Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Rohanó életünk fórum

Rohanó életünk (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rohanó életünk

1 2 3
11. Tamara2009 (válaszként erre: 10. - Dbc526ea53)
2010. máj. 25. 23:43

Szia!

Pont ez a bökkenő,hogy hiába akarod,teszed tele kincsekkel a gyerekeidet,mert nagyon mocskos lett a világ.Csak a saját otthonodba lehetsz biztonságba,kilépve a kuckóból ontja magából a sok sz.rt ez a modern,világ és ahhoz,hogy befogadjon alkalmazkodnod kell! Ez idáig ok,de miért a rosszhoz,miért a rossz a jó és a jó az égő?

Én nem érezném jól magam külföldön,idegen lenne,persze tudnám élvezni a jót,hozzá tudnék szokni,de akkor is idegen lenne,mert én itt születtem,itt nőttem,ez a hazám és itt nincs semmi kilátás! :(

2010. máj. 25. 23:28

Sziasztok:))


Én azt mondanám,hogy aki akar menjen,hiszen úgysem lehetne visszatartani,aki meg kitart így is,azt erővel sem lehetne elvini,vagy talán csak avval.


Attól függ honnan nézzük,mi az élet értelme,ha a fejlődés,mindenben,.....azt bárhol megtehetjük.


Egy ismerősöm mesélt anyukájáról,hogy amikor nálla voltak a gyerekei,az mindenre megtanította őket,sosem unatkoztak a gyerekek nálla,bármelyik barátját vitte is haza,megkérdezte éhes vagy fiam? Két-három,hozzávalóból,10 perc alatt rittyentett valami ennivalót. Adni legtöbbet önmagunkból lehet,bármily szegény is lehetsz,de belsőd,szíved kincset rejthet,amit megoszthatsz másokkal.


Nem vagyok "vak",még mielőtt valaki,megkérdezné,látom érzem a "bőrömön" mi folyik itt,de panaszkodással nem megyünk semmire.


Annyit tehetünk,hogy a saját kis világunkat,gyermekeink életét megszépítjük,telerakjuk "kincsekkel:))

9. 9b2f7c4496 (válaszként erre: 8. - Tamara2009)
2010. máj. 25. 23:20
Teljesen egyet értek veled mindenben.El sem tudom képzelni mi lesz otthon.Sajnos csak a szegény országokban beszélünk rohanó világról.Rohanás a pénz után.Csak ez nem lehet marathoni távú.Kikészül mindenki.Végül is a technikai kütyük hasznosak,de nekem már oviban is buzogány volt a jelem.Én nem tudtam tartani a tempót a rohanó technikával."Mechanikus vagyok a digitális világban"
8. Tamara2009 (válaszként erre: 6. - 9b2f7c4496)
2010. máj. 25. 23:10

Pont ezért jobb bárhol máshol a világon,mint itt.Az embereknek van pénzük,ha szabadságra mennek,akkor szabadságra mennek,nem pedig másodállást vállalnak,azért hogy legyen mit enniük. Itt nincs közbiztonság,az ember a saját szomszédjával nem beszél,félned kell ha kilépsz az utcára,nehogy összetalálkozz valami őrül pszihopatával.

A pénz az nagy úr és pont erről írok a cikkemben is,hogy még anno rendszerváltás előtt,azért el tudtak menni a családok kikapcsolódni,lehet,hogy nem a bahamákra,de együtt tudtak lenni volt rá pénz,kerestek annyit,hogy futotta bőven kajára és szórakozásra is. Szégyen volt ha valaki munkanélküli volt,most meg fizetnek érte! A nők bátran mentek szülni,nem kellett kamuzni,hogy meddő vagy,azért hogy felvegyenek valahova és nem rúgtak ki azért,mert gyereket vársz!

Ja és nem volt elterjedve ennyire a kisebbség!

7. Tamara2009 (válaszként erre: 5. - Kira88)
2010. máj. 25. 23:02

Félreértesz,örülök hogy nem kell kézzel mosni és hogy van mélyhűtő az internet is elképesztő,de amennyi jó van benne ugyanannyi rossz is! Sexoldalak,amihez gyerekek is hozzáférhetnek,olyan oldalak,ahol tanácsot adnak hogyan öld meg magad stb.

Hiába van automata mosógép,sokaknak még így is teher a mosás.

Tudom,hogy nem lehet megállítani a fejlődést,valahol jó is ez így,de amennyi jót ad,egyidejűleg ugyanannyi rosszat is.

A vége meg majd az lesz,hogy szépen elpusztul kis bolygónk! Megér ennyit?

2010. máj. 25. 22:54
Nem tudom Magyarországon miért lett ennyire nagy ragaszkodás ezekhez a dolgokhoz.Én Hollandiában élek és olyan,mintha visszacseppentem volna a gyermekkoromba.Pedig a hollandoknak van pénzük.Talán éppen ezért tudják azt megtenni,hogy rengeteget kirándulnak,járják a természetet,nem a pénzt hajszolják a szülők.A gyerekek egyedül járnak iskolába bicóval.Nem egyet ismerek aki 20 km-t teker naponta iskolába.Összetarás van az emberek között.Mi magyarok nagyon elvagyunk idegenedve egymástól és talán ezért menekülünk a technikai kütyük világába.
2010. máj. 25. 22:49

Sok mindenben igazad van,de azt elfelejted,hogy a technika valahol azért van, hogy megkönnyítse az életünket. Gondolom, te sem vágysz arra,hogy kézzel mossál, hogy ne tudd lefagyasztani az ételt és látjuk,hogy az internet adta fantasztikus lehetőséget is élvezed!


A világ fejlődését nem akadályozhatod meg...olyan, akárcsak a víz folyása, ha szabályozni próbálod, azonnal kifolyik a kezed közül...

2010. máj. 25. 22:41

Az lehet,hogy gyerekeink szépnek látják majd a fiatalságukat,de amik most vannak pl.14-15évesekkel van tele a szórakozóhelyek, isznak,cigiznek,drogoznak,teherbe esnek. Egyszóval nagyon mocskos lett a világ,pedig nem vagyok még olyan vén és mégis soknak tartom! Ha elromlik a laptop már nem tudják magukat feltalálni,lemerül a mobiltelefon összedől a világ stb.

A technika fejlődése mindig butítja az embert és nem úgy értékeled a dolgokat!

2010. máj. 25. 22:29
Ha belegondolsz minden korosztálynak a maga fiatalsága volt a legszebb és a következő(gyereke unokája)évei pedig milyen "szörnyüek" Mégis mindenki a maga korát látja szépnek. Nyugi szép lesz a gyerekeinké, szép lesz csak épp más. Ez van!
2010. máj. 25. 21:58
Sajnos ez a világ már nem az a világ...és a gyerekeink se olyan gyerekek, mint mi voltunk...csak ismételni tudnám a gondolatmenetedet...
2010. máj. 25. 21:08
Mostanában eszembe jutnak a régi jó dolgok, emlékek gyerekkorom legszebb éveiről!
Furcsa, mert valahogy nem a jövőt látom, nem tudom a jövőt látni, inkább a múltamban vájkálok! Igen, mert oda olyan szép emlékek kötnek, pozitívumok és ilyenkor elfog a nyugodtság, jó érzés, aztán hirtelen feleszmélek és még jobban fáj, hogy az már nem fog visszajönni, már csak rosszabb lesz minden!

Ugrás a teljes írásra: Rohanó életünk
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook