Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Segítség! Sztereotípia lettem.. fórum

Segítség! Sztereotípia lettem.. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Segítség! Sztereotípia lettem..

12. brigibaba (válaszként erre: 15. - Erithrea)
2010. máj. 27. 21:43
Jól beszélsz drága!! :)) ♥♥♥
2010. máj. 24. 13:23
Néha érdemes ezeknek a sztereotípiáknak utánaolvasni a megfelelő helyeken. A rendőrökről történetesen azért mondják, hogy hülyék, mert régebben fogtak egy csapat egyszerű embert (igen a műveletlen földtúró parasztemberekre gondolok)és megtették őket rendőrnek(asszem kevés rendőr volt, és nem képeztek ki embereket a posztra). Na most képzeld el azt a helyzetet amikor egy sötét ember ilyen "hatalmat" kap és eljár egy ügyben... néha én is röhögök rajtuk. Most sem kell annyira jó eredményeket elérned a felvételin hogy a rendőrtisztire bekerülj, igaz, fizikai erőnlétre vonatkozóan is vannak előfeltételek. Szóval innen ered a hülye rendőr sztereotípia :) remélem segítettem kicsit. Üdv.
2010. máj. 13. 09:04

Sajnos ez tényleg így van a társadalmunkban. Én is a szőke "plázacicás" kinézetű nők közé tartozom. Sok idióta meg a kinézet alapján besorol ilyen sztereotípiákba. Meg se fordul a fejükben, hogy egy diplomás nővel állnak szemben... Elég gáz. A legtöbb nő pedig féltékenységből kezdi ugyanezt. De nem fogok miattuk változtatni a stílusomon. Besokallnak nem bírják elviselni. Ennyi

Viszont nekem nincs jogsim és nem is lesz :) Tuti nem menne... nem lenne hozzá türelmem :-)

2010. máj. 7. 15:41

Nekem tökre bejött,úgyhogy lehet hogy a ló másik oldalán ülök,vagy esetleg másik irányba??És csatlakozom Punkához,lehet hogy velem van a baj??

Nem baj ,le van szva,szerintem tök jó kis cikk:)

2010. máj. 7. 15:01
A sztereotípiák nem azt jelentik, hogy pl. minden x buta, hanem azt, hogy az x-ek között több az alacsonyabb értelmi képességű, mint más szakmák képviselői körében.
7. evangelika (válaszként erre: 4. - A284cbe523)
2010. máj. 7. 12:59
Egyet értek.
2010. máj. 7. 12:25
Végre egy cikk, ami tetszik, erre mindenki azt írja, semmi értelme :))) Most màr mindent értek.
2010. máj. 7. 12:00

Annak biztos rossz aki ebben van pl a cikk írója a szőke nő és valami butaságot mond már akkor ugye ő a szőke nő!

De szerintem is ártalmatlan dolog,nem rakják rá ezért a megjelölő csillagot!

Az élet dolgaihoz tartozik,nincs benne semmi bosszantó!

2010. máj. 7. 10:57

:)


Csak mosolygok. A cikkíró bosszankodik a sztereotípiák miatt és meg is írja ezt a cikket. miközben a cikkben arról mesél, hogy minden hasonló bosszankodás egy merénylet ellenünk. :) Mosolygok, mert ő most elkövetett egyet maga ellen:)


De a kalapos sorőrök nekem is nagy kedvenceim. :).


Skatulyázunk, ilyenek vagyunk. Ettől még nem ítéljük meg rögtön a másikat, csak a mondás jut eszünkbe. Hiszen a meglátás akkor, amikor egy kalapos sofőr megy előttünk mi? Nem ismerjük, hátulról mind egyforma, de ennek meg kalapja van. Na ő a kalapos. Szerintem ez teljesen természetes.


Ha meg valaki ideges, bosszankodik, az nem a sztereotípia áldozata... de az egy másik téma lenne.


Csatlakozom az előttem szólóhoz, semmi értelme a cikknek.


:)

2010. máj. 7. 10:23
szerintem elég laposra sikeredett
2010. máj. 7. 10:13
Jó cikk, de azt hiszem ezeket a sztereotipiűkat sem kell ennyire sötéten látni, a legtöbb ember a közerli kapcsolatait nem ezek szerint a skatulyák szerint értékeli illetve éli meg.
2010. máj. 7. 10:05
Vajon hány honfitársam kiált fel így nap mint nap, áldozatául esve az új keletű bölcsességeknek, melyek az időjárást immár unalmas témának tartva, az embereket kategorizálják meglehetősen érdekes szempontok alapján...

Ugrás a teljes írásra: Segítség! Sztereotípia lettem..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook