Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » SLL 200 lézer lámpa tapasztalatok a sebgyógyításban fórum

SLL 200 lézer lámpa tapasztalatok a sebgyógyításban (beszélgetős fórum)


13. inf3rno (válaszként erre: 12. - Marlenka70)
2015. jan. 21. 17:55

[link]


Ahogy nézem nem sok köze van a lézerhez, csak egy lámpa egy lencserendszerrel, ami segít fókuszálni a fényt. Azt írják, hogy sebgyógyításban bizonyítottan hatásos.


Egyébként bármilyen fényforrással lehet égetni, csak elegendő watt kell, hogy menjen egy adott területre, szóval nem az UV fényes égetésre gondoltam, hanem a hő miatti égésre. Pl fogászatban használnak olyan lézereket, amik beállítástól függően csak az ínyen lévő baktériumokat pusztítják el, vagy ha szükséges, akkor leégetnek egy íny darabot (így pl nem kell léssel ínyt metszeni). Ezek sem UV tartományt használnak, mert az rákkeltő.

12. marlenka70 (válaszként erre: 11. - Inf3rno)
2015. jan. 20. 20:06
Ez a készülék lágy lézer és egyáltalán nem éget! A diabéteszes sebek-fekélyek sok esetben egyáltalán nem gyógyulnak, hiába a betadin. Akinek ilyen problémája van az tudja, hogy akár egy cipő is kidörzsölheti úgy a lábát hogy hónapokig ott marad a seb. Pontosan azért próbálok tapasztalatokat gyüjteni mert nagyon drága a készülék (legalábbis nekem) de még mindíg olcsóbb mint kerekesszékbe kerülni.
2015. jan. 20. 14:33
Nekem sebgyógyítással az a tapasztalatom, hogy a legfontosabb dolog, hogy kivülről ne tudjanak kórokozók bejutni, és le legyen fertőtlenítve, pl jóddal vagy klór dioxidos vízzel. A külső szennyeződésekhez az immunrendszer sosem fér hozzá, így onnan bármikor visszafertőződhet a seb, és nehezen gyógyul. Azt nem tudom, hogy egy ilyen lézer mennyire hatásos, elképzelhető, hogy leégeti a kinti mikrobákat, viszont árban biztosan messze fölötte van mondjuk egy betadinnak.
2015. jan. 18. 20:55
Sokan használják már otthonis, nagyon széleskörűen kihasználható, csak nekünk ilyen célra kellene. Ezért gondoltam,hogy ezen az oldalon sokan megfordulnak hátha valakinek van személyes tapasztalata. Engem a holisztikus gyógyászat még nem győzött meg.
9. fincsi5 (válaszként erre: 8. - Marlenka70)
2015. jan. 18. 20:52

Á, akkor szólnak, vagy kitörlik.

Nem tudom, csak kórházi dolgozót, vagy idős otthonban kellene megkérdezni.



Van, aki ott lakik, lehet meg tudná kérdezni.

2015. jan. 18. 20:48
Nem hálózatos. Néhányan forgalmazzák (pl Vitaminsziget) de lehet,hogy ezt nem írhattam volna ide.
7. fincsi5 (válaszként erre: 6. - Marlenka70)
2015. jan. 18. 20:32

Nem, nem ismerem. Csak hálózaton belül lehet megvenni? Mert azzal befürödhetsz .

Nagyobb gyógyászati segédeszköz boltban esetleg?

6. marlenka70 (válaszként erre: 4. - Fincsi5)
2015. jan. 18. 20:24
Még nem tudom hogyan veszem meg de ez az utolsó lehetőség lenne, feltéve hogy valóban meg gyógyítaná ezeket a régi sebeket.
5. marlenka70 (válaszként erre: 4. - Fincsi5)
2015. jan. 18. 20:18
Nem ez kimondottan lézer lámpa, bár a Bioptron feltalálójától.
2015. jan. 18. 19:58
Nem tudom...a Bioptronra gondolsz?
2015. jan. 18. 19:13
Senki nem tud erről infót?
2015. jan. 18. 10:37
Szeretném ha megoszataá velem a tapasztalatait aki használt már lézer lámpát felfekvésre, vagy cukorbetegség miatt kialakult fekélyre. Szeretném tudni, hogy valóban olyan hatásos mint ahogy a forgalmazó állítja. Elég drágák ezek a készülékek ezért más véleménye is érdekelne. Esetleg más lézer is szóba jöhet ami alkalmas ilyen kezelésekre (lágylézer)de nem a kozmetikai.
2015. jan. 18. 10:33
SLL 200 lézer lámpa tapasztalatok sebgyógyításban

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook