Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Skinny shaming - a testszégyenítés kettős mércéje fórum

Skinny shaming - a testszégyenítés kettős mércéje (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Skinny shaming - a testszégyenítés kettős mércéje

1 2 3 4 5 6 7
11. szeretekolvasni (válaszként erre: 9. - Dave81)
2017. máj. 9. 11:05

Dehogynem. Pont szembe mész a cikk mondanivalójával.

Amúgy meg nem a kövérek a téma, hanem a soványak.

10. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9. - Dave81)
2017. máj. 9. 11:01

Csak egy állat pszichikai, fizikai, mentális igénybevételét, vagy ezen problémájának összetettségét nehéz lenne egy emberéhez hasonlítani.


Pár tízezer éve már beleléptünk egy olyan folyóban, ami alapján ma erre hivatkozni már késő.

9. Dave81 (válaszként erre: 7. - Szeretekolvasni)
2017. máj. 9. 10:52
Obejktív vagyok, nem ítélkezek. Az ember biológiai szempontból egy emlős állat (főemlős), és az állatvilágban ritkán látni a fennmaradáshoz szükségesnél kövérebb egyedeket. Ez tény, köszöntem a figyelmet.
2017. máj. 9. 10:50
Tök jó ez az írás, mert rámutat, hogy a sovány emberek számára is pont olyan bántó és kellemetlen a beszólás, mint a kövéreknek. Fel kéne nyitni a szemeket, tényleg!
7. szeretekolvasni (válaszként erre: 6. - Dave81)
2017. máj. 9. 10:50
Nem épp ez a cikk témája, hanem a bántás. Mint például ez az ítélkező hangvétel, amit írsz, csak most pont nem a kövérekről, hanem a soványakról.
2017. máj. 9. 10:18

A vékony és a kórosan sovány, illetve alultáplált között van némi különbség. Ezzel együtt sokkal egészségesebb vékonynak lenni, mint cipelni a 20-30-50-akárhány kiló extra zsírréteget. Mert ugye gyakorlati (biológiai) haszna nincs, mióta őseink feltalálták a ruhát.


Tudom, hogy van néhány betegség és gyógyszer, amiknek elhízás lehet a velejárója. Azt viszont nem hinném, hogy annyi ember szenved ilyen betegségben, ahány elhízott és kövér ember mászkál az utcán.


Az anyagcsere fontos, de hozzá lehet szokni, együtt lehet élni gyors és lassú verzióval egyaránt, csak oda kell figyelni. Egy kis akarattal és tudatossággal csodákat lehet művelni.

2017. máj. 9. 10:05
Volt egy barátnőm, aki olyan vékony volt, h oldalról kb 2 dimenziósnak látszott. Akármit ehetett, akármennyit, nem látszott rajta. Őt is rengeteget piszkálták, de mi mindig kiálltunk mellette ilyenkor és tudom, h sokat jelentett neki, mert nagyon rosszul esett neki. Ha valakinek rosszul esik, ha azt mondják rá, egy nagyra dagadt, ronda Hajdu bojler, akkor ő se mondja másnak, h olyan, mint egy szuhos deszka.
2017. máj. 9. 09:54

Teljesen mindegy, hogy 42 kg az illetô vagy 72.

Valaki mindig megjegyzést tesz; az "úristentebetegvagy" vagy a "hûdejólösszeszedtedmagadat" között lényegében nincs különbség.

3. gribedli*** (válaszként erre: 2. - Lilian1112)
2017. máj. 9. 09:38

Pont erről szól a cikk. Hogy a vékonyakat is bántják ugyanúgy, csak ha x azt mondja, jézusom, milyen sovány vagy, azt egy vékony nem kezelheti sértésként, olyat meg szinte ciki ma mondani, hogy jézusom, milyen kövér vagy. Egyforma a két mondat hangvétele, mégis az elsőre illik mosolyogni, a másodikra meg elküldhetheted az illetőt a halál faxára, hogy sérteget.


Ez egy kettős mérce.

2017. máj. 9. 09:13
Jó cikk! De még így is többen bántják a teltebb nőket, mint a vékonyakat. Én így vettem észre.
2017. máj. 9. 09:08
Manapság szerencsére nem csak Amerikában és Európában, hanem itthon is egyre inkább bevett szokás a bodyshaming – azaz a testszégyenítés elítélése. Azonban, mint annyi mindenben, ebben is erősen kirajzolódik az a bizonyos kettős mérce. Egyre inkább úgy tűnik, csak akkor tudunk megvédeni egy bizonyos eszmét, elvet, szimbolikát vagy éppen egy embertípust, ha azzal egy időben egy másikat támadunk. A félreértés elkerülése végett: ez nem csak a magyar ember sajátja, hanem összességében, minden emberé, mint fajé.

Ugrás a teljes írásra: Skinny shaming - a testszégyenítés kettős mércéje
1 2 3 4 5 6 7

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook