Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » S.O.S. Ért valaki a biciklihez? Tegnap megálltam vele úgy, hogy a hátsó féket húztam be és valahogy beragadt. fórum

S.O.S. Ért valaki a biciklihez? Tegnap megálltam vele úgy, hogy a hátsó féket húztam be és valahogy beragadt. (tudásbázis kérdés)

2010. máj. 26. 09:42
Gondolom nem kontrafék (akkor kellene előre-hátra mozgatni) hanem fékpofák vannak. Ebben az esetben viszont ki kell akasztani a bowdent (meglazítás után) 1-1 csepp olaj a bowden zsinórra és átmzgatás, csak használ és persze a mechanikára ahol a visszahúzó rugó is van ha a rugó nem távolítja el a keréktől a fékpofát talán tényleg eltört (csere).
2010. máj. 26. 09:13
Köszönöm mindenkinek a segítségét!
10. e28ddc7c9b (válaszként erre: 9. - Focista)
2010. máj. 23. 15:08

Drága, nem vagyok hülye.

Azért mert nő vagyok még tudok kerékpárt szerelni.

Az én kerékpárom még soha nem volt szerelőnél! Igaz közel ötven éves nő vagyok, de még mindig én tartom karban a saját bringámat.

9. Focista (válaszként erre: 5. - E28ddc7c9b)
2010. máj. 23. 14:33
A világért se NE tegyél rá zsírt vagy olajat.Mert megindulsz vele és nem lessz az az isten ,majd aki megálítson.AZ étkezési meg erre nem jó mert ragad.Az csak evésre, kis kukta mester.Bajt ne okkoz vele,ha nem értesz hozzá,bölcsebb halgatni.
2010. máj. 23. 12:10
...és nehogy elvidd szerelőhöz,mert kinevet.semmi baj nem lesz,csak új még rajta ezek szerint minden,és nincs bejáródva.
2010. máj. 23. 12:08
de ne a fékre,hanem a mehanikához tedd a kenőanyagot!!!! kérdezd meg a párod,nincs-e otthon WD40. ez egy nagyon jó kenőanyag,hajtógázos! én minden forgó,surlódó vagy beszoruló esetnél használom.EZ A CUCC EGY FÉL SZERELŐ!!!ez tuti.
2010. máj. 23. 12:05
Lányomnak volt hasonló beragadt a hátsó kereke és hiába tekertük a pedált előre-hátra meg se mozdult-ott csak a szerelő tudott segíteni a csapágygolyók beszorultak(jo lett volna rokon aki ért hozzá,de nem ért rá, gyereknek meg hiányzott ha 2 napig is nem ülhetett fel rá).
2010. máj. 23. 11:57
Próbálj meg egy kis olajat, zsírt rátenni. Jó az étkezési is.
2010. máj. 23. 11:52
lehet, hogy eltört benne a rugó, és így a másik fékpofa rugója odahúzza a felnihez.
2010. máj. 23. 11:51
Mozgasd előre hátra, illetve próbáld meg a pedált előre hátra mozgatni.
2010. máj. 23. 11:42
A biciklit most használtam 5. alkalommal, Hauser márkájú, új női. Szóval beragadt valahogy, mert fogja a hátsó kereket. Nagyon kellene a segítség, hogy csinálhatom meg? Vagy várnom kell keddig szerelőre?
2010. máj. 23. 11:40
S.O.S. Ért valaki a biciklihez? Tegnap megálltam vele úgy, hogy a hátsó féket húztam be és valahogy beragadt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook