Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Férfi spermaszám csökkenés javítása természetes módszerekkel fórum

Férfi spermaszám csökkenés javítása természetes módszerekkel (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
184. Lina*
2015. nov. 24. 06:09
Eladó fer14-et keresek ha van valakinek jelezze.
2015. jan. 16. 07:15
helyes etkezes,keves alcohol es keves stress.
2014. dec. 23. 21:09
Ne igyál csapvizet!
181. dinkie
2014. dec. 23. 21:09
Sziasztok! A férjem szedett FER14-et, de hamar kiderült, hogy neki nem lesz jó. Szóval majdnem az eész doboz megmaradt. 1 doboz 60 szemes, ebben 49 szem van. Szavatossági idő: 2016.február 28. Féláron eladó, ha valakit érdekel.
180. Almafa8 (válaszként erre: 179. - Kisritu)
2014. nov. 27. 18:09
Szia! Nézz be a Férfi meddőség! Segítsetek! topikba, az sokkal aktívabb és ha visszaolvasgatsz találsz sok hasznos tippet!
179. Kisritu (válaszként erre: 171. - Rituska06)
2014. nov. 27. 14:10
Szia, látom, hogy nagyon régi hozzászólás,de hátha valaki olvassa még.Nálunk is ez van, prosztatagyulladás alatt nézték páromnál a spermaszámot, és jé, ki gondolná! kevés lett(360ezer/ml), erre egyből a lombikkal jönnek... Segítsen aki tapasztalt ilyenben, hogy tudjuk a megfelelő minőségű és mennyiségű spermát természetes módszerrel előállítani?
2013. nov. 20. 06:39

Sziasztok! Annyit írok a témához, hogy a férjemnél mind a 3 szempont alapján nagyon rossz minőségű spermát állapítottak meg: lombik ICSI-re küldtek minket. Ehhez képes KÉT gyerekünk is úgy fogant, hogy gyakorlatilag azonnal!!! ??? Az elsőnél úgy volt, hogy kb. 2-3 hónapig nem jött össze, szünetet tartottunk, miközben kivizsgáltak. Aztán újból próbálkoztunk, és első alkalommal sikerült. A másodiknál kivizsgálással kezdtük, megállapították, hogy a férjemet mindkét oldalról műteni kell! Még jó, hogy a kórházban olyan lassan folynak a dolgok, ugyanis mire műtétre került volna sor, már rég kiderült, hogy terhes vagyok!!!

Erre most mit mondjak??? Így lehet bízni az orvosokban?

2013. nov. 20. 06:17
Orvostanhallgatóként foglalkozom a témával. A rövid válasz, hogy a teljes genézis 74 napig tart, mivel ezt belőni nem tudod ezért a 3 hónapos ajánlás! Ha van kérdésed, akár privátban is szívesen válaszolok, mert a témában végzek kutatásokat egy dolgozathoz!
176. Almafa8
2013. nov. 3. 13:04
Én úgy tudom, hogy a mozgékonyságon néhány nap alatt is lehet javítani (ez nálunk igazolódott is), de a mennyiség növeléséhez szükség van a 3 hónapra.
175. szoom
2013. nov. 3. 12:57

Sziasztok!



Ma sok mindent olvastam most először ebben a témában,de Valaki mondja már meg,hogy most akkor 3 nap alatt is lehet változást elérni,vagy csak 3 hónap alatt?


Mert 3 nap alatt az újratermelődés során befolyásolják az elfogyasztott ételek köztudottan az ízét [link] ,de gondolom akkor a szerkezetét/minőségét is, nem?


De ugye van ez a spermatogenezis [link] ,ami 100 nap~3 hónap, ezalatt meg teljesen újraépül vagy mi? És azt honnan tudhatjuk mikor idult ez a 3 hónap?


Én ezt a 3 nap és 3 hónap közti különbséget komolyan nem értem. Meg hogyha Valaki el akarja kezdeni 3 hónap alatt "újragenerálni"/egészségessé tenni ondóját,akkor ebbe a 3 hónapba bármikor belefoghat? És a 3 napos "frissítés" bármivel (mondjuk sok víz és zöldségfogyasztással) ér valamit?


Értitek mit akarok kérdezni?:) Mert kicsit összezavarodtam itt a sok olvasmányba (amiket linkeltem az csak 2 a sok közül,de a topik témájába vág,remélem kis segítség is Nektek.)



Köszi!!!:)

174. Almafa8 (válaszként erre: 173. - Marina83)
2013. szept. 20. 21:05
Szerintem inkább urológus, ha andrológushoz nem tudtok menni. Vagy kérjétek meg a háziorvost, hogy adjon beutalót a megfelelő helyre. Ő biztosan tudni fogja hová irányítson. Mi Budapestre mentünk andrológushoz. Van egy másik fórum a Férfi meddőség..., az egy picivel pörgősebb, de nálatok még egyáltalán nem biztos, hogy ilyesmiről lenne szó.
2013. szept. 20. 08:04
Sziasztok.Igaz hogy a fórum már nem valami aktiv de hátha olvassa valaki. Mi kb egy éve próbálkozunk a párommal. A ciklusaim nagyon pontosak. Peteérést is érzem minden ciklus 19-20-ik napján, ovuteszt is pozitiv de még nem jött össze a baba. Arra gondoltunk h a párommal lehet a gond. van egy kis herevisszér problémája. Elmenne tesztre de nem tudom h a nőgyógyásztól vagy az urológustól kérjünk-e tanácsot. Andrológus nincs a városban. Hol kezdjük? Köszi
172. cornflower (válaszként erre: 171. - Rituska06)
2012. júl. 26. 22:22

Szia!

Ismerős körünkben (orvos pár) 6 év sikertelenség után (rossz spermaanalízis eredmény) a férj kapott a kutató bátyjától kulföldről valami természeres "csodaszert" és -ők sem tudják, hogy attól-e - de 2 hónap után terhes lett a felesége.

Sajnos itthon ilyesmit nem lehet kapni, pedig, ha valóban attól nem jött össze annyi éven át a baba, akkor ez sok férfinek lenne hasznos.

2011. ápr. 16. 20:06

Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni tőletek!

Van egy öt éves kislányunk, férjemmel második babát szeretnénk kiderült hogy kevés a spermaszáma, és csak 60% élő.Andrológus a Kaálit javasolta, elmentünk és ott azt mondta a doki hogy csak a lombik lehetséges. Szerintetek nem kellett volna a férjemnél előbb gyógyszeres kezelést javasolni?

Miért kell egyből lombikkal kezdeni? Hozzáteszem férjemnek prosztatagyulladása volt mikor a spermamintát kérték, azóta gyógyszeres kezelést kapott rá.Ez a szám javulhat még?

2010. máj. 21. 13:49

Sziasztok!


Erre van valakinek ötlete?


Mivel a témában érdemleges szakmai véleményt nem találtam, úgy gondoltam megosztom a tapasztalataimat, hátha az hasznos lehet mások számára is.


Van egy 3,5 éves gyermekünk. Most tervezzük a második babát, sajnos nem akar összejönni.

Amikor az első gyermekünket terveztük, igen nehezemre esett elmondanom a feleségemnek, de valahogy túlestem rajta és elmeséltem neki, hogy 17 évesen egy foci meccsen nagyon erősen megrúgták a heréimet. (Sajnos a labdát nem, de a golyóimat sikerült telibe találnia a falábúnak.)

Erről a férfiember ritkán beszél, igaz jót nevetnek rajta, főleg a lányok (és azok a fiúk akiknek még nem volt ezen "élményben részük").

Emögött valószínűleg nálam már pszichés okok is húzódhatnak, hogy nem tudok ilyesmin többet nevetni, az osztályban 16 lány volt és Ők is végignézték (röhögték) a nagy jelenetet (nagyon ciki volt, gondolom, nem kell ecsetelnem). Szóval a "sérülésemet" követően már nem tudtam felhőtlenül nevetni ezeken a "poénokon", azóta ha ilyet látok, rögtön összezsugorodnak a golyóim, legalábbis az, ami megmaradt belőlük.

Tehát nézzük a tényeket, próbálok objektív maradni.

A rúgás következtében a bal herém erősen megsérült, majd a duzzanat eltűntével (kb. 2 hét) rövid idő alatt (kb. 1-2 hónap) jelentősen kisebb lett a bal herém térfogata (15 ml-re sorvadt(-40% az eredeti mérethez képest!). Előtte mindkét herém 25 ml térfogatú volt. Ezt onnan tudom, mert elzavartak orvoshoz az "eset" után azonnal és az orvos megvizsgált, mivel tornaórán történt és elég durvák voltak a tünetek. Elájultam egy kis időre, hánytam, elment a hangom, meg persze az a jelenség, amit mindenki ismer, összeesés, a golyók szorongatása, stb. A rúgás után nem sokkal (kb. 2-3 hónap) pedig a bal herémen a visszér is megjelent. A jobb herém nem szenvedett maradandó károsodást (lehet még nőtt volna a mérete, ezt nem tudhatom, mivel a serdülőkort már túlléptem akkor, meg azt sem tudom, hogy a 25 ml az normális méret-e).

Figyelmedbe ajánljuk még:

» Soha ne add fel! (cikk)

» Az anyává válás rögös útjai (cikk)

» Bébi mindenáron (cikk)

» Ha mindkettőnk leletei rendben vannak, és mégis késik a baba, hová fordulhatunk? (tudásbázis)

Ezek után ilyen "előélettel" nem volt kérdés, hogy csináltatunk-e sperma vizsgálatot, mielőtt belekezdtünk az első babaprojektbe.

Szerencsére elfogadható eredményt kaptunk (30 millió/ml, nem szuper, de még elfogadható mozgékonysággal), annak ellenére, hogy az egyik herém sérült (15 ml-re sorvadt) és visszér is volt rajta (ekkor már kb. 10 éve).

Közben természetesen mérlegeltem a visszér műtét lehetőségét, ezzel kapcsolatban arra jutottam, hogy mivel még elfogadható a spermakép és elviselhető az ehhez kapcsolódó kellemetlen fájdalom, nem érdemes a gyermekvállalás alatt műttetni a kockázatok miatt. Persze az orvosok, ha tehetnék, egyből szabdalnának.

Sikerült a fogantatás, gyermekünk született.

Mint említettem, most tervezzük a második babát, ezért még mindig nem vállaltam a herevisszér műtétet.

Sajnos kb. 1 éve szerencsétlen baleset ért a fürdőszobában, a kádból kiszállás közben megcsúsztam és a kád szélén landoltam a legérzékenyebb testrészemmel, teljes testsúlyommal a herezacskómra estem kapaszkodási lehetőség nélkül. Mindkét herém csúnyán zúzódott, megdagadt, egyik be is vérzett.

Természetesen ez (ismét) nem tett jót a golyóknak, kb. 3 órára „térdre kényszerültem”.

Miután megvizsgáltam magam, azt éreztem, hogy mindkét heregolyóm "egészben" maradt, megőrizte szabványos alakját, egyik sem nyomódott szét, így ezzel elintézettnek véltem a dolgot.

Tavaly a sérülés után kb. fél évvel, hogy "megnyugtassuk" magunkat, elmentem egy újabb kivizsgálásra, amelyen sajnos meglátszott milyen kemény is „a kád széle”.

A bal herém már csak 10 ml térfogatú volt (még -33%-os méret csökkenés!), a jobb herém is már csak 20 ml térfogatú (-20%-os méret csökkenés!), az orvos azt mondta, hogy valószínűleg egy hajszálon múlott, hogy a bal heregolyó nem szakadt le teljesen, mivel a bal mellékhere alig tapad már hozzá. (Tehát félig leszakadt a bal heregolyóm a kád szélétől.) Az orvos véleménye szerint, ha még egy erősebb "behatás" éri a bal herémet a későbbiekben az nagy eséllyel szétroncsolhatja vagy leszakíthatja azt.

Mivel eltelt fél év, helyreállító műtétet már nem javasolt, azt mondta, segíteni már nem tud rajta érdemben nagyobb a kockázat, mint az elérhető eredmény, ha hozzányúl, de örüljek, mert legalább nem kell eltávolítani, így legyek boldog, mert nem leszek "félig" kiherélve.

A jobb here még "kemény" ahogy fogalmazott, nem veszélyeztetett ebből a szempontból. Ekkor kezdtem kételkedni a dolgokban, hiszen az is rengeteget ("20%-ot sorvadt) és fájdalmassá vált.

A spermavizsgálat eredménye 20 millió/ml lett, és a mozgékonyság sem túl biztató. (Ez így még éppen határeset felülről súrolja a problémás határt.)

Előtte a visszér másfél évtized alatt nem okozott akkora kárt a herékben, mint a kád széle egy másodperc alatt. Így utólag átértékelve a dolgot, azt a nagyon nagy hibát követtem el, hogy nem mentem el rögtön orvoshoz. Az önvizsgálat, amit elkövettem a sajgó heréken magamnak, felületes volt (igaz, ezt ma sem tudnám jobban megcsinálni), igazából csak azt tudtam megvizsgálni, hogy egyik herém sem ment-e szét, amit pedig bevérzésnek véltem az valószínűleg egy leszakadt heredarab volt.

Az orvosok a visszér káros hatásáról rengeteget beszélnek, a sérülést pedig meg sem említik jelentősebb kockázatként, csak egy a sok közül.

Valószínűleg ez utóbbira semmilyen konkrét adatuk nem áll rendelkezésre.

Amikor tökön rúgtak anno, és most a sérülést követően is azt mondta mindkét orvos, aki megvizsgált, hogy nem károsítja ez a spermatermelését a heréimnek, az csak abban az esetben csökkenne, ha teljesen roncsolódtak volna a heréim (teljesen szétnyomódtak volna a golyók).

Az urológus a sorvadásra nem tudott érdemben mit mondani (szerintem erre semmilyen vizsgálati eredményük sincs, mint említettem már, talán ezért érdemes lesz végigböngészni még ezt a pár sort, ha másért nem is az adatokért), arra sem tudott mit mondani, hogy a sorvadás megáll-e vagy folytatódhat-e még. Kontrollt javasolt.

Mindkét heregolyóm azonban a második sérülés óta hihetetlenül érzékeny a legkisebb behatásra is (ez már odáig fajult, hogy már a simogatás sem esik jól), ez néha roppant kínos tud lenni. Elmentem ultrahangra is emiatt (2010. április), az a fentieken kívül mást nem mutatott, de sajnos további méret csökkenést állapított meg. A visszér műtétet javasolták ismét, a műtét azonban a herék fájdalmát, és kisebb behatásokra történő ilyen szintű érzékenységet valószínűleg nem fogja orvosolni, és a sorvadást sem, mivel a herék már elérték végleges kifejlett méretüket, az csak kb. 18 éves kor alatt segíthetett volna a sorvadás visszafordításában. A bal herém jelenleg már csak 9 ml térfogatú (még -10% méret csökkenést szenvedett 6 hónap alatt!), a jobb herém is már csak 17 ml térfogatú (-15% méret csökkenés 6 hónap alatt!) Mivel az ultrahangot nem urológus végezte, a sorvadásra nem kaptam érdemleges választ.


Nézzük összefoglalva az adatokat:

Első sérülés előtt a herék mérete (1996 tavasz):

Bal:25 ml jobb:25 ml =50 ml

Első sérülést követően a herék mérete (1996 ősz):

Bal:15 ml jobb:25 ml =40 ml

Spermakép (2005. február):

30 ml/ml mennyiség 5 ml, mozgékonyság elfogadható

Második sérülést követően a herék mérete (2009):

Bal:10 ml jobb:20 ml =30 ml

Spermakép (2009. október):

20 ml/ml mennyiség 3,5 ml, mozgékonyság gyenge

Ultrahang herék mérete (2010. április)

Bal:9 ml jobb:17 ml =26 ml

Azt hiszem, ehhez nem kell több magyarázat...

A szexuális életünkben nem okozott gondot a sérülés, azt leszámítva, hogy 2 hétig nem voltam képes a házaséletre.

Azért ez idő alatt eléggé kétségbe volt esve a feleségem, én persze még jobban. Aztán ez megoldódott, helyreállt az eredeti állapot.

Most már nagyon megpróbálok vigyázni a megmaradt férfiasságomra, különösen a babaprojekt miatt.

Azért gondoltam, hogy megosztom ezt azokkal, akik ebben a cipőben járnak, mert sehol nem találtam ezzel kapcsolatban semmilyen konkrét szakmai véleményt, vagy adatokat, hogy milyen hatása lehet egy erősebb „rúgásnak” vagy sérülésnek a herék sperma termelésére, és az orvosok pedig csak pislogtak az ez irányú kérdésemre.

A néphiedelemben szereplő „már csak keresztapa lehetsz”szlogenre pedig nem lehet alapozni, úgy gondolom. Vagy mégis a számok tükrében?


Azt mindig is el tudtam fogadni, ha egy védtelen nő egy jól irányzott rúgással ártalmatlanítja a támadóját. Használjátok bátran ezt a fegyvert lányok az 5 perc lépéselőny tuti biztos (én speciel ennél jóval tovább szorongattam azt, ami maradt a golyóimból mindkét esetben), de azt tényleg csak azzal szemben használjátok, aki megérdemli, és szükség is van rá.

Saját példám azt támasztja alá, hogy ha még nem is sikerül "szétrúgni" a golyóit az illetőnek (feltételezem egyik lány sem ezzel a céllal lendíti meg a lábát vagy a térdét, hanem csak azért hogy kereket oldjon) az korántsem biztos, hogy ugyanannyi muníció marad a golyókban, mint előtte. Tehát poénból semmiképpen sem javaslom ezt alkalmazni...


Ha pedig nagy baj történt, rövid időn belül érdemes megnézetni orvossal, az önvizsgálat, mint a példa mutatja, nagyon szubjektív tud lenni.

169. Dudika76 (válaszként erre: 168. - Fnz)
2010. ápr. 6. 11:35

Szia !

Nem saját tapasztalat, de mindenhol azt olvasom 3hónap az kell! 1hónppal semmit nem fogtok elérni.A fer14 3havi kiszerelésben is van.Egy ismerősömnek az segített!

168. fnz
2010. ápr. 1. 20:11

sziasztok!


a spermaszám növelésére ajánlották a FER14-et illetve a Forever Multi-Maca étrend-kiegészítőket.


Ti melyiket javasoljátok? Gondolom nem nagy a különbség a kettő között.

melyikkel lehet rövidebb idő alatt (1 hónap) jobb eredmény elérni?

167. f8b0651609 (válaszként erre: 153. - Zsé79)
2009. nov. 18. 07:43

Kedves zsé79!


Megosztanád velünk azt, hogy pontosan mit csináltatok, mármint a táblázatot amit összeállítottál!

Engem nagyon érdekelne!

Hadd legyek én is egyszer büszke apuka.

166. mandella (válaszként erre: 153. - Zsé79)
2009. nov. 17. 18:53
gratulálok nektek, és további minden jót kívánok, sok-sok örömet, boldogságot a kisbabához!!!
165. m.gery (válaszként erre: 164. - F8b0651609)
2009. nov. 17. 18:49

Értem, az én endo dokim nem tudom vállal-e férfiakat, és ráadásul Kecskeméten is van rendelése, de ha esetleg érdekel, meg tudom adni a nevét.

De azért remélem Bp-en találtok megfelelő szakembert.

Nekünk is lombikot javasoltak a párom miatt. Egyenlőre napoltuk a témát úgy egy évre, és reménykedünk, hátha természetes gyógymóddal sikerül eredményt elérnünk. Tavasszal fürjtojáskúrába kezd. Azt mondják ez is javítja.

164. f8b0651609 (válaszként erre: 163. - M.gery)
2009. nov. 17. 14:34

Budapesten lakunk.

Most endokrinológust keresünk, mert az andrológusok akiknél jártunk, azok nem foglalkoztak ezzel a kérdéssel.

A könnyebbik utat a lombikot javasolják, arra nem gondolnak, hogy egy férfi ezt hogy éli meg, milyen nehéz feldolgozni, hogy természetes uton nem lehet gyermeke.

163. m.gery (válaszként erre: 162. - F8b0651609)
2009. nov. 16. 19:01

Gratulálok a javuláshoz, így tovább!!

Melyik országrészben éltek? Andrológust vagy endokrinológust kerestek végül?

Meddőségi klinkán nem foglalkoznak külön a férfiakkal úgy, mint ahogy a nőkkel?

162. f8b0651609 (válaszként erre: 161. - M.gery)
2009. nov. 16. 18:20

Pénteken voltam egy új spermavizsgálaton, mert az még a hormonok előtt volt. Közben szedtem a Macavibet, amit a feleségem adott.

Lecsökkentettük, a húst, nem iszok palackos vizet, és csapvizet sem, hanem szorgalmason iszom a teákat, amiket főz.

Sok zöldséget eszek, bár annyira nem szeretem, de a babáért mindent.

A spermaszámom javult, csak a mozgásuk egyáltalán nem. Ezért azt mondták, hogy csináljam ezt továbbra is, és 3 hónap múlva újra megnézzük. Persze szorgalmasan keresünk orvost, de még nem találtunk.

161. m.gery (válaszként erre: 160. - F8b0651609)
2009. nov. 14. 20:04

Sikerült azóta megfelelő orvost találnotok?

Kaptál valamilyen gyógyszert?

160. f8b0651609 (válaszként erre: 159. - M.gery)
2009. okt. 26. 20:28

Sajnos sem urológus, sem más nem foglalkozott velem, pedig az eredményem rossz volt. Mondtuk a háziorvosnak, és ő mivel belgyógyász, ezért kiírta ezt laborra, de fizetni kellett érte.

Most pedig endokrinológushoz küld, mert nem jók az eredmények. Szóval most olyan dokit keresünk, aki férfiakkal is foglalkozik.

A háziorvos azt mondta, hogy ezt elvileg minden rossz férfi eredménynél meg kellene vizsgálják a meddőségi centrumokban.

Anélkül csak vaktában nem lehet írogatni gyógyszereket.

Próbálkozzatok a háziorvosotoknál.

159. m.gery (válaszként erre: 158. - F8b0651609)
2009. okt. 26. 16:10
Nekünk nem volt ilyen vizsgálat. Milyen doki írhat ki ilyen hormonvizsgálatot férfinak?
2009. okt. 26. 15:36

Van-e valaki itt köztetek akit hormonálisan is vizsgáltak?

Nekem az Lh és estoridol hormonom alacsony. Tudja valaki, hogy ez egy férfinál mit jelent?

157. zsé79 (válaszként erre: 155. - Krisz5)
2009. okt. 17. 12:37
Sajnos nem tudok többel segíteni, mint amit leírtam, mert mi gyógyszert nem használtunk, csak természetes dolgokat, amik jótékony hatással lehetnek a spermára. A három hónapot érdemes kivárnotok. Kitartás!
156. zsé79 (válaszként erre: 154. - M.gery)
2009. okt. 17. 12:29
Köszönjük a jókívánságokat, szorítunk nektek!
155. krisz5
2009. okt. 15. 17:49

Kedves zsé79!

Nekünk is nagy erőt ad az amit írtál.

Nekünk 2-3 milliót mondtak spermaszámra.

6 hétig szedett gyógyszert de nem javult

semmit.De ő nem kávézik,nem iszik alkoholt,

meg jár sportolni is.Én is.Akkor min változtassunk

még?

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook