Vikike1980)
2010. máj. 24. 19:42
Ha a kenetben nincs, akkor a hüvelyben nincs. Egyébként bárhol lehet. Szóval átterjedhet. Nekem amoxicillint(penicillin, tehát szedhető terhesen) írtak rá, mégpedig 10 napig. A str. c. ennyi idő alatt kezelhető ki. Mivel terhes vagy és még csak 10 hetes, ráadásul csak a vizeletben van, szerintem várni kéne pár hetet a gyógyszerrel. Igaz a penicillinek nem veszélyesek , de egy gyógyszer se tesz jót a babának ez bizti. Szerintem ha a kenetet ellenőrzik pár hetente, akkor ráérsz kikezeltetni magad 1-2 hónap múlva, mikor a babád is nagyobb már. Maga a baci nem olyan veszélyes rád.
2010. máj. 23. 21:31

Sziasztok!


Augusztus óta szenvedek sajnos a streptococcus baktériumtól,már sokféle antibiotikumot írt fel az urulógus,de semmi sikerrel.(

Most 10 hetes terhes vagyok és megint szedek rá gyógyszert(maripent).

De ez is már a második kúrám,de megint úgy érzem nem használ semmit..(

Tudnátok valami hatásos szert javasolni amit ilyenkor is lehet szedni és valóban használ?

A férjem ondójában nem találtak semmit.

Nálam is "csak" a húgyutakban van.

Mert a kent eredményem negatív lett.

Egyébként kenetből ki lehet mutatni ez a bacit???


Annyi rosszat olvastam róla remélem azért nem lesz semmi baja a picurkámnak.

90. c95c921ae7 (válaszként erre: 89. - Almalé11)
2010. máj. 13. 10:31
Mivel tudod a kockázatot, így az már nem is létezik, hisz teszel ellene. Sok szerencsét a szüléshez, egészséget , boldogságot a picihez:)
89. almalé11 (válaszként erre: 87. - C95c921ae7)
2010. máj. 13. 06:11

Milla02!

Nagyon szépen köszönöm ezt a kimerítő választ!

Azt hiszem amiért eddig aggódtam, most teljesen megértettem.Bár milyen jó lett volna ha az orvosom mondja ezt el így és akkor nem telik el ennyi kérdéssel el egy hét!Legalább értem, de persze nem vagyok teljesen nyugodt!

Féltem a pici babámat mert nekem ő az első gyermekem.

Ahogyan megfogan egy pici élet az anyában elkezdődik az aggódás, féltés, és ennek már nem lesz vége!

Nagyon várom a babucim augusztus közepe fele érkezik!

További minden jót és egészséget mindenkinek!

Üdv

88. c95c921ae7 (válaszként erre: 86. - Almalé11)
2010. máj. 12. 15:06
Nem biztos tényleg, de a kockázat túl nagy(halálos)
87. c95c921ae7 (válaszként erre: 85. - Almalé11)
2010. máj. 12. 15:05

Az első babámnál nem vette észre a doki, hogy van ez a baktérium. Csak beindult 3 héttel előbb(magzatburok repedés) a szülés. A burok repedése után kb 3 óráig még nagyjából védett a baba, de nekem 12 órás vajúdásom volt. Ezalatt ő megfertőződött, de még ezt sem vették észre. Mi ugyan szóltunk, hogy nem akar szopizni és nyögdécsel, de nem vették komolyan. Másnap reggelre meg a fertőzés súlyosbodott, akkor már hívták a Peter -Csernyi mentőt, és vitték a tűzoltó utcába. De összeismerkedtem ott egy anyával, akinek olyan mértékű fertőzést kapott még a pocakban a babája, hogy születése után nem tudott lélegezni(identitás zavarnak mondták neki, nem érzékelte, hogy most már lélegezni kéne, mert kibújt)és az a baba meghalt . Ezért kell kezelni az anyát. Nem várni a szülésig. A babát meg azért kezelik utána, hogy biztos legyen a dolog. Hiszen ilyenkor a legártalmatlanabb antibiotikumot(penicillint) adnak, amitől tényleg semmi baja nem lesz. Vannak kismamák, akiknek szinte végig szedniük kell, még sincs semmi gond a babával.


Igaz, a 2. babánál nem adtak a fiamnak, de a szülés előtti héten már szedtem a gyógyszert és a vajúdás alatt még kaptam infúzióban. Ezt a tűzoltó utcai főorvosnő javasolta így. De ha csak egyszer is kimutatták volna nálam a terhesség alatt, akkor a fiam is kapott volna.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook