Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Rohanó életünk fórum

Rohanó életünk (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rohanó életünk

1 2 3
2010. máj. 26. 23:13
A cikk írója haragszik, valami keserűség érte. Ezért elferdíti a tényeket is. Például a lada is elromlott, de el ám, méghozzá sűrűn. Nincsen szó mai világról, nincsen szó bezzeg az én időmről. Arról van szó, hogy nem tudjon mit kezdeni a felnőtt énjével a felnőtt világban. Az emberek mindig emberek volta, emberek maradnak, mindig lesznek bűnözők, zsebtolvajok. A világot el kell fogadni és emberként kell benne méltósággal élni. A tudománynak ehhez semmi köze. Sem a rohanó világhoz. Minden embernek rohanó a világ a gyermekkorához képest.
40. Szasz23X (válaszként erre: 39. - 9b2f7c4496)
2010. máj. 26. 22:54

Valószínűleg elkésnek a nagyon fontos piros lámpától, ami a következő sarkon várja őket. Ellentétben pl. én a németeket tudom hozni, akik képesek 10 percet kussban állni a zenra előtt, hogy idős néni bottal vagy vmi hasonló közlekedési forma, amit itthon már el is ütnek, nem ám ledudálnak, elmenjen...



Visszatérve lejjebb. A gyerekeket MI neveljük. Ha csak VANNAK, akkor olyanok lesznek, mint a mostani 10-15 évesek. És hogy miért vannak ezek diszkóban? mert kutyát cicát nem érdekli merre járnak... Mert anyu-apu elvált (ESETEK 80%-a) és anyunak pl. fontosabb az új pasi, mint a gyerek. Sajnos nagyon sok ilyen és hasonló példát látok. Tisztelet a kivételnek itt is.

Valahogy a morált és az értékeket kellene visszaállítani, mert már elnézést az alpáriságért, de mindenki rohadtul tudja, mi a jó, de baromira nem azt csinálják !

Nem sírni kell, tenni ellene... Ez olyan, mintha azt mondanám, környezetvédő vagyok, de nem lennék képes a PET palackokat szelektív gyűjtőbe dobni, netán szemetelnék. egy az egyben ezt csinálják nagyon sokan. papolnak, de tenni ellene, na az luxus. Túl nagy erőfeszítés jobbá tenni ezt a világot...

39. 9b2f7c4496 (válaszként erre: 26. - Dbc526ea53)
2010. máj. 26. 22:34

Kösz az önbizalom fröccsöt.Egy nehéz nap után jól esett.Egy kicsi kitérő a témakörtől.Valahogy olyan érzésem volt tegnap,mintha pindurkát pikkelnél a hazájukat elhagyó emberekre.Nem volt más választás.Megkérdeztem a közönséget,semmi,feleztettem a lehetőségeimet,semmi,maradt a telefonos segitség.Felhivtam Hollandiát.

Vissza a rohanó élethez,hiszen rohantam,hogy beirjam a jelszavam.

Természetesen ma is egy flamand példával szolgálok,kontra Gyöngyös.Itt a hidak többsége nyitható,mert árbócos hajákkal kirándulgatnak.Mikor egy ilyen hid felnyilik 20-30 perc is eltelhet.Reakció.Semmi.Szerintem kivágott nyelvű hollandok ülnek az autóban és egyiknek sem működik a dudája.Gyöngyösön is pont igy zajlik,addig a részig,hogy ülnek az autóban.A többi nem ide való,mert a modi ideges lenne.

Hová rohannak?

38. 3cbd320f88 (válaszként erre: 28. - 3e0ba54fb8)
2010. máj. 26. 18:34
Igen lehet a szülő hibája...mert megtanulja otthon aztán az oviban is tovább adja...a rokonságban véletlenül elszólták magukat a 2,5 éves kisfiú előtt már el is sajátította a "szép" szófordulatot
37. 3cbd320f88 (válaszként erre: 27. - 3e0ba54fb8)
2010. máj. 26. 18:33
Én mérnök vagyok mégsem lett munkám nem azért mert hülye vagyok, hanem mert nő és beskatulyáznak, hogy x éves már gyereket akar így nem kell nekünk...pedig lehet hogy jobban dolgoznék mint egy két férfi...
2010. máj. 26. 13:34

Sziasztok! Ne értsetek félre,nekem nincs gondom a technika fejlődésével,mert nagyon meg tudja könnyíteni az életet egy mosógép,egy klíma a kocsiba a gond akkor kezdődik,de ha tönkremennek a gépek! Én maximálisan meg vagyok elégedve a szüleimmel,jól neveltek,fel tudom magam találni,jöhet akármilyen ziccer! Volt,hogy egy hétig nem volt mosógépünk,tönkrement,nem estem kétségbe,mostam kézzel! De ismerek olyanokat,akik fordított esetbe egyből rohantak volna a boltba újat venni. Volt,hogy elromlott a klíma a kocsiba,még sem haltam bele,míg ez az új generáció már rohant volna orvoshoz,hogy hőgutát kaptak! :)

A technikával az a gond,hogy a mostaniaknak ez az alap és az a baj,hogy egy olyan alapot kapnak,ami már könnyűvé teszi az életüket és még jobbat,még többet akarnak és ezáltal előbb utóbb ki fog halni az emberekből a kreatívság, a feltalálékonyság!

Az viszont érdekes,hogy a régi rendszerről mindenkienk a kilométeres banánsorok,meg 3évenkénti külföldi utak jutnak eszükbe! Most télen nyáron kaphattok banánt,meg bármikor lehet menni külföldre,de mi mégse tudtunk egyszer sem kijutni a családdal nyaranta a tengerhez,de még csak a Balatonra sem!Egyszerűen nem volt rá pénz!

Az élelmiszerekkel kapcsolatba meg össze kell tenned a kezed minden vásárláskor,hogy szerencséd volt,mert nem lehet tudni,hogy éppen mivel van szennyezve! Egyszóval az óriási választékok mögött nincs minőség!

2010. máj. 26. 12:40

Sziasztok!


Több előttem hozzászólóval is egyet értek, de szeretném én is elmondani az észrevételemet.

Mostanában gyakran beszélgetünk mi is a barátaimmal, hogy vajon a mi gyerekeinknek milyen világa lesz. Egyre többször találkozom azzal a véleménnyel, hogy a mostani 20-30 évesek tudatosabban szeretnék nevelni gyerekeiket, mint a mostani 10-16 éves gyerekek szülei. Olyan nevelést tartanánk fontosnak, mely gyerek és családközpontú, ahol a gyerek élete nem a számítógép, nem az alkohol és cigi, illetve nem a bulizás körül forog. Egyáltalán egy mostani 14 éves mit keres minden hétvégén a diszkóban?

Hiszen gondoljunk bele, a gyerekeink életét Mi alakítjuk, Mi neveljük, Minket tekint példaképnek. És egy tudatos nevelés következményeként az iskola, a barátok sem ronthatják el.

Mert ha Te fontosnak tartod, hogy a gyereked minél több dolgot megkapjon, amit az élet adhat és nem igazán pénz kérdése, pl. hogy olvass neki, sétáljatok, bevond a főzésbe, játszatok az nem kerül sokba. Csak figyelni kéne rá és megmutatni a körülötte lévő világot. Hiszen az élet nem a technikát jelenti, a technika csak megkönnyíti azt.

34. dbc526ea53 (válaszként erre: 29. - Szasz23X)
2010. máj. 26. 11:58
Egyetértek:))
2010. máj. 26. 11:52

Jó a cikk.

Annyit még én is elmondanék attól függetlenül hogy nagyon jó dolog a tehnika...

Gyerekkoromban kint voltam egész nap az utcán,főleg nyáron,estig játszotunk,anyuék egész nap alig hallottak felőle,este úgy kellett felrángatni.Manapság nem is lehet már gyerekeket látni az utcán játszani.Otthon ülnek és játszanak online...vagy ha nem akkor unatkoznak.Az utcán már nem is tudnak úgy játszani,max csak játszó téren,de a házuk előtt,háztömb előtt már lehetetlen mert annyi az autö,annyi a parkoló.Sajnos ahol én nőttel fel ott is ez történt.

Emlékszem gyerekkoromba nagyszüleimmel kiültünk esténként a padra a ház előtt és ott voltunk sokáig.Ők pletykáltak a többi szomszéddal én meg hallgatóztam :-) A hír szájról-szájra terjedt,nem bámulták egész nap a tv-t,nem is volt nagyon mit bámulni.

Éltek,nem pedig úgy mint most...

Nem élünk.

Dolgozunk,hazaérünk tesszük a dolgunkat majd belesüppedünk a fotelba vagy kanapéba,kinek hogy tetszik...

Örülök hogy nem élünk örökké és nem láthatjuk azt a világot amibe majd az dédunokáink élnek majd pl....

Nagyon rossz úton halad ez a világ...

2010. máj. 26. 11:34

Nagyon jó a cikked, a szívemből szóltál!

Én is szívesebben élnék abban az időben mikor még gyerek voltam, manapság minden sokkal rosszabb...

2010. máj. 26. 10:51

Csak fokozni tudom az előttem hozá szólók véleméynét.

A technika értünk van nem pedig mi vagyunk érte. Mindent megfelelően kell használni.

Most is vannak jó játékok és jót játszanak a gyereim, ha megmutatom nekik, mert nem negedem, hogy egész nap a tv előtt üljenek. Szeretünk kirándulni és nem jut a gyerek eszébe, hogy kiugorjon az ablakon ha tündérről szól a mese.

A gyerek nem csak úgy nő mint a gaz.

Tanítani nevelni kell! A környező világunkat a javára fordítva élni. A számítógép elé is bátran engedem, mert nem mindhárt a felnőtt oldalt fogja keresni. Ma már szinte követelmény, hogy ismerje az internetet és a környezetórára megfelelő anyagot gyűjtsön.

ne sírjuk vissza a régi kort, fordítsuk a javunkra! a fapados gépekkel gyorsabban és olcsóbban láthatjuk a világot.

30. Szasz23X (válaszként erre: 27. - 3e0ba54fb8)
2010. máj. 26. 10:23

igen, a szakma...az a kincs. Hacsak a gyerekem nem akar majd orvos lenni kifejezetten, akkor nem fog egyetemre menni, ez fix. Nem fogom hagyni. Tanuljon egy jó, normális szakmát. Jobban megél belőle, és tisztességes ember lesz.

Nekem nem mindegy. Csak az a szörnyű, hogy az emberek nagy része elítéli X-et, ha annak nincs diplomája. Pedig örök igazság, a diplomával sem észt, sem kultúrát nem osztanak...

29. Szasz23X (válaszként erre: 11. - Tamara2009)
2010. máj. 26. 10:21

Tudod, sokáig én is ezen gondolkodtam, mint Te. Hogy milyen lesz majd az én gyerekem élete, mennyit fogok tudni nevelni rajta. De nemrég rájöttem, hogy sokan hajtogatják, hogy nevelheted ahogy akarod, a suli, ovi elrontja. NEM IGAZ!!! Már engem is elronthatott volna. Voltak ismerőseim tinikoromban, akik ittak, dohányoztak, drogoztak. Mégsem mentem bele,mert hoztam otthonról egy olyan értékrendet, amibe ez nem fért bele. És ez igaz a mai gyerekekre is. Vannak ismerőseim, akiknek olyan jól neveltek, aranyosak a gyerekeik, hogy azt már a mi tinikorunkban is irigyelték volna a szülők, nem csak most.

Én azt mondom, akárhol is vagy, külföldön, vagy itthon, RAJTAD múlik, milyen lesz a gyereked, és nem másokon, nem a környezeten.

Mellesleg nemrég jöttem haza külföldről, tévhit, hogy kolbászból van a kerítés. Máshol sem sokkal jobb, mint itthon. annyival biztosan nem, hogy itthagyjam a családomat és a barátaimat. Vannak még ebben a kis országban értékes emberek, meg kell őket keresni. A szutykot is Te választod magad köré :)

Nem sírni kell, változtatni...

28. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 24. - 3cbd320f88)
2010. máj. 26. 09:34

"de az hogy egy általános iskolás olyat káromkodik hogy azt a szót még én sem ismerem az már gáz..."


ez nem ennek a kornak a hozadéka, hanem az igénytelenség. Szülői minta.

Gondold végig, szülő azt mondja a gyereknek, hazudni ronda dolog. Majd csörög a telefon, apának nincs kedve beszélni a hívóval, odaint anyának, mondd, hogy nem vagyok itthon. A gyerek végig hallgatja. Szerinted innentől kezdve mennyire veszi komolyan a felmenőit? És mennyire fogja tisztelni őket?

27. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 25. - 3cbd320f88)
2010. máj. 26. 09:31

Sem "mai fiatal" nem vagyok már, sem nagymamád korabeli, mégis úgy gondolom, ennyi lehetőség az életben nem volt a fiatalok előtt, mi ma.


A munkahelyzetről pedig elég eretnek gondolataim vannak, belátom. Őszintén, mi a fenéért járnak jogi egyetemre az emberek, vagy tanulnak kommunikációt, marketinget, amikor tele világ állástalan jogászokkal, kommunikátorokkal? Aki kisgyerek kora óta arról álmodik, hogy jogász lesz, az biztos, hogy el is éri. De az a három elismert egyetem valamelyikén tanul, holott szép lassan ott tartunk, hogy OKJ tanfolyamon is van jogászképzés. Egy jó faesztergályost fanfárokkal fogadnának sok helyen, csak az snassz, az senki nem szeretne lenni.

26. dbc526ea53 (válaszként erre: 12. - 9b2f7c4496)
2010. máj. 26. 09:24
Az a szó,amit magadra mondtál,egy negatív érzés,engedd el,egyébként pedig nem fedi a valóságot. Tudom miről beszéltél,és persze igazad van,sajnos. Amikor az ember a véleményét, érzéseit akarja kifejezni,leírni,vagy szavakba önteni,a szavak oly "kevesek".
25. 3cbd320f88 (válaszként erre: 22. - Vizöntőlány)
2010. máj. 26. 09:24
A nagymamám is mindig azt mondja, hogy sajnálja a mai fiatalokat mert nagyon nehéz dolgok van...pedig ő is nagyon sokat dolgozott és mégis ezt mondja...
24. 3cbd320f88 (válaszként erre: 1. - Tamara2009)
2010. máj. 26. 09:23
Igen néha nekem is hiányzik a rég...de igyekszem valamelyest visszahozni...és tényleg néha jobb lenne ha nem lenne ennyi újítás a mai világban, persze a betegségek gyógyítása terén nagyon jó, de az hogy egy általános iskolás olyat káromkodik hogy azt a szót még én sem ismerem az már gáz...
23. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 1. - Tamara2009)
2010. máj. 26. 09:15

Az életed olyan, amilyenné teszed magadnak. A világon nem tudsz változtatni, a saját hozzáállásodon bármikor. Te döntöd el, hogy mit kezdesz a szabad időddel, beszélgetsz a barátaiddal, kirándulsz, vagy lehuppansz a tévé elé.


Örülök a gondolataidnak, mert bár végig mosolyogtam, az látszik belőle, hogy igényed van arra, hogy ne szürkülj bele abba, ami körülvesz. És ha tényleg akarod, hidd el, sikerülni fog.


A magam részéről egyáltalán nem vágyom vissza a régi világot. Nem szeretnék sorban állni banánért, nem szeretnék a Baba és a Kék-fehér szappan között választani, a frász kerülget a gondolattól, hogy Zsigulival vagy Skodával járjak, s attól, hogy három évente mehessek külföldre.


Na most figyelj, itt jön a nagy öreg bölcsessége :))) - a világ változik és aki a változásra nemet mond, az valójában az életre mond nemet.


Minden kütyün ott az OFF gomb, bármikor megnyomhatod :))

2010. máj. 26. 07:11
Az a "másik" világ biztonságérzetet adott,nem volt munkanélküliség,sőt büntették,ha valaki nem dolgozott.Én ma a fiatalokat sajnálom,hisz szinte lehetetlen egzisztenciát teremteni.A havi szerződéses munkahelyek ezt nemigen teszik lehetővé.Én azért mégis azt gondolom igy 55 évesen,hogy kell a változás,az új, a fejlődés.
2010. máj. 26. 05:55
Érdekes! A kolléganőmmel mi is sokat beszélgetünk a régi szép időkről pedig mi sem vagyunk öregek ő 31 én 38 éves. Mi is úgy látjuk jobb világban voltunk gyerekek! De ki tudja mi lesz később! Én sajnálom a gyerekeimet , hogy nekik a számítógép a világ. Megpróbálok mindent , hogy szép gyerekkoruk legyen , de ez rajtuk is múlik!
20. dbc526ea53 (válaszként erre: 12. - 9b2f7c4496)
2010. máj. 26. 01:15
Köszönöm:))
19. dbc526ea53 (válaszként erre: 17. - Tamara2009)
2010. máj. 26. 00:59

Azokat a dolgokat tartsd szem előtt,mert hidd el azok a fontos dolgok,nincs olyan,hogy jelentéktelen,minden értékes,egy beszélgetés a barátoddal,minden szépség megadatott neked is,amikor megcsodálsz egy csecsemőt, egy szál virágot,vagy a felhők vonulását,egy szivárványt:))

Ma egy teljes egész szivárványt láttam:))



Érezd azt,hogy (pl. Te )különleges vagy,benned van az egész világ,odabenn a szívedben,örülj,hogy adhatsz,hogy szerethetsz nap mint nap.

2010. máj. 26. 00:52

Emberek keresnünk kell a jót,meglátni,észrevenni,értékelni azt:))


Azt kell mondjam a panaszkodás negatív energia,ha figyelsz érezheted,hogy energiát vesz el tőled.

A maradék erőinket,a jóra,a szépre és értékesre fordítsuk,a szeretetre,az a kiút mindenből.

17. Tamara2009 (válaszként erre: 15. - 9b2f7c4496)
2010. máj. 26. 00:47
:) Persze,rengeteg olyan jó dolog van,ami számomra fontos,csak ezek apróbb örömök,jelentéktelen dolgok a nagy világban,jelentősek nekem,hogy fel tudjak minden nap kelni,legyen értelme egy kicsit az életnek!
16. dbc526ea53 (válaszként erre: 12. - 9b2f7c4496)
2010. máj. 26. 00:47

Talán a pénztelenség "hatásai",sok embernek minnél kevesebb van annál többet akar annál fontosabbanak tarja,annál előlrébb helyezi a fontossági "sorrendjében". Van aki akkor sem teszi ezt,ha "nagy" gondjai vannak,már a csekkek befizetésével is. Akkor sem borul fel a "helyes" sorrend. Nehéz,nem mondom,hogy könnyű,előfordul,hogy én is türelmetlen voltam,érezheti a gyerek is,de olyankor próbálom elmondani neki a helyzetet,a puszta tényeket,jövőbe vetet hittel,vagy olykor kicsit kevesebb hittel. Két gyereket egyedül nevelni nem "piskóta" :)


Bizony sok gyerek,csak vasárnap láthatja az édesapját,mert mire esténként hazaér,csak egy puszira van idő. Az anyuka,pedig nem csoda,hogy elfárad,hiszen neki kell sokmindent megoldani,mindkettőre nagy teher hárul,+ a gyerekekre is. Csoda,hogy változik a világ?



Én is észreveszem,mikor nagyritkán Pesten sétálok,mintha egy "más világba" érkeznék. Már gyanús,ha valaki megszólít egy idegent az utcán,szomorú. Már kisvárosban is érezhető,bár engem mindenhol mindenki ismer,aki nem,az ismer a nagyapámról,vagy az apukámról,rájuk hasonlítok,büszke is vagyok rájuk (is).

Azt gondolom,amilyen "te" vagy úgy fognak viszonyulni hozzád az emberek,nálam az üzletemben,is nyugalom van,mindenki megnyugvást kap,lelkileg. Értékes,lelki kapcsolatot tartok az emberekkel.


A jót keresem és rendre meg is találom,az embereben is. Nyílt vagyok és őszinte,de én is észre vettem már,"itt is",hogy van aki ezt tolakodásnak veszi,ezért szabatkoztam tegnap,"hogy eltértem a fórumcímtől"-mert féltem tőled is kapok egy "ilyet",de te szerintem szeretsz megnyílni az emberek felé,beengedni őket a lelkedbe:)



A saját világ azért kell,mert olyan melegséget ad,te is szívesen emlékszel a gyerekkorodra, úgyérzem. Az más kérdés,hogy az emberek,nem ismerték fel,hogy minden ember fontos,egységérzetük keveseknek van,az,hogy akár te is lehetnél az az "útszéli koldus" eszükbe sem jut,vagy hogy adjanak abból,amilyük van.

15. 9b2f7c4496 (válaszként erre: 14. - Tamara2009)
2010. máj. 26. 00:15
Tamara!Sakk mattot kaptam.Végül is igazad van,de valami kis jót csak tudsz találni.Nem?
14. Tamara2009 (válaszként erre: 12. - 9b2f7c4496)
2010. máj. 26. 00:08

Mert 24ből majdnem hogy csak 24órát dolgozik a legtöbb ember és ugye,ennyi után már kinek van kedve alapon elmaradnak a séták!

A hollandok ledolgozzák a 8órát,keresnek egy jó bért,nem stresszelnek,hogy lesz-e lakás,kaja jövő hónapba,ezáltal tudnak kikapcsolódni!

Itt ha beszélgetnek is az emberek egymással mindenki csak panaszkodni tud,irigykedni a másikra! Míg más országokba a rendszerváltás adott,tőlünk még azt a keveset is elvette,amink volt! Igen nincs nemzeti összetartás,de lassan ott tartunk,hogy nemzetünk sincs!

Az emberek félnek egymástól,félnek szóba állni idegenekkel, vajon miért?!

13. dbc526ea53 (válaszként erre: 11. - Tamara2009)
2010. máj. 25. 23:52

A világ elég "rossz " fele halad.


Nem tehetünk mást,mint helyes értékrendre törekedve neveljük őket,aztán csak remélhetjük,hogy jó munkát végeztünk.


Mindenki megtalálhatja a hozzá hasonló értékrendű barátot,van még szeretet az emberekben,csak jól eldugta némelyik;-)


Ezt akartam én is mondani,..hogy nem lennék boldogabb ha elmennék. Remény mindég van.

12. 9b2f7c4496 (válaszként erre: 10. - Dbc526ea53)
2010. máj. 25. 23:48

Ez szép volt!

Igazad van mindenben,hiszen gyerek koromban a tüzifából épitettem várat apukámmal.Neveltetés kérdése.Ez egyértelmű.Én csak arra akrtam célozni,de lehet,hogy bénán csinálom,hogy a nagy pénzhajszolásban idegesebbek a szülők,nincs annyi idejük,energiájuk a családra.De amellett kitartok,hogy a magyarok a saját kis világukat szeretik élni és nem nyitnak kifelé.Tisztelet a kivételnek.Egy jó közös sétához nem kell pénz csak egy kis akarat.Nem kommunikálnak az emberek egymással.Itt sem a pénzről szól a hétvége,mert a hollandoknak is van skót érdekeltsége,de biciklire pattanak és kitekernek,jókat beszélgetnek idegenekkel.Otthon ez elképzelhetetlen.Ezért kell a saját kis világ,ahol megvannak a "kincsek".Itt a szomszédok úgy járnak át egymáshoz,mint gyerek koromban.Miért ferdült el igy otthon minden?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook