Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Soha el nem múló menzesz mitől lehet? fórum

Soha el nem múló menzesz mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


24. Evy0807 (válaszként erre: 21. - Cukorszirup)
2019. márc. 16. 22:50
Szia! Kiderült már valami?
23. epervirág (válaszként erre: 21. - Cukorszirup)
2019. febr. 27. 17:43
Szia! Nem tudom hol laksz,de nalunk van olyan m,hogy lehet nőgyogyászhoz időpontot kèrni,de ha sürgös a dolog időpont nèlkül is lehet menni.Èn is időpont kèrès nèlkül mentem mert sürgös volt.
22. mmacus (válaszként erre: 1. - Cukorszirup)
2019. febr. 27. 17:22
Hormonális okra gondolok. Jó lenne előbb orvosboz eljutnod.
2019. febr. 27. 17:10
Köszönöm szépen a válaszokat! Ahogy a leírásban is írtam, van időpontom az orvoshoz, másfél hét múlva megyek hozzá, hamarabb nem kaptam, de ez nem baj mert addigra hátha elmúlik a menzeszem. Csak tájékozódni szerettem volna, kinek mi a tapasztalata, esetleg tanácsok (amiket kaptam is, köszönöm!) Nem diagnózist vártam, azért megyek orvoshoz, majd ő megmondja mi van pontosan. Csak érdeklődtem. Természetesen megírom majd, mit mondott az orvos! Addig is ha van még valakinek tapasztalata, szívesen veszem! :)
2019. febr. 27. 16:29
soha el nem múló.. még a cím is rémísztő
19. whiteswan (válaszként erre: 1. - Cukorszirup)
2019. febr. 27. 16:18
Szerintem ez valami hormonális probléma lehet. Nem kell egyből a legrosszabbra gondolni! Általában végignyomkodják a hasat, aztán hüvelyi ultrahanggal szoktak vizsgálni. A Te esetedben szerintem egy hormon vérvétel sem ártana, abból sok minden kiderülhet.
18. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Cukorszirup)
2019. febr. 26. 22:20
Fiatal vagy még a változókorhoz hogy ez még beleférjen .Orvos...
17. Nyamitörp (válaszként erre: 13. - Channa*)
2019. febr. 26. 22:17
Ez nem jó hír számomra. :(
16. Nyamitörp (válaszként erre: 14. - 8c6da3d030)
2019. febr. 26. 22:16
Igaz ez is :)
2019. febr. 26. 22:00
Cukorszirup, nézz utána az ösztrogén dominancia tüneteinek!
14. 8c6da3d030 (válaszként erre: 12. - Nyamitörp)
2019. febr. 26. 21:00
De ilyen estben nem kerdezgetni kellene ennyi idosen hanem elmenni dokihoz. Mar honapokkal ezelott kellett volna dokihoz menni.. De az o egeszsege vegul is.
2019. febr. 26. 20:53
Nekem 36 évesen volt...És nekem is jól működött sokszor a pm-em...
2019. febr. 26. 20:47

Én szeretem Dr Hoxát. Nem gondolom, hogy szentírás, amit írnak a tagok és előbb-utóbb eljutok orvoshoz is általában, de lehet tájékozódni mások esetéből. Vagy amikor az embernek olyan tünetei vannak, hogy nem tudja milyen irányba induljon el, akkor jó olvasni, hogy mást ugyanilyen problémával milyen szakrendelésen kezeltek.

Én szinte minden problémával magánrendelésre járok, mert a háziorvosom nincs a helyzet magaslatán. Így ugyan drágább, de sokkal gyorsabb.

11. Nyamitörp (válaszként erre: 9. - Channa*)
2019. febr. 26. 20:43

Lehet, hogy a pm-től, bár mostanában az viszonylag rendben van. Nekem nem gyakrabban jön, csak tovább tart. Meg rohadtul lefáraszt. Sokszor nem tudom regenerálódni egyik vérzéstől a másikig.

Gondoltam én is amúgy korai klimaxra. Legalábbis szerintem így 37 évesen ez még korai lenne.

10. Channa* (válaszként erre: 1. - Cukorszirup)
2019. febr. 26. 20:20

Tehát, múlt év nyarától és azóta csak olvasgatsz...


A doki nem jutott eszedbe?

32 éves vagy! Menj dokihoz és ne itt várd a diagnózist!!!!


Ezer oka lehet.

Egyszer már voltál dokinál, akkor, hogy vizsgált?

Miért nem jártál dokihoz?

Felelőtlen vagy!

9. Channa* (válaszként erre: 6. - Nyamitörp)
2019. febr. 26. 20:18

Neked a pm-től lesz!

Nekem is úgy kezdődött, hogy gyakrabban jött, majd kimaradozott és egyszer csak végleg elmúlt....

8. Nyamitörp (válaszként erre: 7. - Manka67)
2019. febr. 26. 20:16

És a méhtestrák hogy derült ki?

Csak azért kérdezem, mert én nagyon nem vagyok jártas a nőgyógyászati dolgokban, mert az előbb leírtakon kívül nekem soha nem volt ilyen jellegű gondom. Hiába megyek akár magánrendelésre is, néha úgy érzem, hogy nem elég alaposak az orvosok.

2019. febr. 26. 20:10

Menj orvoshoz, járj a végére.

Évekig összevissza vérezgettem, méhnyakrák szűrések rendben voltak, hát ráfogtam a hormonokra, később a kezdődő klimaxra, persze méhtestrák volt.

Mindent komolyan kell venni ami eltér a megszokottól.

Valószínűleg nincs komoly baj de azért menj biztosra.

6. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - Cukorszirup)
2019. febr. 26. 20:04

Szia!

Szerintem kézzel és ultrahanggal vizsgálnak. Jó esetben hormonsort is néznek. Ha magánrendelőbe mész akkor valószínűleg lesz vérvizsgálat is.

Én kicsit idősebb vagyok nálad, nekem is úgy 2-3 éve kezdett el rendetlenkedni a vérzésem. A 28 nap az mondjuk nagyjából maradt, néha 29-30, de ez még belefér. Nekem mindig 1 hétig tartott és mindig erős volt (a legelsőtől kezdve), de mostanában akad 1-1 hónap, amikor 10-12 napig vérzek és sajnos még mindig erős, úgyhogy eléggé legyengít. Pms-es tüneteim is mindig is voltak.

Jártam már többször nőgyógyásznál, hormont még nem néztek nálam. Volt kézi vizsgálat meg hüvely és hasi ultrahang. Miómáim vannak, de még kicsik. Azt mondta a doki, hogy ez okozhatja az erős vérzést, de nem javasolja, hogy a műtétet, kivéve, ha terhes akarok lenni. Akkor az egyiket ki kell szedni, mert az pont a méhem közepén van és terhesség alatt problémás lehet.

2019. febr. 26. 19:58

mivel ez minden nőnél más,jobban járnál ha kérnél másik időpontot,ha tudsz ,hogy hamarabb meg tud miért van ez,

de addig se pánikolj,attól nem lesz jobb,

nekem is volt ilyen,kaptam vérzéscsillapitót,csak ne pánikolj,

4. 8a91032ceb (válaszként erre: 1. - Cukorszirup)
2019. febr. 26. 19:49
Nekem mióma volt. De ne félj, attól még nem lesz jobb, és nem kell egyből rákra gondolni.
2019. febr. 26. 19:45
Kár találgatni.
2. Tünci3 (válaszként erre: 1. - Cukorszirup)
2019. febr. 26. 19:42
Szia! Én két hónap múlva 40 leszek. Tavaly év vége felé 4 hónapon keresztül szinte állandóan véreztem (pár napos kihagyásokkal) mire a nőgyógyász beutalt szövettan vételre. Hála Istennek "csak" a hormonok miatt volt (én is féltem ám a legrosszabbtól is). Azóta gyógyszert kell szednem,még mindig nem állt be rendesen a vérzésem. Jövő hónapba kell mennem majd ultrahang vizsgálatra (endometrózis). Remélem,nem találnak komoly bajt. Remélem,nálad sem lesz komolyabb gond,majd írd meg! Gondolom,ultrahanggal fognak vizsgálni.. Sok sikert! Addig is kitartást kívánok..
2019. febr. 26. 19:21

Sziasztok! 32 évesen elmondhatom, hogy életemben egyszer voltam még nőgyógyásznál, annak is már 5 éve. Tudom, hogy ez nagyon rossz így, de megpróbálok rajta változtatni. Most fogok menni nőgyógyászhoz megint, 2 hét múlva, akkorra kaptam időpontot. Menni kell, mert valami nagy baj lehet velem, és tudom hogy ott majd megtudok mindent, de nem bírom ki, szükségem van arra, hogy tudjam mire számíthatok, volt-e már valakinek tapasztalata ezzel?

Halálpontos mindig 28 napra érkező, 4 nap után távozó menzeszem tavaly nyár óta meg van kergülve. Minden hónapban késik, és akár 8 napig tart. Ősszel volt olyan hónap, hogy kétszer is megjött. Ahogyan most is: januárban már 1 hetet késett, amit 8 nap vérzés követett, majd 1 hétig szünet, és megint megjött, jelenleg is vérzek, már negyedik napja, és nagy mennyiségben.

Neten persze olvasgattam, mindenféle cisztát rákot polipot, de érdekelne egy épkézláb tapasztalat is, ha esetleg van valakinek!

Illetve mivel fognak vizsgálni vajon? Ultrahang?

Köszönöm a válaszokat!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook