Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítség! Képtelen vagyok lefogyni! fórum

Segítség! Képtelen vagyok lefogyni! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. júl. 26. 07:41

Nem akarok tanácsokat osztogatni, csak azt írom, én magam hogyan csinálom, nálam mi az, ami (úgy néz ki) bevált:

- lecseréltem a normál tányérjaimat gyerektányérra, igaz, hogy eleinte 2x szedtem, de utána beállt a gyomor, és nincsenek esetenkénti túlzabálások

- a konyhában ott a mérleg, ha már tudod, hogy üresen mennyit nyom a tányérod (nálam a müa.gyerek tányér 10dkg, normál felnőtt tányér 50 dkg), amikor beleszedtem a kaját, megmérem. Ha kell, írd fel! A d.u. uzsi után felvésem a KalóriaBázisra, hogy aznap miből mennyit ettem (kenyeret se felejtsd el!!), és már akkor kikalkulálom, hogy mit lehet vacsizni, és mennyit. Akár előre be is írhatod. Persze a napi mozgást, tornát is felvésheted és már akkor láthatod, hogy amit írnak 500 kcal deficitet, meg lesz-e, vagy mennyi tornát-mozgást kell még elvégezned ahhoz, hogy valóban elérd a kívánt eredményt!!

- azért választottam a Norbi-kódos figyelős táplálkozási módszert, mert ez alapján ehetek bármit, csak arra kell figyelni, hogy reggel-délben, d.u.-este, és gyakorlatilag nincs mennyiségi korlátozás. Az önmagunk által állított célkitűzés alapján mindenki maga dönti el, hogy az ésszerűség keretein belül mi az amiről lemond, vagy mi az, amihez feltétlenül ragaszkodik.


Vágj bele, kezdd el, lépésről-lépésre egyre könnyebb lesz! Itt vagyunk, segítünk, gyere velünk, csináld te is velünk!!!

18. Guruljka (válaszként erre: 16. - Pink habroló)
2014. júl. 26. 07:32

Hoppá, az alapanyagcserénél ha kevesebbet eszel, nem lesz tartós a fogyás.


Végül is lehet évente fogyni, utána visszahízni, de ez megviseli a szervezetet hosszú távon.

17. pink habroló (válaszként erre: 1. - 0433c4fc5f)
2014. júl. 26. 07:23

Tudok olyat írni ami észhez térit:

hamarosan ovis lesz szemed fénye. A gyerekek ilyen korban még őszinték,lehet meg fogod kapni,hogy "anya te miért vagy kövér? Ez és az anyukája,nagyon szép!"

Mert bizony halottam ilyet a saját fülemmel a kiscsoprtos ovistársuntól reggel öltözködés közben

16. pink habroló (válaszként erre: 1. - 0433c4fc5f)
2014. júl. 26. 07:18

Szia!

Próbáltad már a Kalóriabázis oldalt.

Azon vezetni tudod az étkezésedet,kitudod pontosan számolni,az alapanyagcserédet,ami alatt kell enned.

Pl 2200kalória az alapanyagcseréd,de Te 1800-at eszel.Gyors és viszonylag kevés lemondással fogyhatsz,h dolgozol,akkor előző nap este kidobozolod,leméred a másnapi ebéded.

ahogy mennek le a kilók,megpróbálkozhat 30 perc mozgással. Norbi ducitréning pl.

Én így csinálnám a helyedben.

15. angelic smile (válaszként erre: 14. - Mezei Virág)
2014. júl. 25. 22:47
Tiltakozom! Az ételeket kell jól összeválogatni! :) Az is lényeges, hogy ne koplalj, mert akkor fel fogod adni. Emellett mindenképpen célszerű egy olyan diétát kidolgozni, amit a kíván súly elérése után is tudsz folytatni. :) Nem szabad, hogy szenvedés legyen, mert akkor fel fogod adni.
2014. júl. 25. 18:21

Aki egészséges, az csak egyféleképpen fogyhat le.

Kevesebbet kell enni.

Sok sikert hozzá!


[link]

2014. júl. 25. 14:57

No igen!

Fejben eldönteni, hogy:

- eldöntöttem, hogy lefogyok!!! (vagy)

- képtelen vagyok lefogyni!!


A "fejben eldönteni" ott kezdődik, hogyan fogalmazod meg magadnak a dolgokat!!!!

Vagy úgy fogalmazol, hogy te is megcsinálod, ha annyi másnak sikerült, akkor neked is sikerül!!!

Vagy állandóan azt hajtogatod, hogy képtelen vagy rá, és akkor önmagadat is ebbe az irányba spanolod, terelgeted, mondhatnám be-beszéled magadnak, és akkor az úgy is lesz!!!


Fejben döntsd el először, hogy mit is akarsz, és a továbbiakban azt ismételgetve, mondogatva cselekedj, vagy éppen hagyod, hogy a sors majd teszi, amit ilyenkor sajnos tenni szokott!

12. angelic smile (válaszként erre: 1. - 0433c4fc5f)
2014. júl. 25. 13:13

Először is fejben kell eldöntened, hogy igenis diétázni szeretnél. Amíg ezt nem teszed, amíg nem akarod igazán, addig nincs értelme az egésznek.


A következő lépés az, hogy a környezetedben lévőkkel megértesd, hogy maximálisan támogassanak, mert anélkül sem fog menni.


Lehet, hogy a következő mondatok sok embernek nem fognak tetszeni, de leírom. Gondolj arra, hogy milyen panaszokat okoz a túlsúly és az éveket mennyivel rövidíti meg! Ha továbbra is ezzel a súllyal élsz és nem teszel valamit, akkor egy idő után a lányod után sem fogsz tudni szaladni, nem fog menni! Azért is kell elkezdened egy számodra ideális diétát, hogy büszke lehess magadra és a környezeted is büszke lehessen rád! :)


Nem javaslom a túlzott megterhelést jelentő tornát addig, amíg 75 kg nem leszel. Nem akarunk kidagadó visszereket és lesérülést sem. Igaz? De jó hír! A fogyásod 85-90 %-ban az étkezésedtől függ!


Nagyon sok jó diéta van, az már csak rajtad múlik, melyiket választod ki. Egyre kell ügyelned, hogy ne koplalj! Amikor pedig úgy érzed, hogy már tudsz tornázni, akkor is lassan, kis lépésekkel fejleszd magad az intenzív, napi szintű (de legalább heti 3-4 alkalommal történő) tornáig.


Jó ötletnek tartom a csatlakozást valamelyik itteni csapathoz, hiszen ott kapnál motivációt.


Még egy utolsó javaslat! Fényképezd le magad és mérd is le. Az eredmények nagyon motiválók tudnak lenni!


Sok sikert a fogyáshoz, ha eldöntöd és megkapod a családtagoktól, barátoktól a megfelelő támogatást, menni fog! :)

11. Kilimcs (válaszként erre: 1. - 0433c4fc5f)
2014. júl. 25. 09:53

hidd el, nem azon múlik mikor eszel, hanem hogy mennyit, és mennyire változatosan.


Én mindkét terhesség után esti, meg éjszakai evésekkel adtam le a tiz feletti súlyt. Van hogy az volt a mozgás kinomban, hogy a ygerekekkel fogócskáztam, vagy ugráltam velük. még az is formában íbr tartani.


Nálam totál a mozgás a kulcs, pl. Persze ha megeszel 3000-4000 kcalt, hízni fogsz, de ha belövöd a mennyiséget, tökmindegy mikor ezsed meg, fogyni fogsz. Rengeteg kísérlet volt már rá. Nem szabad bedölni a midnenre ráérő fittnesőrülteknek. Ésszel kell. a saját időd, adottságaid figyelembe véve. Meg az elején míg beindulsz, kis kitartás.

2014. júl. 25. 09:05

Okos hozzászólás nefaria részéről!


Egyébként eleinte én is sírni tudtam volna, amikor elkezdtem itthon a helybenjárást. És kín-keservesen mentem el bevásárolni is, fájtak a lábaim, a térdem nem hajlott, beleállt a görcs...


amíg itt nem olvastam, hogy ezeknek a fájdalmaknak a megszüntetésére nagyon jó a "kurkuma".

Gyógynövény-üzlet, bio-bolt, vagy ami felétek éppen van, kis zacsival 250 Ft, napi egy késhegynyit beveszel egy korty vízzel, mint a szódabikarbónát.

A Wiki azt írja, hogy ízületi problémákra őrölt borssal együtt = ezért én belefőzöm a kajákba = kb. egy mokkás-kanálnyit+az őrölt borsot. Az ízén nem lehet észre-venni, viszont megszűntek a láb-fájdalmaim!

2014. júl. 25. 08:56
Ja és még valami! A sport becsapós addig, amíg kötelességből, muszájból csinálod. Találj olyan sportot, ami alól nem keresel kifogást. Azt szeretni fogod, és emiatt csinálni fogod.
2014. júl. 25. 08:54
Senki sem képtelen lefogyni (kivéve persze mondjuk egy kezeletlen pajzsmirigy alulműködést, inzulin rezisztenciát, és még kitudja milyen betegségeket birtokló ember)
2014. júl. 25. 08:53
Ha elkezded, beindul, lemegy egy-két, három-négy kiló, és rádjön az eggyel kisebb farid, meglesz a motivációd. Ha nincs motivációd, kezdd el azért, hogy legyen motivációd :)
2014. júl. 25. 08:23

[link]


Ha úgy gondolod, csatlakozz hozzánk!

Nehezen indultam/tunk be, akik itt vagyunk más-más módszerrel, de végülis megtaláltuk a saját fogyásunk módszerét, és együtt, egymást segítve-támogatva lépkedünk előre.


Én is 90-91 között voltam, nehezen indult be a fogyásom, most már pár hete érzem, hogy menni fog:

- én mindent eszek amit eddig is ettem, csak azt nézem, hogy a norbi-kódok szerint a napnak melyik szakában célszerű/helyes/helytelen azt enni.

Persze a töményen ch-s tartalmú kajákat, a cukrot, a napközbeni nasit, stb. stb. azért hanyagolom.

- mellette azért vezetem a KalóriaBázison a napi bevitt-elégetett kcalt, hogy az lehetőleg deficitet mutasson a nap végén

- tornázni ekkora súllyal nekem sem ment, elkezdtem itthon a helyben-járást, mint testmozgást: először csak 100-ig, majd naponta többször is 100-ig.... most napi 5-6 alkalommal, alkalmanként 600-ig számolom a helybenjárást. Most már megindultak a kilóim.

Hidd el, szinte mindenkinél másként, másra indul be!

Az biztos, hogy enni kell (különben a szervezet átáll a tartalékoló üzemmódba, és még inkább hízni fogsz!!!), kell az erő, hogy a napi munkát el tudd végezni!


Nincs motiváló erőd???

És ha szépen felkúsznak a kilóid akár a mázsa fölé is, és a végén a fotelból-ágyból sem fogsz tudni felkelni, ki lesz aki ellátja a családodat, a gyermekedet?????

Ha ez neked nem elég motiváló erő, akkor mit vársz???


Gyere közénk, olvasd át, amiket mi a fórumon írtunk, legalább olvasd el... egyiket is, másikat is, rengetegen vagyunk itt-ott, akik arra várunk, hogy döntsd el, merre akarsz indulni, és segítünk!

De csinálnod alapjaiban neked kell! Vagy maradsz ott ahol vagy, a fotelodban-ágyikódban... és elmegy melletted az élet!

5. 3da8f53e4a (válaszként erre: 4. - 3da8f53e4a)
2014. júl. 25. 06:11

[link]


...pontosabban :)

2014. júl. 25. 06:10

[link]


..a DUKAN pedig a legjobb. Nemcsak fogysz tőle, de életmód változásban is segít. Nem rövidtávú és mire befejeznéd már meg is szokod:)

- nekem bejött és másoknak is! fórum: "holnap elkezdem a dukan-t"


Ne aggódj, menni fog. Akár ez, akár a másik. Olvass és válogass:)

2014. júl. 24. 22:59
A 90 napos nagyon jó!Lényeg ne kezdj el koplalni,mert az nem fog segíteni,tartalékra áll a szervezeted.Kezd el holnap reggel azzal,hogy a kávédat cukor nélkül iszod.Még reggel igyál meg fél liter vizet.És egyél valami gyümölcsöt.Pár napig hagyd el a kenyeret.Helyette egyél kígyó uborkát,jó sokat.Mozogni ezzel a súllyal nem könnyű.heti két napot határozz el fixen.Semmi extra,menj el 20 percet gyalogolni .nem sétálni gyalogolni.ne használj delikátot meg ízesítőt .Helyette rengeteg zöld fűszert.Pucolj meg minden reggel 3-4 répát és ha rád tör az éhség rágcsálj. Motiváció?Az elhízás 50 százalékkal növeli a mellrák és gyomorrák kockázatát.
2014. júl. 24. 22:50

átérzem, teljesen...

Diéa? 90 napos, vagy atkins?

2014. júl. 24. 21:08

Sziasztok!

Mióta megszületett a gyermekem (lassan 3 éve), egyszerűen képtelen vagyok formába hozni magam. :(

Várandósságom előtt és alatt nagyon odafigyeltem magamra, mert hiszen gyermekem egészsége is múlott ezen. Miután megszületett, és szoptattam jópár hónapig, akkor is megválogattam az ételeimet, de azóta???! Borzalom. Szülés után sem voltam egy nádszál, 72 kg, de jól éreztem magam a bőrömben.

Most 90 körül vagyok, és sokszor észreveszem, hogy depresszióhullámok jönnek rám, ideges és borúlátó vagyok a mindennapokban. Tudom, hogy ez ennek tudható be, mert voltam már hasonló helyzetben. Visszasírom a szülés utáni állapotot, bár akkor meg a hormonjaimmal kínlódtam.

A legnagyobb baj, hogy az egész napos lótifuti után ilyenkor este jutok oda, hogy csendben leüljek, és egyek valamit. Kívánj a szervezetem is. Nem eszek sokat, de ilyenkor már semmit sem kéne.

A mozgás is ellenségem ekkora testsúllyal. Javasolták, hogy járjak el strandra és pancsolás közben ússzak kicsit, indítsam azzal az átmozgatást, utána jöhet a többi mozgásforma. Nem tudok úszni. Sakk matt.

Motivációt sem találok, mindig csak azt mondogatom, hogy "majd holnaptól", "majd hétfőtől" stb...

Gondolom ezekkel túl sok újat nem írtam azok számára, akik ide benéztek.

Igazán magam sem tudom, hogy mit várok ettől a fórumtól? Tudtok-e olyat írni, ami annyira észhez térít, hogy igenis hozzáfogok és megcsinálom!

Annyiszor eldöntöttem már, és mégsem lett belőle semmi. :(

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook