Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Rózsák védelme a kártevők ellen fórum

Rózsák védelme a kártevők ellen (beszélgetős fórum)


2012. máj. 7. 10:44

Atkák ellen Actara vagy áztatott dohány, egyszerű kézi permetezővel kijuttatható, a csigák ellen még a faforgácsot javaslom, egy ismimnél bevált. Növény köré kell szórni és a nyálkás piciny testük bizony beleragad..

Szép napot:)

9. cullinan (válaszként erre: 8. - Vaczila)
2012. máj. 6. 14:18
Igen, gondoltam hogy permetezni kell, de nekem nincs hozzá szerelésem
2012. máj. 6. 14:14
Mi permetezni szoktuk a rózsát, a gazdaboltban tudnak tanácsot adni hogy milyen szer kell rá.
2012. máj. 6. 13:58
levendulám van kb a rózsáktól egy két-három méterre
2012. máj. 6. 13:57

csigákra nem gyanakszom, valami apró dög a ludas, mivel a magas törzsü rózsákon is ez a probléma

lehet hogy ezt a cigis dolgot megpróbálom:)

köszi a tanácsokat

5. Aville (válaszként erre: 3. - Maya80)
2012. máj. 6. 13:51
Na, ez jó ötlet, nem olyan büdös, mint az én megoldásom :D
2012. máj. 6. 13:50
De az is lehet, h neked a csigák rágják a rózsáidat, azok ellen meg valahogy sörcsapdával lehet védekezni.
2012. máj. 6. 13:50
Levéltetvek ellen hatásos, ha a rózsák közé levendulát ültetsz. Annak az illata is csodálatos, és megszárítva a ruhásszekrényben is hasznos.
2012. máj. 6. 13:48

Nekem a tetűk szokták betámadni a rózsáimat. Ez szabad szemmel is látható, apró fekete rovarok. Ez ellen a következőt teszem - gusztustalan, de hatásos: mivel dohányzunk egy befőttes üvegbe vizet teszek, és abba dobom bele a csikket. Ebből kiázik a nikotin, jó büdös és barna lesz a víz néhány nap után. Erre van már rendszeresítve egy 100 Ft-os boltban kapható műanyag spriccelőfejes flakon. Ezzel a löttyel permetezem le a rózsát. 2-3 naponta, amíg el nem tűnnek a tetűk. Hatásos.

A virágnak nem árt.

2012. máj. 6. 13:35

végre szépen kezdtek hajtani a rózsáim, sosem volt szerencsém velük, most megint azt látom, hogy valami kezdi rágni a leveleket, csomó csipkés és lyukacsos, kis fehér foltokkal!

Mit tegyek?

hogyan kell kisüzembe megpermetezni, és mivel szoktátok??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook