Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Spanyolországból van valaki a Hoxán? fórum

Spanyolországból van valaki a Hoxán? (beszélgetős fórum)


1 2 3
28. petka (válaszként erre: 27. - Petka)
2009. márc. 25. 20:17
Es ez nem volt rossz lakas. Viszonylag jo kornyeken es huzos aron is.
27. petka (válaszként erre: 26. - Petka)
2009. márc. 25. 20:15
Hoppa, most ugrik be, a konyhaban voltak csotanyok, eloszor ugrottam kesobb meg mar megszoktam. Jol lefujtam oket irtoval.
26. petka (válaszként erre: 23. - C4cd20e0ca)
2009. márc. 25. 20:14
Huha, azert nalunk ilyenek nem voltak. Amire nagyon haklis vagyok az a veget nem ero grafiti es kosz!!! Hogy Barcelonaban a Ramblan nem tudok egy olyan kepet kesziteni ahol a hatterben ne lenne grafiti.
25. a1baa7edcc (válaszként erre: 23. - C4cd20e0ca)
2009. márc. 25. 20:13
Valenciaban nekem is a csotanyok utottek meg eloszor a szemeim, foleg a tenger fele kozeledve az utcakon.
24. c4cd20e0ca (válaszként erre: 20. - Petka)
2009. márc. 25. 20:11
Sokfelé jártam, és úgy vettem észre, hogy ez az igénytelenség jellemző végig a Földközi tenger partján, és aztán délen. Asurias, Navarra, Galicia sokkal kulturáltabb, ha lehetne, oda elmennék... Különben mi benn lakunk a központban, ami egész hangulatos, az utca nincs 3 méter, és átlátok a szembe szomszédhoz, vicces :D De mivel neki állandóan le van húzva a redőny, nekem nem kell :D Ebből az utcaszélességből kifolyólag hozzánk sem süt be a nap, ami nyáron ugyan nem egy nagy hátrány, de ilyenkor...:S És amit a legjobban utálok, azok az éjjel megjelenő állatkák az utcán... igen most reklámozom Valenciát... a csótányokról és a ritkábban előforduló patkányokról beszélek. Szerencsére "csak" nyáron találkozni velük, de UNDORÍTÓ, sokszor a csótányok miatt nem megyek sötétedés után sehova... :(((
23. c4cd20e0ca (válaszként erre: 20. - Petka)
2009. márc. 25. 20:10
Sokfelé jártam, és úgy vettem észre, hogy ez az igénytelenség jellemző végig a Földközi tenger partján, és aztán délen. Asurias, Navarra, Galicia sokkal kulturáltabb, ha lehetne, oda elmennék... Különben mi benn lakunk a központban, ami egész hangulatos, az utca nincs 3 méter, és átlátok a szembe szomszédhoz, vicces :D De mivel neki állandóan le van húzva a redőny, nekem nem kell :D Ebből az utcaszélességből kifolyólag hozzánk sem süt be a nap, ami nyáron ugyan nem egy nagy hátrány, de ilyenkor...:S És amit a legjobban utálok, azok az éjjel megjelenő állatkák az utcán... igen most reklámozom Valenciát... a csótányokról és a ritkábban előforduló patkányokról beszélek. Szerencsére "csak" nyáron találkozni velük, de UNDORÍTÓ, sokszor a csótányok miatt nem megyek sötétedés után sehova... :(((
22. petka (válaszként erre: 21. - A1baa7edcc)
2009. márc. 25. 20:02
Igen, mi keleten voltunk. :)
21. a1baa7edcc (válaszként erre: 18. - Petka)
2009. márc. 25. 20:01
Ez a fajta hazepites szerintem inkabb az orszag keleti es deli reszeiben fordul elo.
20. petka (válaszként erre: 19. - C4cd20e0ca)
2009. márc. 25. 20:00

Palma de Mallorca, Lleida

Nagyon rossz volt hogy bereltunk egy szep es draga lakast, csak friss levegonk nem volt soha. Az egyetlen szabad kilatas csak a nappalibol volt, de mivel az meg eszakra nezett, napfenyt sose lattunk.

19. c4cd20e0ca (válaszként erre: 18. - Petka)
2009. márc. 25. 19:57
Sajnos igen, itt elég rendezetlen volt nagyon sokáig ez a kérdés, mostanában, mivel az EU elég nagy nyomás, kezd változni helyzet, és a szabályzatok ez ügyben. De ezt soha nem lehet szerintem majd teljesen "kiírtani", sajnos. Én is utálom, sőt... Különben Te merrefelé laktál?
18. petka (válaszként erre: 17. - C4cd20e0ca)
2009. márc. 25. 19:46

Szia Csibike!

Te mint epiteszmernok, szerinted a spanyol epiteszeket nem kellene leloni azokert a belso udvarokert. Ugy ertem amikor a lakasnak nincs egy normalis szellozese, mert amikor a haloszobat szelloztetem, akkor azt szagolom hogy mit foztem en meg a szomszedom. Nekem ez nagyon nem tetszett, tobbek kozott.

17. c4cd20e0ca (válaszként erre: 14. - Kovacserika2)
2009. márc. 25. 18:04
Igen. Ö is építész, és az akkor induló irodájába vett fel minket. Az hogy hogy ismertük meg öt, az egy nagyon hosszú történet. :) Otthon nekem volt ugyan egy állásom, ahol ha nem is kaptam meg annyit (pénzben), mint amennyit kéne, nem panaszkodhattam, viszont a párom akkor már fél éve nem talált magának munkát (szintén építészmérnök), meg különben is jött ez a lehetőség, amit hülyék lettünk volna kihagyni... Szóval a lényeg az, hogy lényegesen jobban meg voltunk fizetve, hozzáteszem, az árak ugyanazok, csak az albérlet kerül többe... Azért csak voltunk, mert február óta nincs munkánk itt sem, de most kihasználjuk az időt, hogy egy kicsit utazunk, és befejezzük a mastert, amit közben elkezdtünk rehabilitáció szakon, az itteni egyetemen. Úgy néz ki, hogy májusban különben hazamegyünk, ha nem akad semmi. Mindenesetre az biztos, hogy szerencsénk volt munka terén, és soha jobbat nem kívánhatnék magamnak/magunknak sem itt sem Mo-n, ismerve az ottani körülményeket is!
16. ilic
2009. márc. 25. 14:07

Sziasztok!

Az én nagy álmom az, hogy egyszer Spanyolországban éljek, de ez a közeljövőben nem valósul meg talán ,majd nyugdíjas koromban.

Nemrég elkezdtem tanulni a nyelvet, de nehéznek tartom, meglehet tanulni alapszinten tanár nélkül?

15. petka (válaszként erre: 11. - Columbone)
2009. márc. 25. 14:00

Huuuu, errol nagyon hosszan tudnek irni!

Emberek butak, rohannak, sz@rnak a masik emberre. Ezt sajat maguknak is koszonhetik, mivel kitalaltak ezt a hulye osztott munkaidot. Ezaltal rohanhatnak egesz nap. Reggel elrohan dolgozni, utana elrohan a munkabol, bevasarol, foz, gyereket elhozza iskolabol stb , visszarohan a munkaba, este meg hullafaradtan hazaesik.

Ezenkivul sotet mint az ejszaka. volt olyan hogy a hivatalban a ket egymas mellett ulo ugyintezo ket teljesen kulonbozo dolgot mondott. Ha nem hivom fel a fokonzulatust Barcelonaban, es kapok informaciot, feleslegesen utaztam volna oda, nemkeves penzert. A barcelonai fokonzul (nagyon kedves magyar uriember) mondta hogy o ebben az orszagban mar semmin sem csodalkozik.

A kedvesseget csak hirbol ismerik, tisztelet a keves kivetelnek.

14. kovacserika2 (válaszként erre: 5. - C4cd20e0ca)
2009. márc. 25. 13:38
Szia!A munka,amit a barátotok adott,az a szakmába vágott?Építészmunka volt,konkrétan tervezés,szerkesztés,építésvezetés,költségvetés számolás,projektprezentálás stb.?
2009. márc. 25. 13:19
Még az alap spanyolhoz annyit, hogy voltunk már Alicante felé olyan helyeken, ahol a pincérektől spanyolul kértünk, és nem értették, szimplán azért, mert nem értettek spanyolul, csak angolul vagy németül.
12. c4cd20e0ca (válaszként erre: 8. - Petka)
2009. márc. 25. 13:17
Nekem leginkább az a problémám, hogy nagyon kevés barátunk van, azok közül is csak egyetlen egy, aki spanyol, jó, mi?. Elsőre mindenki kedves, de semmi több... Én is vágyom haza, de amíg itt is vagyok igyekszem a lehető legjobban érezni magam. Különben tudnám sorolni azokat a dolgokat, amiket utálokezen kívül, például, hogy a szomszédainkat sem ismerjük, egyébként, meg mindenki sz.rik a másik fejére, ha ahhoz van kedvük, akkor éjjel 4-ig bömböltetik a tévét, hiába szólsz... Itt ilyenek az emberek, és csak úgy lehet itt élni, ha ezt az ember képes elfogadni ezt, és alkalmazkodni, ami nagyon nehéz. Hozzáteszem északon, pl Asturiasban teljesen más az emberek felfogása, biztos közelebb van "Európához"...
11. columbone (válaszként erre: 8. - Petka)
2009. márc. 25. 13:16
Miert nem volt jo ott elni?Ez erdekelne..
10. columbone (válaszként erre: 9. - Klenca)
2009. márc. 25. 13:16

rendben, koszi szepen a segitseget.

Alapjaim vannak, nem vagyok teljesen kezdo, csak azert kerdeztem mert evekig eltem Londonban es Usaban, igy az konnyen ment volna :)

9. klenca (válaszként erre: 6. - Columbone)
2009. márc. 25. 11:52
Van a PONS-nak egy remek csomagja, annak a segítségével könnyen el lehet sajátítani az alapokat.:))
8. petka (válaszként erre: 6. - Columbone)
2009. márc. 25. 11:39

Mi az angollal nem sokra mentunk Spanyolorszagban, mivel ok nem nagyon beszelik. Szerintem az alap spanyolnal tobb kell ahhoz hogy valaki dolgozni is tudjon. Ott nagyon sok a del-amerikai bevandorlo, akiknek legalabb az az elonyuk megvan hogy az anyanyelvuk a spanyol. Igy inkabb oket alkalmazzak szivesebben.

En egyebkent tobb helyen irtam, hogy almaim netovabbja volt ott elni, aztan utana meg a legboldogabb voltam amikor eljottunk onnet. En nem ereztem jol magam. Turistakent csodalatos volt, de ott elni nem.

7. c4cd20e0ca (válaszként erre: 6. - Columbone)
2009. márc. 25. 11:33
Elképzelhető, de elég nehéz lesz, mert nagyon kevesen beszélnek angolt. Szerintem egy nagyon minimum spanyol szükséges, ha nem jön veled valaki, aki beszel.
2009. márc. 25. 09:16

Szia Csibike,

meg tudod nekem mondani, hogy kivalo angoltudassal lehet e munkat talalni Spanyolorszagban? Vagy mindenkepp kell a spanyol is?

Az a tervem hogy ott tanulnam meg....

5. c4cd20e0ca (válaszként erre: 4. - 0b409e1a00)
2009. márc. 23. 11:03
Szia! Már 4 éve, hogy itt élek Valenciában a párommal, egy véletlen folytán kerültünk ide, a páromnak volt itt egy ismerőse, aki végül nekünk munkát is adott. (Építészek vagyunk) Amúgy nagyon szeretünk itt lenni, leszámítva azt, hogy a család messze van. Annak idején még elég sok munkánk volt, sajnos ezzel a válsággal itt is meggyűlik az emberek baja, nagyon sokan vannak munkanélküliek, és jelenleg nekünk sincs munkánk, de amíg még lehet, amíg bírjuk anyagilag, addig itt leszünk, de ha májusig nem történik valami csoda, sajnos haza kell mennünk...:(
2009. márc. 21. 18:08

Szia Csibi! Én jelenleg Angliában élek, de remélem, hamarosan, vagy jövőre költözöm vagy Barcelona, vagy Valencia, vagy Alicante van tervben.

Mikor, miért és hogyan kerültél ki?

2009. márc. 16. 16:19
Aki itt él, tudja, hogy persze, mások az emberek. Sokan nem képesek alkalmazkodni, valószínűleg ö sem volt... De szerintem ez nem annak tudható be, hogy spanyol. És ezzel most nem védeni akarom a spanyolokat, dehogy! Hanem egyszerűen szerintem embere válogatja.
2009. márc. 15. 23:30
Nem Spanyolországból vagyok,csak a szomszédasszonyom spanyol,akivel iszonyú nehéz kijönni.Annyira ment már a dolog,hogy inkább tervbe vettük az elköltözést,ez már fix.
2009. márc. 15. 22:25
Én jelenleg itt élek, pontosabban Valenciában. Csak hátha lenne még valaki... Csak úgy. Beszélgetni. :) Vagy segíteni, ha szükséges. Vagy akármi miatt. :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook