Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sikertelen rühkezelés fórum

Sikertelen rühkezelés (beszélgetős fórum)


19. Hkdm85
2021. jún. 5. 16:16
Szia, meggyógyultál? Mi segített?
18. Érdekes73 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 12. 20:45
Egy kalappal.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Érdekes73)
2020. jan. 12. 08:50
Szia! Kedden megyek immár harmadszorra, másik orvoshoz. Olvastam, hogy ami állatról terjed az 2 héten belül magától is megszűnik, mert nem tudnak szaporodni. Mindenesetre kipróbálom a jódot..már vettem is. Köszi az infót!
16. Érdekes73 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 11. 16:43
Csak a kiütések lettek kenve.Egy vékony könnyű pamutnadrág takarta . Lehet hogy vissza kéne menned bőrgyógyászatra mert más a bajod. Gyereken amik voltak azok csúnyák és gennyesek lettek mielőtt begyógyultak de nem terjedtek és én se kaptam el.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Érdekes73)
2020. jan. 11. 13:28
Tényleg ennyire egyszerű lenne? Remélem Te vagy az, aki megoldással szolgál. Mindenhol bekentétek, vagy csak ott, ahol a kiütések voltak? Mert nekem már az egész testemen van.
14. Érdekes73 (válaszként erre: 13. - Érdekes73)
2020. jan. 10. 20:00
A helyettes doktornő nem ismerte fel vmi allergiára tippelt bőrgyógyászaton a Heimben rögtön felismerték.
13. Érdekes73 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 10. 19:59
Szia rákenve volt kb 20 éve a gyereknek. Neki a lábszárán volt főleg meg a hátán. Rühes macskák által látogatott helyre ült le nyáron. Elmúlt hamar nem fertőzött senkit. Ruhákkal se kellett szórakozni.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Érdekes73)
2020. jan. 10. 08:09
Szia! A betadint hogy használjam?
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Channa*)
2020. jan. 8. 08:30
Szia! Nálam biztos, hogy az. Ráadásul minden óvintézkedés ellenére tegnap a gyerkőcömön is előjött. Most karantén, és újra bőrgyógyász. A legrosszabb az egészben, ha be kell jelentem, egész gyerekkorára megbélyegezhetik, amit nagyon nem szeretnék. Persze fontos, hogy ne adjuk tovább senkinek. Igazán nem kívánom, hogy más is átmenjen ezen, és szó szerint úgy nézzenek rá, mint egy "rühesre".
2020. jan. 7. 19:44

Bár én nem tudok anonim írni, de azért leírom, hogy egyszer még úgy 15-20 éve én is összeszedtem egy hétvégi Balatonfüredi ott létem alatt.

Bár nálam esélyes az is, hogy csak valami allergia volt a szálloda által használt tisztítószertől. Minden esetre a bőrgyógyász azt mondta, hogy rühes vagyok és felírt egy baromi nagy üveg folyadékot, amivel engem, a férjemet és a gyereket is lekentünk. Ágyneműt, plédeket, törölközőket, ruhákat, stb. kimostam akkor este és másnap este is.


Nekem ennyi elég volt.


Megnéztem a neten a rühességet és az én kiütéseim egyáltalán nem hasonlítottak arra, így ezért gondolom, hogy nekem nem is az volt, minden esetre a szer nekem hatásos volt:DDDD

De inkább arra gondolok, hogy nem voltam rühes, csak elég volt, hogy a megszokott tisztítószerek között voltam.


Én egyébként mindenhonnan úgy jövök haza, hogy tele vagyok kiütéssel, főleg ha ott alszok valahol, de mint írtam én kontakt allergiás vagyok sok dologra.


Nálad biztos, hogy rüh? Összehasonlítottad a kiütéseidet a neten fellelhető képekkel?

9. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 7. 18:35
Piros betadin
8. f978ed8ac1 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 7. 16:15
Nem pont személyes, a húgomnak volt "munkahelyi ártalom" :) Sokat mondta, hogy a kollégái nehezen gyógyultak, mert olyan kis finom simogatással ecsetelgették magukat. Azért próbáltam hangsúlyozni a tocsogóst. Meg összemosták a ruháikat a családéval. Állítólag még fél évig is életképesek maradnak a ruhákban az atkák :O
2020. jan. 7. 16:04
Köszönöm. Én is ezt csinálom, csak már nem hiszem el, hogy ennyire kitartóak a kis rohadékok is.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - F978ed8ac1)
2020. jan. 7. 16:02
Szia! Köszi a választ! Mindent az előírásoknak megfelelően csináltam, még a fejemet is bekentem, mert viszketett.A Családot első körben lekentem, de nem akarok megfertőzni senkit.Már teljesen kiszáradt a bőröm, mégsem használ.Neked személyes tapasztalatod van ebben? Mert sokan mondták, hogy elég egy kúra, viszont beszéltem olyannal is, aki fél évig küzdött vele.
2020. jan. 7. 15:53
Egy ismerősömnél volt nagyon régen. Minden ruhát mosás után nejlonzsákba rakott és kitette az erkélyre 3 napra. Cipőt valamivel kezelte és azt is kirakta a hidegre. Az ágyneműt és minden egyebet naponta cserélt és használat előtt vasalt. Kitartást!
2020. jan. 7. 15:45
Irass fel InfectoScab 5% Creme-t. Kicsit drágább , de jó.
3. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 7. 13:07

Írnék privátban de ugye így nem lehet,biztos hogy az,?

Volt rá példa,hogy összekeverték az ételallergiával.

2. f978ed8ac1 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 7. 12:15
Szia! Linimentum scabicidum a neve. 1 liter kell belőle. Nem tudom, hogy hogyan használtad, de a következőképpen kell: egy marék vattát vagy egy nagy darab gézlapot tocsogósan átitatsz vele, és tetőtől talpig tocsogósan átkened magad. Fürdés után. Legalább egy kis üveg fogyjon el, de inkább több. Körmök alatt, ujjközök között is, külső nemi szerveket is. 24 óra múlva fürdés, és ugyan így, majd másnap is. Célszerű hálóingben tölteni a 3 napot. Az újabb 24 óra után hálóingek és ágynemű kuka. Ha igy csinálod, meggyógyulsz, ha nem, akkor vakarózol tovább és fertőzöd a családot. Minden jót!
2020. jan. 7. 11:55

Sziasztok!

2 hete scabbiest diagnosztizáltak nálam, amit vélhetően a munkahelyemen kaptam el. Novascabin, limentium, kénes krém nem használtak semmit. A kezelés alatt is újabb pöttyök jelentkeztek, attól függetlenül, hogy 90 fokon mosok mindent, minden nap ágyneműt és ruhát cserélek. Akinek van tapasztalata ebben a hosszadalmas folyamatban, kérem írjon, hogy mi az, amit még megtehetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook