Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Secnder Amenorrhoe fórum

Secnder Amenorrhoe (beszélgetős fórum)


2010. jún. 21. 10:27

köszönöm a tanácsod.

már szedtem többször norcolutot,és megvonással sem tudták meghozni.

legutóbb a divinát szedtem 3 hétig,arra se volt semmi.

az fsh,lh értékem 4-5 körüli,szóval vmilyen hormontermelésem van,ezért zárták ki a hipogonadotrop erdetet.

az uh mindig vonalszerű nyh-át ír le,és legutóbb arra jutottunk a dokival,az endokrinológus nődoki,h a nyh-ám nem épül föl semmitől,ezért nincs minek lelökődnie.

erre írta volna a divinát:(

és mondta h a következő lépés a fog gátló,de én ezt nem szném szedni.

amúgy én is eü-ben dolgozom,és pont velem nem tudnak mit kezdeni,ezért pánikolok.

ezért félek már visszamenni a dokihoz is:(

járok pszihológushoz,aki szerint pszihésen blokkoltam le a dolgot,de sztem ez azért elég ciklikus 1 nő életében.

a környezetem azzal nyaggat h világ életemben 58-62közt mozgok,és h nem eszem rendesen,ezért nincs.

nincs vmi ötleted még?

3. 099c0bed40 (válaszként erre: 1. - Karoly anita)
2010. jún. 21. 09:31

Két megoldás van, attól függően hogy szeretnél-e gyereket vagy a közeljövőben még nem.


Ha szeretnél, akkor tudnak "művi vérzést csinálni", hadd ne részletezzem hogyan, mert ez orvosi dolog, én meg nem vagyok orvos.

Ha volt egy ciklusod, utána megstimulálnak Clostylbegittel vagy egyéb szerrel ami tüszőérést indít, azaz termékennyé tesz 2-3 hónap szedés után.Ha mindez nem elég, injekciós kiszerelés is van, amit a lombikbébi programokban használnak arra, hogy egyszerre több tüsző is érjen,azaz érdemes legyen több petesejtet is leszívni.

Olyanról még nem hallottam akinél ez a két módszer nem indította volna be a peteérést, és a ciklusát ( az más hogy nem marad így életed végéig, és nem is biztos hogy szabályos lesz, azaz 28 napos).


Ha nem szeretnél még mostanában gyereket, akkor vissza a fog. gátlóra, azzal ugyanis ha más nem, de megvonásos vérzés van, és majd ha gyereket szeretnél, akkor elkezdheted az első verziót.


Még valami: Ilyen hosszú amenorrhea esetén nem árt egy koponya CT vagy MRI ( ha még nem volt ilyened) mert pl egy hipofizis adenoma( meg más dolog) is okozhat hosszú vérzéskimaradást, és azt nem mindig mutatja ki egy sima hormonvizsgálat, csak abban az esetben ha prolaktintermelő adenomáról van szó.


A véleményem és az általam javasoltak szigorúan csak magánvélemények, NEM vagyok sem orvos sem szakember, ezt mindig hozzáteszem mindegyik hsz-em végéhez, mert már kaptam olan megjegyzést hogy mit képzelek magamról.

Semmit nem képzelek, beképzelt sem vagyok, viszont mivel dolgoztam ilyen területen és sok könyvet is kiolvastam a témában, egy kicsit esetleg nagyobb rálátásom van mint másoknak, és szeretek segíteni ha tudok, ennyi az egész.

2010. jún. 21. 09:04
Sajnos, nem tudok segíteni, de talán felkereshetnél egy természetgyógyászt.
2010. jún. 21. 08:26

Kedves Hoxásaim!


Segítségeteket,ill. tanácsotokat szeretném kérni.

1 éve nincs mensesem:(

1 nagyobb fogyáson vagyok túl,már 2éve tartom a súlyom,164cm,ill. 53kg vok.

Szerintem ez pont ideális.

Tavaly abbahagytam a fogigátlót,és azóta semmi.

Tökéletes a hormonleletem,szervi bajom sincs, a doki se nagyon tud velem mit kezdeni.

Már rengeteg bogyót elszedtem,és semmi eredménye:(

Már kedvem sincs visszamenni hozzá,mert látom rajta a tanácstalanságot................

Nincs vmi ötletetek,v ha volt vki hozzám hasonló helyzetben kérem adjon tippet...

Hízni nem sztnék,egészségesen táplálkozom,sok zöldet-gyümit,rengeteget mozgok,de most nagyon nincs ötletem már........


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook