Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » SpineCor fűző/Gerincferdülés fórum

SpineCor fűző/Gerincferdülés (beszélgetős fórum)


16. Döme11 (válaszként erre: 6. - Vviki2)
2011. febr. 20. 07:51
Csak régi fórumokat találtam scoli témában, de tanácsra lenne szükségem , ezért írok , hátha valaki tud segíteni. a kislányom(12 ) most kapott fűzőt... Nem viseli valami jól, mármint lelkileg...De ez nem volt elég , mert pár napja a fűző alatt kipirosodott a bőre, annak ellenére, hogy alatta trikót viselt. Most fel kellett függeszteni a fűző viselését, mert viszket és piros a bőre...Sudo-krémmel kentük, de nem hozott eredményt.Ha előfordult veletek is hasonló és tudod a megoldást, vagy van ötleted kérlek írj.
15. vviki2
2009. jan. 3. 19:18

Szia!BUÉK..:-))

Köszi jól. Az ünnepek alatt kicsit több volt a pihenő neki és egy hétvégét nem is volt rajta. Most újra a "régi" a minden, majd csak márciusban megyünk újra az orthopediára.

Most azon aggódom, hogy a pici ne örökölje...remélem nála nem lesz gond, elég 1 fűzős a családban.... Na ez csak később fog kiderülni, még csak 3 hónapos...

2009. jan. 1. 23:27
Hogy vagytok? Lányod és a fűző?
13. vviki2
2008. dec. 5. 13:21

Köszi a bíztatást, főleg ami az unokákat illeti :-DDD bár az még (remélem) nagyon messze van...

Neki sem fáj, ezért nem is értette eleinte miért kell. Azért jobb lenne a műtétet megúszni.

A klubon "dolgozom", bár idén már halott ügy...

2008. dec. 5. 11:40

Jó kezdeményezés lehetne indítanotok egy klubbot. Biztos lenne tag bőven (sajnos). Igen, tényleg nagyon alattomos betegség, és kiszámíthatatlan is. Nekem is 5 éves koromban fedezték fel- 13 évesen már tornáztam is együtt a térdessel, csípőssel..., fűző szóba sem jött. Az a baj, hogy mivel nem jár fájdalommal egy jó ideig hajlamos rá az ember, hogy ne foglalkozzon vele és ne vegye komolyan (most kamaszkoromról beszélek). Engem ami a legjobban zavart az a kinézetem volt- a mai napig vannak feketelistás képek. A bal vállam volt lejjebb, nem volt valami szép, miközben egyenesnek éreztem magam. Ezért kezdtem a végére járni, ami a műtét lett.

Azért ma már nagyon jó korzettek, fűzők vannak, hihetetlen görbületeket tudnak helyre tenni, és még mindig jobb néhány évig, mint utána a heggel és merev gerinccel élni.

Az unokák miatt ne aggódj, én is szültem, természetes úton :)

2008. dec. 5. 09:10
Egyébként ha ezt a fűzőt nehezen viseli a lányod, a másik még rosszabb lenne.
10. 405fb874de (válaszként erre: 9. - Vviki2)
2008. dec. 5. 09:09
Néha fáj, ha sokat cipekedek, de úgy a hétköznapokban egyáltalán nem és van egy 11 hónapos kislányom, tehát a szülésben sem akadályozott.:) De ne legyek példa senkinek. Egyelőre szerencsés vagyok, hogy ennyivel megúsztam.
2008. dec. 5. 08:53

Köszi, már nézelődtem, de a pesti klubok nekünk messze vannak... De az ötlet szupi, csinálnunk kellene Győrben is..:-)) Tehát győriek vagyunk és a Kovács Tünde doktornőhöz járunk. Ő nagyon korrekt, és szigorú, nem lacafacázik...megmondja a frankót! Azt mondta, ha ez a fűző nem hoz nála eredményt, akkor beleteszi a hagyományosba. Ja, és nem bíztat minket, mert a gerincferdülés olyan alattomos, hogy sosem tudni mikor rosszabbodik...most stagnál neki, de lehet később újra "mozogni" kezd...:-(

Papaya, nem fáj a hátad..?

Attól félek, ha nem hordja akkor fájni fog neki, vagy műteni is kell később... Meg azért később majd unokát is szeretnék..:-))

2008. dec. 4. 14:27
Szia! Én nem vagyok fűzős és sajnos soha nem is voltam az. Azért sajnos, mert akkor talán elkerülhettem volna a műtétet, de az én időmben még nem fektettek a konzervatív kezelésekre ekkora hangsúlyt- vagy legalább is ott nem, ahova én jártam. Természetes, hogy a lányod küzd a fűző elfogadásával. Ha van rá lehetőségeket menjetek el olyan klubba, vagy rendezvényre amik a fűzős gyerekeket gyűjtik össze. Az ilyen közösségi élmények sokat tudnak segíteni. A neten sok lehetőséget találhatsz. Ahol én dolgoztam csináltunk egy klubbot a fűzős gyerekeknek és a nagy pesti rendezvényt is látogattuk. Nagyon jól működött és képessé váltak arra, hogy teljesen elfogadják magukat a páncéllal együtt is :) Orvoshoz hova jártok?
7. 405fb874de (válaszként erre: 6. - Vviki2)
2008. dec. 4. 14:03

Nekem igazából rendes fűzőm volt. Évekkel ezelőtt (8-9 éve) még nem volt ez a fajta. Ez valamivel barátságosabbnak tűnik. Ha nem túl nagy a görbülete akkor szerintem igazi kamaszkorára már lehet, nem is kell hordania, vagy ahogy írtad is, csak éjszaka. Én aludni sem tudtam abban ami nekem volt. 3 nap után, amit átvirasztottam, úgy döntöttem, elég is volt.

Nekem 45-50 fok körüli a görbületem, igazából műteni akartak, de féltem tőle. Nagyon megviselt ez az egész és inkább nem vettem tudomást róla. Akármilyen nehéz is, azért megéri kibírni. Ő még picike, hamar túl lesz rajta és nem kell egész életében együtt élnie vele...:)

2008. dec. 4. 13:06

Természetesen utálja.... Eddig minden nap hiszti volt miatta, de mostanában (mióta a legutóbbi kontrollon megdicsérte a doktornő), már nem cirkuszol. Persze van úgy, hogy halogatja a visszavételt pihenő után, de hát ez mindig így volt. NApi 20 órát kellene viselnie. Éjjel is természetesen. Nem ezzel van gond, a nappali viseletet szeretnénk elhagyni minél előbb... Éjjel nem zavarja annyira, mint nappal, amikor más is látja. 5 évesen vettem észre a görbületet, akkor vittem el az orthopediára. Akkor még nem kapta meg a fűzőt, mert a legkisebb is nagy volt rá. Egy évet vártunk, mire rárakta a dr.

Járunk úszni heti 2x, gyógytornára heti 1x.

Végülis azzal vigasztalom magam, hogy jobb ez a fűző, mint a hagyományos, mert ebben legalább "szabadon" mozoghat. Ebben kellene tornáznia, de ő tesire leveszi...nem szeret benne hajolgatni, meg ilyenek....De érdekes, a játszótéren simán szaladgál, meg játszik benne. (Persze jobb annélkül....) MEkkora a ferdülése? Konkrétan nem tudom hány fokos (úgy mérik, ugye?), egyik leletünkön sincs rajta, de nem is nagyon kérdezgettem, mert én úgysem értek hozzá...

Abban bízom, hogy pár év múlva elég lesz csak éjjel viselnie...jó lenne... 2,5éve van rajta. A naplómban találsz róla képet, bár az még régebben készült. Attól félek legjobban, hogy amikor eléri az igazi kamaszkort nem fogja felvenni...:-(((


S ha jobban belegondolok én sem hordanám kamaszként....

5. 405fb874de (válaszként erre: 4. - Vviki2)
2008. dec. 4. 12:37

Sajnálom, hogy nem tudtam jót írni. Nekem tinikorom legrosszabb élménye. Állítólag a kisebbek jobban viselik a megpróbáltatást. Szokott erről beszélni a kislányod? Hogy milyen? Mert nem csak téged visel ám meg lelkileg...

Éjszaka is hordani kell neki? Mióta van SC fűzője? Mekkora ferdülése? Úszni jártok? Otthon tornáztok? Azzal lehet a legtöbbet segíteni. Minél többet tornázik, annál kevesebbet kell viselnie.

4. vviki2 (válaszként erre: 3. - 405fb874de)
2008. dec. 3. 13:04

Köszi a választ...bár nem írtál semmi bíztatót...

Tudod, nekem, mint szülőnek ugyanolyan borzalom, mint neki, csak ő fizikálisan érzi, én meg lelkileg...

3. 405fb874de (válaszként erre: 2. - Vviki2)
2008. dec. 2. 18:00

Szia! Én nem vagyok biztos benne, hogy senki se érintett. Lehet, csak érzékeny téma...

Nekem is volt tizenéves koromban, 14-15 körül. Gyűlöltem. És mivel elég kamasz voltam hozzá, hogy senki ne parancsolhasson, nem is hordtam, csak ellenőrzéskor. Sajnos, hogy mivel tehetnéd könnyebbé a kislányod életét, nem tudom, csak hogy maga a pokol ezt a fűzőt viselni...:(

2008. dec. 1. 12:44

Na...senki nem visel fűzőt...csak a lányom?

De jó nektek....:-(

2008. nov. 30. 08:57

Olyan gerincferdüléses tagokat/szülőket keresek, akik fűzőt viselnek ill. fűzőt visel a gyermekük. Elsősorban SpineCor-fűzőt, de lehet hagyományos is. Érdekelnének a tapasztalatok és jó lenne sorstársakkal beszélgetni.

Nekem a kislányom SC-fűzős, s elég nehezek a mindennapok. Jó lenne ha kapnék pár tippet is, hogy lehet elviselhetőbbé tenni a fűző-hordást.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook