Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rossz sztereotípiák! Egy fiú után elvárják az emberek, hogy lány szülessen? fórum

Rossz sztereotípiák! Egy fiú után elvárják az emberek, hogy lány szülessen? (beszélgetős fórum)


1 2
31. eb2a9af90b (válaszként erre: 27. - Laszlozsu)
2011. jún. 9. 07:39
Én kislányt szerettem volna és fiam lett és nem vagyok boldogtalan ,gondolom ha lenne egy második fiam akkor ugyanaz lenne ,szeretném.:)
30. syria
2011. máj. 10. 20:01

Nem kell törődni a buta elvárásokkal.

Persze az első fiam után én is lányt szerettem volna, de nem ez volt a legfőbb kívánságom, hanem az, hogy egészséges legyen.

29. mikicu (válaszként erre: 27. - Laszlozsu)
2011. máj. 6. 18:57

A szívemből szóltál! Pontosan ugyanezt gondolom. Ráadásul a helyzet a másodiknál cseppet sem volt egyszerű, így minden pillanatban hálát adok a sorsnak, hogy egyáltalán megadatik, hogy mégegy legyen.

Én is hasonlókat neked!

28. c130f7eb3b (válaszként erre: 27. - Laszlozsu)
2011. máj. 6. 07:58
A szüleimnek ketten voltunk lányok a húgommal,mégsem szenvedtek lelki sérülést! Aztán megkapták a két vejüket, és helyreállt a nemek aránya. :))) Az unokákról már nem is beszélve...
2011. máj. 6. 07:49

Nekem is két fiam van és így teljes az életem, az életünk. Akkor is így lenne teljes, ha két lányom lenne, és akkor is, ha egy fiú egy lány.

Gondolom ezzel Ti is mindannyian így vagytok.

Nálunk is voltak felhangok a második fiam érkezése után, hogy mégiscsak jó lett volna egy kislány, nem?

Én meg azt mondtam, hogy de, talán jó lett volna, ha lány lett volna, de fiú lett, és ez így tökéletes. Akár fiú akár lány, az én gyermekem, akit szeretek.

Mikicu! Gratulálok a második babához és akár fiú, akár lány sok boldogságot hozzá.

26. c130f7eb3b (válaszként erre: 25. - 6b006fc769)
2011. máj. 6. 07:43
Ja, és elvárják, hogy piszok szomorú legyél te is. :) Energiavámpírok!!! Kerülni őket, amilyen messzire csak lehet!!!!!!! :)))
25. 6b006fc769 (válaszként erre: 24. - C130f7eb3b)
2011. máj. 6. 07:39
Nem biztos, hogy rá akarják erőltetni, csak azt hiszik, mindenkinek azonosak a vágyaik az övéikkel:)))
2011. máj. 6. 07:36
Meg se kell hallani az ilyet! Ezek az emberek a saját vágyaikat próbálják a másikra ráerőltetni. Csak leszívják az energiátokat! Ne hagyjátok!!!
2011. máj. 5. 18:04
ez ugyanolyan hülyeség mint az egy ember egyfélét tud csinálni. :)
22. mikicu (válaszként erre: 21. - Timycat)
2011. máj. 5. 18:01
Nem vagyok elkeseredve, sőt. Azt gondolom, hogy tényleg szerencsésnek mondhatom magam és nagyon örülök neki.
2011. máj. 5. 13:46

Az emberek bolondok! Ne foglalkozz velük. Igen vannak ilyen sztereotípiák. Ezzel én is találkoztam, mikor kiderült, hogy a második fiú, még az orvosom is azt mondta na most igazán örülhet az apuka. Kérdem:mert? Ő meg értetlenkedett, mert hogy fiú. Hát az én párom másodikra is lányt szeretett volna... azt szokta mondani ő úgy gyűjtené maga köré a gyönyörű nőket, hogy vagyok neki én és csinálunk még párat ;)

De viccet félretéve örülj nagyon a fiúknak.

Én nagyon örültem, hogy a második fiú... azt tapasztalom, hogy a fiúk jobban kijönnek az anyukájukkal, a lányok meg inkább apásak. Ezt a saját lányomon is láttam/látom. Hiába én töltöttem vele a nap 24órájából 20at, mikor elkezdett beszélni az apa volt az első szava és olyan átszellemülten mondta, mintha valami istenséget látna. És most is, én járathatom a számat, de amit apa mond az van.

20. mikicu (válaszként erre: 17. - Cippora)
2011. máj. 5. 13:16
Na pont ezzel a "gonddal" kűzdök én is, és látom akkor nagyon nem vagyok egyedül. Az emberek hülyék, már bocsánat! Ráadásul a második gyermekünk elég viszontagságos körülmények között "jött össze". Én voltam a legboldogabb embere!
19. de6dcdc43c (válaszként erre: 17. - Cippora)
2011. máj. 5. 08:23
Ne is foglalkozz evvel:D Én annyira örültem az első gyereknél, hogy lány lesz, hogy majdnem letolt vakondnadrágba rohantam ki az UH-ról:DD
2011. máj. 5. 08:13
Nekem 3 fiam van.Rám is sajnálkozva néztek, de nem tudják, hogy tervezzük a 4. babát elöbb-utóbb , és remélem az is kisfiu lesz. Én inkább fiut szeretnék. De ha kislány az sem baj.
2011. máj. 5. 07:44

Én most várom az első babámat,aki lány.

Mikor mondtam valakinek,hogy lány,azt felelte:nem baj!


???????????


Másik érdekes eset,hogy rákérdeztek a nemére,mondtam,hogy lány,erre az illető rögtön rávágta,hogy:majd a második fiú lesz.


Nem értem...akkor csalódottnak kellett (kellene) lennem??És miért is kellett volna fiúnak lennie?

2011. máj. 5. 07:41

jaj ezt a mai napig utálom!kisváros mellett élek ahol mindenki ismer mindenkit és ott a legrosszabb ez állítom!! megszületett a második fiam kétféle reakció az emberektől:

1 ennek már lánynak kellett volna lennie!

2 nem baj hogy nem lány?!

megszületett a harmadik babám aki kislány, reakció:

az életed így tökéletes nem?!

de jó amúgy is akartál egy kislányt!

ráadásul full idegenek, akikről csak annyit tudok hogy anyámat ismeri, így nem kötöm az orrára, hogy eszembe se volt harmadik gyereket vállalni, csak későn vettem észre. kati

15. 07c4794583 (válaszként erre: 13. - Mikicu)
2011. máj. 4. 21:13

hát most hogy így belegondolok, az öcsém szinte össze van nőve az anyámmal, átjár hozzá anyu heti kétszer főzni, mindennap beszélnek telefonon


mi meg ha havi egyszer beszélünk, az már nagy szám. szóval ebben én nem hiszek

14. mikicu (válaszként erre: 8. - Búgócsiga*)
2011. máj. 4. 21:08
Tyűűű gratulálok hozzájuk!
13. mikicu (válaszként erre: 12. - 07c4794583)
2011. máj. 4. 21:04
Valószínű, alapvetően tök igazat adok neked. De ez a szánakozás csak az egyik oldala valahol ennek. Amióta van egy fiam, hallottam már cifrábbakat is, ami meglehetősen rémisztő. Példálul, hogy a fiúk öreg koromra tojnak a fejemre, és hogy egy lányt mennyivel könnyebb nevelni. Eddig fel sem tűnt annyira, csak ugye hogy mostanság aktuális a téma.:)
12. 07c4794583 (válaszként erre: 10. - Mikicu)
2011. máj. 4. 20:52

Talán van egy ilyen "ideális" elképzelés az emberek fejében, hogy akkor kell egy kislány meg egy kisfiú is...


Tulajdonképpen ha tényleg meg lehetne tervezni, bizti kevés ember választaná azt, hogy csak fiai vagy csak lányai legyenek, de valójában igazából amikor megszületnek, már teljesen mindegy, mert az ember ugyanúgy szereti őket, nem?


Férfiaknál találkoztam már azzal, hogy csak a fiú a gyerek: saját roma szomszédaink mondták, hogy "hát két gyerek... meg egy lány" :DD de ezen már akkor - kb nyolcvanas évvek - szétröhögtük magunkat otthon, szóval szerintem lassan csak beérik az "európai" gondolkodás is azért. :)

11. 07c4794583 (válaszként erre: 5. - Nikletty)
2011. máj. 4. 20:48
igen, pont erre gondoltam...
10. mikicu (válaszként erre: 3. - 07c4794583)
2011. máj. 4. 20:37
Akivel találkoztam az egyiknek 2 gyereke van, a másiknak csak egy! Szóval no comment!
2011. máj. 4. 20:35

"Találkoztatok ti is ezzel a jelenséggel?"

Találkoztam csak fordítva. Az elsőnél ha nem fiú.

Tényleg ökörség.

2011. máj. 4. 20:32

Elvárják, igen... az idegenek meg főleg...:)

3 fiam van! de hallom nap, mint nap, nem baj, majd negyedikre lány lesz!

2011. máj. 4. 20:32

nekem van egy másfél éves fiam, most kislányt várunk.Igen, a reakció, h akkor most nagy a boldogság... én mindig mondom h ha a második is fiú lenne,akkor is nagy lenne a boldogság...

bár titkon mindig szerettem volna egy kislányt, az igaz :)

2011. máj. 4. 20:32

Ez csak azért van,mert azt gondolják,te azt szeretnéd mint mindenki egy ellenkező nemű bébit hogy azt is megtapasztald milyen egy kislány!Szerintem semmi rosz nincs ebben,nem bántanak ez ilyen általános dolog!Bár én ezt pont nem tapasztaltam meg mert egy lányom és egy fiam adatott!:))

Amúgy én nem törődnék velük és mosolyogva közölném hogy legalább jók lesznek rá a tesó ruháji,meg jól eljátszik majd a 2 fiú,meg tinikorban pláne jobban megértik majd egymást......stb...:)

5. nikletty (válaszként erre: 3. - 07c4794583)
2011. máj. 4. 20:30
vagy nem tudja milyen várakozni rá...
2011. máj. 4. 20:28

Bolondok az emberek:)))

Szerintem mondd azt, hogy "Hál' Istennek megint fiú lesz!" Bár akkor meg abba kötnek bele, hogy miért nem akarsz lányt:)))

Nálunk nem is biztos, hogy lesz második, de ha igen, akkor annak örülök, ami lesz, ha lány, azért mert lány terén már van tapasztalatom, ha fiú, akkor azért, mert abban még nincs:) Az a lényeg, hogy egészséges legyen. Minden gyerek csoda.:)

2011. máj. 4. 20:25
szerintem ezt csak azt csinálja, akinek nincs gyereke
2011. máj. 4. 20:25

két fiú szintén, én a magam részéről kifejezetten örültem neki, apa meg pláne


mivel a családban többségben vannak a lányok, így nálunk elmaradt a dekárhogynemkislány

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook