Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hozzátáplálás - hogyan lehet megkedveltetni a babával a főzeléket? fórum

Hozzátáplálás - hogyan lehet megkedveltetni a babával a főzeléket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2009. márc. 23. 14:18
Bocsi, nem hordozó, hanem pihenőszék, amiben mi eszünk :))) Olyan nagy a bébi, hogy a hordozóba már alig fér bele :D
2009. márc. 23. 14:17
Nagymamám megnyugtatott, hogy nagy türelem kell a hozzátáplálás kezdetén, mert ilyenkor még csak az megy le a kis torkukon, ami véletlenül épp arra téved :) Nem szándékosan köpi ki az ételt! A nyelvizmocskái még nem működnek megfelelően ahhoz, hogy a torkuk felé küldje a papit. Tehát türelem :)
2009. márc. 23. 14:16
Sziasztok, megoldódott az evés problémánk (másik fórumban írtam róla), úgyhogy folytatjuka hozzátáplálást. Tízóraink így néz ki: gyümölcsös tejpép, plusz keverek bele friss gyümölcspépet, kb fele/fele arányban. Mex különösen imádja az ilyen pépeket, ha aszalt barackot is keverek bele (2-3 szem aszalt barackot puhára főzök, majd a gyümölccsel összeturmixolom). Finom édessé teszi az egész pépet és alig győzöm a szájába kanalazni :))) A hordozó nekünk is bejött!!!! Tehát mostmár nem fekve eszünk, hanem enyhén dőlve.
91. ice kuszi (válaszként erre: 90. - Veroosh81)
2009. márc. 21. 14:32
Mi két hósan kezdtük a kanalazást, mert nem evett sem ciciből, sem cumisüvegből. A hordozót mi is próbáltuk, de kifolyt minden a szájából! Úgyhogy nem maradt más megoldás, mint a fekve kanalazás!
90. veroosh81 (válaszként erre: 89. - Ice kuszi)
2009. márc. 20. 07:30
Az én lányom is kapott 5 hónaposan kanalasat, én a hordozóban etettem.
89. ice kuszi (válaszként erre: 83. - Veroosh81)
2009. márc. 19. 21:40
Nem tudom miért gondolja mindenki, hogy háton fekve könnyebben félrenyelhet! Sajnos nekünk is korán kellett kezdeni a kanalazást, akkor még nem lehetett ültetni, maradt a fekvés. Azóta is többnyire így iszik folyadékot, és még SOHA nem nyelt félre! Ellenben ülve iváskor rendszeresen félrenyel!
88. szurgo (válaszként erre: 86. - Leoness82)
2009. márc. 19. 12:45

Áron is imádja a vizet. Felnőttpohárból, ahogyan kell, kocogtatja azt a két fogát a poháron. És a "kérek mééééég" tekintet és mozdulat imádnivaló.

Az etetőszékben adom neki, előrehajol a tálca fölé így egy csepp sem megy rossz helyre. Édes nagyon.

2009. márc. 19. 09:35
Sziasztok ismét! Nyitottam egy új fórumot, mert nálunk más a probléma és talán néhányan innen is tudnának tanácsot adni! Köszönöm előre is!
2009. márc. 18. 22:31
Mi a helyzet, ha úgy ahogy van kikakilja az alma-barack pürét? Még kaki szaga sincs! Friss gyümi szaga van!! :) Dokinéni szerint nem tudja még megemészteni és ez mint én is láthattam, egyértelmű... Lassítanunk kell a hozzátáplálással, mert hiába eszi meg, ha a kis szervezete még nem tudja hasznosítani... Szóval marad a napi egyszeri gyümipüré uzsira, de ezt is csak tejci után. Meglátjuk. Egyébként nálunk problémás az evés is, mert szivesebben issza a bébivizét, mint a tápcit. Váltottunk már tápszert, most banánosat kap, ami először be is jött, mert rákapott nagyon, de most néhány napja megint variál és inkább csak vizet inna. Ezért is lassítok most a főzikkel, hátha az a baj. Vajon miért imádja annyira a vizet? Nem mintha baj lenne, de azért kaja helyett??
85. rekag
2009. márc. 18. 15:39

Sziasztok!

Nálunk bejött az, hogy gyümölcsöt kevertem a főzelékbe. Mostanság már nélküle is megeszi.

84. Leoness82 (válaszként erre: 83. - Veroosh81)
2009. márc. 18. 15:19
Szia, nem nyelt félre még sosem. Cumisüvegből is fekve ivott, úgyhogy nincs probléma a kanállal sem fekve.
83. veroosh81 (válaszként erre: 80. - Leoness82)
2009. márc. 18. 13:18
Nem félsz, h félrenyel, ha fekve eszik?
2009. márc. 18. 13:17

Nálunk pont fordítva van, zöldség igen, gyümi nem, talán most 14 hósan kezdegeti rágcsálni.

Próbálj meg répát keverni bele, aztán mindig kisebb mennyiséget.

81. szurgo (válaszként erre: 79. - Leoness82)
2009. márc. 18. 13:00

Szia!

Az említett cumisüveget még anno próbáltam egy hoxás tanácsra, sajnos az sem jött be nekünk, Áron nem fogadta el azt sem.

Így 8 hónap szinte kizárólagos szoptatás után elég vegyesek az érzelmeim a hozzátáplálás kezdetnének ideális időpontjával kapcsolatban. Ahogy anyukám mondta volna szegénykém, hogy nem tudom melyik ujjamat harapjam, hogy kevésbé fájjon. Vajon ha hamarabb kezdem, én is 4 hónaposan akkor könnyebben veszi? És veszítettem volna el a kizárólagos szoptatás biztonságát, mikor volt bőven tejci? Hát én már nem is tudom. Jó ez így, ahogy van, nem egyszerű eset a kisfiam, minden akadályt nehezebben vesz a többieknél, de az evés is menni fog.

2009. márc. 15. 17:49
A kisfiam épp most volt 4 hónapos és elkezdtük a hozzátáplálást. Gyümölcs (alma, banán) és zöldség (főtt répa, főtt burgonya) amivel mi kezdünk. Ezeket vagy önmagában adom egy kis tápszerrel higítva és összeturmixolva, vagy kevergetem, mindíg máshogyan, hogy változatosak legyenek az új ízek. Gyümölcsöt a zöldséghez, pl répa és banán, nagyon fincsi. Semmit nem cukrozok, inkább több banánt rakok a pépbe, hogy attól legyen édesebb. Nálunk szigorú szabály, hogy ha nem tej, akkor nincs cumisüveg, csakis kanál. A Tommee Tippe szilikonos kanálkája nekünk nagyon bevált, mert evés közben maszírozgatom vele az alsó ínyét, ami nagyon tetszik neki és már várja, hogy a szájába adjam a következő falatot. Mi is énekelünk evés közben, mert valóban nyugtat. Egyenlőre a kiságyban etetem a babut, mert hanyatt fekve könnyebben lecsúszik a pép. A babáknak 4 hónaposan a nyelvecskéjük izmai még nem működnek úgy, hogy az ételt a torkuk felé vezesse, ezért könnyebben kifolyik a szájacskájukból az étel, és ez olykor úgy tűnhet, hogy kiköpi, pedig nem. Azt úgyis látjátok, ha elfogy a türelme és már nem kér, mert nyűgös lesz a baba. A kanállal való etetést azért ajánlom, mert előbb-utóbb úgyis meg kell tanulnia, és így könnyebb lesz később, ha már megtanulta, hogy az új ízek így kerülnek a kis szájába. Először nehéz, de megéri. Nekünk pár nap alatt belejött a kicsike. Ha cumisüvegből kapja a higított pépeket, akkor később nagyon nehéz lesz leszoktatni őt az üvegről!! Amit még szívesen ajánlok mindenkinek az szintén a Tommee Tippee egyik új csodája, a "hálós kóstoltató". Ez egy kis nyeles "zsákocska". A zsák hálóból készült, amely levehető a nyélről és friss gyümölcsöt tömhetünk bele. Bármilyet. Biztonsági záras, ezért a baba nem tudja kinyitni. Fogja a kis kezében és szopogatja, rágcsálja, kóstolgatja az új ízeket a hálón keresztül. Nagyon praktikus! Sajnos azt nem tudom, hogy itthon lehet-e kapni, mert elég hiányos a Brendon TT kínálata. Angliából megrendelhető, én onnan veszek mindent, mert sokkal olcsóbb is. www.tommeetippee.co.uk mi imádjuk! Ja és a műanyag tányérka is szuper, mert nemcsak szilikon tálca van hozzá, de ezen egy hatalmas tapadókorong van és így nem tud felborulni :))) Remélem, hogy tudtok hasznosítani valamit a leírtakból! Üdv
79. Leoness82 (válaszként erre: 67. - Szurgo)
2009. márc. 15. 17:20

Szurgo!

Próbáltad már a Tommee Tippee - Closer to nature cumisüvegeket és hozzá tartozó cumikat? Formája és anyaga az anyamellet utánozza. Elasztikus és tényleg nagyon-nagyon hasonlít. Az én kisfiam cici mellett ebből ette a kiegészítő tápszert már 2 hetes kora óta, 3 hónapos korától pedig csak üvegből eszik, mivel "elfogyott" a tejem. Te a babádnak már adhatod a nagyobb lyukú, vagyis a hármas cumit, amely 6 hónapos kortól ajánlott, bár az én bébim már 4 hónapos korától a hármassal eszik. Kisméretű üveget is lehet venni, egy próbát megér. A Brendon-ban kapható. Sok sikert!

78. poszata01 (válaszként erre: 77. - Rekag)
2009. febr. 20. 18:21

Szia!


Én is így kezdtem, a gyümölcsöt nagyon szerette, még mindig kedvenc, hááát a főzeléket nem annyira szívesen, de eszi.

Én gyüminek legtöbbször almát adok neki, és eleinte a főzijébe is azt kevertem. Aztán egyre kevesebb almát raktam bele, majd csak egy pici almalevet (maradt bébiitalom, abból).

Aztán, mikor már ette a főzit tisztán, de még nem teljes adagot, akkor ebédre a főzelék után még gyümölccsel kínáltam, de a védőnő azt mondta, az nem nyerő. Most azt csinálom, h kis joghurtot teszek a főzijébe, mert azt imádja (7 hótól lehet adni). Vagy tejpépet adok neki főzi után, ha még éhes.

77. rekag (válaszként erre: 76. - Kinni)
2009. febr. 20. 09:56
köszi, én is arra gondoltam, hogy a kedvenc gyümölcséhez teszek zöldséget, aztán lassanként egyre kevesebb gyümölcs kerül majd bele. remélem nálunk is beválik ez a módszer.
76. kinni (válaszként erre: 73. - Rekag)
2009. febr. 20. 09:43

Szia!


5 és fél hónapos a kisfiam anyatejes, de 4 hónaposan elkezdtük a hozzátáplálást mert nem volt elég neki a tej. Eleinte csak a gyümölcsöket ette meg, és csak az üveges bébiételt a házit nem, majd a gyümölcsöt egyre több zöldséggel kevertem. Még mindig a gyümölcs a favorit, de több mint egy hónap próbálkozás után pár napja történt meg először, hogy szívesen megette a zöldségpürét (uni.er) gyümölcs nélkül. Én is azt hittem soha nem fogja megenni, de úgy látszik tényleg meg kell szokniuk a különböző ízeket, és ez hosszabb időbe is telhet. Érdekes az is, hogy a kisfiam anyatejjel keverve semmit nem eszik meg és szopi után sem, előtte kell adnom a pürét amikor igazán éhes, pedig én is csak szopi után szerettem volna pótlásként. Szerencsére utána ugyanúgy szopizik, és nem csökkent a tejem mennyisége. Szerintem a kitartó próbálkozás meghozza sikert, és azt érdemes alapnak venni amit baba szeret és ahhoz keverni a különböző ízeket.

75. rekag (válaszként erre: 74. - Poszata01)
2009. febr. 19. 16:27
6 és fél hónapos, 1 hónapja kezdtük a hozzátáplálást.
74. poszata01 (válaszként erre: 73. - Rekag)
2009. febr. 19. 16:24
mennyi idős a babád?
73. rekag
2009. febr. 19. 13:11
Sziasztok! Az én babám sem hajlandó főzeléket enni, talán a sütőtök és a répa az ami lecsúszik, de az is csak pár kanállal...
72. poszata01 (válaszként erre: 71. - Szurgo)
2009. febr. 18. 14:30

Szia Szurgo,


Igen, tényleg az a legfontosabb, hogy nyugodt tudjál maradni. Annyira hihetetlen kis érzékeny antennáik vannak ám, egyből megérzik a feszültséget. És ha idegesen eteted, ő is feszengő lesz, és tényleg csak a küzdés lesz a kajával. A babám a mai napig nem túl szívesen eszi a főzeléket, és elég keveset eszik belőle. De legalább eszi. Szívesen adnék neki többet, de nem akarom erőltetni. Egyelőre beérem azzal, hogy VALAMENNYIT eszik.


Ha a babád már az etetőszéktől ordít, először szoktasd hozzá az etetőszékhez. Napközben tedd bele, amikor éppen csinálsz vmit, és beszélj hozzá, vagy játsszatok, vagy bármi. A lényeg, hogy KELLEMES dolgot, jó kis mókát kapcsoljon az etetőszékhez. Ha sír benne, semmiképp ne vedd ki egyből. Inkább próbáld meg elterelni a figyelmét. Ha a testkontaktust igényli, akkor is inkább hajolj oda hozzá, simogasd meg, aztán térj vissza ahhoz, amit addig csináltál, de ne vedd ki.


Nekem is az az érzésem, hogy a Te rossz érzéseid miatt bizalmatlan a babád az új kajákkal szemben. De NE AGGÓDJ, még nem rontottál el semmit, a babák nagyon rugalmasak tudnak ám lenni. Csak sok türelem, és önuralom.


És szerintem kínálgasd a babádat új ízekkel étkezések között is. Próbálj ki többfélét. Hátha ráakadtok egy olyanra, amit szeret, és az már jó kiindulópont lesz a többi kajához. Csak TÜRELEM, jókedv, és ÖNURALOM. Tudom, bazi nehéz. De próbálj másra gondolni közben. Én pl. mikor éneklek a kicsimnek, mert nem eszi rendesen, a dalra figyelek, már az is feldob, ha vidám, és ettől a babámnak is jókedve lesz. (nem kell áriákra gondolni, a fürgerókalábak, meg a micimackó már megállítja az én tudományomat, azt is hamisan tudom csak előadni. De pici lányomnak mindegy... :-))) )

71. szurgo (válaszként erre: 70. - Poszata01)
2009. febr. 18. 10:40

Köszönöm szépen! Igazán lelket öntöttél belém, főleg mert ma gyomrgörccsel álltam fel az etetőszéknek használt pihenőszékből.

Megpróbálok uralkodni majd magamon, lelazulni egy picit, mert igen, lehet, hogy az a baj, hogy én görcsölök. Közben persze merő aggodalom vagyok, hogy már eltelt egy hónap és még mindig semmi javulás és rohan az idő, babámnak meg szüksége lenne a plusz kalóriára és vitaminokra.

Próbáltam az előtte evést, saját kanállal eszem is a pépjéből, ma kenyérhéjjat adtam neki, meg sem fontolta, hogy két másodpercnél tovább tartsa a szájában. Íze van.

Éneklést is próbáltam, nem sikerült elterelni a figyelmét.

Nem erőltetem, csak a szájához emelem a kanalat, legalábbis megpróbálom, de semmi erőszak, semmi trükközés a kanál behelyezésére.

Emlékszem, hogy az elalvásnál is akkor jött a fordulópont, amikor én valahogyan lenyugodtam és nem úgy mentünk be a szobájába, hogy most vajon meddig fogunk küzdeni. És sikerült teljes lelki nyugalommal lefektetni, sírt 15-20 percet, simogattam és duruzsoltam neki, és két három alkalom után leszokott a sírásról.

Csak ne lenne olyan nehéz, sajnos nincsenek nagyon technikáim önmagam lenyugatására. Megpróbálom, tényleg kipróbálom megint az éneklést.

70. poszata01 (válaszként erre: 67. - Szurgo)
2009. febr. 16. 15:15

Szia Szurgo,


magamról tudom, hogy nagyon sokat számít, hogy TE hogy állsz hozzá a dologhoz. Az én babám sokáig idegenkedett a főzeléktől. Nem mondom, hogy most már odavan érte, de megeszi. És talán azért, mert én túl sokáig adtam neki a gyümölcsöt (amit a mai napig jobban szeret bármilyen főzeléknél.)

Szóval, amikor nem tetszett neki a főzelék, már én is "aggódva" adtam neki a falatokat, hogy na, ugyan ma elfogadja-e. És szerintem ez volt a kulcs.

Én a következő tippeket tudom neked adni, saját tapasztalatom alapján:

1) NEM SZABAD azon idegeskedni, hogy fog-e kelleni neki a kaja. Amikor kínálod a kanállal, ne arra gondolj, mi lesz, ha nem ízlik neki, hanem fogd fel az egészet úgy, mint egy játék, egy közös kis kaland. Persze nekem is nehezemre esett jókedvvel etetni, mikor kapálózott a kis kezével a szája előtt, majdnem kiverte a kezemből a kanalat, meg szétkente az arcán, a ruháján és az etetőszéken a kaját. Mivel ilyenkor elfogyott nekem is a türelmem, eleinte felpattantam a székről, tízig számoltam, és utána folytattam az etetést. Nem lett jobb. Tudod mikor lett jobb? mikor elkezdtem neki ÉNEKELNI. Persze ez a babámat is megnyugtatta, de sztem azért, mert ÉN nyugodt tudtam így maradni. Mert lefoglalt egy kicsit az éneklés, és nem azon aggódtam, hogy ez a büdös kölök mán megin' kiken mindent, az evés meg nem halad.


2)Csinálj kedvet egy kicsit neki a kajához. Ha nem eszi, csinálj úgy, mintha te is ennél a kanálról, nyammogj rajta, aztán kínáld oda neki megint. Ne érezze, hogy KÉNYSZER, hogy MUSZÁJ megennie, inkább próbáld felkelteni a kíváncsiságát, hogy ugyan mi lehet abban a kanálban, ami Anyának ennyire tetszik.


Ja, és ha már nem eszik többet, 1-2 kanállal egyél a cuccból, úgy, hogy ő is lássa.


3) AZ etetőszék. Én nem csak akkor rakom bele, amikor etetem. Hanem akkor is, amikor MI eszünk, szinte mindig. Sztem ezek nagyon értékes tapasztalatok neki. Sokszor szabályosan "kinézi" a kaját a szánkból, de tényleg! 7 hónapos kora óta egy darab kenyérhéjat is kap a kezébe, és azzal elvan.

Ők ugye utánzással tanulnak, és ha látja, hogy apa meg anya falatozgat, neki is kedve lesz hozzá.


4) Az az ötlet, hogy ha nem kell neki a másféle kaja, akkor ne adjál szopit, szerintem MARHASÁG, már bocs attól, aki mondta! Ők még picik, még nem értik meg, ők még csak annyit vesznek észre, hogy tele van a pocak vagy nincs. És ha nincs, akkor nyűgösek lesznek, annak meg mi értelme van???? Szóval, sztem KELL neki a szopi, amíg nem eszik meg komolyabb mennyiséget (legalább 80-100 ml-t) a pépesből.


5) Kísérletezz az ízekkel, próbálj meg rájönni, hogy mi az, amit szívesen enne. DE az elején még ne váltogasd ezeket gyakran. Adj neki 2-3 napot, míg egy ízt megkedvel.


Aztán meg, BÍZZÁL a babádban, az ösztöneiben. BÍZZÁL abban, hogy a babád sem akar éhenhalni, előbb-utóbb meg fogja enni. Csak legyél kitartó, és nagyon türelmes, és csinálj KEDVET neki hozzá!

69. szurgo (válaszként erre: 68. - Ice kuszi)
2009. febr. 12. 20:46

pont így adtam neki a krumplit. Megfőztem, leturmixoltam és összekevertem tejjel, hogy szinte teljesen folyékony volt. még szűrőn át is szűrtem...

most kihagyunk egy hetet, addig próbálom a kanalat megkedveltetni vele, helyrehozni amit elrontottam. aztán kiderül.

legközelebb már falni fogja :). csak ebben bízhatok.

68. ice kuszi (válaszként erre: 67. - Szurgo)
2009. febr. 10. 13:51
Szia! Nekem azt mondta egy gyerekorvos, hogy ha nagyon idegenkedik az ízétől (ugyanis nálunk is hasonló probléma volt, de azért nem ennyire durva), próbáljam meg először krumplipürével úgy, hogy sok tejci, kevés krumpli, aztán fokozatosan egyre több krumpli, így először majdnem olyan, mintha csak tejcit enne. Persze ha a tejci sem megy kanálból, akkor ez sem jó...:-(((
67. szurgo
2009. febr. 6. 18:34

Sziasztok!

Irigykedve olvasom a soraitokat. Nagyjából végigböngésztem a bejegyzéseket reményt keresve.

Áron baba 6,5 hónapos és anyatejen kívül szinte semmit nem fogad el, azt is kizárólag ciciből.

Már 5 hónapos korában elkezdtem kóstoltatni, nem akartam egyáltalán elkezdeni még a hozzátáplálást, csak szerettem volna, ha ismerkedik az ízekkel. Öklendezett az almalétől, az almapéptől, így pár nap után abbahagytam. 6 hónapos korában ismét elkezdtük, de a helyzet nem igen változott. Az üveges cuccoktól nem öklendezik, de enni azt sem eszi. Az elején még lecsúszott egy-egy kanál alma, de mára már semmi. Kifejezett ordítás a vége minden próbálkozásomnak, már elég, ha beleteszem az etetőszéknek használt pihenőszékbe :(. próbáltam már ölben is. A tejpépet egészen ma délutánig elfogadta, sőt kifejezetten szerette, ma már azt sem. Olyan tanácstalan vagyok, mert a tejci meg mintha fogyóban lenne (egyre sűrűbben enne és éjjel is sokszor felkel) és hiába a rengeteg mélyhűtött tej, azt sem tudom neki odaadni, mert azt sem eszi se kanálból se üvegből.

Eddig próbáltam az almát, körtét, őszibarackot, sütőtököt, krumplit, banánt és az almát megfőzve.

A védőnők erősködnek, hogy próbálkozzak minden nap, mert szüksége van már több vitaminra, ásványi anyagra kalóriára stb., és tudom is, hogy így van, de ha a fejem tetejére állok, akkor sem tudok vele mit csinálni. Az egyik végletes javaslat az volt, hogy kínáljam gyümivel tízóraira és ha nem fogadja el, akkor ne adjak neki szopit, csak ebédet, azt meg a főzivel kezdjem. Hát ezt valahogy nem tudom elképzelni.

Látnátok a kis arcát, ahogy néz rám és üvölt! ha a szájába kerül valami, szedi ki a kis kezével és keni szét az arcán :(.

Most megint kihagyok pár napot szerintem, de attól tartok, hogy nem fog segíteni, először sem segített. Van valakinek bármi javaslata, vagy legalább egy vígasztaló sztorija, amiből erőt meríthetek?

66. ice kuszi (válaszként erre: 65. - Poszata01)
2009. jan. 25. 22:34

Szerencsére ma már evett rendesen. Biztos, hogy a foga volt, mert elkezdte szívni, és szinte azonnal abba is hagyta sírva. A cumisüveggel nem tudok variálni, mert csak az Aventeset fogadja el. De a lényeg, hogy most megint eszik.

Az adag nálunk úgy néz ki, hogy ha csak tejcit eszik, akkor 130-140 ml az egyszeri adag, ha főzit is, akkor a kettő együtt 150-170 ml-t tesz ki. Ez persze fokozatosan nő, egy hónapja még 100 ml-nél nem tudott többet megenni.

Úgy tűnik mégis beválik a kétszeri főzelék, most egyelőre délben üvegeset kap, estére meg főzök neki. Ma rizses zöldségeket kapott, és eléggé elcsesztem, mert túlfőztem a rizst, ráadásul nem turmixoltam meg rendesen, szóval elég darabosra és íztelenre sikerült, de azért evett belőle. Bár kevesebbet, mint mondjuk tegnap, de szerintem az íze miatt.

Ha nem akar szopizni nem próbáltad lefejni és üvegből adni? Vagy nem akarod, hátha utána már nem akar majd szopizni?

65. poszata01 (válaszként erre: 64. - Ice kuszi)
2009. jan. 25. 18:42

Nem csináltál hülyeséget, 8 hónaposan azért már KELL hogy egyen főzit és gyümit is.

Szerintem inkább attól függ, mennyi a tejci(vagy tápszer)-adagja. Ekkora babáknak 250 ml feletti az egyszeri tápszer-adagja, elvileg. Az enyém csak 200 ml körülit eszik, ezért eszembe sem jut a második főzi. Majd ha elfogy a tejem. Ami nemsoká lesz, mert a kisasszony egyre többet utasít vissza, hát ugye a cumisüvegből könnyebben jön.

A foga miatt lehet alapból is étvágytalan ám! Én azt csináltam akkor, hogy nagyobb lyukúra cseréltem a cumisüvegét egy pár napig. Jobb, mint kanállal kínlódni. Ha elfogadja az üveget, és pár perc evés után sír fel, akkor az tuti a foga.

-ja, meg még Dentinox zselé (a tubusos) és chamomilla ch15, ami nekünk segített.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook