Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Skinny shaming - a testszégyenítés kettős mércéje fórum

Skinny shaming - a testszégyenítés kettős mércéje (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Skinny shaming - a testszégyenítés kettős mércéje

1 2 3 4 5 6 7
101. massalhangzo (válaszként erre: 95. - Channa*)
2017. máj. 11. 16:16

irtad a pajzsmirigy, cukor, vernyomasproblemakat stb., azert az nem altalanos es normal e korban :D vagyis igen, altalanos, hogy e korban mar mindenfele nyug van, csak nem termeszetes


nem akarok vitazni, biztos sok mindenkinek sok mindenre van genetikai hajlama, csak ha az lenne foleg a mervado, akkor mar 20 evesen kijonnenek ezek a dolgok. en azt gondolom, hogy 40 felett mar nagyon kozrejatszik az, hogy valaki hogyan elt, miket evett, szedett, mozgott, dolgozott.

100. gribedli*** (válaszként erre: 96. - Globus)
2017. máj. 11. 10:20
Jó kérdés:)
2017. máj. 11. 10:19
Mindenki másmilyen- kívül is, belül is. Nem hiszem, hogy bárkit is őszintén zavarna a strandon, vagy az utcán egy másik ember, aki nem úgy néz, mintha rajzolták volna.
2017. máj. 11. 10:16
Tapasztalatom szerint, amikor valkinek a soványságára utalnak, az nem sértés. Amikor vékony voltam és legebéztek, én marha büszke voltam magamra :-) Akkor is divat ma nagyon vékonynak lenni, ha igyekszünk az ellenkezőjéről meggyőzni magunkat. VISZONT! Miért kéne divatosnak lenni? A szép és a divatos nem egyenlő egymással. A vonzó és a divatos sem egyenlő. A legjobb lenne, ha végre mindenki megtanulna disztingváltan viselkedni és nem mondani semmit más embereknek, amivel minősíti, főleg negatívan. Ha párra akarunk találni, érdemes a külsőnkön is dolgozni egy keveset, de azért vannak korlátok, amikhez ajánlott alkalmazkodni, és nem sanyargatni magunkat egy életen át.
97. Channa* (válaszként erre: 96. - Globus)
2017. máj. 10. 19:42
Nem tudom, de egyszer nem engem vettek fel, hanem a duci jelentkezőt.:)
96. globus
2017. máj. 10. 19:32
Szerintetek egy állásinterjú után, ha azonos teljesítményt nyújtanak, a vékonyat, vagy kövéret veszik fel? :)
95. Channa* (válaszként erre: 94. - Massalhangzo)
2017. máj. 10. 18:45

De én jól vagyok!:D Milyen panaszokra gondolsz?


Nincs semmi bajom. Dolgozok, járok tornázni, szórakozni, háztartást vezetek, kerékpározok, stb.

Semmi bajom. Én csak azért írtam le ezt, mert szerintem nem nagyon számít, hogy mozgunk e, de ezzel nem akarom mondani, hogy ne tegyük!

94. massalhangzo (válaszként erre: 93. - Channa*)
2017. máj. 10. 18:09
en azert a helyedben kiprobalnek egy honapra tej- es glutenmentes etkezest, hogy javulsz-e. sokaknal hallottam hasonlo panaszoknal, betegsegeknel, hogy attertek ilyen taplalkozasra, es latvanyosan javultak. szerintem egy probat megerne :D sokan nem birjak ezeket, anelkul, hogy kimutathato lenne allergiaban. attol meg vannak, akiknek art szep lassan, gyilkosan
93. Channa* (válaszként erre: 92. - Massalhangzo)
2017. máj. 10. 16:41

Szerintem jól eszek:)

A mennyiségre és tápanyagra a pm. és cukor miatt figyelek.

Sajnos eználam genetikus. Autoimmun betegség. Ezért sorban kialakulnak az anyagcserével kapcsalatos betegségek, hiába figyelek:(


Nem vagyok gluténérzékeny, egyébként napi dl tej az össz tejtermék fogyasztásom. Kávéba öntött tej. Évente sajtburger a gyorskaja, de lehet, hogy csak 2 évente. Mindig azt eszek, amit főzök, étterembe sem szoktam enni. Cukrot már évek óta nem teszek semmibe, azaz kávé, tea, kakaó édesítővel, cukros kaját meg nagyon ritkán eszek. TK. kenyeret eszek, ennek mennyisége max. heti fél kg. Húst szinte csak csirkét, havi 1-2 alkalommal sertés. Halat ritkán eszek, mert annyira nem szeretem. Gyümölcs ritkán és vizet iszok jó időben, télen pedig teát.

Igen, időnként nem figyelek, akkor eszek csokit vagy sütit, de ez annyira azért nem jellemző, és mosmár csak ritkán iszok kólát (időnként függővé válok:)).


Tehát, a derekam egy plusz csigolya miatt instabilabb a kelleténél, a terhesség alatt az izmok átalakulása miatt koptak el a porcok. Ez egy születési rendellenesség. Persze ez nem egy látványos dolog:) Az én hátam egyenes, sosem engedem le a vállaimat, sőt! az én rossz tartásom pont emiatt van, mert nagyon egyenes a gerincem. Ez is genetika.

A pm. betegségem is genetikus, az összes nőrokonomnak van ilyenje, miért pont én maradtam volna ki? És a többi ebből jön...


Egyyébként a tesómnak köszvénye is van (már nekem is mértek rossz értékeket ennekkapcsán is). A doki azt mondta neki, hogy ne igyon sok alkoholt és ne egyen kövérhúst. A tesóm antialkoholista és csak csirkemellet eszik és ritkán sertés karajt. Azt mondta, hogy rendben, ezt simán tidja tartani:DDDD

92. massalhangzo (válaszként erre: 78. - Channa*)
2017. máj. 10. 14:41

szamomra azert ebbol az jott le, hogy amik nalad kialakultak betegsegek, azok tipikusan rossz etrendtol lehetnek. irtad, hogy figyelsz az etkezesre, foleg a mennyisegre. de inkabb a minosegre kellene (en peldaul mennyisegre soha, annyit eszek, amennyit kivanok)


ettel, eszel te glutent, tejtermeket, feldolgozott kajakat, cukrot, ilyesmit? mert sokaknak ez rovid tavon betesz, es mindenfele bajuk lesz ezektol, masoknak csak kesobb jon elo

2017. máj. 10. 13:48

Ja, azt elfelejtettem mondani, hogy így is úgy is én vagyok a legszebb.. :-)))))))

Semmi skinny shaming..

90. 4c1a787e8f (válaszként erre: 86. - Gribedli***)
2017. máj. 10. 13:47

Ez így van.


Az úszás lenne jó, de arra meg végképp semmi esélyem egyelőre. Az aerobiktól azért az alapok megvannak, sőt néha én tartom az órát is, de az valóban csak egy része, még akkor is, ha sokszor azért átmegyünk normál "tornaórába", hogy még komplexebb legyen az átmozgatás.

Nekem, ha komolyabban edzek, jönnek az izmok fel.

A több hastól mostanában inkább kifele kell engedni a gatyát, mint meghúzni, mert az izomnak is kell némi hely.


Azé a csini vékony derekamra igyekszem vigyázni, nyugizzatok meg..

89. unom (válaszként erre: 78. - Channa*)
2017. máj. 10. 13:37
Az élsport nem az egészségről szól, könnyen lehet, hogy hozzájárult a sérved kialakulásához.
88. gribedli*** (válaszként erre: 69. - Channa*)
2017. máj. 10. 10:21

Igen ezt írtam, hogy az alultápláltakét is kell ellenőrizni,de ez gyakran meg is van, viszont a ducik környezetét is. Mert az a szülő is kiteszi a gyereket életveszélynek.


Sajnos a mentalitásban ugye rögzült, hogy hát anyuka eteti, táplálja a gyereket, ezt paradox lenne bűnnek tartani, mégis aztân több elhízott gyerek kerül kórházba mint alultáplált, de nincs ennek tétje, mert a duci gyerek szülei nem kapnak semmilyen megrovást.

87. gribedli*** (válaszként erre: 65. - 4c1a787e8f)
2017. máj. 10. 10:16

Apukám is sváb, és ő is "girhes", de azért a maga 16 év versenyzését ő is megcsinâlta és a mai napig korán kel, egész nap futkos, szóval hiába mondja ő is, hogy bármit ehet és nem hízik, észre se veszi, hogy egész életében nem volt napközben olyan, hogy fél órát csak úgy ücsörögjön semmit tevéssel, szóval nemcsak genetika ez, van ott rendesen szerzett izom is. Rá is vonatkoznak a természet törvényei és ha lusta vagy mozgásszegény életmódot élne, ő is meghízhat. Ami genetika ebből,az a könnyű csontozata és ektomorf alkata, én is ezt örököltem de az ektomorfok is hízhatnak el (csak rajtuk ránézésre nem látszik), nem kell készpénznek venni semmit.


Az ektomorfok hízása azért észrevétlen a környezetük szâmára mert olyan vékony csontjaink vannak (nem biztos,hogy gyenge is, de vèkony), hogy az sokat levesz a látványból is, meg ugye a mérlegen ez minimum 3kg mínusz a többiekhez képest. Namost, mikor az ektomorf hízik, kilóban akkor is benne lesz a normálisban és ruhamérete még ekkor is a normál méret lesz. És akkor lehet menőzni, hogy "azt eszem amit akarok és vékony vagyok". Elég egy alapos vizsgâlat és mindjárt kiderül, hogy bizony nekik is lehet magasabb a zsírszázalékuk, mint amennyi NEKIK jó. Vagyis nem biztos, hogy az minden esetben egészséges.


Tehát számomra ez semmit nem jelent, hogy hány kg vagyok, tudom, hogy kevés kg lehetek zsírosan is meg izmosan is. Meg persze, ehetek bármit (de ha szúrópróbaszerűen nézzük, az éhségközpontom is rendben van, vagyis ösztönösen sem lépem át a kalóriát, ezért SEM fogok elhízni), azonban nem akarok ezzel visszaélni mert nekem nem ez jelenti az egészséget, hanem az, hogy legyen egy jó csontsűrűségem öregkoromra, legyen alacsony a koleszterinszintem, legyen rendben a vércukrom, vérnyomásom, ne okozzon gondot egy intenzív séta, vagy egy nagytakarítás, vagy egy nagybevásárlást berakni a kocsiba, stb.


Tehát egy âltalános jólét, nem az, hogy menőzzek hogy vékony tudok maradni.


Egyébként a strandon is nagyon illúzióromboló lehet, amikor egy plötyi ektomorf levetkőzik, szóval akinek számít az esztétika, nemcsak felöltözve kell jól kinézni, az emiatt is sportoljon és egyen normálisan.

86. gribedli*** (válaszként erre: 62. - 4c1a787e8f)
2017. máj. 10. 09:58
Én csak arra írtam az edzést, hogy azzal olyan izmaidat is átmozgatnád, amiket nem mindig használsz a hétköznapokban, vagy pl tartásjavítók (megelőzésre), ilyesmik. A súlytartás tuti hogy menni fog még pár évig edzés nélkül is, egyszerűen az aktív életed miatt.
2017. máj. 10. 09:21

én fiatalkoromban 50 kg voltam, 175 cm magassághoz.

Senki nem dicsért, mindenki sajnálkozott, 49 cm volt a derékbőségem. I. férjem egyszer részegen seprőnyélnek nevezett. A 80-90-es években még nem volt divat azt ilyen mértékű karcsúság.

Aztán jókat főztem, naponta 1x este ettünk, sok finomat. 25 éve ülőmunkát végzek, autóval jártam minden hova, igy sikerült elhizni, Célom a 65-70 kg, dolgozok rajta.

84. 4c1a787e8f (válaszként erre: 72. - Massalhangzo)
2017. máj. 10. 09:05
Biztos, de nem tartom semmivel sem rosszabb embernek, aki nem mozog, mert nem... Egyszerűen maximálisan az ő dolga. Egy esetben nem teljesen, ha ő kér meg, hogy segítsek, és módom van motiválni. De minden más esetben tökre nem az én dolgom más ilyetén lelki és testi állapota. Ez lenne a fórum témája is, hogy szálljunk már le e tekintetben egymásról.
83. 4c1a787e8f (válaszként erre: 78. - Channa*)
2017. máj. 10. 09:02
Én is csak kb. ilyesmit szerettem volna sugallni, és nem azt, hogy az mozgás, vagy az egészséges életmód ne lenne jó, vagy szükséges, ha van rá mód és keret, és legfőképpen minta..
82. Anyagi
2017. máj. 10. 06:09

Neked fóbiád van!

Sajnállak!

81. Guruljka (válaszként erre: 80. - Channa*)
2017. máj. 9. 22:15
Csuda tudja, a terhességed alatt jött elő...
80. Channa* (válaszként erre: 79. - Guruljka)
2017. máj. 9. 22:02
Az is lehet, bár a derékproblémám előtt is volt mozgás, azaz nem kellett volna előjönnie, ha csak azt nézzük, hogy mozogtam, vagy még is?
79. Guruljka (válaszként erre: 78. - Channa*)
2017. máj. 9. 21:53

Szóval mázli is kell hozzá.


Viszont mindez, amit leírtál, mozgás nélkül talán már kerekesszék lenne.

78. Channa* (válaszként erre: 70. - Massalhangzo)
2017. máj. 9. 21:39

Nem szeretem ezt csinálni, amit most fogok, mert én is hiszek abban, hogy a mozgás és a megfelelő táplálkozás egészségesen tart, de!


50 éves leszek hamarosan, ebből kb. 1 éves koromig nem mozogtam eleget, ezután már sok mozgásról szólt az életem. A mi korosztályunk még kint a téren nőtt fel, emellett versenysportoló voltam, illetve állandóan, a mai napig is hetente több órát töltök tornával, kerékpározással, itthoni súlyzózással, taposógépezéssel, stb., és ráadásként elég pörgős is vagyok. A kajámra igyekszek figyelni (főként mennyiségi korlát). Amíg nem lettem terhes nagyon karcsú voltam (sport, genetika)., ennek ellenére a szülést 5 db porckorongsérvvel fejeztem be, és innentől 11 évig másról sem szólt az életem csak a fájdalomról, fájdalomcsillapítókról, izomlazítókról, orvosokról. Azaz 22 éves koromtól 33 éves koromig. Pedig még ekkor is igen karcsú voltam.

Aztán a Sport kórházban egy nagyon jó gyógytornászt kaptam, ezzel megszűnt a problémám.

Azóta sem vagyok túlsúlyos, normál testalkatom van. 33 éves korom óta több betegségem lett. Pajzsmirigy, később magas vérnyomás, majd cukor. Pedig én azóta is járok heti 3x1 órát kondicionáló tornára, stb.


Na, mindezt azért írtam le, hpgy lássátok van aki a sport és egészséges élet ellenére kapkodja a gyógyszereket.

Nem lehet mindent elkerülni a mozgással és a helyes étkezéssel. 2000. óta már nem kell a derekamra gyógyszert szednem, de a többire igen. Nem kell fogynom, mozgok sokat, kaja korlátozva, így nekem a gyógyszer marad.

2017. máj. 9. 21:02

Ja! hetekig kellett naplóznom, de a vérnyomásbogyót se kell szednem, a keringésjavítót még akkor abbahagytam. :D Nem szedek csak multivitamint és L-karnitint, mert az jót tesz a szívemnek.


Igyekszem minél több fehérjét enni, erre muszáj odafigyelni, én nem vagyok nagyon húskedvelő.

76. Guruljka (válaszként erre: 75. - Massalhangzo)
2017. máj. 9. 21:00

Nagy tisztelettel nézem őket.


Most van egy sorozat valamelyik tévéadón, fitt amerikai idősekhez küldenek szottyadt angol tiniket egy hétre. Csuda jópofa. Úgy rendbe szedik őket, hogy csak na!

75. massalhangzo (válaszként erre: 73. - Guruljka)
2017. máj. 9. 20:58
ritkan allnak ugy ezekhez a dolgokhoz, mint te, mert tenyleg annyira nem szoknak mozgashoz, hogy azt mar ugy veszik idovel, inkabb art. pedig en 80 eveseket is latok rendszeresen, napi szinten futni es konditerembe jarni
2017. máj. 9. 20:54
Sosem láttam senki felnőttet sportolni a családban, de 10 évesen hagytam magam egyesületbe vinni. :D
73. Guruljka (válaszként erre: 70. - Massalhangzo)
2017. máj. 9. 20:53

Én 54 évesen jártam úgy, hogy a doki csak megkérdezte, hány éves vagyok, és írta a keringésjavítót. Akkor már elkezdegettem kicsit mozogni itthon, mert sporttal nőttem fel, és éreztem, hogy szükségem van fogyásra, el se tudtam képzelni mozgás nélkül. Valahogy gyengébb lettem, nem tudtam mitől... végül a keringésjavító ritka mellékhatásaként megtaláltam, hogy gyengeségérzést okoz!!!

Akik engedelmesen szedik, nyögnek. Én az ízületi gondokat is meg tudtam szüntetni ésszerű étkezéssel, mozgással, a túlsúly leadásával. Mert az sem igaz, hogy a korral elhízni törvényszerű. Csökken az izomzat, ha nem figyelünk oda, a bőr marad... azt hiszi, lefogyott és ennie kell. Az eredmény csak gyenge zsírszövet lesz.

72. massalhangzo (válaszként erre: 71. - 4c1a787e8f)
2017. máj. 9. 20:51

ha rendszeresen mozogsz, az jo. en a kolbaszt, husfeleket sem tartom ellensegnek, naponta eszem :D de mindenkinek mas lehet az izlese kajak teren


en is versenysportoltam, anyukam is. az izuleteket, izmokat, csontokat, porcokat sokkal jobban kikesziti az eveken, evtizedeken at tarto egeszsegtelen taplalkozas es mozgasszegeny eletmod, mint a szakaszos megterheles


mindenkinek mindig van kifogasa arra, hogy miert nem mozog :D de te mozogsz rendszeresen, az jo. mindenkinek kene. igazabol ebben a szulok mintaja, osztokelese nagyon sokat szamit. sokan csak akkor kezdik el keson, ha peldaul fogyni akarnak, es sokan abba is hagyjak hamar, mert nem latnak eredmenyt, pedig a mozgas barmilyen formajat mindenkinek be kellene iktatnia az eletebe. lehet az uszas, tanc, kirandulas, barmi

1 2 3 4 5 6 7

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook