Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítsetek megoldást találni, vészhelyzet van, hogyan tudnék kölcsönt szerezni? fórum

Segítsetek megoldást találni, vészhelyzet van, hogyan tudnék kölcsönt szerezni? (tudásbázis kérdés)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
306. geranna7 (válaszként erre: 305. - Moonlight13)
2010. nov. 30. 20:27
Most év végén???Meg azt már biztosan kért...
305. moonlight13 (válaszként erre: 308. - Honeybee0629)
2010. nov. 30. 20:25
Szerintem önkormányzatonként változó, h. mit és hogy adnak. Azért segélyt biztos lehet mindenhol kérni. De az a százezrektől messze van még mindig!
304. a0c1361e44 (válaszként erre: 302. - Moonlight13)
2010. nov. 29. 10:01
Úgy tudom, hogy van egy újszülött a jelenlegi férjétől és két nagyobb, de lehet csak egy van vele a nagyobbakból és a kicsike.
303. katus3 (válaszként erre: 296. - Briell)
2010. nov. 29. 09:56
Jézusom,hát hol laktok ti? 2500/ 12 óra??? Ez vicc. Mármint hogy ennyit adnak. Felénk 5000-ért már el sem mennek dolgozni 12 órában.
302. moonlight13 (válaszként erre: 301. - A0c1361e44)
2010. nov. 28. 20:49
De nem csak a kicsi van vele?
301. a0c1361e44 (válaszként erre: 300. - Moonlight13)
2010. nov. 28. 09:27
Igen, valószinű. De Briellnek 3 gyereke van, ha jól számolom.
300. moonlight13 (válaszként erre: 299. - A0c1361e44)
2010. nov. 28. 09:11

Szerintem a mai világban akár egy szobát is kiadnak. Kicsi gyerekkel ott is el lehet férni egy ideig, ha nincs pénz, és nincs más megoldás!

Egyébként én is úgy gondolom, h. elég sok albérletet lehet találni az egész országban.

299. a0c1361e44 (válaszként erre: 297. - Briell)
2010. nov. 27. 12:47

Ha a foglalót visszakaptátok, akkor van másikra, nem? A januárit lefoglaltátok?


Melyik gyereket akarják elvinni?


Másik településen albérlet? Nehezen hiszem el, hogy nincs másik....

298. a0c1361e44 (válaszként erre: 290. - Cremaster)
2010. nov. 27. 12:46

Brielnek nem tanácsokra van szüksége, mint kiderült, hanem készpénzre. Azzal sajnos nem tudunk szolgálni.


Szeretném én is megtenni, hogy önsajnálatba merülve szidhassam a felmenőimet, hogy milyen borzasztó gyerek korom volt, de nem teszem, hanem küzdök nap mint nap a megélhetésünkért. Én ezt a luxust nem engedhetem meg magamnak....

297. briell
2010. nov. 27. 10:22

Apropó én anno dolgoztam feketén úgy hogy 12 órában egész hónapban 17-23 ezer ft-ot kerestem... Sokfelé dolgoztam nem csak bejelentve éppen ezért kevés ideig a legtöbb helyen és ezért nem vagyok nézve semmibe.

A védelembe vételi eljárást elindították (másik fórumhoz kapcsolódik) és ha elfagy a víz a fürdőben akkor elveszik a gyerekeket. Úgyhogy most mennünk kell mindenképp albiba, csak a gond az, hogy akitől kiakartuk venni az ígérte először elsejét, majd 15-ét most már csak január után adná ki... a másiktól meg visszakértük a foglalót, tehát ő látni sem akar minket. Nincs albi hely!

296. briell
2010. nov. 27. 10:20
Felénk 2500 ft a napi bér napszámba, 12 órába. A férjem most 6-tól 6-ig kemény fizikai munkát végez, nem várhatom hogy még mellette pluszt vállaljon. Internetre szükségem van, mert itt adok veszek az Interneten. A férjemmel is így kommunikálunk, mert 1000 ft havonta a mobil wap. Olcsóbb mint a telefon és több mindent tudunk írni mint egy smsben. creamaster olvastalak... csak nem látod teljesen át a helyzetet, és az én gyerekkorom sem volt rózsás, sőt mondhatni a tied lehet ahhoz képest jó volt. Engem 3 fele neveltek nagyszülők, nagynéni, anyuék nem sokat voltam, mert anyukám rokkant volt. Volt részem nekem is a csirkelábakban.
295. cremaster (válaszként erre: 293. - Gerna)
2010. nov. 27. 09:50
1000Ft???? Tőlem diplomásként sajnálnak ennyit.... Felénk 500-tól vállalnak ilyen munkát. Meg ez nem minden nap adódik, azért írtam, hogy "kevés" a 120ezerhez, ami azonnal kellene nekik.
294. gerna
2010. nov. 27. 09:05
Ja és hozzáteszem, bottal jött, mert az egyik lába nem jó :(
293. gerna (válaszként erre: 292. - Cremaster)
2010. nov. 27. 08:58
Kevéske? az ember, aki összegereblyézte és bezacskózta a kertben a leveleket, 6 ezer Ft-ot keresett (óránként ezer). Ha egy héten 5x megy, az 30 ezer adómentesen. Egy hónapban 120...
292. cremaster (válaszként erre: 291. - Briell)
2010. nov. 27. 08:33

Segíteni nem tudok...de azért igazán írhatnál valami véleményt a hozzászólásainkhoz...

Igaz nem ennyi pénz, de ház körüli segítségből is összejönne legalább egy kevéske. Ezt nem próbáltátok?

291. briell
2010. nov. 26. 13:19
Kb 120 ezer ft kölcsönre lenne szükségem, hogy kicsit talpra álljunk. Aki tud ilyen megoldást, az írjon. Briell.
290. cremaster (válaszként erre: 288. - Miszti3)
2010. nov. 26. 11:37

Nem értem miért nem fogadja meg az ilyen jellegű tanácsokat. Ha én lennék ilyen helyzetben, biztos örülnék a bátorításnak és nem folyton azt keresném, hogy ki kötözködik vagy én kibe köthetnék bele ezáltal.

Ébresztő Briell!!! Itt a tél, most még nehezebb lesz boldogulnotok, csak akkor lábalhatsz ki a helyzetedből, ha minél előbb cselekszel! Mert igenis nem szégyen másoknak dolgozni. Most kisbaba mellett nehéz, de akkor a férjednek kell még többet dolgozni! Pl. itt a fűtésszezon, idősekhez mehet fát vágni, azt behordani. Ha becsülettel dolgozik, még kaphattok a pénz mellé kis fát vagy kaját. Az meg nem adomány lenne, hanem jószívűségből adnák nektek és illik elfogadni. A szüleim anno csirkelábból főztek levest, mert az volt olcsón kapható, nekünk meg vettek húst. Rengeteg alkalommal volt krumpli, mert megtermett és olcsó volt és bizony nekem csak sima vajas kenyér volt az uzsim a suliban legtöbbször. És nem vettek fel hitelt ész nélkül!!!! Becsülettel fizették a számlákat mindig. Próbáljatok nézni valami tanyán helyet, ahol lakhatásért csak rendet kell tartani.


Egy fontos kérdés, mert ez is sok pénzt vihet el: fontos, hogy legyen interneted? Dohányzik-e a párod vagy egyéb káros szenvedély? Mert a csak úgy megivott heti 2 üveg sör is pénz(nem azt akarom mondani ezzel, hogy alkoholista, csak ezen is lehet spórolni). Lehet enni zsíros kenyeret, amit szerintem szintén van, aki tud ajándékba adni, kenyeret a kenyérgyárban lehet venni féláron, ha előző napit veszel. Mi a kutyáknak szoktunk ott venni és gyakran van benne péksüti is és kifli, amiből gubát lehet csinálni, kirántani, rakott édességnek megcsinálni stb. Szóval apró dolgokon is tudtok spórolni.

289. syria (válaszként erre: 286. - Cremaster)
2010. nov. 18. 12:42

Az a baj, hogy sok nehéz sorsú nő nem úgy gondolkodik és tesz, mint az anyukád. Pedig csak az a fajta szemléletmód vezet eredményre, nem pedig a megszorultam - hitelhez nyúlok, jöjjön csak az akárhányadik gyerek - majdcsak lesz valahogy szemlélet. És bizony, le kell tudni mondani a költséges nyaralásokról, és sok minden egyébről.

Egy könnyelmű, felelőtlen anyát sem tudok sajnálni, viszont a gyerekeiket annál jobban, mert ők isszák a meggondolatlanság levét. És csak akkor nem ismétlik a látott mintát, ha szerencséjük van.

288. Miszti3 (válaszként erre: 286. - Cremaster)
2010. nov. 18. 07:45

Nekem is volt ilyen és hasonló tanácsom brill felé, hogy pl. vállaljon házvezetőnőséget egy szobáért, vagy idős emberek gondozását is vállalhatja ottlakásért. Most az albérlet keresés előtt is, és még akkor is javasoltam ezeket, mikor színen sem volt ez a párja, és meg kellett oldania a lakhatásukat. Eltartási szerződésre hajlandókat elég nehéz találni, abban nem nagyon bíztam, de persze, lehetett volna benne szerencséjük.


Az élettörténeted - anyukád szemlélete, hozzáállása a nehéz helyzetéhez - nagyon tanulságos, példaértékű, tényleg sokat lehet belőle meríteni.


Igen is, vezet mindenhonnan út a boldogulás felé.

2010. nov. 18. 06:11

"hogy az anyagilag teljesen ellehetetlenült nem fizetők díjait ne velünk, a rendesen fizetőkkel fizettessék meg"


Hát kivel? Hol tartanánk, ha senki nem fizetne? Ugyan már..ezt te sem gondolhatod komolyan!

Ennek a háznak, amiben Briell lakik, nem kicsi a rezsije..és ezt ő is tudta, míg lakta!


Nem tudom..ennek az új férjecskének sem valami bizalom gerjesztő a külseje..néhány év, s Briell ismét egyedül marad..immár harmadszor, öt gyereket hagyva maga után...s ha majd jön egy új férfi, a nagy szerelem közepette ismét szülni fog.

Vajon mi vezet egy nőt arra, hogy ennyi gyerekkel a háta mögött felelőtlenül döntsön gyerekek sorsáról? Nem gondolom, hogy ezen valaha is gondolkodott.

No, de én is befejezem az okfejtésem, hiszen itt hiába minden szó..a kérdésekre választ nem kapunk.

Tudod, sosem vállaltam volna fel olyan férfit az életembe, aki miatt esetleg a gyerekeim tovább állnának.Ennek valami oka van..a gyerekek nem hülyék, csak kicsik!!

286. cremaster (válaszként erre: 256. - Briell)
2010. nov. 18. 00:08

Én nem bírálni akarok, de persze megvan a véleményem, amit feleslegesnek tartok leírni, már többen megtették helyettem.

Olyan megoldásra nem gondoltok a Fundamenta meg egyéb dolgok helyett, hogy inkább eltartási szerződést köthetnétek valakivel és akkor lenne mégis majd valami a későbbiekben(persze senki halálát nem kívánom, de már volt ilyen ismerősöm, akinek így oldódott meg a lakásgondja). Vagy elmehetnétek amolyan tanyafélére, ahol valamennyi munkáért ott lakhattok. Érdemes utánanézni és így sokat spórolhattok. Ilyen helyen mindig van kályha, a tüzelő meg ágfaként valahogy összeszedhető.

Mikor én gyerek voltam, a szüleim is mentek ritkítani az erdőt-persze erdész engedélyével-és a hazahozott ágfát összefűrészeltük, azzal fűtöttünk. Volt néhány állat is, azoknak szedtünk a kombájn által elhagyott kukoricát, így arra sem kellett költeni. Aztán az évek-hosszú évek-során eljutottunk oda, hogy kemény, kitartó munka árán szépen, becsületben élünk. De ehhez tenni is kell! Ja és nem mentünk nyaralni csak egyszer régen a Balcsira, mert inkább a házra költöttük a pénzt vagy éppen amire kellett.

És felnőttem, nem lettem lelkileg sérült és attól, hogy segítettem a földeken hétvégente és szünetekben a szüleimnek, simán lediplomáztam.


Ja és tényleg hallgathatnál a tanácsokra, mert Neked kell erőt venni magadon és megfontoltan dönteni. Nem várhatsz senkire. Anyám ha anno nem így tett volna, én nem lennék és szerintem ő sem, mert az alkesz férje tönkre tette volna. De ő elvált, nem törődve a fenyegetéseivel, senkire nem számíthatott. Aztán újra férjhez ment és azóta is apuval van. Viszont nővérem megviselte a válás, pedig anyu sosem szidta az exét, pedig volt sok a rovásán. A volt férje meg ott mocskolta be anyám, ahol tudta, persze teljesen igazságtalanul(tudom mindkét fél hibás egy kapcsolat problémáiban, de ez a házasság amolyan kényszermegoldás volt anyunak).


Szerintem próbálj meg túllépni az exeiden, a jelenre figyelj, hisz nem lehet a múltban élni. Ha valóban boldog vagy a párod mellett, akkor ez kell, hogy éltessen, nem a gyűlölet.


És legfőképp nem kell mindig azt hinned, hogy akik írnak, bántani akarnak. Elég sok mindent megosztottál itt magadról, így nem kell csodálkozni, hogy megosztja az emberek véleményét és a bírálók vannak többségben. Azt hiszem nem épp véletlenül...és attól, hogy nem segít neked a családod, még lehetnek jó szándékú barátok, akikre hallgatni kéne, különben ők is elfordulnak tőled egyszer.

285. Miszti3 (válaszként erre: 279. - Geranna7)
2010. nov. 17. 22:04

Telne bőven a közműtársaságok profitjából arra, hogy az anyagilag teljesen ellehetetlenült nem fizetők díjait ne velünk, a rendesen fizetőkkel fizettessék meg. Nem mennének tönkre.

Én nem azt okolom, aki vagy eszik, vagy fűt, sokan sajnos nem önszántukból kerültek ilyen helyzetbe.


De ez is egy másik történet.

284. Miszti3 (válaszként erre: 282. - A0c1361e44)
2010. nov. 17. 21:47
4,11,15,18
283. Miszti3 (válaszként erre: 275. - Homokóra)
2010. nov. 17. 21:42

Csak egy kis kiegészítés, a pontosság kedvéért. Aztán én is lépek innen. (Nem akarok én itt senkit győzködni arról, ill. ráerőltetni senkire azt, ami számára teljesen megérthetetlen és elfogadhatatlan. Nem lesz nekem ettől holnap olcsóbb a kenyér...) :-)


Szóval a gyerekekről még egyszer zárszóul:

- Miránál kizárólag az vezetett ahhoz, hogy elhagyja az anyját, hogy nem akart lemondani a márkás cuccokról, az addigi biztos anyagi háttérről, effektív az anyjával s e m m i baja nem volt. (Hogy többre becsülte a cuccokat, mint az anyját, ezt miért is kommentáljam, mindannyian tudjuk, briell is, hogy ez egyáltalán nincs rendjén, és valamit elrontott a nevelésében. Reméljük, ha nagyobb lesz, és okosabb, akkor megváltozik majd az értékrendje.)

A két nagyobbik leány ettől sokkal szerényebb, megértőbb volt, beérték a kevesebbel, minden szemrehányás nélkül. (Pedig ugyanazt a nevelést kapták, mint Mira... vajon miért?) Szóval ők eredendően szerettek volna az anyjuk mellett maradni, és nem az anyjuk tessékelte el őket, sajnos ezt a szándékot egyéb/más tényezők lehetetlenítették el.

2010. nov. 17. 20:57
Nem tudom mennyi idős Briell, de a lányai a fotók alapján már felnőttnek tűnnek. A jelenlegi férje pedig elég kölyök képű...
281. moonlight13 (válaszként erre: 275. - Homokóra)
2010. nov. 17. 20:40
Én is Veled értek egyet! Egy márkás cucc miatt soha nem menne el a gyerekem az apjához! Egyébként ha a fiam nem viselte volna el a jelenlegi partneremet, én inkább a gyerekem választottam volna, és elgondolkodnék, miért is nem kedveli a gyerek a párom!
2010. nov. 17. 20:04
Szép estét mindenkinek!!Leléptem...
2010. nov. 17. 20:02

A közművek sem voltak az ex nevén.

Szerencséje az exnek...Hisz Briell használta és nem fizette...ezek miatt is emelkednek folyton az árak és fizetjük mi...rendes fizetők..

278. geranna7 (válaszként erre: 275. - Homokóra)
2010. nov. 17. 19:59

Teljes mértékben egyetértek!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

277. homokóra (válaszként erre: 274. - Miszti3)
2010. nov. 17. 19:44
Nem is kell..hiszen mi nem ismerjük egymást..csupán egy harmadik személyről beszélgetünk itt, ami szerintem teljesen felesleges, hiszen az éremnek mindig két oldala van. Ezért én csak az anyai hozzáállás tényét tudom megállapítani, mivel a 3 apukáról nem tudok semmit..nyilván ők is tudnának mesélni, ha akarnának.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook