Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Streptococcus agalactiae fertőzés fórum

Streptococcus agalactiae fertőzés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2008. okt. 30. 23:44
Az első szülésemnél sajnos a kisfiam fertőződött streptoval.Most 33 hetes kismama vagyok és antibiotikumot kell szednem a 36.hét után aztán tenyésztés és még ha szükséges szülés alatt is antibiotikum.És ha még szükséges a babának szüéetése után ő is antibiotikumot kap.Én rettegek,mert a kisfiam nagyon súlyosan fertőződött.Remélem most tényleg jobban odafigyelnek.
2008. okt. 28. 16:14
Sziasztok! Olvasom hogy ki-ki gomba elleni szereket kap streptococcus fertőzésre... Nagy hiba, hiszen ez egy baktérium fertőzés! Gombaelleni szerekkel csak fokozódik a probléma. Emlékszem anno még jóval terhességem előtt nekem is volt valami bacis fertőzésem, elmentem vele dokihoz (sajna a saját dokim épp szabin volt) és felírt Canesten t. Jól megjártam vele, később a saját dokim alig bírt kigyógyítani, annyira elintézett a másik orvos. Nem is tudom ilyenek hogy praktizálhatnak! Borzalmas! Egyébként terhes vagyok én is, és az előző terhességemnél már diagnosztizálták a streptococcus t, szóval ilyenkor annyi a teendő és nem több, hogy az anyuka a szülés alkalmával (és nem előbb, mert annak semi értelme!) kapja infúzióban az adott antibiotikumot. Ennyi! Koraszülést okozhat, de ezt nem lehet a terhesség alatt adott antibiotikummal megelőzni.
54. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 53. - Dorkanyuszi)
2008. okt. 10. 21:45

Szia!


Amikor kiderült a terhességem alatt, hogy bennem van a strepto, a nődokim rögtön írt fel Canesten tablettát és krémet is, hogy a férjem is kenegesse magát, mert hiába kezelnek ki engem (ami egyébként háromszori nekifutásra is csak ideig-óráig sikerült a terhesség alatt), a párom visszafertőzhet.


Tényleg eléggé ijesztő dolgokat lehet erről olvasni, én is pánikba estem. De ha terhes vagy, akkor a szülés előtt az orvosok megtesznek majd mindent, hogy ne legyen probléma ebből.


Én már rég elfelejtettem az egészet...


Ne aggódj!

2008. okt. 9. 17:10

Sziasztok!


Ma mondta meg az orvosom hogy nekem is ilyen fertőzésem van, ő nem ijesztett meg engem, hogy ez mennyire komoly, de amit a neten olvastam, ill. azóta nagyon aggódni kezdtem. és lenne egy kérdésem is ezt csak nők hordozzák? vagy férfiak is? mert az orvosom azt mondta hogy szexuális úton terjed!

2008. szept. 12. 13:38

Nagyon nem ír már senki..

Pedig jó lenne! =/

2008. aug. 26. 22:40

Sziasztok!

Ma voltam én is már .. meg nem tudom mondani hanyadjára a nőgyógyásznál .. és 3 év után végre kiderült hogy nem sima hüvelygomba, hanem ez a streptococcus :'( Most én is ezt Dalacin krémet kaptam.. kérdés jó-e ?! Aki próbálta már, írja már meg legyen szíves,hogy milyen? Félek,hogy ez már soha nem múlik el.. 3 év elég volt ahoz,hogy az összes reményt feladjam :( Biztos sokan így vagytok ezzel :(

Írjatok!

2008. aug. 6. 13:23

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem felétek:

Szerintetek létezik az, hogy egy 12 éves fiúnak a vérében találnak ilyen streptococcust?

2008. ápr. 21. 22:50

helóó

ja ez akkora hülyeség h csak terheseknek van ien:S ez kamu..mer nekem is van vagyis volt... ja a dalacin punci krém elvleg jó:P de én iszom a grapefruitmag cseppet is...mer az jó bacira meg gombára...:S

hát nem sokat lehet róla olvasni.. csak h akkor gáz ha vki terhes..akkor gázosabb...

de így is rossz h baci van bennem..bár nekem nem a pisiben volt hanem a lukban:)

szép napot!!

2008. ápr. 18. 15:23

sziaztok!

Nálam is streptococcust tenyésztettek ki a vizeletemből. már nyár óta szenvedek ezzel és eddig énis hüvelygombára gyanakodtam, kaptam is gyógyszert rá de nem múlt el.

most nekem is dalacint irt fel a doki, remélem használ valamit..

ami nagyon érdekelne hogy a neten hol lehet utánna olvasni ennek, mert igazából csak fórumok vannak és mindegyik terhes nőkről szól.

de én még nem vagyok terhes még csak a közelében sem vagyok.

szoval ha valaki tud valami oldalt ahol leirják hogy mitől van ez, meg hogy milyen problémáim lehetnek ebből, stb. akkor az irjon

köszi szépen.

2008. ápr. 15. 21:46
írjatok léccccciiiiii:-S valaki????
2008. ápr. 8. 16:20
sziasztok!! most derült ki,h nekemis ilyenem van,pedig azt hittem én hülye h hüvelygomba.és eddig arra a fórumra írtam:D most ez lett a tenyésztés eredménye?? kaptam vmi dalacin krémet!!!!! szerintetek ez jó??? mikor fog elmúlni a baci... DE amúgy neme nem pisiből vették ki..hanem hüvelymintából...de 2 ugyanaz a baci tekintetében..gondolom:S kössz ha írtok!! cupp
45. Amee19
2008. febr. 3. 20:21

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, nekem is most derült ki, hogy ez a bajom van, s nem igen tudok róla semmit, s ha valaki írna róla valamit, hogy milyen veszélyeket rejt, vagy bármi, azt nagyon megköszönném!!!

Előre is köszönöm

44. mikulásvirág (válaszként erre: 43. - Blehoa)
2007. dec. 4. 08:47

Sziasztok!


Köszönöm a válaszotokat!

Azt hiszem, visszamegyek az orvoshoz.

Egyébként nekem a párom is megrémült, mikor elmeséltem neki a "hírt".

Nektek hogy dolgozta fel a párotok ezt?

43. blehoa (válaszként erre: 41. - Mikulásvirág)
2007. dec. 3. 21:33

Szia Mikulásvirág!


Én ma voltam orvosnál, aki kenőcsöt és antibiotikumot írt fel. Még nem szültem, sajna januárban 36 éves leszek és mostmár itt lenne az ideje szülni. Megkérdezte az orvosom, hogy miképp tervezem a teherbe esést, szerinte így is lehet próbálkozni, hogy bennem van a streptococcus. Én csak akkor szeretnék próbálkozni ha telejesen kigyógyulok. Egyre több dolgot olvasok erről a dologról, egyre jobban parázok. Én is egészséges babát szeretnék.

42. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 41. - Mikulásvirág)
2007. dec. 3. 20:11

Szia!


Sajnos, tényleg nem vagyunk egyedül, sőt elég sokunkat érint ez a dolog.


Tanácsot nem tudok adni, hogy mit kéne tenni, de az tuti, hogy nagyon nehéz kiirtani ezt a dögöt.


Nálam a terhesség alatt immáron harmadszor is kitenyészett. Épp ma kaptam rá újabb antibiotikumot. Miután ezt beszedem, valószínűleg a kontroll negatív lesz, de ez már így történt két alkalommal. Aztán újból kimutatható.


Szerintem, ha még nem vagy terhes, okosabb lenne most kezeltetni. Jobb még a terhesség előtt gyógyszerezni magad, mint amikor már a baba is kap belőle.


De ha a terhesség alatt már egyszer is kimutatható, akkor a szülés alatt mindenképp antibiotikumot kell kapnod megelőzésként. Nálam is így lesz.


Beszélj az orvosoddal és kérdezd meg, ő mit javasol.

2007. dec. 3. 16:17

Sziasztok!

Én is teljesen új vagyok, és nagyon megörültem, mikor a kereső erre az oldalra mutatott.

Tehát nem vagyok egyedül.... ennek örülök is, meg nagyon elszomorít.

Én is a streptococcus hordozója vagyok, mint ahogy a nőgyógyász a napokban közölte. Mivel már hosszú ideje próbálkozunk - babát szeretnénk - megkérdeztem, hogy akkor mit kellene tenni. Azt mondta, hogy ha panaszom van menjek vissza, illetve ha terhes leszek rögtön jelentkezzek.

Szerintetek mit tegyek? várjak? Megrémít az egész! Nagyon nagyon szeretnék kisbabát, és azt is, hogy egészséges legyen.

2007. nov. 29. 18:11

mellesleg sziasztok!

Új vagyok erre, és örülök, h találtam egy ilyen fórumot, ahol beszéltek/ünk ezekről a dolgokról, amiről valljuk be, sztem kell is!!!

ha bárkinek bármi kérdése lenne bátran szegezze nekem :)

39. AdmeTox (válaszként erre: 12. - Streptococcus)
2007. nov. 29. 18:09

Szia!


Úgy láttam h senki nem válaszolt v nem reagált, hát Én sajnos "rákényszerülök"!

Mintha a saját sztorimat olvastam volna, csak nekem nem szemölműtétem volt, hanem abrasiom (eü kaparás) Nem voltam még soha terhes, de december óta folyamatosan véreztem, ezért jan végén abrasiot csinaltak, nagyjából márc óta húzodik velem ez a hercehurca és senki nem tud semmit :(

jaa, és nekem is úgy tűnik, h Qvára senki nem érdekel a tényleges bajom, csak úgy felszínesen esetleg meghallgatnak, aztán "hadmenjen"... ez annyira elszomorít :( már elegem van, totál el is keseredtem :(

2007. nov. 27. 09:45

Szia


sajnos én is jártam igy hogy volt ez a fertőzésem a terhességembe. Szedtem én semicillint meg több fajta gyogyszert is, de nem segitet semmi.Ezt a bacit nehezen lehet kiirtani.Igy az orvosom azt javasolta hogy szüléskor kapjak infuzioba még semicillint.Amit kaptam is.Mikor megszülettet a kisfiam,öt napos vénás inekciot kapot. Igy lekopogom nem lett semmi baja,most már egy vidám 5 honapos kisfiu akit negyon imádok.

37. blehoa (válaszként erre: 28. - A38f0d0e72)
2007. nov. 20. 11:56

Szia Krisz_ta!


Én is új vagyok ezen a fórumon! 36 éves leszek januárban, sajnos volt már két vetélésem. Az ősszel elmentem rákszűrésre, melynek eredményeképpen kimutatták a stertococcust. Antibiotikumot nem írt fel az orvosom, hanem kúpos kezelést javasolt. A következő kenetvétel eredménye megint kimutatta a streptót.

Nekem még vízeletvételt nem tanácsolt az orvas.

Mi is szeretnénk babát, de nem merünk próbálkozni addig amíg nem vagyok negatív.

Nektek a próbálkozásról a dokid mit mondott? Az Rocephin injekciót az orvos javasolta?


Köszönöm

36. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 35. - Jaya)
2007. nov. 19. 17:23

Jaya!


Ne parázz már annyira! Én is félek ettől az egésztől, de az orvosok biztosan megtesznek majd mindent, hogy rendben menjenek a dolgok!!!


Hány hetes is vagy?


Én jövő hét kedden megyek az utolsó szűrésre (35. hét + 4 nap).


Azt olvastam, hogy ha az utolsónál negatívak lennének a leletek, akkor valószínűleg a szülésnél sem lenne ilyen baci-probléma.

35. jaya (válaszként erre: 34. - 92ba3c78f9)
2007. nov. 16. 22:51

Szia, Martyr!


Képzeld, negatív lett a vizelettenyésztésem is.

De engem ez sem nyugtat meg... :[

34. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 33. - 91da1d93eb)
2007. nov. 10. 19:47

Nem tudom, Adri. Nekem a nőgyógyászom csak antibiotikumot írt. Ezt a szer fel sem merült.


Örülök, hogy neked sikerült megszabadulni tőle!

2007. nov. 10. 07:30
Szia Martyr! A szuri nem csak hüvelygyulladásra való, hanem méh és petefészek gyulladás és olyan fertőzésre amit nem gyógyít semmit. Nekem is volt a gyomromban is, mert újszülöttként megfertőzek streptoval. de most van az utolsó szuri és sehol sincs strepto. Nagyon jól vagyok és semmilyen tünetem nincs az összes leletem negatív. Nekem bevált.
2007. nov. 10. 06:19

Szia Adri!


Beleolvastam az oldalba, amit ajánlottál. Ez a Gynevac csak a hüvelygyulladásokra jelent gyógyírt. Nekem például a hüvelyváladékból nem tenyészett ki a strepto, ellenben a vizeletből már kétszer is. Arra pedig ez nem megoldás!

2007. nov. 9. 21:51
Erre a ronda streptococcusra gynevac vakcinát kaptam 10 naponként összesen 5 db-ot. Nekem elmúlt a betegség teljesen bár egy szuri még van. Ajánlom mert nagyon jó szuri. Ha többet akartok megtudni akkor www.gynevac.hu
30. jaya
2007. nov. 9. 21:43

Hát igen, mindezeket én is tudom fejből, már régóta.

De nem sokra megyek vele, ha az orvosok nem így gondolják.

Én nem mondhatom meg nekik h mit csináljanak.


3 orvosnál próbáltam megelőzésképp antibiotikumot iratni, de egyik sem volt hajlandó.


Én mit tehetek akkor?



Ma voltam az urológián, mert múlt héten azt mondták h csüt v pénteken menjek vissza, erre nem volt rendelés, mert elutaztak vmi konferenciára vagy hova...


Persze h jó lenne, ha nem tenyészne ki, de akkor sem bíznék abban h nincs ott.

Jobb szeretnék antibiotikumot a biztonság kedvéért.


Én azt a babanetes topikot már régesrégen elolvastam, elejétől a végéig. Írtam is oda.

29. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 28. - A38f0d0e72)
2007. nov. 7. 17:31

Szia Krisz_ta!


Igazából nincs egyéb ötletem, hogyan lehetne kiirtani ezeket a szörnyű bacikat.


Egy másik fórumon - akikről már lentebb írtam - azt ajánlják, hogy a terhesség 5. hónapjától havonta kell egy antibiotikumkúra, ami lecsökkenti a csíraszámot. Mert állítólag ebből nagyon nehéz kievickélni.


Ha elolvastad a korábbi soraimat, nálam már 2x kitenyészett, mindkétszer utána írtak antibiotikumot, ezután az eredmények negatívak lettek. De attól még megvannak a bacik.


A lényeg az, hogy ha szülésre kerül a sor, a szülés alatt mindenképp kell kapnunk antibiotikumot, hacsak egyszer is kitenyészett a terhesség alatt a strepto. Nagyon fontos, hogy miután a baba megszületett, ő is kapjon megelőzésre néhány napig szintén antibiotikumot, és vegyenek tőle fül-orr-garatváladékot tenyésztésre. Ennek eredményétől függ a további kezelés. Már kívülről tudom, annyit olvastam róla.


Azt nem tudom, hogy az említett gyógyteák segítenek-e. Ártani biztos nem ártanak.


Szia, majd írj, mi van veled!

2007. nov. 7. 10:13

Sziasztok!


Én még új vagyok a forumon.

Az én problémám is hasonló. Nekem 3 éve van krónikus vesemedence gyulladásom, kb. 2 éve tenyészet ki elöszőr a streptoc. agalactiae a vizeletemből, amit azóta sem sikerűlt elpusztítani, pedig mindig célzottan szendtem antibiotikumot. Múlt évben a hüvelyemből is kitenyészett, szintén célzottan szedtem atb.-ot, majd jött a 0,5g Rocephin a fenekembe, és úgy tünt, ez a megoldás, de addigra már hónapok teltek el. A páromat is kivizsgálták, negatív minden.

Múlt héten voltam nődokinál és ismét kitenyészett a "kicsike". Elkeseredtem.

Babát szeretnénk, igaz még csak 4 hónapja probálkozunk, de eddig semmi.

Most ismét jön az antibiotikum.

Elkezdtem gyógyteákat iszogatni, én hiszek bennük (cslán és cickafark). Ha van egyéb ötletetek, ami segíthet elpusztítani az élösködőmet, légyszi írjatok.


Köszönöm.

27. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 26. - Jaya)
2007. nov. 5. 19:49

Szia!


Hát azért én jobban örülnék a helyedben, ha negatív lenne az eredmény. A hüvelyváladékodat már tenyésztették valamikor? Azt is kellene.

Ha negatív is leszel, akkor valószínűleg az utolsó szűrés alkalmával, a 36. héten megcsinálják majd újra. De ha nem szándékoznak, addig ne nyugodj, és újból járj utána!


Azt gyanítom, hogy az utolsó szűrésen megint ki fog tenyészni nálam, és gondolom újabb antibiotikumkúrára fognak majd. De nem bánom, csak ne legyen semmi baja a picúrnak.


Úgy emlékszem, írtad, hogy már jártál a Babaneten a Strepto-s topicban. Én a hétvégén kezdtem magam jobban beleásni, visszamentem egész az elejére. Neked is ajánlom, ha ennyire tartasz tőle, hogy Te is felkészült legyél, ha eljött az idő. Van ott egy házaspár, akik már 2002-től próbálnak segíteni a streptosoknak. Nagyon becsülöm őket azért, amit tesznek értünk! Az évek alatt már százszor leírták ugyanazt, mert mindig akadnak új kismamák, akik ezzel a problémával vetődnek oda.


Remélem, hogy rendben lesznek az eredményeid, és inkább kívánom, hogy ne legyen benned az a szörnyű baci!!!


Majd jelentkezz, hogyan sikerült!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook