Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Spanyolországból van valaki a Hoxán? fórum

Spanyolországból van valaki a Hoxán? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2017. okt. 14. 14:30
Valaki nézelődik erre? Hátha feléled újra a fórum. Én Alicante mellett lakom, lassan egy éve. Megvagyok lepődve, hogy valaki azt hiszi, hogy itt mindig sietnek az emberek. Én mindennap csak a mañanat hallom, mindenre. Idegesítő, főleg, ha a postást várod, vagy a hivatalos ügyintézésnél. Azt nem mondom, hogy minden tiszta erre fele, de az urbanizációkban szebb és jobb az élet mint a város központjában. Én a lakásban csótánnyal még nem talalálkoztam, vicces mert Budapesten mikor ott éltem, kiírthatatlan volt a csótány család. Mindenhol mások az emberek, lehet Madridban bunkóak és sietnek, de a kisebb tengerparti városokban akkora a nyugi, hogy néha azt hiszem, hogy megállt az élet.
87. Enéh1
2012. júl. 12. 13:00
vagy esetleg van valaki itt, aki albérlőtársat keres? és tudna segíteni munkában?
86. Enéh1
2012. júl. 12. 12:56
sziasztok! azután érdeklődnék, hogy ha kimennék dolgozni pultos, felszolgálónak akkor van rá lehetőség, hogy találjak munkát? mennyi pénzzel érdemes elindulni valamint milyen drága az albérlet? ksözönöm
2012. jún. 19. 21:51

sziasztok


en mar egy ideje itt kinnt elek Spanyolorszagban, mivel a parom spanyol igy mindig hozzajutok olyan informaciokhoz amit korabban pl turistakent nem tudtam.

Valaki irta hogy Valenciaban csak tulzsufolt tengerpart van, ez egyaltalan nem igy van, attol fugg melyik reszre mesz.....

Munka tenleg nincs, es angolul a kutya sem tud itt. De ha tudsz angolul nemetul es spanyolul akkor tutti talalsz munkat pl a turizmusban.

Talan meg a francia nyelvtudas is elonyt jelenthet . Nekem az a tapasztalatom, hogy itt pl az utak sokkal jobbak, nem dudalnak es tulnak le az utrol ha vezetsz, nyugodtak

En amit nem tudok megszokni az a spanyol humor, sokszor ami nekik vicces az nekunk kulfoldieknek mar serto es ok tenleg csak poenbol mondjak es gondoljak azokat a dolgokat amit ha pl otthon mond neked valaki akkor soha tobbe nem kivanod latni az illetot.

84. punka
2011. márc. 17. 14:18
Elég halott ez a fórum, pedig engem is érdekelne pár dolog.
83. szurkekiseger (válaszként erre: 8. - Petka)
2011. márc. 12. 09:22

Hello!

hasonló cipőben járok én is, látom, hogy régi a fórum, de azért megpróbálok becsatlakozni, azt szeretném megkérdezni, hogy milyen negatív élmények értek, ha szabad erről faggatni téged, mert hasonló a vágyam nekem is, hogy kiköltözhessek (hacsak kis időre is) Spanyolországba. Írták mások is , hogy az emberek mások, de valami konkrét részletesebb tapasztalatot is megosztanál velem? köszönöm a válaszodat előre is :)

82. c4cd20e0ca (válaszként erre: 81. - 5399c1cac7)
2009. máj. 13. 17:48

Egyelőre nincs még otthon munkánk, nagyon remélem, hogy hamar találunk! És igen, az egyik fő ok, amiért nem szeretnék hazamenni az az, amit leírtál. Hogy az emberek mennyire nincsenek tekintettel a másikra, legalábbis Pesten, az biztos... Teljesen elkeseredem, amikor hazalátogatok... Az biztos, hogy engem, és a hozzáállásomat a dolgokhoz az ittlétem megváltoztatta. Amit szerettem itt, nagyon-nagyon, az az iroda volt, ahol dolgoztunk, hihetetlen jó körülmények között dolgoztunk, ebben szerencsénk volt, hiszen még itt is elég ritka az ilyen! Nagyon rendes főnökünk volt, baráti a viszonyunk vele! Szóval ezt nagyon fogom sajnálni, mert hát tapasztaltam már a magyar munkakörülményeket is... Amit itt szeretek? Az a teraszon ücsörgés, sörözés az ismerősökkel, barátokkal, meg persze még a megbeszéléseink munka ügyben is ott folytak! :D És ugyan nem kerestünk sokat, egyáltalán, mégis nyugodtan meg tudtunk élni belőle, és ha egyszer-egyszer úgy döntöttünk, na most elmegyünk vacsizni valahova, gondolkodás, és pénz számolgatás nélkül meg tudtuk tenni, ami sajnos ma Magyarországon csak igen keveseknek adatik meg. De, jobb híján most hazamegyünk, és ha lesz még lehetőségünk, akkor megpróbálunk vagy ide visszajönni, vagy máshova menni, úgy értem más országba. Egyébként nekem is nagyon-nagyon hiányoznak a szüleim, a családom, a barátok... Hát most lesz időm velük is lenni! :)


Te mennyi ideig éltél UK-ban?

81. 5399c1cac7 (válaszként erre: 80. - C4cd20e0ca)
2009. máj. 13. 16:07

Jaj ne, nem akarok csótikat bleeee...

Az szerencsés, hogy a szakmátokban tudtatok itt dolgozni, az már nem, hogy ennyire minden halott most és újra kell kezdeni otthon. Biztosan nagyon furcsa lesz, bár azért én pár hasonlóságot felfedezni vélek a spanyolok és a magyarok között... itt is morcosak, bunkók, rohannak. Na persze én Pesten nőttem fel, nem kéne, h újdonság legyen, csak hihetetlen hamar hozzá is szoktam egy lényegesen nyugodtabb világhoz UK-ban. Persze mindenhol van kivétel és mindenhol megvan az a réteg, akik normálisan is tudnak viselkedni. De ez sem egy nyugodt ország szerintem. Vagy ezt csak én látom így?

Otthon megvan már, hogy hol, merre fogtok lakni, dolgozni?

Én egyelőre nem tudnám elképzelni otthon. Amikor haza látogatok mindig diliház van. Csak azt látom, h az emberek beszólnak egymásnak, lökdösődnek a buszon, trolin, metrón stb... alapból idegesek, néha azt érzem, hogyha egy hivatalban járok, elég tételt akar venni rajtam, amiért neki olyan szar az élete. Nem lenne sokkal jobb, ha mindenki normálisan viselkedne és szólna a másikhoz?

Várom azt, hogy valami változás legyen már pozitív értelemben otthon, hiszen csak ott vannak a szüleim, rokonaim, barátaim, de 3 éve várom és semmi... csak én vagyok ennyire ború látó?

Mondjátok, ti szerettek itt élni?

Jó, nem mondom, azért annyira nem szörnyű és minden országnak, népnek megvan a maga sajátossága, amit meg kell szokni, hogy aztán hiányozni is tudjon, de én egyenlőre nagyon nem tudok itt mihez kezdeni... talán túl sok időm van...

80. c4cd20e0ca (válaszként erre: 78. - 5399c1cac7)
2009. máj. 13. 15:17
Így van, a csótányok a párás meleget szeretik, szerencsére télen nem túl gyakran látni őket, viszont nyáron annál inkább... Nem kell mondanom, hogy mennyire undorodom tőlük!!! :) Építészmérnök vagyok, itt is egy irodában dolgoztam, a barátommal együtt. Együtt jöttünk ki szerencsét próbálni. Sajnos március óta nincs állásunk, ezért nemsokára vissza is megyünk Mo-ra. Furcsa lesz így 4 év után otthon újra kezdeni, de nincs mit tenni, itt sajnos az építőipar teljesen megbénult...
79. a1baa7edcc (válaszként erre: 78. - 5399c1cac7)
2009. máj. 13. 14:36
A csotanyok a paras levegot, meleget es vizpartot szeretik, bar Madridban is lehet a nyari hosegben veluk talalkozni, a jardakon, kozel a csatornakhoz.
2009. máj. 13. 13:09

Elég elkeserítő azért... pedig angliában is vannak csodák... :)))


Még nem jártam Baszkföldön, Galíciaban sem, de ha időm engedi, majd megnézem. Egy barátom volt Bilbaoban nem rég 1 hónapot, előtte Madridban és Sevillaban 2-2 hónapot. Sevilla azt mondta szép volt.

Itt tényleg általános a csótány? Mert én rettegek tőlük és most azt figyelem honnan kerül elő majd egy. Vagy az csak beljebb van? a parton nincsenek?

Hála eddig még csak fecskével és nyulakkal találkoztam. A fecskék felettünk fészkeltek be, nagyon édesek, a nyuszik pedig a mellettünk lévő puszta területen szoktak este ugrándozni.

Csibike te mivel foglalkozol?

77. c4cd20e0ca (válaszként erre: 76. - 5399c1cac7)
2009. máj. 13. 13:00
És még annál is "európaibb" Asturias, Galícia, Baszkföld, Navarra... Tapasztalatból mondhatom. Sajnos ez, amit leírtál jellemző (többé-kevésbé) az országra szinte az egész mediterrán parton...
76. 5399c1cac7 (válaszként erre: 75. - A1baa7edcc)
2009. máj. 13. 10:40

Hát van ilyen is... sajnos!

Nem egészen így képezltem én sem, amikor angliából átjöttünk ide, mert bennem csak a nyaraláskor szerzett tapasztaltok vezettek. Aztán a minden napok totál másak. Azt azért hozzá kell tennem, szerintem északon Costa Dorada és Brava sokkal igényesebb, nem tudom mi okozza, én speciel azt gondoltam ha már ez a drágább nyaraló hely, akkor itt van máshogy...

75. a1baa7edcc (válaszként erre: 74. - 5399c1cac7)
2009. máj. 12. 21:40
Ez eleg lesujtoan hangzik :S
2009. máj. 12. 21:11

Sziasztok,

Február 18-án érkeztünk a párommal El Campello/Alicante -ba. Előtte Angliában éltünk. Amint olvasom nem csak nekem vannak problémáim spanyollal kapcsolatban... na igen, amikor ide jöttem nyaralni totál másképp láttam mindent, mint most, hogy itt élek...

Angolul egy büdös szót nem értenek, én viszont most kezdtem csak spanyolt tanulni. Tényleg igénytelenek. Valaki a kaját szagolja, na én meg a szart... már bocsánat. De nem tudom ki hol lakik, nálunk speciel pöcegödör van, méghozzá a medence tőszomszédságában, amit nem is oly rég két napig ürítettek... tiszta öröm az élet. Ez annyit tett ki, hogy sem az erkélyre nem lehetett kimenni, sem a hálószoba ablakot kinyitni szellőztetni, különben csak a szarszag terjengett volna bent... gáz nálunk sincs, csak villany, eltudom képzelni majd a fűtés számlánkat.

Magyarral a környéken én még nem találkoztam, vagy baromira elbújnak!

Nem érzem itt túl jól magam, de hála csak egy évig köt a munkaszerződés, aztán megyünk vissza angliába. Sok csodát láttam már világ szerte, na de ami itt van néha. és a másik, hogy nem hogy rém bunkó modoruk tud lenni, meg felháborodnak, hogy esetleg nem beszélem a nyelvet, mit akarok én angolul, de halálosan unalmasak is.

A felettünk lévő minden este átrendezi a lakást, vagy én nem is tudom, de húzkodja a bútorokat, mindezt éjjel fél 1-kor is képes csinálni, már volt, hogy felkopogtam, de annál jobban csinálta. Hihetetlen, komolyan.

Szóval okés, süt a nap, itt a tenger... de nagyjából itt ez ki is merül.

Apropó tenger, a parton kirakott hivatalos papír tanúsítványa alapján tavaly augusztusban a strand coli baktériummal fertőzött volt, jó fürdőzést...

Szóval mielőtt bárki erre vágyik, jól gondolja meg.

2009. máj. 6. 22:19

Hát Valenciában van reptér, de Bp-röl közvetlen járat nincs... Jó strandok, hát itt Valencia városban van strand, én szeretem, de nem igazán olyan, mint amit az ember elképzel, mondjuk nem is rossz. Délebbre Cullera, Alicante (ott is van reptér) felé vannak nagyon klassz, nagyon szép, de pont ezért turistákkal agyonzsúfolt strandok (Denia, Jávea...). Aztán hát nem is tudom, igazából a mediterrán parton végig van strand... De aztán ennél délebbre még nem igazán jártam. Persze ott van Mallorca, gyönyörű szép, és oda van közvetlen járat...

Hát ha van valami konkrét dolog, amiben tudok segíteni, szívesen... :)

72. fadigflo (válaszként erre: 71. - C4cd20e0ca)
2009. máj. 6. 10:28

Sziaaaaaaaaaa :)

Tehát személyenként 20€ ha jól értelmezem... Az nem is sok.

Nekem olyan kellene, ami viszonylag közel van az egyik repülőtértől, mert repülővel szeretnék :)

Meg, látom te voltál kint... nem tudsz ajánlani helyeket, strandokat, ... ahova érdemes menni?

Köszi , hogy gyorsan válaszoltál :)

71. c4cd20e0ca (válaszként erre: 70. - Fadigflo)
2009. máj. 5. 18:39

Szia Flo! :) Körbenézek... Attól függ hova szeretnél menni.

Valencia: Apartmant, ami tulajdonképp egy kis lakás kis konyhával, és 4 személy részére van hely, tavaly 80 euro volt/éj. Ez olcsónak számít, és a magad ura vagy. Hostal-okban lehet még találni, az 55-100 euro/fö/éj.

2009. máj. 5. 17:16

Mmmmmmmm. Spanyolország :) Nem tud nekem valaki olcsó szállást ajánlani nyárra. Olyan 1 hétre :))

Imádom az országot, az embereket, a nyelvet. Jó lenne idén nyáron kijutni. . .

69. klenca (válaszként erre: 10. - Columbone)
2009. márc. 26. 06:28

Utoljára amikor spanyolokkal beszéltem angolul, rájöttem, a kiejtést át kell alakítanom olyanra, hogy ami angol helyesírás szerint van, azt latinos kiejtéssel próbáltam kimondani, akkor kb megértették.

Nagyon jókat mosolyogtam rajtuk, aranyosak voltak.:))

2009. márc. 25. 21:15
Köszi, meglesz :P
67. petka (válaszként erre: 65. - C4cd20e0ca)
2009. márc. 25. 21:14
Jo program igy estere :) de azert szep estet neked is!
66. a1baa7edcc (válaszként erre: 65. - C4cd20e0ca)
2009. márc. 25. 21:13
Viszont, jo szakdolgozat irast!
2009. márc. 25. 21:12
További szép estét mindenkinek, én megyek és írom tovább a szakdolimat...
64. a1baa7edcc (válaszként erre: 63. - C4cd20e0ca)
2009. márc. 25. 21:07
Az orszag kozepen.
63. c4cd20e0ca (válaszként erre: 59. - A1baa7edcc)
2009. márc. 25. 21:04
Te merre laksz?
62. petka (válaszként erre: 59. - A1baa7edcc)
2009. márc. 25. 21:02
Eloszor azt hittem hogy Palma milyen nagy varos, mert ugye en egy videki varosbol jovok. Na aztan amikor toletek visszamentunk ugye kb 5 milliobol az 500 ezerbe, akkor ugy ereztem hogy nem is olyan nagy.
61. petka (válaszként erre: 60. - C4cd20e0ca)
2009. márc. 25. 20:59
Biztos hogy van, de az tenyleg nem a varos. Videken nagyon szep helyek vannak, igaz hogy en ot nem voltam csak mondtak.
2009. márc. 25. 20:58
Ott még nem voltam... Azért biztosan vannak Mallorcának szép részei is, nem? Nem a városra gondolok elsősorban :)
2009. márc. 25. 20:58
Lattam mar, hogy a busz megallt siman az uton, de ami a legzavarobb, hogy orult modon vezetnek, bevagnak savokba, letojjak, hogy a meretuk miatt tobb korultekintessel kellene kozlekedniuk.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook