Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Strandon, fürdőben mit használtok nemi szervet érintő betegségek ellen? fórum

Strandon, fürdőben mit használtok nemi szervet érintő betegségek ellen? (tudásbázis kérdés)


1 2
41. Veronika27 (válaszként erre: 40. - Ab4b6bc17d)
2009. jan. 15. 12:06
En erre meg azt mondanam, hogy pl. van olyan nemi betegseg, ami majdnem masfel evig lappang, mire kijon. Olvass utana batran. Szerintem masfel ev eleg hosszu ido ahhoz, hogy uszodaba menj... Persze nekem sem esne jol, ha egy ilyet elkapnek, de mondjuk nem is jarok uszodaba.
40. ab4b6bc17d (válaszként erre: 39. - 9778ca1817)
2008. aug. 19. 19:38
Erre én azt mondanám, hogy jóérzésű, felelősségteljes ember betegen nem megy a többi ember közé.
39. 9778ca1817 (válaszként erre: 33. - Ab4b6bc17d)
2008. aug. 19. 16:36

Szerinted szűrni kellene őket?

És mi újság a többi fertőző betegséggel?

38. anyuca66 (válaszként erre: 33. - Ab4b6bc17d)
2008. aug. 19. 15:46
Talán nem is tud(unk) róla, így fertőz(ünk).
37. anyuca66 (válaszként erre: 31. - C42a13b98c)
2008. aug. 19. 15:45
Ez is megfordult a felyembe. Összefogdossuk a kilincseket, magunkra zárjuk a wc stb.
36. ab4b6bc17d (válaszként erre: 35. - MelisUK)
2008. aug. 19. 14:22
Én is a lábgombásokra gondoltam! Sajna(?) az egészen rendesen látszik...
35. MelisUK (válaszként erre: 33. - Ab4b6bc17d)
2008. aug. 19. 11:49

Nem tudják kiszűrni a gombásokat, esetleg a lábgombásokat lehetne, ha lenne egy orvos a pénztárnál például. De a hüvelygombát nem lehetne így ellenőrizni, ki egyezne bele? Mindenki azt mondaná, h semmi baja sincs. A legtöbben még a nőgyógyászhoz sem hajlandók elmenni... Egyébként pl fertőző beteg buszra se szállhatna, de ez sincs betartva...

Strand helyett menjetek inkább a tópartra, oda még belépőt se kell fizetni. Én már nem is emlékszem, h mikor voltam utoljára strandon, de régen az egész nyarakat tóparton töltöttem a családommal.

2008. aug. 19. 10:31
Semmit nem teszek ellene illetve nem használik semmit , mivel nem járunk strandra...
2008. aug. 19. 10:20

Lányok, a jövő héten mi a strandra készülünk a gyerekkel... annak idején, mikor engem vittek kislánykoromban, én is összeszedtem valamit, hát, ne tudjátok meg, milyen szenvedés volt a nőgyógyásznál, aki egy durva bunkó fajankó volt!


Csak azt nem értem, miért engedik be a gombásokat a strandra???

32. gpetra
2008. aug. 19. 10:19
Leginkább nem járok, ez az egyetlen megoldás, amivel egészen biztosan elkerülöm a fertőzéseket. Természetes vizekkel nincsen problémám.ha mégis megyek strandra, akkor canesten kúp/krém jó vastagon, és reménykedem.
2008. aug. 19. 10:15

Strandra nem járok 10 éve, csakis természetes vízhez, azóta nem volt semmi bajom. Egyébként annyira sz*rrá van klórozva a víz, hogy lehet, hogy nem másoktól kapsz el valamit(sőt valószínű, esetleg a lábmosóban, zuhanynál), hanem kinyírja a saját hüvely-, bél-, láb-, stb -flórádat!

Nivea intimo-t, vagy lactacyd-ot én is használok. Ráülök a wc-re, de ELŐTTE is kezet mosok. Nem az ülőkétől kapsz el bármit, mivel az csak a combodhoz ér hozzá, hanem 2 lehetőség van. Vagy a felfröccsenő anyag, ill. felszálló pára, vagy a saját kezed fertőz meg. Ezért wc-zés előtt kezet kell mosni, és lehúzni a wc-t!

30. MelisUK (válaszként erre: 29. - Anyuca66)
2008. aug. 19. 10:00
Remélem, h be fog válni neked is, nekem mindig jó volt ez a készítmény, de olvastam egy másik fórumon, hogy vannak olyanok, akik már rengeteg gomba elleni szert próbáltak és mégse múlt el a gombájuk. Ez olyan hihetetlen. Ha a lábad gombás és használsz rá lábgomba elleni kenőcsöt vagy spray-t, az is elmúlik, miért ne múlna el a hüvelygomba? Az lehet inkább az ok azoknál a nőknél, hogy nem is gombájuk van.
2008. aug. 18. 19:58
Köszi az infókat. Sok kérdés rendszerint a dokitól eljővet jut eszünkbe. :-)A gyógyszereket nálunk se mindegy hol vesszük meg, szabadáras. A Canesten Combi-t vettem meg. ( a helyzet nem változik, vagyis rosszabb lesz minden téren fizú egészségügyi ellátás)
28. MelisUK (válaszként erre: 27. - Anyuca66)
2008. aug. 18. 19:22

Egyébként elég érdekes, h ilyen nagy árkülönbségek vannak, nem? Az egyik netes boltban 1990Ft, a másikban meg 1600Ft ugyanaz a gyógyszer... Emlékszem, h a fogamzásgátlóm se volt mindegy, h melyik gyógyszertárba vettem még otthon...

Amúgy melyiket vetted majdnem 2ezerért? A Pevaryl G-t vagy a Canesten Combi-t?

Nem tudom, h nálatok lehet-e venni Canesten által kiadott intim mosakodót, de nálunk van, a neve "Canesten CARE intimate cream wash". Ennek a mindennapi használata megelőzi a hüvelygomba kialakulását. Itt egy link arról, hogy hogy néz ki:

[link]

Azt viszont tudni kell róla, hogy csak megelőzésre való, tehát ha valaki gombás, akkor ez nem fogja elmúlasztani a gombáját!

2008. aug. 18. 18:47
Vettem és majdnem 2000 ft volt. A másik amire én gondoltam az a klion 10 db kúp. Az csak receptre és az is 1000 ft majdnem.
2008. aug. 18. 16:43
Vannak más szerek is, amikben sokkal több kúp vagy gyúgyszer van, azok alternatív megoldások. Jóval olcsóbbak, mint az általam leírt szerek, de jóval tovább is kell alkalmazni és nem feltétlenül múlik el tőlük a gomba. Amiket leírtam - a Pevaryl G és a Canesten Combi - ezektől 3 napon belül elmúlik a gomba.
2008. aug. 18. 16:38

[link]

Itt már csak 1645Ft.

2008. aug. 18. 16:37

Úgy látom szépen fölment az ára, most 1933Ft egy neten megrendelhető lapon. Ez az a lap:

[link]

Ezen meg lehet nézni, h milyen is ez a szer, el lehet olvasni a betegtájékoztatót is hozzá.

Mikor még én vettem, néhány száz forint volt...

2008. aug. 18. 16:33
Megtaláltam azt a kúpot a neten, amit még vény nélkül adtak a patikában, ez a Pevaryl G hüvelykúp. Ez 3 hüvelykúp, éjszakára kell fölhelyezni. Tökéletesen elmúlasztotta nekem a gombát, legtöbbször ezt a készítményt használtam otthon. Akkoriban, mikor Magyarországon éltem, még nem árulták a Canesten Combit, szóval azt sose próbáltam odahaza, de az, amit idekint árulnak belőle, az nekem megfelel. Egy szem tabletta, plusz a kenőcs, amivel a párom is kezelhetem.
22. anyuca66 (válaszként erre: 21. - MelisUK)
2008. aug. 18. 16:28
Ezt reklámozzák orba szájba (Canesten Combi) ezt már ismertem. A kúpról is van valami "rémképem" tényleg folyik, szerintem így tísztítja a belsőnket.
21. MelisUK (válaszként erre: 19. - Anyuca66)
2008. aug. 18. 16:19
Nevét egyedül a Canesten Combi-nak tudom, de ha a patikusnak azt mondod, h vény nélkül kapható szert szeretnél hüvelygombára, akkor többfélét is tud majd ajánlani és az ára alapján eldöntheted, h melyiket szeretnéd megvenni. Amit én nem nagyon ajánlok, az a kúp, mert az napközben folyik majd ki belőled, az olyan gusztustalan zsíros valami. A tablettások nekem jobban beváltak. Viszont rá lehet kérdezni a szájon át bevehető tablettára is, hátha van olyan is, de az szerintem drágább lesz, legalábbis akárhol vettem eddig ilyet, mindig drágább volt, de kényelmesebb és gyorsabb is.
20. MelisUK (válaszként erre: 17. - Moncsicsi83)
2008. aug. 18. 16:10

Én már nem Magyarországon élek, de otthon tudom, hogy vény nélkül kapható a Canesten COMBI, ami 3 hüvelybe helyezhető tabletta és egy krém. 3 éjszaka alatt elmúlik tőle a gomba. (Itt, ahol én élek, itt másabb ez a szer, itt csak egy tablettát adnak, amiben több a hatóanyag és egy nap alatt végez a gombával.)

Ezen kívül otthon vettem egy másféle hüvelybe helyezhető tablettát is, ez is három tabletta volt, de a nevére nem emlékszem, ezt adták a patikában, amikor vény nélküli szert kértem.

Volt egy másik is, amit ilyenkor adtak, az 3 kúp volt.

Régebben elég gyakran voltam gombás, nem akartam mindig orvoshoz menni vele, ezért tudom, h létezik recept nélkül kapható szer is rá. Vittem annak a dobozát magammal, amit előtte az orvos írt fel, de mondták, h az receptköteles, de tudnak mást ajánlani. Sok esetben jóval olcsóbb is volt, amit a patikus magától adott, mint amit az orvos írt fel.

Magyarországon nem tudom, h egy szem szájon át bevehető gyógyszert adnak-e vény nélkül, meg kell kérdezni a gyógyszertárban. Itt Skóciában adnak, sőt, a Canesten Combit pl minden drogéria polcán meg lehet taláni, sőt a Tescoban is.

Éltem Cipruson is, ott is lehetett vény nélkül szájon át bevehető kapszulát venni rá, itt Skóciában is lehet, remélem, h már Magyarországon is van. Az a legkényelmesebb.

2008. aug. 18. 16:06
Kisebb bajokra már van recept nélkül kapható is? Ha nem múlik el akkor ajánlják a dokit. A patikába elég jól szoktak tájékoztatni, gondolom azt mondaná. Privibe megírod a nevét? Köszönöm
2008. aug. 18. 15:57

Ez egy kis segítség, h kitalálhassuk, milyen hüvelyi problémánk van. Ha már tudjuk, h mi a probléma, akkor a kezelés is egyszerű lesz:


A hüvelyfolyást akkor tekintjük kórosnak, ha:


* erősebb a szokásosnál

* sűrűbb a szokásosnál

* gennyes

* fehér és darabos (mint a túró)

* szürkés, zöldes, sárgás vagy vérrel festenyzett

* kellemetlen szagú (halszagú)

* viszketés, égő érzés, bőrpír vagy érzékenység társul hozzá.


A folyás hüvelygyulladást jelezhet (vaginitisz, kolpitisz), amely kémiai irritáció (mint a hüvelyi viszketésnél), vagy fertőzés következménye lehet. Néhány nőnél a fogamzásgátló krémek, hüvelyi síkosítók vagy a pesszárium irritálja a hüvelyt, vagy a szeméremtestet, és ez gyulladást vált ki. A latexre allergiás nőknél a latex óvszerrel történő érintkezés irritálja a területet. Fiatal leányoknál a hüvelybe került idegentest okozhat hüvelygyulladást, amely vért tartalmazó hüvelyváladékkal társulhat. Az idegentest legtöbbször egy darab toalettpapír, amely bejutott a hüvelybe. Néha játék is lehet.


A fehér, szürke, vagy sárgás, habos kellemetlen vagy halszagú váladék általában bakteriális vaginózis következménye. A sűrű, fehér, darabos, túrószerű folyást tipikusan a kandidiázis, egy gombafertőzés okozza. Az erős, zöldessárga, habos folyás, amely kellemetlen szagú lehet, általában trichomoniázis, egy protozoon fertőzés következménye.


Vizes, véresen festenyzett folyást a hüvely, a méhnyak, vagy a méh belső borításának (méhnyálkahártya) rákja okozhat. A kismedence sugárkezelése szintén kóros folyást válthat ki.


Az orvos a rendellenes folyás okát a folyás milyenségére, a nő korára, és más tünetekre alapozva deríti fel. A váladékból mintát vesz, és azt mikroszkóp alatt vizsgálva keresi benne fertőzést, illetve határozza meg annak típusát. A kezelés az októl függ. Ha egy termék (pl. krém, szappan, hintőpor, női intim spray, vagy óvszer típus) okoz állandó irritációt, azt nem szabad tovább használni.

17. moncsicsi83 (válaszként erre: 15. - MelisUK)
2008. aug. 18. 15:55
És milyen tablettát vettél ami bevált (nem is tudtam, hogy vannak recept nélkül kaphatók is)? Én is tartalékolnék itthonra, mert sajnos hiába a tisztaság a higiénia, ha véletlen nyilvános mosdóba kell mennem összeszedek valamit (pedig nem ülök rá a wc-re, stb,stb....).
16. MelisUK (válaszként erre: 15. - MelisUK)
2008. aug. 18. 15:51
És ez az egy szem tabletta másnapra ki is gyilkolja a gombát, szóval tökéletes. Ha mégsem múlna el a gondom, akkor én orvoshoz fordulnék, nem mindenféle hülyeséget kenegetnék meg irrigálnék magamba...
2008. aug. 18. 15:50

Sajnos tényleg vannak olyan betegségek, amiket wc-ről, strandról, stb össze lehet szedni. Ezek ellen nem lehet tökéletesen védekezni. Ha mégis bekövetkezik a baj, akkor sokan még se mennek orvoshoz, hanem intim mosakodóznak és mindenfélékkel próbálkoznak ahelyett, h orvosságot szednének.

Tényleg ciki a nőgyógyászhoz gyakran járni, h már megint gombás vagyok, de szerencsére lehet vény nélkül is orvosságot szerezni, csak be kell menni a gyógyszertárba és kérni kell. Nem kell tudni nevet mondani, csak annyit, h vény nélkül kapható hüvelygombára való szert szeretnék. Ebből van többféle. Lehet kúpot kérni, gyógyszert, amit a hüvelybe kell feltenni, krémet és szájon át bevehető gyógyszert kérni. Leggyakoribb esetben gombával van gondunk, ezért nem lesz baj, ha arra veszünk vmi szert. Az orvosok is egyből hüvelygombára godolnak, s ha mégse jött be, akkor úgyis visszak kell menni hozzá.

Én a magam részéről tartalékolok is itthonra szájon át bevehető gyógyszert hüvelygombára a biztonság kedvéért, többet is vettem, h amikor mégis gond van, akkor ne kelljen a gyógyszertárba rohanni. Egy szem tabletta az egész, nincs vele macera. :D

14. Szamó (válaszként erre: 13. - Anyuca66)
2008. aug. 18. 15:24
Elég szomorú :-(((((((
2008. aug. 18. 15:19
Nem ülök rá, csak fölé hajolok. "Babatörlő kendőm" az van, de megszáradt. (Jobb híjján mivel nagyon drága) bevizeztem és úgy használtam. De úgy látszik tényleg pici "újságot" is kellene hordanom a melós köpenyembe, használat után becsomagolni, és úgy a Badellába. Hiszed vagy nem még mindig vannak nők akik bedobják a WC be. vagy csomagolatlanul piroslik a betét-tampon a szemetesbe. Úgy gondolom van egy kis védekezőkénk, nem véd meg mindig. "Elfárad az immununk"? (ez csak most jutott eszembe) A papírról annyit újabban mindegyikünk hoz otthonról, mert nincs nem ám még tegyek is az ülőkére?! ( álmodj királylány. Pedig a legolcsóbbat vették mindig, nem ám 2-3 rétegű. Örülj hogy van melóhelyed, kapsz kajajegyet).
12. Szamó (válaszként erre: 11. - Anyuca66)
2008. aug. 18. 15:04

A nőgyógyászom azt mondta, hogy sokak által használt wc-be csak az ajtóból pisiljek :-)))))


Semmiképp ne ülj rá, vagy ha muszály, akkor papírozd körbe (vagy használj papír ülőkét).

Tegyél a táskádba kis csomagos nedves kendőt, lehet kapni olyat is, ami fertőtlenítős, és azzal töröld le az ülőkét.

Én így védekeztem kórházban. 2 hónapig feküdtem bent és nem kaptam el semmit :-)))))

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook