Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sportválasztás 7 évesnek. Mozgáskoordináció javítása, a sport megkedveltetése fórum

Sportválasztás 7 évesnek. Mozgáskoordináció javítása, a sport megkedveltetése (beszélgetős fórum)


1 2
18. mimmo33 (válaszként erre: 16. - Krisz 18)
2010. okt. 25. 11:45
Menjetek el együtt edzésekre, és nézzétek meg.A legtöbb helyen belehet ülni, csak megnézni;)
17. hte23
2010. okt. 25. 11:44
Vidd el, nézelődjön, de ne erőltesd. Próbáld meg az előnyeit ecsetelni.
2010. okt. 25. 11:39

Köszi, tök jó dolgokat írtatok.:)

Az úszást szereti, már próbálkoztunk vele az oviban, de sokat volt beteg, ezért nem tudtunk rendszeresen járni, így nem volt igazán érezhető előrelépés. De szerette. Most a suliban heti egy úszásuk van, ezt egyértelműen jobban szereti, mint a tornaórát.

Amúgy én is valami küzdősportra gondoltam, bár Ő nem lelkesedik ezért az ötletért...

15. hte23
2010. okt. 25. 11:29

csak nem minden gyereknek váli be a kori.

A gyerekhez kell a sportot megtalálni. Ő a fő szempont.


Példa: a kislányom visszahuzódo. Jól uszik, görkorizik, jégkorizik, gördeszkázik, kerékpározik. Labdajátékban "béna", futni nem tud jól. 9 éves.

Fiam: küzdősport és eredményes, országosan. A többiben viszont ő is béna.

2010. okt. 25. 11:15
Jó időben görkori, télen jégkori. A legjobb és legszórakoztatóbb sportok.
13. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Krisz 18)
2010. okt. 25. 10:57

Az úszás jó, de ha kis tudós;)akkor neki előbb - utóbb unalmas lesz.

Mindenképpen valamilyen harcművészetet próbáljatok meg, az nem CSAK erőnléti, hanem szellemi sport ;)

12. martamay (válaszként erre: 1. - Krisz 18)
2010. okt. 25. 10:15
Az en fiam is ugyanilyen kaliberu/beallitottsagu gyerek. Probaltam mar sok sportfoglalkozasra elvinni, az uszas jott be neki!! Igaz ugyan most nem jar -mert elkoltoztunk es itt nem akar-, de sokat javitott rajta, s nem mellesleg vizbiztosan uszik!!
2010. okt. 25. 10:13
Én is harcművészetet ajánlanék. Karate, kung fu, kick-box...
2010. okt. 25. 10:06

Az én lányom ugrókötelezett,de fiúk is csinálják!

Ez fejleszti a ritmusérzéket is.

Azt tudom tanácsolni nézzetek meg egy bemutatót belőle és kiderül a reakció.Legfeljebb egy élménnyel lesztek gazdagabbak!!

Sok sikert és minden jót kívánok!!!

Versenyben (párosban)fiú volt a lányom partnere és nagyon jó eredményeket értek el ketten!!

2010. okt. 25. 10:06

az úszás tényleg a legjobb választás szerintem. jó mindenre, amire a legtöbb sport (fegyelmet, koncentráltságot, jobb kondit ad, a kis sikerélmények pedig erősítik az önbizalmát), és mivel minden izmot megmozgat, jó egyebekre is, pl. gerincferdülés, ja és asztmára is. és minden évszakban űzhető, ill. nem túl drága:)


én és a tesóim tizenvalahány évig úsztunk (OK, versenyúszóként, de mi is kezdtük valahol:)), és máig hálás vagyok a szüleinknek, h járattak minket.

2010. okt. 25. 10:04
Ha a mozgáskoordinációja nincs rendben én felméretném egy fejlesztőpedagogussal valahol. Ő ennek fényében tud ajéálnai számára megfelelő mozgásformákat illetve vannak kifejezett fejélesztő tornák ahol csoportosan is tornázhat.. pl gördeszkán gurulnak, kötélre falra másznak ugrálnak meg sok más vegyes mozgást csinálnak. Én ezt javaslom.
2010. okt. 25. 10:04
Nagyon jó az uszás. De ha a mozgáskoordinációján akarsz javitani, akkor küzdősport. Nálunk a kempó vált be. Ott van formagyarkorlat, önvédelem, küzdelem. A formagyakorlat kiváló mozgáskoordináció. Megtanulja az önfegyelmet stb.
2010. okt. 25. 10:00
Korcsolya
2010. okt. 25. 09:57
Téli sportok közül a korcsolya-Majd minden gyerek szereti -nálunk a suli udvarán ,ha tartósan mínusz fok van,felöntik a focipályát.
2010. okt. 25. 09:54
úszás... tökéletesen javítja az állóképességét és ha megszereti a legjobb sportok egyike lehet a számára főleg ha a labdás dolgok nem érdeklik igazán
3. c75cdd162e (válaszként erre: 1. - Krisz 18)
2010. okt. 25. 09:47
Wing.Tsun Kung Fu. Nem az erőre épít, De mindarra jó amit te irtál. Minden városban van szinte. Neten megtalálod a honlapokat :)
2. tixtina (válaszként erre: 1. - Krisz 18)
2010. okt. 25. 09:47
Hello!Mihez van kedve a gyereknek?Próbálkozott már valamilyen sporttal?
2010. okt. 25. 09:45
Segítségeteket, ötleteiteket várnám a fenti témában. A nagy kisfiam most elsős, nem az a kimondottan sportos kaliber, nem érdeklik a labdajátékok, nem kimondottan fürge, futás közben kicsit dobálja a végtagjait. Inkább olyan "kis tudós" típus. Ennek ellenére nem szeretném, hogy a tornaórák frusztációba torkolljanak, ezért azt gondoltam, keresnék valami olyan mozgásformát neki, ami javítja a mozgáskoordinációt, az állóképességet, ahol nem a teljesítmény, hanem a részvétel a fontos (de az rendszeresen:))...Van valami jó ötletetek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook