Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítséget kérnék GYED kiszámításához! fórum

Segítséget kérnék GYED kiszámításához! (beszélgetős fórum)


2010. nov. 28. 10:14
én tartós betegség miatt kapom kisfiam után
2010. nov. 28. 10:13
tudja valaki, hogy 2011ben tényleg nem lehet a gyes mellett 8 órában dolgozni?
16. 9e87ecb3d5 (válaszként erre: 15. - Berillke)
2010. nov. 28. 09:51

Ez elég undorító hozzászólás volt.Ha nem tudod, hogy milyen helyzetben vagyok, akkor inkább próbálj meg csöndbe maradni.

Nyilván magamnak szülöm a gyerekem az apja pedig 5hónapos babásan hagyott magamra.

Remélem kielégítő válasz.

Nem értem, hogy ilyenkor miért mindig a nőket támadják a felelőtlen apák helyett.

Néha még több év után is lehet nagyot csalódni.

Bár nem értem miért is magyarázkodok és mi jogon kéred ezt tőlem számon.

Segítséget kértem valamiben, nem pedig bántó hozzászólásokat.

15. Berillke (válaszként erre: 13. - 9e87ecb3d5)
2010. nov. 27. 23:28

Már bocccs, de kinek szülted, az államnak?

Hol van az apja pl?

14. corby
2010. nov. 27. 21:36

NEkem is tud valaki segíteni?

ÉN most gyeden vgyok,janurba fog lejárni.Viszont tervezünk egy újjabb bébit,és remélem hogy januárig össze is jön.Minimál bér után kapom a gyedet.Ha összejönne a kistesó,én január 27-től táppénzre mennék.Nem tudom így mennyi gyedet kaphatok?Vagy akkor most nem kaphatok?

2010. nov. 27. 19:16

Én sajnos a munkanélküli segély előtt is csak minimálbérre voltam bejelentve, úgyhogy semmiképp nem járok jól.

Így merjen bárki gyereket vállalni...

12. .nitaa
2010. nov. 27. 18:59
Én óvónőként dolgoztam már 10 éve és így a bruttom is jó. Ennyiben legalább szerencsés vagyok ebben a nehéz helyzetben.
11. 9e87ecb3d5 (válaszként erre: 10. - .nitaa)
2010. nov. 27. 18:36
Neked szerencséd van, mert biztosan jogosult vagy GYED-re és az is biztos, hogy magasabb összegű lesz, mint a GYES.
10. .nitaa
2010. nov. 27. 18:31
Én kikerestem a gyed gyes kalkulátort és elővettem a bérpapíromat és kiszámította hogy pontosan mennyit fogok kapni. Igaz én a munkahelyemről jöttem el most pedig már táppénzen vagyok.
2010. nov. 27. 18:00

Bocsánat elírtam!

Így legalább a GYES összegét megkaphatom..

8. 9e87ecb3d5 (válaszként erre: 7. - Mandula71)
2010. nov. 27. 18:00

Még pont benne leszek a biztosított időben, ha csak a baba nem korábban érkezik a kiírtnál.

Azt viszont nem tudtam, hogy én választhatok a juttatások közül.

Így legalább a gyedet megkaphatom.

Egyébként nagyon nem értem, hogy miért csak az utolsó egy év alapján számolják, ha egyszer az utolsó két évben kell meglennie a biztosított 180napnak.

Méltányossági GYED az mit jelent és mennyi az összege?

Megtudná mondani ezt valaki?

7. Mandula71 (válaszként erre: 4. - 9e87ecb3d5)
2010. nov. 27. 17:52

Ahogy így olvaslak, még biztosított sem leszel már februárban...Akkor pedig tök mindegy, hogy mennyi lenne a TGYÁS és a GYED, mert nem fogod megkapni:(

Egyébként pedig ha egyszerre többféle juttatásra is jogosult vagy, akkor te választasz, hogy melyiket kapjad. Ha a GYED kevesebb, mint a GYES, akkor nem szabad GYED-et igényelni, hanem GYES-t kell. Az meg alanyi jogon jár.

6. 9e87ecb3d5 (válaszként erre: 3. - Fde002e960)
2010. nov. 27. 17:42

Itt leírtam.

Ha esetleg kicsit zavarosan fogalmaztam és nem érthető valami, akkor szólj légyszi.

Köszi:)

5. Berillke (válaszként erre: 2. - .nitaa)
2010. nov. 27. 17:42
Tgyásnak nincs maximuma, csak a gyednek.
4. 9e87ecb3d5 (válaszként erre: 2. - .nitaa)
2010. nov. 27. 17:41

Nekem konkrétan az bajom, hogy ugye a jogosultsági időnél az utolsó 2évet nézik, a kiszámításánál viszont már csak az utolsó 1évet.

Én most sajnos munkanélkülin vagyok.

Februárig volt munkaviszonyom, de mivel a babám pont februárban fog születni, ezért már csak a 6hónap álláskeresési járadék illetve a 3hónap álláskeresési segély alapján számolják ki a gyedet, ami így még kevesebbre jön ki, mint a gyes.

Nem tudom ilyen esetben mit lehet tenni.

Egyedül fogom nevelni a gyermekem, folyamatosan dolgoztam az utolsó 1évet leszámítva és annyit se kapok, mint az, aki egész életében még egy precet se dolgozott????

3. fde002e960 (válaszként erre: 1. - 9e87ecb3d5)
2010. nov. 27. 17:41
Mi a kérdés?
2010. nov. 27. 17:33

Szia!

Erre én is kíváncsi lennék. Annyit tudok, hogy a bruttó 70 %-át kapjuk de ebből lejönnek a járulékok.Én előszór gyermekágyi segélyre fogok menni másképpen szülési szabadság ami1 fél évig vehetem igénybe a gyed előtt. Ez is 70 %-a bruttónak de ebből nem vonnak nyugdíj és egészségbiztosítási járulékokat így valamennyivel több. De itt is van egy max. igénybe vehető összeg.

2010. nov. 27. 17:18

Sziasztok!

Ha valaki esetleg ért hozzá, kérném, hogy segítsen.

A neten lévő kalkulátorral sajnos az én esetemben nem lehet pontosan kiszámolni.

Ez annál bonyolultabb:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook