Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítenétek NAV Cégautó adóval kapcsolatban? fórum

Segítenétek NAV Cégautó adóval kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


2012. ápr. 11. 15:20
Nagyon köszi.
8. Remoni (válaszként erre: 6. - Veroniks22)
2012. ápr. 11. 14:26

Ha kiküldetési rendelvénnyel csinálnák és nem számfejtenék neki, akkor nem kellene fizetnie cégautóadót.

A bevallást a 1201 sorszámú nyomtatványon tudja beadni, az apeh honlapjáról letölthető, de előtte a keretprogramot kell letölteni és kell hogy legyen "java" segédprogram is a számítógépen.

Ja és az adó alanya a gépjármű tulajdonosa, vagyis az ő nevében kell beadni a bevallást. Az adófizetési kötelezettség a bérbeadást (akár ingyenes, akár nem)követő hónaptól indul, vagyis ha már januárra fizettek neki ilyen címen összeget, akkor február hónapra kell először vallani cégautóadót.

7. veroniks22 (válaszként erre: 6. - Veroniks22)
2012. ápr. 11. 14:05
Sima alkalmazott.
6. veroniks22 (válaszként erre: 4. - Remoni)
2012. ápr. 11. 13:30
Minden hónapban fix összeget kap tudtommal benzinpénzként, mivel a cég 2 telephelye között ingázik. "Munkaidőn belüli autózásra fizet üzemanyag a cég két telephelye közötti utazásra." A cég levelét idéztem.
2012. ápr. 11. 12:37
No itt valami nagyon zavaros. Először is: milyen jogviszonyban van a férjed? Alkalmazott valahol, EV, vagy cége van?
2012. ápr. 11. 12:35
Hogy számol el a férjed költséget az autóra? Kiküldetési rendelvényt ír és azt fizeti ki neki a cég?
2012. ápr. 11. 12:23

Szia!


Lehet, hogy tudatlan vagyok, de nem csak abban az esetben kell fizetni azt a bizonyos adót, ha a gépjármű a cég nevén van??

2012. ápr. 11. 11:42
Férjemnek most kell először ilyen adót fizetnie és semmi segítséget nem tudott adni a cége. Kérdésem, hogy nyomtatványt honnan tudok szerezni? A NAV honlapjáról nem tudtam letölteni. Ha más nincs, holnap bemegyek a NAVhoz kérni egyet. Az autó az Apósom nevén van, bérbeadási szerződéssel a férjemnél. Melyikőjük lesz az adózó? Átolvastam a kitöltési útmutatót, de teljes káosz... Előre is köszi.
2012. ápr. 11. 11:39
Segítség kérése NAV Cégautó adóval kapcsolatban

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook