Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mitől folyhat sárga víz a konyhai csapból? fórum

Mitől folyhat sárga víz a konyhai csapból? (tudásbázis kérdés)


29. katt2 (válaszként erre: 28. - Papesz)
2021. febr. 7. 15:33
A csere már nem lesz egyszerű. Gondolom rá is van csempézve.
28. Papesz
2021. febr. 7. 15:10
Az általában a rozsdától szokott lenni! Tehát jobban jársz, ha kicserélteted a vízcsövet! Mert lehet hogy már enyhe csőtörés is van valahol a hálózatban a te házad környékén! De az is lehet hogy az utcában van gubanc, amelyikben laksz!
2021. febr. 7. 13:45

Próbáld szétszedni a csapot, mert lehet benne lerakódás, ami okozza a sárga színt. A tömítést is érdemes időnként kicserélni, valamint a csapban lévő szűrőt is hasonló okok miatt.

Ha már szétszedted a csapot nem árt kitisztítani és hypóval fertőtleníteni.

26. vigyefene (válaszként erre: 24. - Janszi)
2021. febr. 7. 12:25
Mostanában 99 %-ban az Angol nyelvet beszélem, sajnos nem tudom magam pontosabban kifejezni.
25. katt2 (válaszként erre: 20. - Janszi)
2021. febr. 7. 12:23

Nem tudod közös potenciálra hozni, mert ha kívülről rákötsz egy akármilyen drótot, az semmit nem ér, hiszen mondjuk a réz-, meg a vascső össze van közvetlenül egymással csavarozva.

Ami még van, az tulajdonképpen az EPH, egyen potenciálra hozás, vagyis mindent, mindennel össze kell kötni dróttal és leföldelni. Ez azért kell, hogyha valahol kóbor áram ( szivárgó ) áram van, akkor ne az legyen, hogy megfogsz egy csapot és mondjuk a boylert és megcsíp az áram. Ez persze csak akkor fordulhat elő, ha kissé rossz a szigetelése a mosógépnek, vagy boylernek, mert ezeket eleve le kell földelni, tehát nem csíphetnek. Ahol nincs földelés, hát az okozhat ilyesmit. De ennek semmi köze az elektrokorrózióhoz.

24. janszi (válaszként erre: 23. - Vigyefene)
2021. febr. 7. 12:23
Nem haragszok,csak szeretem a pontos információt,a félreértés nem információ nálam.
23. vigyefene (válaszként erre: 20. - Janszi)
2021. febr. 7. 12:20
Ne haragudj, de én fél évszázada nem élek Magyarországon, talán ezért nem értem mit kérdezel/mondasz.
22. vigyefene (válaszként erre: 19. - Katt2)
2021. febr. 7. 12:17
Amint már korábban említettem több mint 1 oka lehetséges, de a mi anonimunk nem tájékoztat bennünket.
21. katt2 (válaszként erre: 18. - Timycat)
2021. febr. 7. 12:16
Bizony lehetséges. Szólni kellene a közös képviselőnek.
20. janszi (válaszként erre: 12. - Vigyefene)
2021. febr. 7. 12:15

Namégegyszer,

meglévő rendszerben ha a potenciál különbség miatt rozsdásodik jelentősen a víz,ezért összekötve elektromosan egy potenciálra a két különböző fémet a csővezetéken---ezt kérdeztem hogy szerinted ez működne-e mert ez a gond,ezt írtad,akkor miért írod hogy NEM?Aztán ugyan azt írod amit én?

19. katt2 (válaszként erre: 17. - Vigyefene)
2021. febr. 7. 12:13

Sőt, ólomcsövek voltak a vízbevezetések a lakásokba. De nem hallottam olyanról, aki emiatt bélyegezett ki.


Biztos van forrasztózsír is, de én forrasztóvizet használtam. Sósavban feloldott horgany. Amennyi ólom bekerül egy rendszerbe a cinezés által, az egy minimális mennyiség. De erre találták ki a presszes kötéseket, összepréselik a két idomot. Én nem bízom benne, biztos jó, de nekem a gáznál is ezt használtak és kissé szelel. Bekentem valami trutyival, azóta jó.

Most is van cin, aminek nagy része ólom. Meg az új divat az ólommentes. Rohs. Így néz ki, amikor túllihegnek valamit.

18. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 7. 12:09

A szomszédok lehet csak nem veszik észre.


Nekem is van panellakásom, ott állítólag ugyanez van. Hiába cseréltettem ki lakáson belül a csöveket, barna a víz. Kinézetre nem is annyira, de a bérlő azt mondja ha heti kétszer nem domestosozza fel a fürdőt akkor rozsdafoltosak a szaniterek.

Ő a fürdőben vette csak észre, mert a konyhához rakattam víztisztítót, a fürdőhöz nem.

Régi vascsövek lehetnek a házban, nálunk a panel X-edik emeletén a víznyomás sem betyáros és lerakódás van a csöveken.

2021. febr. 7. 12:06
Régebben ólom volt a cinben is.
16. vigyefene (válaszként erre: 14. - Katt2)
2021. febr. 7. 12:03
Igen. Amint már említettem, eddig nem tudjuk h sárga, vagy barna.
15. vigyefene (válaszként erre: 13. - Vigyefene)
2021. febr. 7. 12:02
Nem vagyok benne biztos, de azt hiszem forrasztó zsírnak nevezitek, amiben a régebbiekben szintén ólom lehetséges, a réz csövek forrasztásánál a szisztémába bele kerül.
14. katt2 (válaszként erre: 12. - Vigyefene)
2021. febr. 7. 12:00

Vannak szigetelő közbetétek, amit arra találtak ki, hogy két különböző anyagú csövet össze lehessen kötni. Nagyon jó, csak méregdrága.


De FI-nél nem ez a probléma.

13. vigyefene (válaszként erre: 11. - Katt2)
2021. febr. 7. 11:59

Nagyon sok más is lehet, kellene tudnom az egész berendezést.

Ha rozsdás, akkor csak ki kell engedni pár litert, esetleg többet is.

Más.

A csap sokszor ólmot tartalmaz, ami mérgező lehet a szervezetre.

12. vigyefene (válaszként erre: 10. - Janszi)
2021. febr. 7. 11:55

Nem.

Olyan anyagot kell használni, ami nem vezeti az elektromosságot, pl. plasztik. Igen sok helyen használnak azt is ivóvízre, amit én egy bűnnek nevezek.

A másik dolog pedig az, h össze kell kötni a 2 különböző fém anyagot pl. réz dróttal, és ami nagyon fontos, leföldelni.

Olcsóbb megoldás, de használhat, réz helyett összekötni bronzzal.

11. katt2 (válaszként erre: 8. - Vigyefene)
2021. febr. 7. 11:50

Barna, vagy sárga. Attól is függ, mennyi ideig rozsdásodott. Ki kellene próbálnia FI-nek, hogy mi van ha egy-két napig nem folyat ki vizet.


Persze, elektrokorróziónak hívják, de azért feltételezhető, hogy mindenhol réz van. És még az is, hogy ha esetleg van egy vas alaktrész, ami nem túl nagy, akkor azért ilyen gyorsan ( egy-két óra alatt ) nem lehet ez a probléma. Talán valami sokkal hosszabb szakasz lehet ami gondot okozhat. Az elektrokorrózió kis felületen jelentkezik, nem hinném, hogy ilyen nagy hatása van. ( történet az aluboyler, meg a vascső elvezetésről )

A csőtörést meg azért nem hiszem, mert ez egy tömbház, ha mondjuk sár kerül be a rendszerbe, akkor a többi lakásban is észlelhető lenne. De itt is csak a konyhában.

10. janszi (válaszként erre: 9. - Vigyefene)
2021. febr. 7. 11:48
Ezzel azt akarod mondani,ha kötésben van vas cső és réz cső,azt összekötve elektromosan megszűnne a rozsdaképződés?
9. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 7. 11:43
Engedj vizet tiszta pohárba, és nappali világosságnál nézd meg a színét, ha barna akkor rozsda.
8. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 7. 11:26

Érdekes, mert a rozsda, az barna.

Egyébkén az egyik hobbim a csőszerelés, passzióból csinálom barátoknak, ingyen.

Ha két különböző fém össze van kapcsolva, a víz folyástól, ami súrlódás, elektromosság keletkezik ami a rozsdásodást okozza.

Feltételezem h a színe barna, nem sárga.

2021. febr. 7. 11:14
Csőtörésre gondolok.
2021. febr. 7. 11:05
Rozsdás ?
5. Liza8 (válaszként erre: 2. - Katt2)
2021. febr. 7. 11:03
Hát az egy év garancia lejárt, szóval nem hiszem hogy visszajönne a vállalkozó.
2021. febr. 7. 10:59
Ihatatlan volt sokaig a viz. Mintha vki belepisalt volna vmi rostosat :D
3. a97b9a4e4e (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 7. 10:58

Nalunk is ilyen volt folyton a viz, aztan b*sztak neki vmit a vizesek, korszerusitettek meg csoveket csereltek, aztan azota nem olyan. De nem nalunk, hanem ugy kozpontilag.

Kerdezd meg a szomszedot hogy naluk is olyan-e?

2. katt2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 7. 10:55

Valahol rozsdásodik egy csatlakozás a csöveknél. Csak azért furcsa, mert mostanában már mindenhol rézcsöveket, idomokat használnak, az meg nem rozsdásodik. Ettől még lehet, hogy valahol bent maradt egy vas alkatrész és az rozsdás volt, meg rozsdásodik. Szerintem azokat hívd vissza, akik ezt csinálták...

Meg azt is jó lenne tudni, hogy a felújítás előtt volt e ilyen jelenség? Persze az előző tulaj úgyis letagadná...

2021. febr. 7. 10:27

Szép hétvégét mindenkinek!

Az alábbi problémára keresem a választ.

Kb.1,5 éve költöztem egy panel lakásba. Akkor teljesen fel lett újítva. A lakáson belüli vízcsövek is cserélve lettek. Kb.1 hónapja, ha megnyitom a konyhában a hideg vízes csapot kb.1 liternyi sárga víz folyik ki és csak ezután kezd kitisztulni. Ez azutan fordul elő, ha több órán keresztül nincs megnyitva a csap.

Csak a konyhában és csak a hideg víznél tapasztaltam ezt. A szomszédokat kérdeztem, de náluk nincs ilyen jelenség. A gondnok azt mondta, hogy nem tudja mitől lehet és soha nem hallott még ilyenről. (Ezt mondjuk kétlem.)

Mitől lehet ez nálam? Mit tudok tenni? Arra gondoltam kihivok egy vizvezeték szerelőt, aki esetleg kamerával meg tudja nézni a hideg vizes csovet belulről. Nem tudom van e erre lehetőség egyébként.

Nagyon idegesít ez a dolog. Ha van valami ötlet, tapasztalat, írjátok meg nekem. Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook