Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítik-e a homeopátiás készítmények a vajúdás és szülés folyamatát? fórum

Segítik-e a homeopátiás készítmények a vajúdás és szülés folyamatát? (beszélgetős fórum)


2014. máj. 5. 19:49
a második szülésem összesen minden fájdalommal kb 2 óra alatt lezajlott, ugy hogy az utolsó fél óra volt a folyamatos fájás és tolófájások összessége, maga a szülés a harmadik nyomásra gond nélkül ment. Repedtem, de csak az előző varráson és csak belsőleg picit. nem tudom ezek segitettek e, a 35.héttől ittam a málnalevél teát reggel és este, és amikor ugy eszembe jutott (tényleg hébe hóba) akkor a cicimifugát és a másik c betűs homeopátiát... a kiirt előtti utolsó NST-re már két ujjnyira voltam nyitva és ez kb fél óránként váltotott egy-egy ujjnyival. Jó, burkot repeszteni kellett, mert az nem pukkadt, de gyors és viszonylag fájdalom mentes szülésem volt ez utóbbi.
2012. dec. 29. 20:31
nekem az elsőnél nem segitett se a homeo sem a málnalevél, de lehet nem jol adagoltam... a következőnél majd ugy teszek, ahogy itt irtátok, ártani nem árthat és ha használ az csak jó! :)
7. maniko (válaszként erre: 5. - Smukky)
2010. máj. 4. 14:26
Én szedtem a 36. héttől a bogyókat, az első finom görcs után fél órával 4 ujjnyira tágultam és kb 1 óra múlva gátmetszés és különösebb fájdalmak nélkül szültem meg a 4kg 20dkg-os babámat.Ez a második szülésem volt, az elsőnél semmit nem szedtem, de az is 5 óra alatt lement, ott azért az utolsó 2 óra kemény volt. Ártani biztosan nem fog.
6. BBZS (válaszként erre: 5. - Smukky)
2010. ápr. 29. 14:12

Szia!


Én 37. héten vagyok, és most fogom elkezdeni a homeós bogyókat, az adagolás szülésznő jóváhagyásával történik az alábbi leírás szerint:


A terhesség 36.-38. hetétől az Arnica 9 CH-ból és a Caulophyllum 5 CH-ból naponta 5-5 golyót szedjen ( a kétféle golyót egyszerre beveheti ).Ezeket a szülés megindulásáig. A szülés megindulásakor,a fájdalmak ritmusa szerint a Caulophyllum 5 CH-ból és a Cimicifuga 5 CH-ból felváltva szedjen 5-5 golyót. A szülés után az Arnica 15 CH-ból naponta 2 x 5 golyó javasolt.


Annyit tanácsolt külön, hogy ha lesz segítségem, ha nem a szülőszobában, akkor is a szülés közbeni bogyók adagolás szerint legyenek előre feltörve kis szalvétacsomagokba készítve és egy korty vízbe öntve beveszem, számba tartom, egyszerűbb, mintha ott kellene szopogatnom, amire lehet, hogy nem tudok majd úgy odafigyelni.


Aki eddig szedte, az csak jókat mondott, volt olyan, aki első babával 4 óra alatt megszült. Nekem az első baba fekvése miatt császárral érkezett, most megpróbáljuk simán, bízom benne, hogy ezzel segítek magamnak is, meg neki is.


Megpróbálom folyamatosan írni a tapasztalatokat.


(Amúgy tejelválasztásra, fejfájásra szedtem már homeopátisá bogyókat, bejött)

5. smukky (válaszként erre: 3. - Zsutta)
2010. ápr. 28. 13:46
Mindenképp szeretném megpróbálni, hisz ártani nem ártanak. De szerintem az is sokat segíthet, ha az ember hisz is a hatásukban :)
4. smukky (válaszként erre: 2. - Monstro)
2010. ápr. 28. 13:43

Szia!

Ezek a bogyók gyógyszertában beszerezhetők?

A patikus tud segíteni a megfelelő kiválasztásában, illetve az adagolásban?

2010. ápr. 28. 13:41

aki használta és könnyebb volt az esküszik rá, még akkor is, ha nem tudja milyen lett volna nélküle!

ki lehet bírni minden fájdalomcsillapító és mindenféle homeós bogyó nélkül is!!!! de ha megnyugtat, akkor próbálj meg valamit!! :)

2010. ápr. 28. 13:40
Hát hogy attól e vagy nem én mindenesetre nagyon gyorsan szültem:) 36-héttől ittam a málnalevélteát, szedtem homeos bogyót, aztán a szüléskor is vettem be cimicifugát ami a fájásokat erősíta, na utána ( kb 10 perc)olyan brutál fájásaim lettek, pedig csak 6 golyócskát vettem be. Négykor kerültem a szülőszpbára és 5,20-ra kint is volt a lányom. HOgy ez most ettől volt e vagy nem ez már sosem fog kiderülni:) Viszont ártani nem ártott:)
2010. ápr. 28. 13:37

Sziasztok!

Szeretném ha megosztanátok a véleményeiteket, tapasztalataitokat a kérdéssel kapcsolatban.

Holnap töltöm a 32. hetet, és ahogy közeleg a kiírt időpont, úgy egyre erősödnek a félelmeim. Megnyugtatna a tudat, hogy valóban létezik olyan készítmény, amely TÉNYLEG segített a nők többségének.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook