Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Repülés WizzAir. Tapasztalatok? fórum

Repülés WizzAir. Tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
109. istván1606 (válaszként erre: 108. - Nerátia)
2016. dec. 6. 23:05

Büntetés? Nekem hiába került 2 és fél hónapomba egy általuk törölt járatra szóló jegyek árát visszakapni, a magát fogyasztóvédelminek nevező nemzeti hatóságot ez semennyire nem hatotta meg.


Soha többet nem vettem (veszek, fogok venni) ennek a bagázsnak a gépére jegyet. Ugyanezt tanácsolom mindenkinek.

108. Nerátia (válaszként erre: 107. - Kakukkmarci01)
2016. szept. 17. 09:42
Szia. A törvény értelmében minden társaságnak 30 napja van a panaszok megválaszolására. Szóval jönni fog a válasz utóbb:) A panaszok meg nem válaszolása büntetést von maga után.
2016. szept. 16. 21:21

A Wizzairről pár éve azt olvastam, hogy olyan utazóközönséget céloz meg, aki kevéssé tudja érvényesíteni az érdekeit, mert nem kimondottan utas barát a cég. Akkor furcsállottam, most már saját példáim vannak rá…

3 éve lefoglaltam náluk egy családi nyaralást, de nem tudtunk elutazni és módosítani akartam – megfizetve a módosítási díjat, ami nem volt kevés, 70,000Ft – jövő nyári időpontra a jegyeket. A wizzair nem engedte, mondván, hogy akkorra még nincs jegy és időpont. Foglaljak egy időpontra, amikorra van jegy, mondták és fizessek 70,000Ft-ot, majd ha van az általam választott időpontra jegy, módosítsak megint és fizessek 70,000Ft-ot ismét. Természetesen nem fogadtam el. Mondtam, semmi gond, váltsák creditre a befizetett összeget a módosítási díj fejében és akkor megveszem abból a jegyet, amikor megvan a jövő évi menetrend. Nem engedték, hiába érveltem, hogy sehol nincs a policyben benne, hogy csak akkorra módosíthatok, amikorra már megvan a menetrend. Be is pereltem őket. Amint megjött az első tárgyalási értesítő, azonnal küldte a wizzair a levelet, hogy mégis inkább elfogadják a kérésemet és creditre váltják a befizetett pénzt és a módosítási díjat sem kell befizetnem…

Most pedig az történt, hogy meghírdettek egy 20% kedvezmény napot, azaz ha akkor veszek jegyet, annyival olcsóbb a jegy. Nos, este akartam jegyet venni a jövő nyári utazáshoz, de a rendszer be sem engedett a webirodába, de ha mégis, akkor a foglalás soha nem futott le, csak „homokórázott”. Ez ment éjszakába nyúlóan órákon át….. Másnap reggel gond nélkül be tudtam lépni a webirodába és tudtam foglalást kezdeményezni.

Másnap megírtam a panaszlevelet a Wizzairnak, hogy mi történt és mivel az ő hibájukból nem ment a foglalás, kértem hogy biztosítsanak egy 20%-os kupont a következő foglalásomhoz. Nem hogy kupont nem biztosítottak, de a 10 nap alatt a 3 példányban elküldött levelemre még csak nem is válaszoltak... Hát ennyit a wizarről, nagyon észnél kell velük lenni.

2016. jan. 29. 11:32
Tudom, hogy nem ide tartozik, de nem találtam megfelelő fórumot. Norwegian légitársasággal utazott valaki?
2015. júl. 14. 13:25
Sziasztok! Wizzairnél kisgyermekkel utaznék, utasfelvételnél neki hogy van a beszállókártyája?
104. jennyvagyok (válaszként erre: 103. - 823a8a5ae7)
2015. máj. 22. 00:49
Ó, köszi, valszeg. ez lesz. Mert a barátnőm az ő gépén meg tudta csinálni, nekem még mindig ugyanaz!
103. 823a8a5ae7 (válaszként erre: 102. - Jennyvagyok)
2015. máj. 20. 02:41
Lehet az adobe acrobat readert frissíteni kellene, vagy újat feltenni.
2015. máj. 20. 02:34
Nincs nagy mozgás itt.... segítség kellene!!! Beszállókártya ügyben!!! Nem adta ki pdf-ben, és nem tudom kinyomtatni. Ilyen még nem volt! Nem tudom, mit csináljak!!!
2015. márc. 24. 23:10
Üdv.Valaki hallott a norwegian légi társaságról?Tapasztalatok?most utazok először, nem tudom milyen jellegű társaságot/, gépet választottam.kérlek segítsetek,,, tapasztalatokat szívesen meghallgatok...
2014. szept. 23. 23:47
Sziasztok. Azt szeretném kérdezni, hogy milyen gyakori a turbulencia kialakulása? Azóta nagyon félek.
99. Kelebonga (válaszként erre: 98. - Taesho)
2014. márc. 11. 07:45
Arról mit tudtok, hogy a wizzairnél hogyan lehet poggyászt módosítani (már kifizettem a jegyet és vettem hozzá nagy poggyászt, de végül mégis csak nagyméretű kézipoggyászt vinnék)?
98. taesho (válaszként erre: 96. - 2100)
2014. jan. 3. 20:30

mindenképp csak egy lehet - vagy fizetős nagy, vagy ingyen kicsi.


(ryanairnél egyébként decembertől már két kézi poggyász vihető, ingyen - a második egy kis laptop méretű)

97. ujlany (válaszként erre: 96. - 2100)
2013. aug. 23. 20:50
valasztani kell.
96. 2100
2013. aug. 23. 16:10
Most a kezipoggyasznal 2 kategoria van egy kisebb (ami benne van a jegyarban) es egy nagyobb (amiert kulon fizetni kell)- a kerdesem az lenne, hogy lehet egy kisebbet es egy nagyobbat is vinni egyszerre- vagy csak 1! kezipoggyasz viheto es valasztani kell, melyik legyen?
95. ujlany (válaszként erre: 93. - SeaSaa)
2013. jan. 15. 12:23

igen, nezik.

Eloszor persze szemre megnezik, es csak akkor kell beledugni, ha "hatareset", vagy lathatoan nagyobb.


Januar elejen iszonyat kavarodas volt Ferihegyen, mindenkinek fizetnie kellett (ugy hallottam 30 euro - wizzair) akinek nem kismeretu csomagja volt.

Na ott aztan volt veszekedes. :-)

Hi online veszed meg ezt a szolgaltatast, akkor ugy tudomc sak 10 euro, es viheted a nagy csomagodat.


Egyebkent pedig a valasz: ha belefer a keretbe, akkor belefer, ezzel nem vitatkozhatnak.

94. emagdi (válaszként erre: 93. - SeaSaa)
2013. jan. 15. 10:52

ha befér a ketrecbe, viheted.

amúgy nézik... (ritkán lehet megúszni, ha kiszúrják hogy necces a csomagod, berakatják a keretbe)

93. SeaSaa
2013. jan. 15. 10:39

Azt szeretném kérdezni, hogy a fapados társaságoknál azt nézik-e konkrétan, hogy mekkora a táska mérete, vagy hogy belefér-e a ketrecbe/karton doboz alá?


Az a problémám, hogy oda úton wizzair-el és easy jet-el megyek, hazafele ryanair-el. A wizzairnek a z új politikája szerint ugyanis csak kicsit táskát lehet vinni. És ha nekem túrahátizsákom van, és nem pakolom tele, akkor simán bele lehetne hajtogatni a ketrecbe, meg a karton doboz alá is. Vagy erre vérszemet kapnának és már csak azért is kifizettetnék az extra pénzt érte?

92. Roza78 (válaszként erre: 91. - Taesho)
2012. dec. 9. 11:41
Azert tulzasokba nem kell esni. Nekem az is jo lenne ha egy klm, alitalia, lufthansa stb... tarsasagok mennenek oda ahova en szeretnek atszallas nelkul.
91. taesho (válaszként erre: 90. - Roza78)
2012. dec. 9. 01:04
Nézd, én is ezt mondtam, hogy sokkal drágább nyilván máshogy. Mert pl. magán gép bárhová elvisz, és még gyors is lesz de nem olcsó.
90. Roza78 (válaszként erre: 89. - Taesho)
2012. dec. 6. 08:32
Nem olcson nincs, hanem egyaltalan nincs. Csak atszalassal de akkor a masfel oras utbol egesz napos lenne es ugy mar tobbszaz euros aron.
89. taesho (válaszként erre: 88. - Roza78)
2012. dec. 6. 01:39

Pontosabban nyilván nincs olyan olcsón, mint fapadossal.


Én is úgy vagyok vele, hogy inkább sétálok, sátorban állok, de párszáz vagy párezer forintból utazhatok, minthogy százszor ennyit fizessek. Annyival olcsóbbak, hogy bőven megéri az a kis kényelmetlenség szerintem. :)

88. Roza78 (válaszként erre: 87. - Simple)
2012. dec. 5. 20:52
En 2 het mulva fogok utazni ryannel, a gond az hogy ahova en megyek nincs mas jarat, vagy wizz vagy ryan igy kenytelen vagyok fapadossal menni.
87. simple (válaszként erre: 86. - Taesho)
2012. dec. 5. 07:31
Nekem aztán nem kell a busz, én utálom! A legjobban azt szeretem, amikor a kapunál áll közvetlenül a gép, és érkezési sorrendben lehet is beszállni. A busz helyett százszor inkább odamennék én is gyalog a géphez, de valamiért mégis a buszozást erőltetik, nem tudom miért. De a betonon való várakozásnál, még mindig inkább a buszt választanám. Igaz engem ez már nem érint, többet nem megyek fapadossal, besokalltam. Velem ezt nem fogják megtenni, inkább fizetek kicsit többet, de emberi bánásmódot várok.
86. taesho (válaszként erre: 84. - Simple)
2012. dec. 5. 00:56

Azóta már újra buszoztat a wizzair ahogy régen is tette. Mert sajnos az utasaik szerint a buszozás jó dolog. Pedig nem az, de hát ha ez kell a népnek ők meghagyták. Na mindegy. :)

Gyalogos beszállításnál sétálni kell picit, ahogy vonathoz vagy BKV-nál is megszoktuk, egyáltalán nem gáz. Busz: lehet hogy 10-20 percet is egyhelyben kell a buszon nyomorogni miközben nyáron tűz be a nap, test a testhez ér, hogy utána döcögjünk a busszal 200 métert a gépig.

Szerintem a sétás módszer sokkal barátibb. Aki beteg, nem tud sétálni az meg igényelhet különleges segítséget (ingyen).

85. ujlany (válaszként erre: 84. - Simple)
2012. nov. 9. 12:29
ezt en sem ertem...
84. simple (válaszként erre: 83. - Ujlany)
2012. nov. 9. 12:03
Ezt néztem én is. Ettől már nincs lejjebb, nem is értem ezt hogy engedhetik.... Ja és ráadásul ezt is a reptér fizette, hogy ne a csupasz placcon álljanak az emberek... Csak azt nem értem,miért nem emelik fel annyival a költségeket, hogy kijöjjön belőle a buszozás?
83. ujlany
2012. nov. 9. 11:23
2012. okt. 24. 08:35
Na, most legutóbb 2x is utaztam velük. Minden rendben volt. :)
81. zakajeo (válaszként erre: 76. - Fiatal nő)
2012. okt. 11. 16:54
Mondjuk én is csináltam hasonlót de muszájból...anyagilag sokkal olcsóbb volt ha mi megyünk a férjemhez mint ha ő jön haza,mert míg ott voltunk azalatt a 7-10 nap alatt megkereste az utunk árát és még együtt is lehettünk...mivel három kisgyerekkel mentem és többnyire rossz időben-télen(olcsóbb volt akkor a repjegy ,mi nem tudunk előre venni csak az utsó pillanatban derül ki ha mehetünk) nem volt nehéz megpakolni egy max súlyú nagybőröndöt és kis ép szabványbőröndből magamnak+ a két nagyobbnak egy egyt...a kislány még csecsemőnek számitott így nem lehetett kézipoggyásza...viszont nem tartottam fel jobban a sort mint sok tötymörgő és ez elején szálltunk fel tehát még az üres gépen gyorsan feldobáltam őket,lefelé pedig megvártuk mig mindenki leszáll és csak akkor jöttönk,nekem egyszerübb volt...nem szeretem ha valaki középen percekig fenntart mindenkit...
80. Roza78
2012. okt. 11. 16:17
Annyira engem sem erdekel amig a ryan is be nem vezeti ezt az uj rendszert. Amugy varhato volt, mert amilyen draga feladni egy csomagot legtobben csak kezipoggyaszt vittek igy nekik keves penz jon be, de azt hittem a ryanairnel hamarabb be fogjak hozni mert ott sokkal dragabb a csomag.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook