Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Erős folyamatos vérzés,avagy soha el nem múló menstruáció mitől lehet? fórum

Erős folyamatos vérzés,avagy soha el nem múló menstruáció mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


2019. okt. 1. 07:17

A petefészek helyes működését nem kell meggátolni.

De ha alacsony a progesteron szint akkor nem tud rendesen működni.

2019. szept. 29. 14:29
Viszont, változó kor ide vagy oda, sőt pont amiatt, én kérnék hormonvizsgálatra beutalót.
2019. szept. 29. 14:26

"Ez a sárga test hegesíti meg azt a részt ami meggátolja a vérzést.


Ennek hiánya vérzést okoz,mert nincs mi meggátolja a petefészek helyes működését."


Jesszus.

Miért kellene a petefészek helyes működését meggátolni?


[link]


A sárgatest pedig mi is?


"A sárgatest (corpus luteum) nem más, mint hormontermelő szövet, amely minden egyes ciklusban, a petesejt kilökődése után, a megrepedt tüsző helyén létrejön. Szerepet játszik a hormonális működésben, a méh „felkészítésében”, a várandósság létrejöttében, és a terhesség első trimeszterében is.


Elsorvad, ha nincs feladata


A sárgatest a petesejt kiszabadulása után, a petefészek felszínén sárgatesthormont, azaz progeszteront kezd termelni, amely vastagítja a méhnyálkahártyát, és előkészíti a méhet a megtermékenyített petesejt befogadására. Ha nincs megtermékenyülés, a sárgatest – nagyjából 2 héttel az ovuláció után – elsorvad, a belőle termelődő progeszteron szintje pedig lecsökken, és elindul a menstruáció."

21. Guruljka (válaszként erre: 20. - Bless the child)
2019. szept. 29. 14:20

Én sem találom, hogyan "sikerült" ilyesmit találniuk.

A plazma-adás egy dolog, de ettől nem keletkezik egyébként sem plazmahiány a testben.

20. Bless the child (válaszként erre: 18. - Bözsi néni)
2019. szept. 29. 13:53
Gugli ekkorát bem bakizik, hogy a sárgatesthormonra kiadja találatnak a plazmát
19. globus (válaszként erre: 16. - Lili.b.kore)
2019. szept. 29. 13:33
Vérplazma - ha erre gondolsz-, nem sárgatesthormon.
18. Bözsi néni (válaszként erre: 16. - Lili.b.kore)
2019. szept. 29. 12:53

A sárgatest hormon a progeszteron, nem a plazma.


A plazma a vér alkotórésze, ami szuszpenzióban tartja a vörös vérsejteket.

2019. szept. 29. 12:18

Azt el is felejtettem mondani, hogy ezalatt a másfél év alatt, romlott a látásom, magas lett a vérnyomásom.

Fél éve kezdtem el vérnyomáscsökkentőt szedni, mostanra kiderült pénteken, hogy valószínűleg a vérnyomáscsökkentő okozta a köhögésemet, fél évig köhögtem naponta többször hirtelen fellépő rohamaim voltak.

Pénteken már be sem vettem a gyógyszert

Csökkent szinte megállt a vérzésem

A vérnyomásom a minimum 120 helyett most 97/60, 105/60 között van.

2019. szept. 29. 12:13

Nem hagyott nyugodni, az a tény, hogy másfél éve csak eszem iszom a gyógyszereket a teákat , a méhembe is benne a gyógyszer és semminek nincsen hatása. Egyetlen egy napra sem szűnik meg a vérzésem.

Az orvos megkérdi, hogy most mit adjon nekem mert a nőgyógyászati vizsgálatkor rendben vagyok, és nem tudja honnan jön a vér.

Minden hónapban orvosnál voltam , először kóürházban , aztán maszeknál és végül megint maszeknál.

Mindig csak azt mondják változókor.

Nem hiszem el,hogy nincs ilyesmire valami mód, hogy ezen javítani lehessen . Csak , műtét ,különböző teák, gyógyszerek amiknek egyáltalán semmilyen jó hatása nem volt, még a műtét után is ömlött belőlem vér.


Itt kérdeztétek voltam e már hormon vizsgálaton?

Nem voltam, és egyik orvosnak sem volt eszébe, hogy elküldjenek egy hormon vizsgálatra, ha már egyszer az mondják változókor, meg változnak a hormonszintek a testben.

Mindegyik orvosnak elmondtam, hogy plazma adásra jártam.

Nem foglalkoznak vele, vagy azt mondták nem befolyásolja.

Hétfőn este beszélgettem újra a lányommal , nézzük már meg mi az a plazma és, mit okoz annak hiánya.

A plazma egy sárga test hormon ami igencsak befolyásolja a petefészek és a menstruáció működését.

Ez a sárga test hegesíti meg azt a részt ami meggátolja a vérzést.

Ennek hiánya vérzést okoz,mert nincs mi meggátolja a petefészek helyes működését.Progreszteron szint csökkenést okoz a sárga test hiánya.A progreszteron és az ösztrogén szintek csökkenése vagy emelkedése okoz menstruációs zavarokat.

Szóval a keresés és olvasás után úgy gondoltuk , hogy biztos, hogy ez lehet a bajom, a sárga test hiánya, biztos hozzájött a változókor is, de a lényegen nem változtat.Ráaláltunk a Barátcserje kapszulára, ami ezeket a hormonosdi szinteket egyensúlyba hozza, megemeli a progreszteron szintet stb.Másnap kedden ezt meg is vettem és este már be is vettem egyet belőle. Vettem egy bétakarotin drazsét is , ez is hormonokkal kapcsolatos problémára és sok egyéb másra is hasznos, ebből is bevetem egyet kedden este.

Olvastuk a Maca gyökeret ez szintén jó a női hormonokra, ezen kívül számos betegségre gyógyítólag hat.Daganatos elváltozásokra is. Ezt megvetem csütörtökön.


Kedden este ettem egy barátcserje és egy béta karotint

Szerdán 2 x ettem ezeket

Csütörtökön 3x barátcserje , 2x bétakarotin, és este 1 Macagyökér kapszulát, (legközelebb porba veszem.)

Pénteken : 3x Barátcserje, 3x mMaca gyökér, 2x Béakarotin.

Szombaton szintén ugyan így.

Ma ugyan így lesz az adag.

pénteken este már nem használtam tampont, egész évben mindennap kellett a betét vagy tisztaságival együtt.

Szombaton reggelre a tisztasági betéten nagyon kevés barnás folt volt, és pár nagyon vékony apró darab foszlány volt.

Ma reggelre még picit foltos de foszlány már nem volt.

Ebben most nagyon bízom,hogy tényleg ez volt a baj forrása, és most végre megtaláltam a gyógymódomat.

15. Érdekes73 (válaszként erre: 14. - Lili.b.kore)
2019. szept. 8. 22:29
Kitartást a vizsgálatokhoz és mielőbbi jobbulást !
14. Lili.b.kore (válaszként erre: 12. - Érdekes73)
2019. szept. 8. 15:21
Még nem jártam csak háziorvosnál és minden hónapban nőgyógyász.Március óta magánorvoshoz járok. Szerencsére nagyon emberséges , megértő és anyagilag sem rabol le.
13. Lili.b.kore (válaszként erre: 11. - 5236d12e25)
2019. szept. 8. 15:18

Egyáltalán nem irigyellek.

Ahogy jártam orvosokhoz, akkor vettem észre, hogy mennyien vagyunk ilyen és ehhez hasonló problémával.

Hogy valójában mi lehet az ok , nem tudni.

A háziorvosoknak és szakorvosoknak meg nem mondhatjuk meg,hogy szerintünk mitől lehet és arra adjon beutalót, mert ő az orvos és ú az aki tudja mi kell nekünk.

Mire maszek úton végig járnánk a lehetséges okokat nem lenne sem munkahely sem pénz. Mert minden idő és pénz.

Egyáltalán ilyen esetben azt sem tudjuk ,hogy pontosan kit keressünk hova menjünk,hogy a probléma végérvényesen megszünjön. Másfél év alatt , több probléma is fellépett. Én igazából arra gondolok ,hogy összefüghet a táplálkozással, a cukorral , egyéb . Akit sikerült magán orvost találnom, azt mondja nem tudja honnan jön a vér, mert minden rendben van. A stresszre gondol. Igazából a stressz nagyon is meg van , el sem múlik. De már csak azért sem mert másfél éve nem áll el a vérzés, mert minimum pecsételés van hanem erős , Teljesen tiszta soha. Nincs nemi élet, nincs normális magán élet.Előtte, közbe vagy utána biztos,hogy elindul. Szörnyű

12. Érdekes73 (válaszként erre: 8. - Lili.b.kore)
2019. szept. 7. 20:18

Túl drasztikus megoldás lenne szerintem még kivenni :(

Vitaminok biztos nem ártanak.Belgyógyásznál jártál ?

11. 5236d12e25 (válaszként erre: 10. - Lili.b.kore)
2019. szept. 7. 19:24

Megmondom őszintén nem.

Eredetileg pco +ir vagyok. Mindig nagyon erős darabos volt a menzeszem max 7 napos és 30g40 napos ciklusú.

2x sikerült spontán teherbe esnem. Az elsőre 2 évet vártunk a másodikra 5 hónapot. Nagyon nehéz volt mindkét terhességem tele komplikációkkal mindkettő sürgősségi császár. A nagynál volt 10 vérzésem 3 bélgyulladás toxémia, a kicsinél 5 vérzés 2 cm hematoma 3 bélgyulladás kezdődő toxémia. A végén 2 órás műtét mindenem összenőtt a vastagbelem megtekeredett.. A nagy után 2 évig ki be járkáltam a gyulladásokba hol bél hol méh hol húgyhólyag hol minden. 6 hós volt a nagy ekkor lett feltéve a levosert ami nem vált be. A kicsi 1.5 éves csm után csiszre pontosra beállt a menzeszem 7 napig tartott. Most ez az 5 hónapja hogy megint felborult minden. 10-12-14-18 napig volt meg de úgy hogy pecsételek napokig majd ömlik majd megint csak pecsételek a végtelenségig. A dokim beteg tápon volt eddig aki endokrinológus is most jutok el majd hó végén mert 3 napja megint pecsételek 2.5 hét után.. Hétfőn béltükrőzés biopsziával a belem azóta is folyamat begyullad. Túl vagyok csomó vizsgálaton minden negatív.. Egyedül a frukóz volt olyan hogy 1 pont híján értem el az alsó határt viszont ahogy megittam 15 perc után ment a hasam 2 napig.. Szóval próbálom tartani a fruktóz diétát minimálus javulás van.

10. Lili.b.kore (válaszként erre: 9. - 5236d12e25)
2019. szept. 7. 15:16
Kedves Elliana, azóta hogy vagy, megoldódott a probléma?
9. 5236d12e25 (válaszként erre: 8. - Lili.b.kore)
2019. szept. 7. 12:17
Nekem nem használt a levosert. 9 hónapig volt fent ebből 7 hónapot végig véreztem pecsételtem nonstop, folyamatosan begyulladtam. Mikor már majdnem 40 fokos lázzal alig birtam kimászni az ágyból levetettem
2019. szept. 7. 09:05

Nem ajánlottak méh eltávolítást.Pedig már voltam azon a ponton,hogy jobb lenne és ráveszem magam erre .

De aztán beszélgettem egy ismerőssel aki szintén hasonló problémával küzd, neki az orvosa azt mondta, a méh eltávolításakor sem biztos, hogy jobb lesz.

A Levosert nevü gyógyszeradagolóval állítólag megelőzhető a folyamatos műtéti beavatkozás.

és elkellene hogy álljon a vérzés.De nálam nem áll el.

Egy másik ismerősöm szintén erős vérzése volt, sokszor hirtelen öntötte el. Neki pl használt a gyógyszer és az injekció is.

2x lett összesen rákszűrés szövettan p2 volt mind a kétszer.Nem volt egyszer sem semilyen hormon vizsgálat. Sajnos nincsen pénzem, hogy magánúton menyjek orvoshoz.

Eseleg más irányban elindulni, lehet nem is a méh okozza. A rákszűrésnél történt ott kezdődőtt , de,hogy mibe vágott bele rejtély. és, hogy a sok ultrahang kivűl belül nem lát semmit az is fura.45 éves vagyok. Évek óta nem esem teherbe sem, előtte volt 2 vetélésem .2015-ben volt egy olyan,hogy másfél hónapig véreztem, lett egy műtét , .Rendben is volt utána minden.Azóta egyáltalán nem esem teherbe. De most már nem szeretnék gyereket.Pedig az orvos elmondása szerint nincs akadálya.

Egyszer az egyik orvos azt mondta:Szedjek c vitamint

7. kisj
2019. szept. 6. 21:15

Ez így borzasztó állapot és nem is szabad, hogy eddig fennálljon.

Az orvos nem javasolt méheltávolítást?

Nem tudom hány éves vagy, de szerintem van az a pont, amikor nincs más megoldás:(

2019. szept. 6. 17:33
Hormonokat nem is néztek?
5. Bless the child (válaszként erre: 4. - Amaunet)
2019. szept. 6. 17:02
Lehet, hogy meg se tudjuk
4. Amaunet (válaszként erre: 3. - Bless the child)
2019. szept. 6. 16:51

"Megmaradt a vèrzès,ismèt orvos ,itt jött egy mèh kaparás."


Ha ennyi problémát okoz és nem tudják elállítani és biztosan megszabadulnék a teljes garnitúrától.


Persze, nem tudjuk hány éves és tervez-e még gyermeket.

3. Bless the child (válaszként erre: 1. - Lili.b.kore)
2019. szept. 6. 16:43
Mennyi idős vagy? Küret nélkül írogatják a gyógyszereket? Ugyan ebben a cipőben jártam, most nálam minden ok
2019. szept. 6. 16:35
Hány éves vagy? Több orvos is látott?Küret szövettan mit mondott?
2019. szept. 6. 16:02

2018,áprilisában elmentem rákszűrèsre.Az orvos fiatal, vizsgál,nèzi a monitort, lát valamit amit nem tudott lefotózni,mert nem tudta használni a vizsgáló gèpet.

Aztán mintát vett. Abban a pillanatban elkezdett nagyon erősen fájni az egèsz hasam alja. Adott beutalót hasi ultrahangra hogy mit mutat majd amit ő nem tudott,hogy mit látott. Utána mentem munkába ,több órán keresztül èreztem a fájdalmat. 3 nap múlva kellett mennem ultrahangra,az napra elkezdtem vèrezni. Eredmènykènt, azt îrta jelenleg menstrual,cisztikus kèplet látható. Napok sőt hetek múlva sem múlt el a vèrzès. Megjött a rákszűrès eredmènye. P2 lett. Az orvos egy 5 napos hüvely kúpot îrt fel. Az jó is volt, elált a vèrzès is. Rövid időn belül újra elkezdtem vèrezni,visszamentem orvoshoz,azt mondta ha nem áll el mennyek vissza. Ugyan ez az orvos îrta fel a kúpot. Mondtam neki ,hogy szerintem kellene mèg egy adag abból a kúpból

Azt mondta nem kell. Tovabb vèrezgettem. Elèggè erösen nèha gyengèbben.Azt hittem daganatos vagyok,ès elkezdtem szódabikarbónát inni mindemnap, kurkuma italt stb.Megmaradt a vèrzès,ismèt orvos ,itt jött egy mèh kaparás. Utánna dőlt belőlem a vèr,egyáltalán nem állt ela műtèt után sem. Visszamentem orvoshoz, akkor felîrták a Norcolut tablettát,az mal bevettem kettőtásnapra elmúlt a vèrzèsem.10 nap tisztaság volt. Hurrá,. Micsoda öröm.De aztán újra vèrzès 3 hèt vèrzès kb 5 nap mentessèg. Îgy volt pár hónapig. De közben minden hónapban orvos. Aztán egyszer csak megint nem állt el.Gyengesèg,szèdülès,látás romlás. Mialatt egyik alkalommal az orvosi rendelőben bárakoztam beszèlgettem egy illetővel . Ő ajánlotta a pásztortáska teát. Kipróbáltam,elkezdtem mindennap inni. Egy kicsit mintha tènyleg gyengèbb vèrzès volt. Azt mondták már az elejèn,hogy belèptem a változókorba,ez okozza a zavart.Sikerült orvost találnom.Ő általa lett felhelyezve a Levosert nevü mèhen belüli gyógyszer ami a nap 24 órájában kis adagokban adja a gyógyszert

Jó is volt.Csökkent a vèrzès, de nem teljesen szünt meg. Kaptam Norcolutot ,de úgy vettem èszre mintha az erősîtenè a vèrzès mennyisègèt,beszedtem azèrt,kaptam más nevezetü tablettat is ,de az is inkább erősîtette a vèrzèst nem elmulasztotta. Vèrzès csillapîtók ezek. Szinte folyamatos tampon tisztasági betèt mindvègig. 4 hónap múlva kijött belőlem a levosert, injekciót kaptam addig amîg megèrkezett az új. Az injekció 3 hónapig hatásos. Ahogy letelt az egy hónap elkezdtem napról mapra erősebben vèrezni.A norcolut nem használ,pedig legelőször mikor kaptam azonnal elmasztotta. Kedden újra helyeztek föl Levosertet, plusz ennem kell a norcolutot ,2*1 et. Sajnos vèrzek. Pedig 3.napja bennem a gyógyszeradagoló,ès eszem a norcolutot. Most nem tudom.hagyjam e abba a tablettát vagy szedjem? A vèrzès nem csökken.A norcolutot addig kell szednem mîg elnem áll a vèrzès plusz egy napig. Fèlek,hogy ez a tabletta inkább csak erősîti. Közben iszom a pásztortáska ès a palástfű tea keverèket szigorúan napi ,3*. Vizsgálatkor normális mèh ès mèhszáj. Vajon mi okozhatja valójában ezt a jelensèget?

Közben a kèt vese tele kővel plusz lett egy ciszta a vesèben.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook