Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha a rokkantnyugdíjas eléri az öregségi nyugdíj korhatárt, milyen nyugellátásban részesül? fórum

Ha a rokkantnyugdíjas eléri az öregségi nyugdíj korhatárt, milyen nyugellátásban részesül? (tudásbázis kérdés)


1 2
6. Piroska52 (válaszként erre: 5. - Bozsu55)
2019. aug. 24. 07:46

Én ezt 3-éve csináltam,küldtek levelet,hogy mit szeretnék.

Lehetett választani,melyiket szeretném.

Újraszámolták és így az öregségi magasabb lett,

Csak egyet választhatsz,azt ami a kedvezőbb.

2019. aug. 24. 02:22
Hogy gondoltad? Csak egyfajta ellátásban részesülhet valaki. Igényled,megállapítják,elfogadog vagy fellebezel.Ha a mostani ellátásod magasabb akkor választhatsz, de felülvizsgálatra nem kell menni. Én így tudom.
4. **csajszi** (válaszként erre: 3. - Globus)
2019. aug. 23. 22:56
Koszonom, ez nagyon hasznos info volt :)
2019. aug. 23. 22:47

Ezt találtam:

[link]


"Mit kell tenni a nyugdíjkorhatár betöltésével annak, aki megváltozott munkaképességű személyek ellátásában részesül?


Az öregségi nyugdíjat főszabályként minden ellátottnak az általános szabályok szerint kell igényelnie (nincs hivatalból történő nyugdíjmegállapítás semmilyen esetben).


A 64 éves nyugdíjkorhatárukat jövőre betöltő személyeknek már nem áll fenn az a lehetőség, ami az 1955. január 1-jét megelőzően született és 2011. december 31-én I-III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesülő személyeket megillette (ők az öregségi nyugdíjkorhatár betöltését követően kérhették, hogy a rokkantsági ellátásukat azonos összegben öregségi nyugdíjként folyósítsák tovább).


A törvény nem rendeli el, hogy a megváltozott munkaképességűek ellátása folyósítását az öregségi nyugdíjkorhatár betöltésével meg kell szüntetni, így az igénylő részére a jogosultsági feltételek fennállása esetén az öregségi nyugdíj megállapítható akkor is, ha az igénylő a megváltozott munkaképességűek ellátásában részesül. (Természetesen a rokkantsági ellátásban részesülő nem köteles beadni a nyugdíjigényét, hiszen sok esetben ennek nincsenek is meg a feltételei. Nyugdíjigénylés nélkül a rokkantsági ellátott továbbra is kapja a rokkantsági ellátását. A rehab ellátásban részesülőnek viszont be kell adnia a nyugdíjigényét, hiszen a rehab ellátás legfeljebb 3 évre szól.)


A nyugdíjmegállapító határozat meghozatalával egyidejűleg azonban az illetékes rehabilitációs szakigazgatási szervet hivatalból értesítik arról, hogy az igénylő részére öregségi nyugdíjat állapítottak meg, ennek következtében az öregségi nyugdíj megállapítása a megváltozott munkaképességűek ellátásának megszűnését eredményezi (vagyis egyszerre semmiképpen nem lehet öregségi nyugdíjat is és rokkantsági vagy rehabilitációs ellátást is kapni).

Öregségi nyugdíjasként a felülvizsgálati kötelezettség természetesen megszűnik, vagyis nem kell több felülvizsgálatra elmenni nyugdíjasként."

2. Piroska52 (válaszként erre: 1. - **csajszi**)
2019. aug. 23. 22:46
Ha eléred a rendes nyugdíjkorhatárt onnantól öregségi nyugdíjat kapsz,és nem rokkantságit.
2019. aug. 23. 22:37
Sziasztok, tudja valaki, hogy ha egy rokkantnyugdijas eleri az oregsegi nyugdij korhatart, onnantol kap majd "rendes" nyugdijat is + a rokkant nyugdijat, vagy a rokkant nyugdijat megvonjak es helyette kapja amire a ledolgozott evei alapjan jogosult? Koszonom
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook