Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rossz felmondási papírokat kaptam, mit lehet tenni ilyenkor? fórum

Rossz felmondási papírokat kaptam, mit lehet tenni ilyenkor? (tudásbázis kérdés)

2010. okt. 13. 11:25
Iagzuk van az előttem szólóknak, hogy mielőtt aláírtad elvileg elkellett volna olvasni és ellenőrizni az adatokat, ha már aláírtad utólag nem hiszem, hogy megtudnád vele szorongatni. Max kijavítják a dolgokat és ennyi.
6. 35491a860f (válaszként erre: 4. - B73e24f31f)
2010. okt. 13. 11:12

Egyet értek! Soha ne írj alá semmit, amit nem olvastál át, még akkor is, ha a részletes elolvasás beletelik hasamra ütök fél órába, 20 percbe. Szánd rá az időt, és ha a munkaadó, vagy bármilyen hivatalos személy sürgetne, le lehet állítani őket azzal, hogy addig nem írsz alá semmit, amíg át nem olvastad, mert akármit nem írsz alá, és jogod van hozzá, hogy elolvasd. Nem kell megijedni a munkaadóktól, mert szeretik hülyére venni az embereket. Azt hiszik, hogy bármit megtehetnek bármelyik alkalmazottal, viszont az sokszor elfelejtik, hogy az alkalmazottaknak is vannak jogai.


Menj vissza a munkaadódhoz, és mutasd meg neki, hogy rosszul írták rá az adatokat és sürgősen javítsa ki! Amennyiben nem hajlandó kijavítani, menj a Fővárosi Munkaügyi Bíróságra és jelentsd az ügyet, de ne felejtsd el ezt közölni a főnökköddel sem, hogy érezze a súlyát annak, hogy nem lehet téged hülyére venni! Ne hagyd magad! Nekem volt olyan munkaadóm, akit a mai napig bánom, hogy nem jelentettem a munkaügyi bíróságon, mert bizony alaposan megcsesztették volna, ugyanis szemét módon elbánt velem.


Hidd el, amilyen kesze-kusza helyzet van ma Magyarországon, a munkaadók is beijednek, ha azt hallják, hogy feljelentik őket a munkaügyi bíróságon, mert ők is tudják, hogy a világ eljutott arra szintre, amikor már elege van az embereknek abból, hogy folyamatosan átverik őket. Én jó párszor megfenyegettem a 1-2 bankot is azzal, hogy jelentem a PSZÁF-nál, a kettők közül az egyiket fel is jelentettem és volt súlya a dolognak, mert utána a fenekem is kinyalták volna, csak én nem kértem belőle. Nézz alaposan utána a dolgoknak és ha a volt főnököd nem hajlandó korrigálni a hibáját, akkor jelentsd fel őket.

2010. okt. 13. 11:09

Gondolom már megkaptad a papírokat, amit jobb ha tudsz, mindig el kell olvasni, ellenőrizni az adatokat - aláírás előtt.

Remélem azzal ,tisztába vagy, hogy nem csak a munkaviszony megszüntetésére kiadott igazolást adja át a munkáltatód.

Ehhez nem kell ügyvéd, ha barátságos a főnököd, írj egy levelet írásban, és szólj személyesen is, hogy hibákat találtál, javítsa ki. Amennyiben nem hajlandó 3 napon belül átadni neked a korrekt papírokat,és nem számol el mind szabikkal, mind bérrel a munkáltatód, abban az esetben élsz jogaiddal, és ügyvédhez fordulsz!

4. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - D55ea5c2eb)
2010. okt. 13. 10:59
Először is mielőtt aláírsz egy felmondást azt kell mondanod, hogy elolvasod részletesen figyelmesen és csak akkor írod alá, ha minden stimmel.
2010. okt. 13. 10:43
Vissza kell adni, és javítsák ki a helytelen adatokat, ennyi.
2. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - D55ea5c2eb)
2010. okt. 13. 10:41
Kérdezz meg valami ügyvédet. Vannak ilyen ingyenes jogpontok ahol megmondják, helyes e így vagy nem.
2010. okt. 13. 10:40

Sziasztok!


Remélem valaki tud segíteni.

Közös megegyezéssel jöttem el a munkahelyemről, mert jobb volt így mintha kirúgnak.

A felmondáson a munkahely címe, adószáma, és a munkáltató aláírása szerepel, valamint a pecsétje, amin az adószám egyezik, viszont a cím nem. A béremet is rosszul írták rá.

Kérdésem, hogy ilyenkor meg lehet e kicsit szorongatnia munkáltatót? okom lenne rá...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook