Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A szüleim nem használják az új evőkészletet, amit vettünk... fórum

A szüleim nem használják az új evőkészletet, amit vettünk... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

21. Piroska52 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 2. 08:59

Nem kell elnézést kérned, de mi öregek már nem változunk.

Nekem a kék tányéromból esik jól az ebéd, pedig egy kis csorba is van rajta, és mégis.

A megszokás már csak ilyen.

20. tumbo2 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 2. 08:44
megszokásból,persze.az apámnak a leves csak olyan mélytányérból esett jól,amit már nem is lehet kapni.és a kanál.a sok fog koccanásától már teljesen el volt vékonyodva.én is a régi villát szeretem,amit nászajándékba kaptam,majd 40 éve.azok még erősek voltak,nem mint mostaniak.
19. semleges (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 2. 00:31
Ne kérj elnézést, nincs miért:)
2022. szept. 1. 23:03

Sokatoknak nagyon igaza van, de mivel egy vallomás nem lehet elég hosszú, így ugye sokminden kimarad belőle.


1. A régi evőeszközök nem igazán rendelkeznek emlékekkel, egyszerűen csak megszokásból használják.

Felajánlottam, hogy (mert van, amelyikből 12 darab is van) tartsanak meg akkor kettőt. Nem akarják...


2. Nem azért vettük az evőeszközöket, hogy aranyként tárolják. Nem különlegesek, hanem inkább hasznosak. A kések rendesen vágnak nem kell azokat majdnem minden alkalommal fenni.

Azok a kések is amik nekik vannak, apám vette össze, mert akkor épp leárazás volt... ennyit erről.


Vettünk nekik a múltkor étkészletet is, és szerencsére anyám a régieket kidobta és így apám nem tudott beleszólni.


3. Igen ez részben panaszkodás is, de legalább nem olyan, hogy "alig várom a nyarat, már megvettem az új bikinimet". Oda is lehet ám kommentálni...


Ami nagyanyámnak vannak dolgai, na AZOKNAK vannak eszmei értékei! Már mondtam is neki, hogy meg lesznek őrizve, mert tudom, hogy mi az, aminek "értéke" van.

De akkor ne panszkodjon már a szülő, hogy nem képes rendet tartani...

Apám így is úgyis mindig valamit hazavisz, mert akciós volt. Aztán ott vannak 3 nagy ugyanolyan serpenyővel.

Mi meg vettünk valamit, ami hasznos és leválthatná a sok haszontalant.


Mindegy. Végtére is beletörődtem, de akkor is bosszantó és én kérek elnézést, hogy le merem írni. Én kérek elnézést, hogy azon vagyunk, hogy a szüleim élete egyszerűbb legyen, és biztos az én hibám, hogy végülis nem lett az... hogy igyekszünk olyan tanácsokat nekik adni, hogy ne vegyenek össze minden szart inkább veszünk mi nekik olyat, ami minőségi és életük végéig eláll...

De ha úgy nézzük, akkor ez nem is az én hibám. Nézzük úgy, hogy engem ők neveltek, tehát akkor most ez az ő hibájuk, hogy ennyire igyekszem rájuk figyelni. Amúgy meg ők is ugyan ezt csinálják a szüleikkel, csak ott működik a dolog.... na mindegy.

17. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 14. 10:40
Anyósom továbbajándékozza, amit veszünk neki ... Van, amit 5 év után. Ennek jobban örülnél?
16. libikóka (válaszként erre: 15. - Globus)
2022. aug. 11. 19:10

😀Igen az újból, biztos lenne csörrentős:))


Amikor előveszem a zsolnai sütist,,jobb szeretem a modern típust de ez tényleg szép,,,,szóval ideg baj:)))

Minimum egy törne már el ,,akkor vége lenne az aggódásnak:))

15. globus (válaszként erre: 13. - Libikóka)
2022. aug. 11. 19:02
Ráadásul ha mindig azt használnám, rövid időn belül ugyanúgy csorba vagy hiányos lenne. Poharakból is van dugi ünnepi készletem. Próbálna csak belőle valaki hétköznap inni, megkapná a magáét 🤣
14. Kicsi Fecske (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 11. 18:44

Én először is azt kívánok Néked tiszta szívből, hogy ez legyen életed legnagyobb problémája, hogy a szüleid nem használják az ajándékba kapott evőeszközkészletet!

Aztán örülj annak, hogy milyen nagy becsben tartják!

(Tudod, mi öregek már csak ilyenek vagyunk, és ezért ne haragudjál ránk kedves FI?!:)


(Egyébként, én az ajándékba kapott fritőzt, és egy olaj nélküli sütőt adtam oda egy olyan embernek, akinek ez nagyon nagy boldogságot jelentett. (Persze az ajándékozók tudtával!) Én pedig továbbra is a nagybecsben tartott, édesanyámtól emlékként rám maradt vastag falú edénykét használom.)

13. libikóka (válaszként erre: 12. - Globus)
2022. aug. 11. 18:35
Több garnitúra ünnepi van,,,de ki a fene szedegeti elő:))))
12. globus (válaszként erre: 3. - Libikóka)
2022. aug. 11. 18:15

Hétköznap nálunk is sok a csetresz 🙂🤣

Így marad szép az ünnepi.

11. tumbo2 (válaszként erre: 4. - Piroska52)
2022. aug. 11. 16:58
mikor a lányom apja meghalt,hogy mennyi tányért,kést,ilyesmit hozott haza,volt amelyik ki sem volt bontva.
10. Epresturmix (válaszként erre: 8. - Unom)
2022. aug. 11. 16:57
Az tuti! A por is belepte! 😂
9. tumbo2 (válaszként erre: 2. - Bichi)
2022. aug. 11. 16:54
én a pöttyös kávésbögrét kaptam nászajándékba,46 éve.míg szét nem esik,mindenkinek abból esik jól a kávé.
8. unom (válaszként erre: 7. - Epresturmix)
2022. aug. 11. 16:48
Vigyáz rá🙂
2022. aug. 11. 16:43
Óó mi egyik évben mamáéknak vettünk egy új kuktát karácsonyra l. A piros masnival, 1 év múlva ugyanott volt, ahová letette! 🙂
6. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 11. 14:52

Ha a „konyha tele van vegyes mindenségekkel”, miért nem valami mást ajándékoztatok? Amúgy meg örülj, hogy becsben tartják, és nem hétköznapi, hanem ünnepi étkezések alkalmával veszik elő!

(Ez nem vallomás, hanem hülye panaszkodás.)

2022. aug. 11. 13:04

Gondolom ,hogy jószívvel vettétek,a többi az ő dolguk,de mint ahogy az előző hozzászólásoknál is olvastam,ünnepi alkalmakkor örömmel teszik az asztalra.Megbecsülik,hogy ti vettétek nekik,hétköznapra nem szeretnék használni az újat.


Miért probléma ez? Az idősek másképpen gondolják a régi és az új dolgok használatát,ragaszkodnak a megszokotthoz.És nem csak a te szüleid vannak igy ezzel.

4. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 11. 09:58

Ha televannak mindenségekkel, minek vettetek még hozzá?

Hogy még több legyen?

Nekem is van a szekrényben, elő se veszem, csak van.

Mindenkinek megvan a kedvenc kanala villája tányérja.

Úgy sem változtat rajta.

3. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 11. 09:37

Az újat ami már nem is annyira új én is ünnepinek használom.

Amúgy sokaknak van kedvenc ,megszokott, kanala, villája ,kése.

Csak azzal eszik szinte:)

Legyen a konyhájukban amit akarnak,,ha nekik jó,,,

2022. aug. 11. 09:25

Fel sem merül benned, hogy egyszerűen becsben tartják?

Én az esküvőmre kaptam nagyimtól egy készletet, immár 25 éve, és csak családi ebédekkor kerül elő, nem azért mert annyira tetszik már (pedig anno én választottam), csak mert szeretném, hogy kitartson még él, jelenleg 93 éves, és szerintem ahányszor meglátja, tudja, hogy tőle van, és az az ünnepi...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook