Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Soha többé cukorbetegség fórum

Soha többé cukorbetegség (beszélgetős fórum)


1 2
55. Evy0807 (válaszként erre: 54. - Globus)
2018. szept. 9. 22:07
Merckformint szedek, egy hétig szedtem felet, aztán egész, másfél és kettő, de minden emelés után 2-3 napig hasmenés volt.
54. globus (válaszként erre: 11. - Evy0807)
2018. szept. 9. 21:33
Milyen gyógyszert kaptál? A metformin szedését lépésenként kell felépíteni, különben arra érzékenyeknél bélrendszeri panaszokat okozhat. Ha a fokozatosságot betartják, akkor nem.
53. Evy0807 (válaszként erre: 52. - Csikil4ny)
2018. szept. 9. 21:30

Lassan egy hónapja szedem. Szerencsére már csak elvétve fordul elő hasmenés.

Én a zabpelyhet gyermekkoromban úgy megutáltam, hogy azóta sem tudok ránézni :D Valami diéta miatt 6 hétig minden nap az volt reggelire.

52. csikil4ny (válaszként erre: 11. - Evy0807)
2018. szept. 9. 21:11

Mikor kaptad a gyógyszert? Ha állandóan hasmenésed van tőle, menj vissza az orvoshoz, ilyen esetben le kell cseréljék.


Persze, hogy kisérleteznek, minden szervezet más, másként reagál bizonyos élelmiszerekre. Pl. a zabpelyhet nagyon dicsérik, nekem meg megemeli a cukromat, fél óra múlva meg már szédelgek utána, fehér rizset ehetek semmi reakció. Az ember egy idő után kitapasztalja a saját szervezetét.

51. unom (válaszként erre: 50. - Globus)
2018. szept. 9. 17:10
Eszik is:) Hihetetlen mennyiségeket, és mégsem.
50. globus (válaszként erre: 49. - Unom)
2018. szept. 9. 17:06
Értem. Végülis ehet(ne) :)
49. unom (válaszként erre: 48. - Globus)
2018. szept. 9. 17:05

Bics, telefonról írok.

Napi 220CH, az általános 160-180.

48. globus (válaszként erre: 47. - Unom)
2018. szept. 9. 17:03
22 egység, vagy hogy érted?
47. unom (válaszként erre: 45. - Globus)
2018. szept. 9. 17:03

Ha a vércukor magas akkor rossz a felszívódás, nem hasznosul a CH.

Így is 22p- ra van beállítva, és ezt sem lehet a végtelenségig emelni.

46. gizus58 (válaszként erre: 44. - Unom)
2018. szept. 9. 16:59
Sántít vagy sem, de így van.Nem saját kútfőből írtam, a diabetológusa mondta akihez már évek óta jár.Valóban magas a vércukor szintje.Inzulin váltásnál valamennyivel lejjebb megy egy időre,, de visszaugrik a cukor érték.
45. globus (válaszként erre: 40. - Unom)
2018. szept. 9. 16:52
Milyen vércukor értékei vannak? Nem lehet feljebb engedni, hogy többet ehessen, kondíciójavítás miatt?
44. unom (válaszként erre: 43. - Gizus58)
2018. szept. 9. 16:20

Ez nekem sántít.

Ha nem hat az inzulin nem szívódik fel a cukor a vérből, tehát a vércukorszint magas marad, viszont a szervezet éhezik.

43. gizus58 (válaszként erre: 41. - Globus)
2018. szept. 9. 16:14
Ez tévedés bocsánat! A férjem II típúsú, inzulinos +tablettás már évek óta! Diétát betartva, nem "zabálva", kalória ,és szénhidrát számolással sem tud lefogyni, sőt hízik.Évek óta rengeteg inzulint kipróbáltak nála, rezisztens lett rá, így alig hat már a beadott mennyiség.Nem csak ő van így a cukrosok között, hanem nagyon sokan akinél nem fogyást eredményez az inzulin.
42. unom (válaszként erre: 41. - Globus)
2018. szept. 9. 15:55
Gondolod, betartanák?
41. globus (válaszként erre: 40. - Unom)
2018. szept. 9. 15:15
Tulajdonképpen a túlsúlyos II-es típusúaknak megváltás, ha inzulinossá válhatnának :) Lefogynának és végre komolyan vennék a mennyiségi korlátokat.
40. unom (válaszként erre: 39. - Evy0807)
2018. szept. 9. 15:13
A párom 175 centihez 55 kiló. Mióta beteg majd' 30 kilót fogyott. Többet nsgyon nem kellene.
39. Evy0807 (válaszként erre: 38. - Unom)
2018. szept. 9. 14:14
Nagyon nehéz, az biztos. Régebben (akkor még nem tudtam az IR-ről) megelégeltem, hogy irtó sovány vagyok, akkor a 174 centimhez 46 kiló voltam és úgy döntöttem megpróbálok hízókúrázni. Rengeteg CH-ot (amit most nem lehet), zsírt és fehérjét vittem be, de úgy is alig sikerült 2500-3000 kalória és sajnos két hónap alatt az eredmény +1 kg lett. Abba is hagytam. Egyébként sok olajos magvat eszem most, ebben kevés a CH, tej helyett tejszínt használok, mert magasabb a kalóriatartalma, sajtokból a zsírosabbakat eszem és húsból is. Egyelőre a közel egy hónap alatt sikerült megtartani a súlyomat pedig nagyon féltem, hogy fogyni fogok.
38. unom (válaszként erre: 35. - Evy0807)
2018. szept. 9. 13:16

A tápanyagoknak 3 alap foája van, CH, fehérje, zsír.

A CH ugye alaoból korlátozott, zsírt se kellene túlzásba vinni. Még a fehérje a legkevésbé káros.

Így kell 2800 kCalt összehozni, úgy, hogy szívesen meg is egye.

A dietetikusnak se nagyon sikerült, inkább irányelveket adott.

2018. szept. 9. 13:15

Mondjuk olyan még mindig nem válaszolt, aki olvasta a könyvet. :D

Igazából nem akartam kipróbálni, csak anyósom ajánlotta, de én kamunak tartom és kíváncsi voltam igazam van-e :)

2018. szept. 9. 13:10
Igaz, az IR nem cukorbetegség, de diétát hasonlót kaptunk. Csütörtökön felhívtam a dokim, mert aug. 28-án jött meg, majd 10 nap után ismét megjött valamitől (valószínű a diéta és a Merckformin nagyon rendezkedik), na a lényeg, hogy azt mondta nehogy kevesebbet egyek mint 200g, mert nagyon nem kéne fogynom 16-os BMI index-szel. 15 kg-ot kéne híznom, hogy elérjem a normális súlyt. Azt mondta sok olajos magvat, brokkolit egyek, ritkán mézet és napi 1 pohár vörösbort. Ajánlotta még a gyakori avokádó, zöld tea, édesburgonya és fahéj fogyasztást.
35. Evy0807 (válaszként erre: 34. - Unom)
2018. szept. 9. 13:01
A fehérjével azért óvatosan, mert nekünk azt mondta a dietetikus, hogy pl. sok CH csökkentett terméket ne együnk, mert az meg általában fehérjével van turbózva és nagy mennyiségben leterheli nagyon a vesét.
34. unom (válaszként erre: 28. - Evy0807)
2018. szept. 7. 16:00

Talán azért, mert a sült krumolinak magasabb a kalóriatartalma.

Mi azzal kínlódunk, hogy 220g CH-val összehizzunk annyi kalóriát, amivel elkezd hízni a párom.

Fehérjepor nélkül nem nagyon sikerül sajnos.

33. Channa* (válaszként erre: 32. - Voros.orchidea)
2018. szept. 7. 06:24

Hát, pedig én orvossal beszéltem, aki ezt mondta.

Amiről te beszélsz az a cukorbetegség és nem az IR.

A cukorbetegeknek van így kiszámolva.

Annak idején rá is kérdeztem a dokitól, hogy 160 gr-os "diéta", mire azt mondta, hogy nem érti a betegeket, hogy miért gondolják azt, hogy cukorbeteg diétát kell tartaniuk. Mondtam neki, hogy a netről.


És ha értelmezed a hozzászólásomat, akkor rá fogsz jönni, hogy én pont azt írtam, hogy ne egy ilyen könyvvel akarjon bármit csinálni, mert néhány éve pont egy hasonló buzdítás miatt halt meg több kis gyerek.


Orvossal konzultáljon!


Tehát, te se oszd itt az észt, hanem elsőre olvass és ne csak egy hozzászólást!


Én azt javaslom mindenkinek, hogy a saját orvosával beszélje meg.

Én endokrinológussal szoktam beszélgetni, a tesóm diabetológussal, a nénikém háziorvossal, stb. És nem okoskodunk egymásnak, nem a netről nézegetünk, mert a már említett webbeteg oldal sem ír jól sok mindent.


A 160 gr-os "diéta" cukorbetegeknek van! Az IR-seknek nem ezt kell követni!

32. voros.orchidea (válaszként erre: 8. - Channa*)
2018. szept. 7. 00:21
Hűha, én azért nem osztogat ék ismeretlenül IR-esnek ilyesmi tanácsokat. A napi ch mennyiség megállapítása több mindenen múlik (testsúly, aktivitás, laborlelet, életkor, szed-e rá gyógyszert,...) 100 g is lehet, 180 is akár. A napi elosztás is változhat, a gyors/lassú aránya is....
31. unom (válaszként erre: 30. - Evy0807)
2018. aug. 31. 19:13

Ezekről szinte semmit nem tudok, egyik sem érintett.

Az egyes típusú cukrosoknak nehéz a hízás, hiányzik hozzá a CH.

De nagyobb gond az, hogy könnyen leépül az izom.

2018. aug. 31. 18:31
De azt is érdekesek találom, hogy az IR-nél "központi téma" a fogyás, de arról nem sok szó van, mi van ha valaki vékony, mint én. PCOS-em is van, engem elsősorban ennek a javulása izgat, mert babaprojekt van folyamatban nálunk.
2018. aug. 31. 18:06

Na a link meg lemaradt:

[link]

2018. aug. 31. 18:05

Ezt az IR-val kapcsolatban találtam, de a fiamnak is ugyanez a diéta csak 180g-mal.


Azt sem értem pl. hogy a doki azt mondta, hogy ha már krumplit eszünk, akkor olajban sült legyen, erre a neten mindenütt azt látom, hogy a főtt krumpli glikémiás indexe alacsonyabb, mint a sült krumplié. Akkor most ki mond hülyeséget, a net vagy a doki?

27. unom (válaszként erre: 26. - Evy0807)
2018. aug. 31. 16:40

Az egyes típusúról nem sok információ van, mert ritka.

Belinkelnéd az oldalt? Én mást szoktam olvasni, ezt szerintem nem ismerem.

2018. aug. 31. 14:12
Azért ez furcsa, hogy ennyire különböző dolgokat mondanak egyes szakemberek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook