Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rossz, kötekedős, magányos kiselsős fórum

Rossz, kötekedős, magányos kiselsős (beszélgetős fórum)


19. Lencsy (válaszként erre: 18. - E16fe97baf)
2012. jan. 3. 12:07
Igen , van olyan tanítónéni aki átérzi és segítséget tud nyújtani , de nekem e téren rossz a tapasztalatom sajnos ! Természetesen megéri megpróbálni beszélni a tanítóval, sőt ez legyen a legelső dolog !
18. e16fe97baf (válaszként erre: 17. - Lencsy)
2012. jan. 3. 11:57
ezért kell az anyucinak ügyesen okosan segítséget kérnie a tanítónénitől...az én lányaimnak volt egy osztálytársa akit már a szülők is rángattak a folyóson mert körző és ollószurkálástól, nemi szerv dugdosása és mutogatása a pad alatt, hajba köpések és minden volt elsőben...de az anyuka és a tanítónéni közreműködésével...az egyik legnépszerűbb és legügyesebb kiskölyök lett az osztályban....az anyukán múlott, addig kérte és ment amíg a tanítónéni nem segített....ügyes volt
17. Lencsy (válaszként erre: 16. - E16fe97baf)
2012. jan. 3. 11:51
Igen , a tanító valóban sokat tud segíteni, ha pl külön feladattal bízza meg vagy dicséri adott helyzetben , ezzel kicsit kiemeli a sorból ! A tanárok többségével viszont az a baj , és nem akarok egy tanárt sem megbántani, de ez a véleményem ..nagyon hamar leírják a rossz gyerekeket ! Be skatulyázzák őket , mert velük nehezebb bírni, haladni ..és az ilyen gyerekek általában ott is maradnak mindig a "sor végén" ..mert nehéz már bizonyítaniuk !
16. e16fe97baf (válaszként erre: 1. - Monácska30)
2012. jan. 3. 11:46
a sport jó... nagyon jó és ami még fontos szerintem a tanítónéni hozzáállása...kérj tőle segítséget, ügyesen, okosan...hogy érezze ő segíthet, sok múlik rajta, hogy hogyan fogadják el a gyerekek a társaikat , mint említetted van olyan jó és tisztelhető tulajdonsága amit a rossz kötekedős és magányos kis elsősből meglehet mutatni, példaként lehet kiemelni...én bírom az ilyen gyerekeket...kreatívak, talpraesettek, okosak, könnyen aktiválhatók, vezéregyéniségek...könnyen átfordíthatóak, csak munkás...de az nem baj, a tanító dolga hogy beillessze a közösségbe
15. Lencsy (válaszként erre: 13. - A0c1361e44)
2012. jan. 3. 11:38
Na épp ezt ecseteltem én is .
14. Lencsy
2012. jan. 3. 11:38

Én is úgy gondolom ahogy sokan előttem , hogy a kisfiad viselkedését az váltja ki, hogy ki szeretne tűnni a sorból, felhívni a figyelmet ..de ő még sajnos nem érzi át ,hogy nem jó módját választotta !

Az esetetek nem egyedi ! Az én középső fiam is hasonló karakter ,mint a tiéd csak ő már 6.-os . Sajnos , ha így folytatja a tanítónéni rá fog szállni és meg van az esélye , hogy elkönyvelik egy verekedős, rossz gyereknek ! Amit én javasolni tudok ...ezt tettük mi is .. írasd be egy olyan sportra ami leköti az energiáját némileg és sikereket hozhat neki ! Ha lesz sikerélménye és úgymond ezzel fel tud vágni a többi a gyerek előtt , akkor megvan az esélye , hogy már nem a rosszalkodásban , verekedésben fogja kiélni ! Persze ez nem minden gyereknél működik, de talán ...:) Az én fiam 10 hónapja karatézik ( kyokushin) ..ez idő alatt 2 övvizsgát tett le , és a decemberi bajai versenyen ( országos) 2. helyezett lett a kategóriájában :) Na ezek a sikerek vezettek oda ,hogy mára már sokkal higgadtabb , megfontoltabb . Gondok még vannak, mert az igazát keményen védi , akár ököllel is , de tényleg sokat javult a helyzet ami elsősorban a sportnak köszönhető !

2012. jan. 3. 06:20
Irasd be karatéra, focira vagy bármilyen mozgásra, ahol levezetheti a felesleges energiát. Én nem vinném pszichológushoz a sport erre a legjobb.
12. Lullaby70 (válaszként erre: 3. - Monácska30)
2012. jan. 2. 23:08

Nehéz lehet egy fiúnak 8-ból a legkisebbnek lenni...


Keressetek valami olyan területet, tevékenységet, ahol ügyes, kiemelkedő, amiben sikerélménye van!

Dicsérjétek sokat, erősítsétek az önbizalmát!

Jó lenne, ha a tanító néni is ezt tenné...

Belső bizonytalanságát mutatja a piszkálódása. Minél magabiztosabbá válik, annál kevésbé lesz szüksége rá, hogy ezzel az eszközzel éljen...

11. martin3 (válaszként erre: 10. - Martin3)
2012. jan. 2. 21:29
még annyit, hogy ovi előtt nem volt egyáltalán verekedős, sőt már aggódtunk, hogy mi lesz vele, mert mindent elviselt, csak elsírta magát, pl ha a játszótéren ellökték, vagy a kisebbik tesó megütötte, meghúzta a haját(pl véletlenül, vagy játékból, mert még pici volt 1éves és nem tudta, hogy ezt nem szabad), inkább mindig elsírta magát, de soha nem adta vissza. Ahogy bekerült az oviba, olyan csoporttársa lett, aki egy tényleg deviánsnak mondható kisfiú, üt, ver, rúg-kapál, óvó néniket sem kímélte, és innentől kezdve ő is ilyen lett, abszolút belevihető a rosszba. Ezért írtam, hogy a jósága miatt ő a pozitív értelemben a "kedvenc" a társai között, de felvette ezeket a rossz dolgokat, amiket egyelőre nem tudunk "levetni" róla.
2012. jan. 2. 21:25

szia! ez egyszerű figyelemfelhívás...ha rossz vagyok, jobban figyelnek rám, vagyis rossznak kell lennem, hogy a középpontba kerülhessek...egyik kisfiam még csak 5éves, de már előre félek mennyi bajom lesz vele a suliban(pedig tanító vagyok), az oviban ő a központ, de jó értelemben, nagyon szeretik a gyerekek, viszont ő az, aki a durvaságáért, "rossz" viselkedéséért általában széken ül (az oviban), ő az, akit megfürdetnek a sárban, és visszaüt, ha muszáj...

itthon amíg bent vagyok a szobában és együtt játszunk, a testvérei is ott vannak, semmi gond, teljesen jól viselkedik, de ahogy kilépek a szobából a kisebbik kisfiamat szó szerint terrorizálja, üvöltözik vele, bántja, lökdösi. Ugyanakkor ő a legjobb szívű gyerekem, arany szíve van, írta valaki, hogy ezt nehezen tudja elképzelni a te kisfiadról is, hogy jó szívű, közben verekedős..hát nálunk is ez a helyzet. Sajnos még nem jöttem rá, miért csinálja mindezt, már milliószor megbeszéltük, hogy ezek nem szép dolgok, mégis csinálja, szerintem ez figyelemfelhívás, és csakis a szeretet a hozzá vezető út, ez bizonyult eddig a leghatásosabbnak, bár tudom a suliban nem lehet ott a szülő, hogy ezt megbeszélje ott és akkor a gyerekkel...

9. monácska30 (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2012. jan. 2. 19:50
igen elfordulnak més sokszor jön haza úgy, hogy egyedül érzi magát ,ezt nem tudjuk vele megértetni ha kötekszik elfordulnak ha normális játszanak vele, akkor megérti, iskolában teljes másként viselkedik,azért kérdezek más szülőt is hátha tud segítewni valaki, a problémát és is látom! megoldást keresek
8. trapiti (válaszként erre: 7. - Monácska30)
2012. jan. 2. 19:46
Biztos hogy valami nem jó neki abban a közösségben. Én tényleg lehet hogy elmennék egy gyermekpszichológushoz.
2012. jan. 2. 19:45
Persze, azt monja javul a helyzet, de már beírásunk is van egy pár, pedig olyan vicces fiú, sok mesét nézünk ,olvasunk ,már ő is tud, angolul tanulunk, focizni járunk, de mire újból összebarátkozna, mivel a többi megbocsájt, addigra újból gonoszkodik ,kötekszik, felesel
2012. jan. 2. 19:41

Ha most változott meg a viselkedése, akkor biztos hogy az iskolai beilleszkedéssel van probléma.

Lehet hogy úgy érzi, mással nem tudja felhívni magára a figyelmet. A tanítóval beszéltetek már róla?

2012. jan. 2. 19:40
más játék közben jószívű tehát nem irigy, nagyon előzékeny ,udvarias, okos, nagyon szereti a pár meglévő verekedős barátot, de...
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Monácska30)
2012. jan. 2. 19:38

Sajnos így nem csoda, hogy elfordulnak tőle a gyerekek.

"Kisfiam nyagyon jószívű, kedves barátkozó kisfiú, sőt mindig társat keres a verekedéshez"

Ez azért elég érdekesen hangzik.

2012. jan. 2. 19:37
oviban nem ,mióta iskolába került meglátta micsoda hierarhia működik, ő a legkissebb a 8ból, és minden csak farkastörvények alapján működik... mi az ellenkezőjét tanítjuk az apjával
2. trapiti (válaszként erre: 1. - Monácska30)
2012. jan. 2. 19:33

Oviban nem volt vele probléma?

Hát, ha nem tudnám magam megoldani, lehet hogy segítséget kérnék... gyerekpszichológus?

2012. jan. 2. 19:27
Kisfiam nyagyon jószívű, kedves barátkozó kisfiú, sőt mindig társat keres a verekedéshez, kunfuhoz, karatéhoz, ha nincs benne partner piszkálódik akár órán is, kötekedik, inycselkedik ilyenkor maga a kisördög, focizni is szeret, társasozni is de ha valamit megun jöhet a verekedés, ebben már nem talál partnert, sőt inkább elfordulnak tőle egyre magányosabb és így még figyelemfelkeltőbb, hogyan segíthetném ?annyifélét kipróbáltunk már...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook