Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Soha többé cukorbetegség fórum

Soha többé cukorbetegség (beszélgetős fórum)


1 2
25. Evy0807 (válaszként erre: 24. - Unom)
2018. aug. 31. 14:07

Én így tudom, ahogy egy (orvosi) weboldalon is le van írva:

"Ez egy átlag 160g-os beosztás, az egyéni igények szerint ajánlatos arányosan módosítani a megadott személyes értékekre.

Reggeli 7-8 óra: 30g lassú felszívódású CH

Tízórai 9-10 óra: 10g gyors, 10g lassú

Ebéd 12-14 óra: 20g gyors, 30g lassú

Uzsonna 16-17 óra: 20g gyors, de be kell lassítani

Vacsora 19-20 óra: 30g lassú

Késői vacsora 21-22 óra: 10g lassú

Ha kimarad a késői vacsora, akkor a normál vacsora: 40g CH, ebből max. 10g CH gyors"


Ezért is van uzsonnára gyümölcs nálunk. Csak az időpontok mások kicsit. Reggeli 7,tízórai 9.45,ebéd 12.30,uzsi 15 körül, vacsi 18.15,pótvacsi 20.30,iskolához van igazítva és a doki is jóváhagyta.

24. unom (válaszként erre: 22. - Evy0807)
2018. aug. 31. 13:56
Egyébkénta CH 20%-a lehet gyors felszívódású.
2018. aug. 31. 12:31
Sőt, hipóra nekünk kifejezetten a kólát, csokit és szőlőcukrot mondták 10-15g lassú felszívódású CH mellett.
22. Evy0807 (válaszként erre: 21. - Gizus58)
2018. aug. 31. 12:29

A magas CH tartalmúak a körte, szilva, szőlő, banán.

A legalacsonyabb a málna,eper, alma, barack, narancs és a görögdinnye. Nem is értem honnan jön ez, hogy tilos a dinnye, mikor a diabetológus és a dietetikus is egyértelműen azt mondta lehet.

21. gizus58 (válaszként erre: 17. - Evy0807)
2018. aug. 31. 12:26
Nem mondanám hogy a narancs, barack szénhidrát tartalma alacsony. 100 gramm narancsban 8.5 gr. szénhidrát van, az őszibarackban 9gr, ezek gyorsan szívódnak fel, ezért adnak a hypoglikémiás cukrosoknak narancslevet, mert hamar rendezi a szénhidrátot megemeli a cukrot!
2018. aug. 31. 09:38
Az IR sem gyógyítható, mert a hajlam a cukorbetegségre mindig megmarad, úgyhogy élethosszig ugyanazzal az életmóddal jár együtt mint a cukorbetegség. A következményeket tekintve nyilván "jobb", de a cukor stb. örökre tiltólistás marad.
19. aszparagusz (válaszként erre: 13. - Evy0807)
2018. aug. 31. 09:16

IR a "cukorbetegség előszobája". Megfelelő diétával, mozgással, esetleg gyógyszerrel teljesen visszafordítható.

Az 1. típusú cukorbetegség az, ami nem gyógyítható.

18. Evy0807 (válaszként erre: 17. - Evy0807)
2018. aug. 31. 08:38
Végülis arra akartam kilyukadni, hogy nagy mennyiségű CH bevitel nélkül is nagy mennyiségeket eszünk, gyakran van hús, sajt, tojás is heti 3x kb., de valahogy nem érzem jól magam ezzel a diétával. A gyerek nem panaszkodik, de én meg sokszor ki vagyok akadva, hogy már megint enni kell, mert nem vagyok éhes. De volt olyan is, hogy ebédre már majdnem éhenhaltam a reggeli és tízórai ellenére is, pedig nagyjából ugyanazt ettem mint máskor és mozogni délután szoktunk inkább.
17. Evy0807 (válaszként erre: 14. - Channa*)
2018. aug. 31. 08:33

Naponta 6x eszünk.

Barna kenyeret, diab kekszet, ebédre, sok húst eszem (mellé krumpli, rizs, köles stb.), de zöldséget szinte semmilyet nem tudok megenni, mert fetrengős hasi görcsöket okoz, csak uborkát és paradicsomot. Uzsonnára meg gyümölcsöt szoktunk, főleg almát, barackot, narancsot, aminek alacsony a CH tartalma és jól lehet vele lakni.

Vacsira szintén vmilyen hús,pl.virsli, házi szalámi.

Eddig imádtam a sajtot, de a diéta óta szinte rá sem bírok nézni. Viszont vettem túrót, eddig meg azt nem szerettem.

16. Evy0807 (válaszként erre: 15. - Unom)
2018. aug. 31. 08:24

Erre az összefüggésre nem is gondoltam. Én meg mérges voltam, hogy csak ennyit ehet és így lefogyott, az eszembe sem jutott, hogy ha emelnék a CH-ot, akkor a cukor is emelkedne.

Idén kezd focizni, a doki azt mondta rendben van.

15. unom (válaszként erre: 13. - Evy0807)
2018. aug. 30. 21:47

Az IR-t nem ismerem.

A párom 1-es típusú cukorbeteg, erről többet tudok.

Mivel csak annyi szénhidrát szívódik fel, amennyire az inzulin be van állítva, nem nagyon tudnak hízni.

Arra figyelj, hogy a fehérje beépülése is jóval nehezebben megy, fontos, hogy olyan soirtot válasszon, amelyik ezt segíti.

14. Channa* (válaszként erre: 11. - Evy0807)
2018. aug. 30. 21:45

Szerintem menjetek vissza a gyerekkel! Fejlődő szervezet, neki tuti, hogy gyakrabban kell változtatni a diétát is és még az is lehet, hogy az inzulin mennyiséget is.

A súlya miatt nem aggódj! Nem kell túlsúlyosnak lennie. Lehet, hogy most azért tűnik vékonynak, mert megnyúlt, a gyerekek így vannak ezzel.


IR esetében szerintem sok a CH mennyiség. A helyedben azt csökkenteném és mást ennék helyette, hogy ne fogyjak.

Én úgy eszem a CH-t, hogy változó mennyiséget, mert én is nagyon fogyok, ha kevés a CH.


Naponta többször egyél és mivel ilyen sovány vagy, ezért jó lenne, ha tudnál enni kicsit nagyobb adag kajákat.


Ja, és figyeld a felszívódását is a CH-nak.

2018. aug. 30. 21:37

Őszintén szólva konkrétan azt állították többen is, hogy meggyógyultak?! ennek a könyvnek az utasításai apalján, de én ezt nem nagyon hiszem. Főleg az gyanús, hogy azt írták, 1-es típusnál is hatásos. Csak valami halványan reménysugár azért volt bennem, hogy mi van, ha mégis,én meg kihagyom a lehetőséget.

És IR esetén is furcsának találnám a gyógyulást, mert ez meg egy génmutáció következménye (ami az elhízást is okozza és nem az elhízás következménye a cukorbetegség, ahogy azt sokan hiszik), hogy lehetne visszafordítani egy születési hibát?!

Mondjuk azt sem értem, hogy én hogy lehetek ilyen vékony ezzel a betegséggel.

12. unom (válaszként erre: 11. - Evy0807)
2018. aug. 30. 21:21

Az 1-es típusú cukorbetegek sokszor nagxon vékonyak. Ha van energiàja, rendben a cukra, akkor ne aggódj.

A könyvvel óvatosan. A fiadnak a béta sejtjei elpusztulnak, és diétától nem képződnek újak.

11. Evy0807 (válaszként erre: 8. - Channa*)
2018. aug. 30. 21:05

Ja így már értem a hozzászólásodat. Durva...

Tisztában vagyok vele, milyen komoly odafigyelést igényel egy inzulinos cukorbeteg gyermek és eszembe nem jutna csak úgy mindent kipróbálni rajta.

Diabetológushoz csak kétszer mentünk vele, azóta sem küldtek vissza hozzá, de azt hiszem önhatalmúlag vissza fogunk menni hozzá. Áprilisban derült ki a betegsége, akkor még kicsit túlsúlyos volt, azóta 10 kilót fogyott, a cukra rendben (4-7 között), hipózás sincs, csak engem már aggaszt, hogy 155 centi és 42 kiló. 180g-os diétán van, az inzulinját is több egységgel visszavették, de én most túl soványnak látom.

Nekem 200-as diétám van, mert nagyon sovány vagyok (174cm/49 kg), 3 hete csinálom, de a gyógyszer mellett állandóan hasmenésem van, pedig semmi cukor, fehér liszt, kevés gyümölcs. Ezért is keresek valami megoldást, ami kiválthatná a gyógyszert.

10. Channa* (válaszként erre: 7. - Evy0807)
2018. aug. 30. 20:49

Egyébként nincs javulás?

Kinél? Nálad vagy a gyereknél?

A legtöbb IR-es állítja, hogy mindent elkövet, közben meg nem...

9. Channa* (válaszként erre: 7. - Evy0807)
2018. aug. 30. 20:48

Ez így igaz! De!

A cukorbetegeknek is figyelni kell az ételek minőségére és mennyiségére, valamint mozogniuk kell.

Nehezen hiszem el, hogy a doki nem segít.

A családomban sok cukorbeteg van és mindenkit tájékoztattak rendesen, valamint kell járniuk x időnként diabetológushoz ellenőrzésre és beszélgetésre.


Gondolom a gyerekeknél is így működik.

8. Channa* (válaszként erre: 6. - Evy0807)
2018. aug. 30. 20:46

A könyvről nincs, de nem is olyan régen valami ilyesmi hatására kezdtek anyukák bele hasonló kísérletezgetésbe és nem is tudom hány gyerek belehalt...


IR: Na ebben van tapasztalatom.

Válogasd meg az ételeidet, 100 gr körüli CH, sok mozgás.

2018. aug. 30. 20:43
És ha már az embert ezzel "áldotta" meg a sors, sok mindent hajlandó megpróbálni a javulásért.
6. Evy0807 (válaszként erre: 5. - Channa*)
2018. aug. 30. 20:38

A kérdésemre ez nem válasz. Kísérletezni? A diéta nem egy kísérlet, de ha úgy vesszük akkor az orvos és a dietetikus is kísérletezik rajtam és a gyereken?

Még dietetikusonként is változik, mit ajánlanak, ezért nehéz eldönteni, kire hallgasson az ember. Nekem pl. nem válik be az a diéta, ami a fiamnak. Igazából én akarom kipróbálni, mielőtt nála bármit is változtatnánk, csak nem tudom érdemes-e.

De nem is értem minek ír az, akinek nincs tapasztalata a könyvről.

Arra vagyok kíváncsi, hogy kamu vagy nem, mert sokan annyira istenítették egy weboldalon.

5. Channa* (válaszként erre: 4. - Evy0807)
2018. aug. 30. 20:29

És kísérletezni akarsz rajta?


Hát nem tudom....

4. Evy0807 (válaszként erre: 3. - Unom)
2018. aug. 30. 17:11
1-es típusú
3. unom (válaszként erre: 2. - Unom)
2018. aug. 30. 15:19

A fiad egyes vagy kettes típusú cukorbeteg?

Elnézést az előbbiért.

2. unom (válaszként erre: 1. - Evy0807)
2018. aug. 30. 15:16

A fiadcegye

F

2018. aug. 30. 15:11

Sziasztok!

Aki olvasta Andreas Moritz Soha többé cukorbetegség! című könyvét bevált valakinek? A fiam cukorbeteg, nekem IR-em van, kíváncsi lennék, hogy érdemes-e elolvasni, kipróbálni?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook