Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rossz anya vagyok. fórum

Rossz anya vagyok. (beszélgetős fórum)


1 2 3
52. Channa* (válaszként erre: 45. - Epervirág)
2019. ápr. 6. 00:07

Most én is mondjam, hogy bunkó vagy?


Hogy mondhatsz ilyet! Szegény fórumindító!

Vagy neked lehet?

51. Channa* (válaszként erre: 39. - Dina2)
2019. ápr. 6. 00:01

"A volt párom csak módszeresen aláásta az önbizalmunkat. Az enyémet is, a gyerekét is. Ettől függővé lehet ám válni, észre se veszi az ember...Sose volt jó amit csináltunk, sose voltunk elég jók..."


Erre mondtam, hogy hibás is vagy, hiszen ilyen helyzetbe a gyerekünket nem visszük.

Részemről nincs olyan indok, amivel meg lehetne magyarázni, hogy mi a jó egy ilyen kapcsolatban, mert ennél a magány is csak jobb lehet.

50. Channa* (válaszként erre: 35. - Algea)
2019. ápr. 5. 23:57
Igen, erre gondoltam, és szerintem érthetően írtam le, ahogy azt is, hogy mit tegyen most szerintem, de a fórumindtó csak gyártja a kifogásokat.
49. Channa* (válaszként erre: 34. - Epervirág)
2019. ápr. 5. 23:56
A fórumindító egyértelműen leírta, hogy ettől is.
48. Channa* (válaszként erre: 31. - Epervirág)
2019. ápr. 5. 23:55

Mitől lennék bunkó?

Azért mert én nem tenném tönkre a gyerekemet egy pasiért? Rossz viszony és rossz viszony között is van különbség, és persze az emberek sem egyformán élik meg a rosszat. Én semmilyen rosszba nem vinném a gyerekemet.


A sötétség meg nálad van. Nem lehet semmit érteni az írásodból....

47. Guruljka (válaszként erre: 46. - Epervirág)
2019. ápr. 5. 22:11

Be is lehet hajtani rajta.

Megértem persze azt is, ha valaki inkább szűkölködik, de nem akar hivatalos eljárást és esetleg zaklatást az apa részéről, de szomorú, hogy emberek ezzel vissza is élnek.

46. epervirág (válaszként erre: 44. - Guruljka)
2019. ápr. 5. 21:34
Nem függ össze a kettő ebbe igazad van,de apukának kötelessège lenne adni gyerektartást.
45. epervirág (válaszként erre: 42. - Dina2)
2019. ápr. 5. 21:32
Nekem sem fizet az kicsi apja gyerek tartást.De szokott talalkozni a kicsivel aki 5 èves.A nagy is minden hètvègèn találkozik az apjával.Szerintem azèrt ilyen a fiad veled mert bocs,hogy ezt irom,de az apja egy szemèt.Csak annyiba tudnád magad hibáztatni,hogy rossz párt választottál,de ebbe nem lát az ember bele.Az èn kislanyom apja nem volt semmi èn is rosszul döntöttem,hogy összejöttem vele,de akkor nem lenne a kislányom aki mèrhetetlen szeretetet ad.
44. Guruljka (válaszként erre: 42. - Dina2)
2019. ápr. 5. 21:28
Pedig a gyerektartás és a láthatás nem függ össze. Nem is értem, miért hiszik ezt sokan.
43. epervirág (válaszként erre: 40. - Dina2)
2019. ápr. 5. 21:26
Mi volt a furi benne?Nekem is mondom a nagylanyom kicsinek is az volt.Túl sok èrzelem nem volt benne ahogy most sem.
42. Dina2 (válaszként erre: 37. - Epervirág)
2019. ápr. 5. 21:24

Apukával azért váltunk el mert részéről képbe került a harmadik...2 és 5 éves gyerekekkel maradtam egyedül, albérletben.

Az apjukkal hol oké volt a kapcsolattartás, hol nem, teljesen szabálytalanul változó volt hogy mikor érzi szükségesnek apát játszani. Kiment külföldre, ki akarta vinni a fiamat is. De a közös nyaralásukon megpofozta a 14 éves gyereket és ott megszakadt a kapcsolat. A gyerek dühös rá, az apjuk nem keresi őket, azóta gyerektartást sem fizet...

41. Dina2 (válaszként erre: 33. - Algea)
2019. ápr. 5. 21:19
Elmondtad amit érzek...és aminek szükségét érzem.
40. Dina2 (válaszként erre: 29. - Epervirág)
2019. ápr. 5. 21:17
Az én fiam is "furi" kisgyerek volt...
39. Dina2 (válaszként erre: 28. - Channa*)
2019. ápr. 5. 21:16

Nem feltétlenül a d.gás volt ami miatt vele éltem...de így kívül a kapcsolaton már meg nem tudnám mondani hogy mi miatt...úgy elvoltam. Struccpolitikus vagyok. Homokba a fejem és várom hogy hátha szép lesz a világ amikor kihúzom...

A volt párom csak módszeresen aláásta az önbizalmunkat. Az enyémet is, a gyerekét is. Ettől függővé lehet ám válni, észre se veszi az ember...Sose volt jó amit csináltunk, sose voltunk elég jók...

38. Dina2 (válaszként erre: 26. - Guruljka)
2019. ápr. 5. 21:12

Nem ütöttél. Nagyon is igazad van és okos dolgot írtál!

A józanész tudja hogy a majomszeretet nem helyes. De a karakterem ilyen. Próbálkozok én, de ellenem van az önvád, a kompenzálás...erősek...

37. epervirág (válaszként erre: 35. - Algea)
2019. ápr. 5. 21:06
Persze ez igaz.Viszont Dina írta,hogy a fiának az apjával 2 ève megromlott a kapcsolatuk.Kèrdès persze mièrt!De ha jól olvastam Dina azt irta,hogy apukával sem volt jó ezèrt váltak el.Ebből az következik szerintem,hogy a fiúnak az èdesapja is rombolta csak az èletèt meg az èlettàrs is.igen segitsèg kell nekik.
36. epervirág (válaszként erre: 32. - Ab3619a9cd)
2019. ápr. 5. 20:59
Ja csak annyi mèg,hogy Dina a 14- es hozzászólásában írta,hogy nem keresi a fiát az apja ezèrt ne már az anyukát hibáztassuk ebbe az apuka a híbás.
35. algea (válaszként erre: 34. - Epervirág)
2019. ápr. 5. 20:59
Lehet, hogy tévedek, de szerintem Channa arra reagált, hogy a fórumindító hagyta az élettársának, hogy rombolja a fiát, ahogy ő maga megfogalmazta. Nem tudjuk, hogy mi és hogyan volt, de ha igaz, akkor a felelősség is igaz. Ami nem jelenti azt, hogy a megoldás az önostorozás és a bűntudat miatti depresszió. Ellenkezőleg, a kérdezőnek mielőbb rendbe kell jönnie, éppen azért, hogy segíteni tudjon a fián és rendezni tudják a kapcoslatukat. Soha nem késő, még akkor sem, ha a múlton és annak következményein nem tudunk változtatni.
34. epervirág (válaszként erre: 32. - Ab3619a9cd)
2019. ápr. 5. 20:55
Igen,de van amikor igaza van,de most nem.Èn is ostotozhatnám magam mert lett mástol gyerekem a nagylányom nem ezèrt lett ilyen!
33. algea (válaszként erre: 1. - Dina2)
2019. ápr. 5. 20:49

A pszichológus a depressziós fiadnak feltétlenül szükséges, és neked is, bár én a pszichoterápiában jobban hiszek. Feltétlenül keress egy terapeutát. Nem fog arról meggyőzni, hogy nem is vagy hibás, de ha hibáztál, akkor segít a lelkifurdalás meg önostorozás mélységes gödréből felállni, hogy másnaptól már jobban tudd tenni a dolgod anyaként is.


Nagy általánosságban pedig azt gondolom, hogy iszonyatosan nehéz elfogadni azt, hogy szülőként (is) hibázunk, néha egészen komoly hibákat vétünk, és ezekkel a gyerekeinknek, akiket a legjobban szeretünk, ártunk, és mindannyiunknak ezzel a tudattal kell együtt élnünk. Ebben az egészben az a nehéz, hogy megbocsássunk magunknak, majd ha lehetséges és helye van, akkor kérjünk bocsánatot a gyerektől, és természetesen változtassunk jó irányban azon,a min lehetséges. De örökös lelkifurdalást érezni az elmúlt hibák miatt nem vezet sehová, sőt, egyenesen mérgező.


Teljesen jól látod: amíg te magad is gödörben vagy, nem tudod felhúzni őt.

32. ab3619a9cd (válaszként erre: 31. - Epervirág)
2019. ápr. 5. 20:49

Azért te sem vagy piskóta!

Attól hogy párhuzamot vonsz a saját életeddel még igaza van Channának is!

Félreértés ne essék, nem védem, de van mikor igaza van!

31. epervirág (válaszként erre: 28. - Channa*)
2019. ápr. 5. 20:41
Te aztán jó bunkó vagy!!Tudod a báttyám soha nem ismerte az apját nem is látta soha.6 èves volt báttyam mikor anyám meg apam összeházasodtak.1 èvre rá születtem meg ahogy összeházasodtak.Mikor a tesom gyerek volt nem volt jó apámmal a viszonya.Mègsem lett lelki sèrült miatta! Inkább menj kertet ásni persze holnap mert már sötèt van akár csak te!
30. epervirág (válaszként erre: 21. - Dina2)
2019. ápr. 5. 20:34
Az èn lányommal is nagyon nehèz beszèlni amugy van egy 5 èves húga is fèltesok.A kicsi nagyon jó gyerek persze neki is vannak hibai,dea nagy sokszor ugy leszólja nem irom le miket mond neki mert elèg durva ugy,hogy a kicsi hozzá sem szól.Azèrt azt gondolom,hogy egy 16 èvessel nagyon nehèz ugy mint nekem a 15 èvessel.A nagy a mai napig szokott hisztizni a kicsi csak akkor pityereg el ha valami nem sikerül,de doha nem hisztizik.Az a helyzet,hogy aki nincs ilyen helyzetben annak fogalma sincs,hogy ez milyen csak az okos tanácsokat tudják adni.
29. epervirág (válaszként erre: 9. - Dina2)
2019. ápr. 5. 20:28
Lassan 15 èves lesz.Ő amugy kicsinek sem volt mar könnyű eset.
28. Channa* (válaszként erre: 14. - Dina2)
2019. ápr. 5. 17:46

Az élettárs miatt hibás is vagy!

Nehogy már egy idegen fszi parancsolgasson a gyerekem csak azért, hogy legyen kivel d.gnom!

Komolyan nem értem a nőket.

És mit tett ez a féreg, hogy idejutott a gyereked?


Na, a múltat nem tudod megváltoztatni és én nem pszichológust javasolnék, hanem közös programokat, ahol együtt vagytok, beszélgetni tudtok és mindenki jól érzi magát közben. Otthon is próbáljatok közösen házimunkázni és megbeszélni mindent.

2019. ápr. 5. 16:56
Ha már felmerült, hogy rossz anya vagy, akkor nem vagy az. És nyugi majd kikerül a kamaszkorból.
26. Guruljka (válaszként erre: 12. - Dina2)
2019. ápr. 5. 15:36

Nem akarok rajtad még ütni is, de a majomszeretet az gyerek szempontból meglehetősen rémes, úgy értem, átélni is. Puha dologra nem lehet támaszkodni, a gumikerítés nem tart meg. Pedig egy gyerek elvárja, hogy a határokat megismerhesse.

Persze hogy egy koli, a házirenddel meg a társak állította belső szabályokkal ismeretlen világ a számára. És nem tud alkalmazkodni, mert nem tudja hogyan kezelni, hogy nem minden kerítés olyan, hogy idővel enged...


A baj az, hogy így a felnőtt és valódi élet is ismeretlen lesz a számára.

25. Guruljka (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2019. ápr. 5. 15:25
Akivel egyébként nem volt semmi baj, mielőtt bárki azt hinné. Úgy értem, nem ivott, nem pasizott...
24. Guruljka (válaszként erre: 3. - Dina2)
2019. ápr. 5. 15:22
Én is voltam 16 évesen depressziós, és az anyám nem vette észre.
23. ab3619a9cd (válaszként erre: 21. - Dina2)
2019. ápr. 5. 14:56

Itt a jó idő és hidd el jobb egy 16 évesnél tollasozni, teniszezni mint egy kicsivel! :)

Jót tesz testnek és léleknek!

Én a férjemmel is szoktam! :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook