Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segíteni szeretnék egy leukémiás kisfiún, de hogyan? fórum

Segíteni szeretnék egy leukémiás kisfiún, de hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. márc. 31. 16:44
ugYe?! csak egy kóbor ötlet volt már tényleg nincs több ötletem amiben én is tudnák nekik segíteni értem én hogy ti mit mondotok tanácsokat , csak abban nem tudok lépni aMíg nem beszéltem ÁgivA az anyukával SAJNOS
79. Basset (válaszként erre: 78. - Cb53e790b2)
2010. márc. 31. 16:33

Hát, a házalás kemény dolog. Csak úgy tartom kivitelezhetőnek, ha te és a többiek pl. a munkahelyen mesélnek róla és úgy megveszi valaki. Az, hogy bekopogok az ajtón... szerintem undorító... :(

Arra gondoltam, hogy ha az osztályfőnök nem kompatibilis, akkor esetleg egy másik tanár, aki szereti a te gyereked vagy a beteg kissrácot... Vagy esetleg az igazgató...? Vagy a szülői munkaközösség-vezető? Egyik sem kompatibilis az ötleteidre?

78. cb53e790b2 (válaszként erre: 76. - Basset)
2010. márc. 31. 16:25
ÉN IS SAJNÁLOM mert ez lett volna a leg nagyonbb húzás a gyerekek réséröl nagyon szerették volna . Igen igen tudom hogy megy az idő de most lehetetlen utol érni öket egyrész ök nem helyi lakosok másrészt meg most rendszeresen járnia kell Eriknek naponta Debrecenbe kemoterápiára minden eggyes nap szombat vasárnap is és konkrétan most ez a leg nagyobb gondjuk hogy már teljesen ki ürült a család pénze nehéz meg oldani , és az egyik ostálytás apukálya hordta egy kemény hétig miután le esett neki hogy ezér ő nem kap egy huncut fillért sem, azt mondta nem tudja tovább vállalni szégyenlen de ő pont az unokatesóm :( (nem tudom hogy azóta nem változott-e valami mert mostmár a telefont sem veszi föl )téhát utol érni is lehetetlen hogy bármien adatot meg tudjak pl bankszámla számot :( hogy ebböl intézni tudjak , TEHÁT ÉN EHHEZ KISHAL VAGYOK , sőt az osztájból is csak 1 szülő aki konkrétan segítene a továbbiakban voiszont a vasas dolgot ellenezte ö is mert olyan cicababa nőci :O :(igaz sokmindenkivel nem tudtam még beszélni sem , a de még így is kevesen lennénk hozzá egyedül lassabb ez biztos és sajnálom is nagyon de a lényeg az hogy a gyerekeknél be indúlt a bolt kép keretet, karkötöket, és még kézzel készített tárgyakat készítettek és most azokat árusítják :) hopp most nekem ugrott be valami és az nagyon dúrva lenne hogy ha a gyerekek vagy is a felnőttek azaz én is házalnánk azzal amit a gyerekek készítettek ?
77. Basset
2010. márc. 31. 11:23
Igaza van Tücsinek, kerítsetek egy emberkét, aki egy fél óra alatt megcsinálja a honlapot és hajrá!!! (Számtektanár, adminisztrátor anyuka... elvileg mindegyiknek kéne hozzáértenie. De egy blogot még egy tyúk is tud is tud írni... Blogspot, vagy ingyenes honlapkészítő portálok: sokoladal, meg ilyenek... halálegyszerű...)
76. Basset (válaszként erre: 70. - Cb53e790b2)
2010. márc. 31. 11:20

Ó, ja,értem... wazeeeeee.... :((((((

De biztos, hogy lenne (lett volna...?) néhány jófej emberke, aki inkább nektek adja,mint a közösbe... :(

Sajnálom... És 1 hónap múlva esetleg?

75. Tina87 (válaszként erre: 74. - Tücsimücsi)
2010. márc. 31. 11:00
Aranyos vagy köszi :)
74. tücsimücsi (válaszként erre: 72. - Tina87)
2010. márc. 31. 10:56
Remélem meggyógyul a kislány. Sok szerencsét kívánok neki, mielőbbi felépülést!
73. tücsimücsi (válaszként erre: 71. - Tücsimücsi)
2010. márc. 31. 10:51
Ja, de a honlapon ne reklámozzátok, hogy laptop is kéne, csakis a kezelésre kell a pénz.
72. Tina87 (válaszként erre: 71. - Tücsimücsi)
2010. márc. 31. 10:50

Én is ezt csinálnám.


Egyik bnőm kislányának is honlapja van, nagyon sokat számít ám, azon megismerik őket, segítenek sok mindenben.CSak részletesen le kell írni a dolgokat, képet is mert attól az emberek ugye meglágyulnak, remélhetőleg :)

71. tücsimücsi (válaszként erre: 70. - Cb53e790b2)
2010. márc. 31. 10:47

Miért nem azt csináljátok amit mondtam? ( és nemcsak én )

Valakit gyorsan keríteni, honlapot készítetni amin van számlaszám, feltenni a gyerek orvosi papírját, hogy nem kamu az egész, leírni a történetet ( mi a betegség, hogyan kezdődött miért van szükség a pénzre, ezen belül hogy a szülőknek már a tartalékuk is elment, ec...ec..)képet tenni fel.

Utána különböző fórumokra kitenni a linket, az iwiwre különösképpen ( az üzifalra), állítom 1 hét alatt összejön a laptop ára. Ne szarakodjatok már ezzel, mert megy az idő...az oszt.főnök meg kapja be, megvan a véleményem róla.

70. cb53e790b2 (válaszként erre: 69. - Basset)
2010. márc. 31. 10:16
Az van hogy a lomtalanításkor papírt , vasat ,müanyagot, ruhát , bÚtort,monitort stb (minden ami lom ) mindenki ki pakolja az utcára és onnan el viszi az önkormányzati autó tehát mi már hiaba mennénk ha nincs miért
69. Basset
2010. márc. 30. 20:41

Mi van??? Mi köze ennek a lomtalanításnak? Nem értem... :O

Az osztályfőnök meg egy barom... A többi szülő, esetleg szülői munkaközösség?

2010. márc. 30. 20:32
sziasztok :hát a legesleg nagyob baki ami ennél nem is lehetett volna nagyobb az az volt hogy ... semmi féle képpen nem tudtuk volna meg akadályozni LOMTALANÍTÁSt ugyanis ez van a héten a városunkban szóval mindenki ki teszi és az viszi aki akarja + a kommunális szolgáltató SAJNOS valami mást kell kitalálnunk ja az osztájfönöknek nem tetszett az ötlet :( de mOntam neki jó akkor magán akcióban csináljuk ugyan ezt MINDENY GYEREK BENNE LETT VOLNA de köszbe szólt a LOMTALANÍTÁS :(
2010. márc. 28. 16:57
na motmár így biztos nem adom át a gyerekeknek hogy olvassák el elég durva témák is föl jöttek :(((((((((((( sajnos
66. cb53e790b2 (válaszként erre: 62. - Tücsimücsi)
2010. márc. 28. 16:46
Nem kívánok az ilyen orvosnak hasonlót de valami ilyesmit ........... nem tudom ö akkor ha..., kire vagy mire gondolna a gyógyulására vagy a kolegára ez tényleg nagyon fel húzott
65. tücsimücsi (válaszként erre: 63. - Krisztina:))
2010. márc. 28. 15:07

Én nem is vitattam a laptop témát.

Csak arra gondoltam, ha már van összefogás akkor meg kell próbálni "nagyban" is, hátha van esély a gyógyulásra is.

64. Basset
2010. márc. 28. 14:29

Szerintem SZUPER ötlet a honlap és a számlaszám!!! Csinálják meg a szülők!!! Mindenképpen!


És jó ötlet a többi is, vasgyűjtés meg minden a gyerekeknek - ez a része csak az ő bulijuk.


Azért nem semmi, hogy ilyenkor hogy "összeugrik" az osztály, hogy segíteni akarnak, nem? Mintha az emberben születésétől "eredetileg" benne lenne ez a képesség... :)

2010. márc. 28. 13:59

Tücsimücsi képzeld el hogy egyedül vagy gyerekként egy szobába ami tele van gépekkel ami rád an kötve és meg se mozdulhatsz!Szerintem a laptop szuper ötlet!

De abba egyet értek hogy sajnos a nővérkék,dikik akik arra esküdtek fel hogy embereken segítenek sajnos le se szarják azt aki nem tömik őket!

sajnos saját tapasztalatból tudom mert nővérem sokat van kórházba és akármilyen beteg rá se néznek ha nem ad nekik pénzt!EZ SZOMORÚ DE ÍGY VAN!!

62. tücsimücsi (válaszként erre: 61. - Cb53e790b2)
2010. márc. 28. 13:51

Jól felhúztad magad ezen, hogy ne a dokiknak és nővéreknek menjen a pénz, de hidd el így van nagyon sok minden függ ettől!

A kislány akit említettem elsözör Debrecenben volt kórházban a nővérkék le se szarták ha a szülők nem pénzelték őket, többször majdnem meghalt ( pedig akkor még csak pár hónapos volt) hiába tudták milyen beteg.

Amikor raktak a zsebükbe, már mindjárt látszott a változás:(:(

Sajnos ez a büdös nagy igazság akár tetszik nekünk akár nem.

Ja...és TISZTELET a kivételeknek, mert vannak azért emberséges dokik és nővérkék.


Remélem a laptop azért meglesz szegénykének...

61. cb53e790b2 (válaszként erre: 60. - Tücsimücsi)
2010. márc. 28. 10:54
sok mindenben nem értek veled eggyett viszont egy jó ötletet te is adtál KÖSZÖÜNÖM :)Orvosnak nővérnek PÉÉÉÉÉÉÉÉÉNZ a francokat nem azért "kunyerálunk " hogy az orvost teggyék boldoggá a neki ott a fizetése ha nem elég neki az már az ő baja . Ne egy haldokló gyerek esélyét hátralevő boldogságát rongálja SZERINTEM , szólj nyugodtan ha te nem így gondolod , de az akkor sem érdekel én nem adnák egy fillért sem neki .Persze :) össze lehet gyülyteni milliókat és én mint felnőtt azon vagyok, hogy toborozzak még embereket az sosem árt de most itt tényleg nem erről van szó hanem AZ OSZTÁLY TÁRSAK szeretnék az Eriket meglepni valamivel ÉRTED??????? ahhoz nekik nem kellenek a milliók . ja és még valami ha meg kérhetlek maradjunk az ötlet adogatás témánál mert ezt az oldalt az iskolában szeretné bemutatni a fiam . Mert miért pont csak egy laptop a cél? azért mert most arra a szőlőknek tuti nincs péz viszont a gyerekek tyudják csak a legjobban hogy mien egy szobába bezárva lenni SŐT VAN EgY FEJLEMÉNY AZ égyben :)))))) VAN EGY T.C@M-OS ISMERŐSÖM ÉS EMLÍTETTEM NEKI EZT A KISFIUT MEG ÍGÉRTE HA ÖSSZEJÖN A LAPTOP elintézi hogy 1 év ingyen netet kapjon Erik jupijájéééé , csak azért emlegetem a laptopot mert ez a vasas dolog mindenkinek(a gyerekeknek ) tetszik és abbol kb össze jöhet annyi bocs nem tudom átnézni a helyesírási hibákat bulizni mwegyünk ma 4 éves a leg kissebbik roszcsontom
60. tücsimücsi (válaszként erre: 59. - Cb53e790b2)
2010. márc. 28. 07:39

Bocs én ezt nem értem.

1. Egyáltalán nem lehetetlen összegyűjteni milliókat. Sok gyerek pontosan a számlanyitásnak köszönhetően kerül ki külföldre, mert ott nagyobb esély van a gyógyulására. Vagy ha még nem is kell külföldre kivinni akkor is sokat számítanak százezrek vagy milliók. A z ismerősöm gyerekét nem külföldön műtötték hanem Miskolcon és így is vagy 2-3 millióba került a családnak az egész ( utazás, szülőknek szállás, orvosoknak, nővéreknek pénzt adni stb)De a kislány meggyógyult, már eltelt a kritikus 5 év:)

Különben is: mi az, hogy itt nem ez a lényeg??? dehogyisnem...hisz majdhogynem a pénzen múlik minden. Sajnos ez van a mai világban:::(


2. Mert miért pont csak egy laptop a cél? Az nem hogy meggyógyítsák? vagy annyira gáz már a helyzet, hogy nincs rá esély? Bár a gyerekek szervezete csodákra képes...

Igen is iyenkor harcolni kell, bevetni mindent. Jó tudom ez CSAK a szülőkön múlik....amit javasoltam csak ők indíthatják el.

59. cb53e790b2 (válaszként erre: 58. - Tücsimücsi)
2010. márc. 27. 21:43
Figyi , tudom hogy kevés eséLY van rá hogy milliókat össze harácsoljunk de itt nem az a lényeg hanem az hogyha ezzel az akciónkal illetve pénzel ,ha nem tudjuk meg menteni az Erik életét jöjjön össze csak 100.000-150.000ft akkor is max egy laptopot tudunk venni neki ami valjuk be egy hónapok óta korházban élö 12 éves gyerek számár már maga a fél gyógyulás És örömet okozhattunk neki ADDIG AMÍG .........................ne akard hogy folytassam :(((((((((((((((((((((((((((
2010. márc. 27. 13:12

Remélem nem fogtok most engem itt lehurrogni, de akkor is leírom amit gondolok.


Nagyon sajnálatos betegség a leukémia, de annak nem sok értelme van, hogy gyűjtést szervezzenek a suliban. Ugyanis az csak egy csepp lenne a tengerben. Szegény szülők és szegény kisfiú szart se érne vele.

Amit én javaslok: számlaszámnyitás és honlapkészítés.

Ha a kisfiú szüleinek nincs mondjuk net, a topicindító kérhetne valamilyen ismerősétől segítséget egy honlap elkészítéséhez. Azon már rajta lenne egy számlaszám is, és akkor lehetne feltenni iwiw üzifalra, akár ide a hoxára is.

Akár úgy, hogy cikket írni és Hoxa segítségét kérni, vagy bármi.

Ehhez a betegségehez rengeteg pénz kell és "kicsiben" nem fog menni...ja...a kupakgyűjtés jó ötlet, de még az is kevés.

57. Matica (válaszként erre: 56. - Cb53e790b2)
2010. márc. 27. 13:02

:)

Sok szerencsét!

56. cb53e790b2 (válaszként erre: 55. - Matica)
2010. márc. 27. 12:06
persze ezt mondani is akartam hogy ígérem beszámolok mire jutottam :) beszéltem a fiammal és neki is nagyon tetszik ez az ötlet, már ö is toborozza az ötlettel eggyüt értőket :)
55. Matica (válaszként erre: 54. - Cb53e790b2)
2010. márc. 26. 22:33
Örülök, hogy legalább így segíthettem. Ha sikerült összehozni, remélem jelentkezel! Sok sikert hozzá!!!! A kisfiúnak pedig, mihamarabbi gyógyulást!!
54. cb53e790b2 (válaszként erre: 53. - Matica)
2010. márc. 26. 22:28
hopp ez megint egy jó ötlet erre nem gondoltam hogy egybe is lehetne mindezt KÖSZKE
53. Matica
2010. márc. 26. 18:47

Szia!


Szerintem, nagyon jó kis ötleteket kaptál :)

A koncertet szerintem nagyon nehéz összehozni. Viszont ha valóban nagy az udvar a suliban, akkor lehet egy jó kis sportnapot tartani. Mindenféle ügyességi játékokkal. Persze nem csak a gyerkőcöknek, hanem a szülőknek is. Aztán ide jöhet a palacsinta, süti, megunt játékok stb....

Szerintem ez összehozná a családokat is. Úgyis olyan keveset vannak együtt a családok.

52. cb53e790b2 (válaszként erre: 51. - Krisztina:))
2010. márc. 26. 17:19
KÖSZI AZ ÖTLET MÁR MEG VAN CSAK AZ ISKOLÁN BELÜLI SZERVEZÉS KELLENE HOZZÁ szeretném ha az egyész suli rá szánna max 2 napot
2010. márc. 26. 16:54
Sok sikert hozzá:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook