Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítség! Milyen autót vettünk?! fórum

Segítség! Milyen autót vettünk?! (beszélgetős fórum)

1 2
31. Csicsi25 (válaszként erre: 30. - Fbab8271ce)
2009. nov. 19. 07:59
Igen, megcsináltatta a kereskedő minden szó nélkül. Azzal most nincs gond. Helyette viszont vannak más gondok. A férjem turbózik rajta rendesen (már amikor van rá ideje).
2009. nov. 14. 12:17
Sikerült megcsináltatni? Jó lett az autó?
2009. szept. 8. 21:35
Hát, tényleg járhattunk volna rosszabbul ezzel a hibával, mert a szerződésben is az van, hogy a továbbiakban előforduló hibákért felelősséget nem vállalnak. Örülök neki, hogy a kereskedő normálisan állt a dolgokhoz és reménykedem benne, hogy néhány napon belül végre lesz egy használható autónk :)
28. Bcicus (válaszként erre: 27. - Csicsi25)
2009. szept. 8. 19:10
Na ez jó hír. Ritka nagy mázlitok van.
2009. szept. 8. 18:49
Képzeljétek! A férjem délután visszavitte a kereskedésbe az autót. Minden szó nélkül elvállalták a javítását :)
2009. szept. 8. 11:28

Találtam a neten egy hasonló esetet:


[link]

25. Bcicus (válaszként erre: 24. - Csicsi25)
2009. szept. 8. 09:24
Az nem jelent semmit. Akkor is a kereskedését rakják rá, ha tulajnál van. Én sok ismerősömmel mentem már segíteni használt kocsit venni és szinte mindegyik bizományos volt és a kerskedés rendszáma volt rajta. Persze nem biztos, hogy tied az, csak az a leggyakoribb, de szerencse, hogy szóbaáltak veltek, mázlitok van, hogy jó helyről vettétek.
2009. szept. 8. 09:21

Valószínű, hogy a kereskedésé volt az autó, mert ideiglenesen ki volt vonva a forgalomból és a kereskedés táblája volt a rendszámtábla helyén.


A férjem most hívott, hogy beszélt a kereskedéssel. Elsőre azt mondták, hogy kisebb gumi kell rá. Férjem mondta, hogy ez max. ideiglenes megoldás lenne. Az eladó azt mondta, megbeszélik, mi lehetne a megoldás és visszahívnak.


Kíváncsi vagyok, mi lesz belőle. De az már haladás, hogy nem kezdett el pampogni a kereskedő és értelmesen lehetett vele beszélni.

23. Bcicus (válaszként erre: 22. - Csicsi25)
2009. szept. 8. 09:06
Ne sokra számíts. nincs rajta garancia, sőt az a gyanúm, hogy nem is a kereskedőé volt az autó, hanem bizományban volt nála, mert a legtöbb kereskedő így dolgozik. EWgy ilyen öreg kocsinál, egy ilyen hiba bármikor kijöhet sajnos. De egyébként ha még lenne is garancia, ha kiderült, hogy le lett szedve a gumi, már bukta, mert azt mondják ő tette tönkre. Citroeneknél gyakori az ilyen hibák az öreg kocsiknál.
22. Csicsi25 (válaszként erre: 20. - Vidámfarkas)
2009. szept. 8. 08:59

Most mondja a férjem, hogy ebben a típusban már nincs olajtartó gömb és ez valószínűleg nem is olyan típusú autó, mint az ismerősödé volt. A miénk Citroen ZX.

Most hívja majd fel a kereskedőt. Hát, mit mondjak - nem vagyok túl nyugodt.

2009. szept. 8. 08:56

Sziasztok! Hát, aludtunk egyet a nagy autóvásárlásra, de sokkal okosabbak nem lettünk. Mindenképpen fel fogja hívni a férjem a kereskedést, de hogy mit tud intézni, nem tudom.


Az autó 13 éves és szép állapotban van. Gyönyörű a fényezése, szép az utastere, a motor is szépen jár, kényelmes is, úgyhogy nem lenne vele baj. Tegnap a férjem leszedte a kereket, a szomszéddal együtt arra jutottak, hogy egész jó állapotban van a kaszni is. Csak hát ez a súrlódás ne lenne...

20. vidámfarkas (válaszként erre: 16. - Csicsi25)
2009. szept. 7. 23:37

A citroeneknél , a régi tipusoknál a lengéscsillapitóhoz ilyen olajtartó gömbök szoktak tartozni:) Munkatársam több éve vett egy ilyen kocsit, és ez volt a problémája:( Kis terhelésnél semmi gond,de ha beültek hátra,akkor surolta a kerék a sárvédőt:(

Amikor ki akarta cseréltetni,kiderült,hogy 80ezer forint 1 gömb:( Sajnos ő kéz alatt vette,igy nem vihette vissza:( Valszeg nálatok is ez a gond,hogy az olajnyomást nem birja fennt tartani,mert nagyon öreg:(

2009. szept. 7. 23:13
ennyit tudtam segíteni...ha papírral mentek, akkor hivatalosan muszáj lesz valamit tenniük a kerekedésben. megyek megpróbálok aludni, ha lehet a hangos tv mellett...(természetesen autós film megy...:S:) )
18. Csicsi25 (válaszként erre: 17. - Fbab8271ce)
2009. szept. 7. 23:06
Nagyon köszönjük a választ! Valószínűleg megfogadjuk a tanácsot.
2009. szept. 7. 23:03

párom mondta: műszaki után elég egy olyan út, ahol rossz volt a terep, belementek vele valami kátyúba, és kész, lehetett attól még az jó előtte....vagy az is lehet, hogy mivel régi autó, műszakin még épp átment, nem bukott ki, de a rázópad se tett jót neki

(na most komplett részletességel beszámolt a rugóról, teleszkópról, tányérról:)

azt tanácsolja: vigyétek el egy szerelőhöz, megnézetitek, kértek egy szakvéleményt, és ezzel mentek vissza a kereskedőhöz, ezzel muszáj elfogadniuk, és telefonáljatok a kereskedésbe is egyszerre holnap, és muszáj lesz hivatalból megcsinálniuk!

16. Csicsi25 (válaszként erre: 14. - Fbab8271ce)
2009. szept. 7. 23:03

A probléma egyértelműen a futómű hibája és nem a gumié vagy felnié.

Tanácstalanok vagyunk, mit tegyünk.

15. Csicsi25 (válaszként erre: 12. - Fbab8271ce)
2009. szept. 7. 22:59

Nem a magassága, a szélessége a baj a guminak.

Hazafelé a férjem nem vett észre semmi zajt, csak amikor mind a négyen beültünk, akkor lehetett súrlódó hangot hallani, utána jött az égett szag.

2009. szept. 7. 22:58
a túlsúlyt azért tettem idézőjelbe... nálunk volt olyan, hogy párom kipróbálta a sportosabb felnit(én nem értek hozzá, meg a szakszavakhoz), egyedül ment, nem volt semmi gond, mikor beültem a 2 gyerekkel, már belelógott a kasztni a kerékbe, ha nem volt jó az út...így értettem, bocs, ha félreérthető voltam...és csigatempóban jöttünk haza 6kmről a városból, nehogy elégjen a gumi...na utána lecserélte vissza, mert nem csajozós, hanem családi autónak kellett:D
13. Csicsi25 (válaszként erre: 7. - Giorcub)
2009. szept. 7. 22:54

Természetesen nem számítottunk semmi extrára az autóval kapcsolatban, hiszen egy olcsó, idősebb autót vettünk. De az nem állapot, hogy friss műszakival szinte használhatatlan az autó. Ha mondjuk nem jó benne a rádiósmagnó, azt még elnézem, de hogy ne lehessen használni, az ciki.

Felmerül bennem a kérdés: hogyan lett leműszakizva? Ma vitték zöldkártyára, tehát a hibának ki kellett volna jönnie - legalábbis szerintem.

2009. szept. 7. 22:54

hát akkor valószínű tényleg nem gumiprobléma, nem ütött esetleg az egyik hátsó kerék? amikor párod ment haza egyedül, ütött, vagy koppant esetleg a kerék? mert ha igen, akkor a teleszkóppal van gond, vagy törött a rugó.

gumi: egy kicsit ballonos a gumi, /50 es jobb lenne családi autónak

11. Csicsi25 (válaszként erre: 8. - Fbab8271ce)
2009. szept. 7. 22:52
Ha túlsúlynak számít a két 10 év alatti gyerek, egy férj és feleség...
10. Csicsi25 (válaszként erre: 6. - Fbab8271ce)
2009. szept. 7. 22:50
Citroen ZX 14 colos acélfelni van rajta. 175/65-ös gumival, ez még pont gyári.
2009. szept. 7. 22:48
ha megírod, milyen (priviben is jó), esetleg tudok segíteni, milyen lenne jó rá...(pontosabban párom, ő ért hozzá, én csak gépelek:))))
2009. szept. 7. 22:44

mekkora peres gumi van rajt? alufelni vagy acélfelni...ezért nem tudsz reklamálni, hogy ha olyanok a kerekek, és "túlsúllyal" mentetek. mármint sok volt a kasztninak már, mert gondolom beültetek hátra .

mi is voltunk így, felnicsere, és nem volt többet űgond

2009. szept. 7. 22:43

nem tom milyen auto, hol vettetek (kereskedes) milyen allapotban es mennyiert.

de az eleg durva ha annyira leul hogy a gumi surlodik. hatso lengescsillapito csere nem egy extrem osszeg (egy atlag autonal) de hat nem biztos hogy egy frissen vett autonal ezzel kene kezdeni. meg ugye van olyan is hogy az elado nem titkolhatja el a lenyegi hibakat maskulonben ez okot adhat a penz visszakovetelesre stb. persze ezek elvi dolgok. mas kerdes hogy ha ezt megcsinaltatjatok utana mikor jon a kovetkezo gixer...

2009. szept. 7. 22:42
milyen autó, mekkora felni van rajt?
2009. szept. 7. 22:42
NA a kereskedésekben, ami megy még csoda "csak" ennyi a baja...
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Csicsi25)
2009. szept. 7. 22:42
Van, hiszen nem tájékoztatott, megtévesztett.
3. 1366d1807f (válaszként erre: 1. - Csicsi25)
2009. szept. 7. 22:41

Gondolom, hogy ha kereskedésben vettétek (és nem az autópiacon), akkor valamennyi garancia csak van rá. Mi van az adás-vételi szerződésben?


Én akkor is visszavinném.

2009. szept. 7. 22:41
Nincs
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook