Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rossz anya vagyok. fórum

Rossz anya vagyok. (beszélgetős fórum)


1 2 3
22. macskossz (válaszként erre: 21. - Dina2)
2019. ápr. 5. 14:35
Tudom, hogy kamaszokkal nehezebb "játszani" , de nem lehetetlen. Találjatok olyan közös elfoglaltságot, amiben mindketten (hárman) jól érzitek magatokat.
21. Dina2 (válaszként erre: 20. - Macskossz)
2019. ápr. 5. 14:33
nagyon nehéz vele beszélgetni. és hidd el, egy 16 éves mufurc kamasz már nemigen játszik az anyjával. vagy lehet, hogy igen, csak az enyémet vittem tévútra...
2019. ápr. 5. 14:28

Én nagyon átérzem a helyzetetedet, a lelki állapotodad. Hónapok óta küzdök ezzel a kérdéssel. Mikor egy kicsit megnyugodnék, akkor mindig kiderül, hogy egy percre nem szabad "pihenni". Folyamatosan küzdök magammal.

Ha úgy érzed, hogy elrontottál valamit, ne azon keseregj! MErt már nem tudsz visszamenni az időben. Nemrég mondták nekem is, amikor pont ilyen kétségek között vergődtem, hogy azért a döntésedért ne vond magad felelősségre, amit akkor hoztál, amikor még nem voltál tudatában annak, amit ma már tudsz! Viszont, ha ma már tudod, akkor próbálj olyan új döntéseket hozni, amik jók lehetnek.

Nekem kisebb gyerekeim vannak, de az egyik az én energiáimat is gyakran leszívja, neki sincs kellő önbizalma sajnos. Nála is azt kell feltornázni.

Javaslatént: játékos nevelés! Próbálj meg újra "kapcsolódni" hozzá. Játszatok, szórakozzatok együtt sokat és akkor beszélgetni is sokkal könnyebb, akkor pedig a problémák is a felszínre kerülhetnek, azokra pedig már lehet megoldást keresni közösen :-)

Én mindig azt mondom a kisgyerekeimnek is, hogy mindig mindent meg lehet beszélni, ezzel is már tudatosan készülni a kamaszkorra. Hogy ne távolodjunk el egymástól, csak amennyire egészséges :-)

19. Dina2 (válaszként erre: 18. - Epervirág)
2019. ápr. 5. 13:18
Önértékelési és beilleszkedési problémái vannak, nehezen kommunikál és teremt kapcsolatot másokkal, lenézi, leértékeli önmagát és a tetteit, emellett dührohamai vannak.
18. epervirág (válaszként erre: 7. - Dina2)
2019. ápr. 5. 12:34
Sajnos ez nagyon nehèz kb nekem is hasonló a törtènetem mint neked.èn vittem a nagylanyomat ilyenfajta dokihoz semmit nem segitett rajta sajnos.De biztos,hogy depresszios?
17. Piroska52 (válaszként erre: 16. - Dina2)
2019. ápr. 5. 12:32

lehet ezen kellene változtatni,

mondom én,

pedig én is azt szeretem,ha nyugalom van,

de az enyémek már felnőttek,

kellene,hogy legyenek elvárásaid,

legyen nekik feladat,amit számonkérsz,ha nincs kész,

mondom én,de nem vagyok a helyzetedben,

16. Dina2 (válaszként erre: 15. - 0adc8842b1)
2019. ápr. 5. 12:22
Én épp az a "mindentmegengedek-csak hogy nyugalom legyen" anya vagyok.
15. 0adc8842b1 (válaszként erre: 5. - Idhikai)
2019. ápr. 5. 12:15
Nekem a te hozzászólásod tetszik a legjobban. De miért lennél szar anya? Mióta vannak szar anyák? Talán szigorúbb, de segített hogy boldogok legyenek a gyerekeid. Szar anya, aki nem enged meg ezt, azt? Vagy jó anya, aki hagyja a gyerekét hogy drogosok közé kerüljön, hogy a gyerek ne haragudjon az anyjára. A mai fiatal pszichológusok is anyák, vagy apák és nehogy már könyvből oktassanak. Ha nincsenek érzéseik, nem tudják magukat beleélni egy szülő életébe, vagy egy gyerek sorsába, akkor mit ér a pszichológiájuk? Nem vagy SZAR ANYA! Ki kérem helyetted!!!
14. Dina2 (válaszként erre: 13. - Csillag29)
2019. ápr. 5. 12:03

Valahol azért is engem hibáztat a gyerek, mert nem keresi az apja és azért is, mert hagytam, hogy az élettársam évekig rombolja.

És...valahol én is hibáztatom magam ezért.

13. Csillag29 (válaszként erre: 12. - Dina2)
2019. ápr. 5. 11:46

Igen kompenzálni akarsz mert tudod, hogy valami mindig hiányozni fog az egészből :( És te akarod helyettesíteni pedig belőled is hiányzik egy darab :(

Ez nem jó. :(

De sajna elvált szülő ként, úgy hogy van egy szeretni való párom aki imádja a lányom akkor is hiányzik neki az igazi apja :( és a legszörnyűbb ezen sose fogok tudni segíteni mert az apja nem keresi :(

12. Dina2 (válaszként erre: 11. - Piroska52)
2019. ápr. 5. 11:09

Ez a suli volt az álma évek óta. És magával az iskolával nincs is baj. Csak kolival. Valahol nyitottam egy fórumot erről.

És valahol ez is az én hibám, mert nem neveltem jól. Elvált anyák esnek abba a hibába, hogy kompenzálni akarnak. Meg helyettesíteni mindkét szülőt.

Nem nagyon voltak kötelezettségei, csak a tanulás, azt meg jól teljesítette. Majomszeretettel vagyok körülöttük, és lassan ebbe én is beleroppanok, főleg amióta mindent egyedül kell vinni a vállamon. És egy kinyiffant, gyenge anya hogy erősítse meg a gyerekét? Hogy tanítsak neki önbizalmat, önbecsülést, amikor belőlem is hiányzik?

11. Piroska52 (válaszként erre: 7. - Dina2)
2019. ápr. 5. 11:04

másik iskola?

ahol nem kell kollégium?

2019. ápr. 5. 11:02

szia,én 5-öt neveltem fel,de sokszor azon gondolkodom,mit kellett volna másképp,

már felnőttek,gyerekeik vannak,3-nak,

de sosem vagyok elégedett azzal,hogy jó volt vagy nem,

úgy ahogy csináltam,

a kamaszokkal meg nagyon nehéz,

9. Dina2 (válaszként erre: 4. - Epervirág)
2019. ápr. 5. 11:02
Hány éves a lányod?
8. Dina2 (válaszként erre: 6. - Ab3619a9cd)
2019. ápr. 5. 11:00
Ő kb 1 hónapja látogatja a kollégiumi pszichológust.
7. Dina2 (válaszként erre: 4. - Epervirág)
2019. ápr. 5. 10:59

Végülis igazad van: nem közvetlenül miattam. 5 éves volt, amikor elváltam az apjuktól, aki csak évekig tartó cirkuszt hagyott maga után, majd két éve összevesztek a fiával, és teljesen kilépett az életünkből.

Volt egy élettársi kapcsolatom, aki nem tudta elfogadni a gyereket, teljesen leépítette az önbizalmát. Ebből a kapcsolatból tavaly kiléptem, a gyerek azóta süllyed.

Szeptemberben középiskolai kollégiumba került, ahol nem találja fel magát.

Én meg nem tudok segíteni rajta.

6. ab3619a9cd (válaszként erre: 1. - Dina2)
2019. ápr. 5. 10:54
Menjetek el mind a ketten pszichológushoz és akkor legalább azt érzed hogy nem vagy szaranya , hisz tettél valamit. Aztán ki tudja, lehet hogy segít.
5. Idhikai (válaszként erre: 1. - Dina2)
2019. ápr. 5. 10:48

Azt szoktam mondani, hogy boldog, egészséges gyereket, boldog, egészséges anyák tudnak nevelni.

Én is szar anya voltam (vagyok), de boldog, és boldogok a gyerekeim is! :D

Én nem hiszek a pszichológusokban, de próba-cseresznye... valamit lépned kell valamerre, hogy enyhítsd a vacak érzésed!

4. epervirág (válaszként erre: 3. - Dina2)
2019. ápr. 5. 10:47
A fiad nem hinnèm,hogy mit miattad depresszios az èn nagylányomnak is vannak pszichès bajai,de nem.miattam.
3. Dina2 (válaszként erre: 2. - F8db0709b8)
2019. ápr. 5. 10:43

oké, ezt a mondást én is ismerem: aki kétéségbe vonja, hogy vajon jó anya-e, az már jó anya.

de ez már nem az a vonal...

én tényleg elcsesztem a nevelést. 16 éves a fiam és depressziós.

2. f8db0709b8 (válaszként erre: 1. - Dina2)
2019. ápr. 5. 10:34

Nekem azt mondták,ha szaranyának érzem magam,akkor csinálok mindent jól..

Aki azt hiszi tökéletes anya,az téved...

2019. ápr. 5. 10:31

Lehet, hogy igazából mindenki azért ír ki fórumot a problémáiról, mert így vagy úgy, de megerősítést vár? Hogy mondjátok azt, hogy igen, rossz anya vagy, vagy próbáljatok meggyőzni, hogy mégsem...

Az egyik gyerekemtől csak olyan visszajelzés érkezik, hogy semmit nem jól csinálok. Depressziós. A másik épp a kamaszodás utait keresgéli.

A környezetemben sajnos nincs, aki megerősítse a lépéseim helyességét vagy helytelenségét. Nincs kivel megosztani a gondjaimat, a kétségeimet, hogy vajon hozzájárultam-e a gyerek depressziójához a szaranyasággal, vagy sem...

Így aztán süllyedek. És a saját mélységeimből nem tudok segíteni a gyereknek sem. Mert ahhoz, hogy őt tartsam, felemeljem, nekem kellene stabilnak lennem.

Pszichológus a megoldás?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook