Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Félek a repüléstől - egy pánikbeteg fórum

Félek a repüléstől - egy pánikbeteg (beszélgetős fórum)


2015. márc. 5. 11:16

Én is féltem kicsit az első repülőutam előtt, aztán az odaúton megnyugodtam mert minden simán ment, élveztem is, hazaúton meg persze a legnagyobb viharban repültünk, volt turbulencia meg minden... :D Bele a sűrűjébe. Én nem tudtam már mit fogdossak, szorítsak, hogy lélegezzek, hogy lenyugodjak... Nagyon be voltam tojva, de csak mert tapasztalatlan voltam. Mögöttem 3-4 éves gyerekek úgy alukáltak mint a bunda. Nekem az volt a fejemben végig, hogy persze, olyan mintha egy busz zötykölődne egy kátyús úton, na de ez a LEVEGŐBEN van!... De legközelebb már tudnám hogy nincs semmi baj, az érzést kell megszokni.

És igen, ha pánikbeteg vagy akkor nem is a repülés miatt aggódnál gondolom, hanem hogy nem tudsz hova "menekülni", eléggé zárt tér ahol maradnod kell órákig... :/

26. fincsi5 (válaszként erre: 24. - 88ba0ab715)
2015. márc. 5. 08:50
Egyedül mennél, a repülőn? Akkor vigyél 1-2 barátot, aki megnyugtat.
25. Dodi44 (válaszként erre: 13. - B00d33e65c)
2015. márc. 5. 01:27

Ugye a hosszu litaniambol kisugarzott, hogy tiszta segitesnek szant szendekom.

Csak az elore varhato ut egyszeru lepeseit ecseteltem benne.

Azt hiszem, semmi negativ szandekot nem tapasztalhattal soraim kozott.

24. 88ba0ab715 (válaszként erre: 23. - Regin_a)
2015. márc. 4. 22:18
Engem az ijesztett meg, hogy újra előjöhet fent a pánik, és egyedül utazom, nincs velem ismerős, aki ezt megértené. De nem adom fel végleg, csak ez most még korai volt.
23. Regin_a (válaszként erre: 1. - 88ba0ab715)
2015. márc. 4. 21:24
Én azért nem repültem még mert a rep.téren a várakozástol tartok, azt nem bírom.
2015. márc. 4. 20:54
Köszönöm mindenkinek, megoldódott a helyzet, vonattal megyek. A cégnél nem volt gond, a főnök elég toleránsan reagált. A repülést nem adom fel végleg, de első alkalommal egy baráttal fogok repülni valami közeli helyre, pl Bécs, ami csak fél óra, és előtte elmegyek pár alkalommal pszichológushoz. Ha ez már megy, akkor odaállok a főnököm elé és szólok, hogy most már tudok repülővel is utazni. De az első út mindenképp privát lesz valakivel, aki barát vagy családtag. Igen, pánikbeteg vagyok, de nem örökre, bízom benne, hogy apránként jobban leszek és meggyógyulok.
21. fincsi5 (válaszként erre: 20. - Tamtamano)
2015. márc. 4. 19:41
juj de jóóó DDD
2015. márc. 4. 19:28
Különben is, a repülés az qurva biztonságos, a zuhanás, na az a ba**ott veszélyes!
19. fincsi5 (válaszként erre: 18. - 6b006fc769)
2015. márc. 4. 19:23
És: legalább úszni tudjunk, ha tengerbe zuhanna. DDD
18. 6b006fc769 (válaszként erre: 15. - 1e072b34d7)
2015. márc. 4. 12:31
Ez az én dumám is.:))
17. fincsi5 (válaszként erre: 14. - 88ba0ab715)
2015. márc. 4. 10:28
Ha nincs a Hoxa, nem is tudom, mit tettél volna.
16. Csipkerózsika (válaszként erre: 1. - 88ba0ab715)
2015. márc. 4. 10:26
Azt hiszem legjobban jártál volna, ha mindjárt az elején megmondtad volna, hogy neked ezzel problémád van és nem fog menni, maradsz a vonatnál. Magadnak is, a cégnek is megspóroltál volna egy kevés tortúrát, de most már mindegy. Remélem sikerül úgy elintézni a dolgot, hogy mindenki jól járjon.
15. 1e072b34d7 (válaszként erre: 1. - 88ba0ab715)
2015. márc. 4. 09:38
Felesleges félni! Még egy repülő sem maradt fenn.
2015. márc. 4. 08:57

Köszönöm, hogy írtatok, segített, hogy láttam, másnak is van ilyen problémája. Már bent vagyok, várom a fönökömet, hogy beszéljek vele erröl. Az útra elmegyek vonattal, de az utazási irodát még nem értem el, nem tudom, mik a visszaváltás feltételei.

Nem adom fel végleg, de ez most korai és elsö alkalommal kéne valaki utitárs, aki jól ismer, egy barát, barátnö, családtag. Ha rosszul lennék, és mellettem lenne, az valamennyit segítene.

A fönök nyilván nem fogja megérteni, de kénytelen lesz elfogadni. Jogilag emiatt nem rúghat ki, nem is fog.

Majd mesélek, hogy sikerült a beszélgetés, szorítsatok nekem!

13. b00d33e65c (válaszként erre: 6. - Dodi44)
2015. márc. 4. 08:24

Ez egy betegség.Ha rájön az emberre a roham annál rosszabb nincs.Ahogy előttem írták ez nem a repülésről szól!Én is pánikbeteg vagyok,de akár egy hangos szótól vagy egy egyszerű esőtől képes vagyok rohamot kapni.

Ez nem egyszerű!

12. trapiti (válaszként erre: 1. - 88ba0ab715)
2015. márc. 4. 07:43
Ugye nem fogsz csodálkozni ha a céged kifizetteti veled a repjegy árát? Az állásod mennyire biztos?
11. grizus (válaszként erre: 9. - Dodi44)
2015. márc. 4. 02:04
Igazad van, ezen a gondolaton keresztül vezet az út kifelé, de amikor valaki benne van, akkor ez a tanács nem feltétlenül használ. Ez az állapot, betegség nehezen követhető racionálisan, mélyen beágyazott, gyakran rejtélyes eredetű probléma, ezért a megoldás sem megy csettintésre. De igaz, persze, "Ne féljetek!", mondta Jézus.
10. grizus (válaszként erre: 6. - Dodi44)
2015. márc. 4. 02:01
Egy igazi pánikos a buszon is tud félni, de még a járdán is. Sőt, az ágyában is. Nem mintha ezt dicsőíteném, nagyon nem. Örülj, hogy nem ismered ezeket a dolgokat!
2015. márc. 4. 02:01
" Mit feltek, kicsiny hituek!"
2015. márc. 4. 01:58
Szerintem most ezt halaszd el, mondd le vagy menj vonattal. Hosszabb távon én inkább kineziológushoz mennék, mint pszichológushoz, szerintem jobb és gyorsabb. Rövidtávon kipróbálhatnád a homeopátiás bogyókat. Sok sikert! Én is voltam pánikbeteg és nem múlt el még teljesen, nagyon be lennék tojva, ha repülőre kéne ülnöm, inkább nem ülnék.
7. grizus (válaszként erre: 6. - Dodi44)
2015. márc. 4. 01:56
Ezt hiába magyarázod egy pánikosnak.
2015. márc. 4. 01:36

Tobbszori repulesed utan, megszokod, hogy az nem mas mint egy nagy busz. Csak sokkal kevesebb es puhabb zotykolodessel... Na es persze, a buszon nem kapsz kajat, (amit mindig kiertekelek, es elmarasztalok...)

A reptereken, korulmenyesen, mindenfele fontoskodo, felmagasztalt torturak utan at evickelunk a kulonbozo kapukon, belekupaszkodnak a borondjeidbe, kezi taskadba, oltozekedbe, a salyat fontossagukat akarjak veled elfogadtatni es bizonygatni... A papirjaidon tobbszori atvizsgalasaval, kozben rad pislogva, hogy mennyire vagy meghatva attol, hogy leereszkednek hozzad...

A vegen kegyesen beengednek a keritesen belulre es megkereshetess az indulasodra varo varotermedbe es megint varakozhatunk..

Az egyik repter olyan mint a masik, csak az egyiken a celod eleresehez neked kello folyoso az ballra fordul, a masik repteren meg jobbra fordul. De a menyezetrol lelogo tablak a celod eleresehez fog vezetni minden repteren!

Minden repteren a tablakon az angol feliratok vannak es a helyi nyelvezetuek. De az Angol a reptereken az egyseges vilag nyelv, es ha abban otthon vagy, mindenutt kapsz segitseget, ha esetleg eltevesztened az utadat a repteren.

Mielott a repterekhez kimennel, A csomagjaidat merd le sulyukat es meretuket, es hogy mit teszel bele, mert amit a feladando borondodbe bele tehetsz azt nem teheted bele a kezi taskadba!!

Vigyazz a hulye kovetelmenyeikre, mert kotoszkodosek, es penz ehesek!Vagy ki kell dobnod, vagy meg kell fizetned (meg ha egy kicsit is tobb az extra suly, akkor is az erte fizetett osszeg elso lepcsoje is nagy tarifa ugras! Manapsag, minden nekik alkalmakat megragadnak erre! Fogkremet "ellopnak" toled! Mintha a pilota fogat akarnank megmosni utkozben!!! Sok hulye burokrata irja a szabalyaikat, hogy nagyon fontosnak latszonak!

Ha a noi fehernemukban fem alakformalo van, kulon allitanak a vizsgalandok soraiban es kulon megvizsgalnak! Ffiaknak nadragszij levetel, mndent a zsebbol kiszedni, cipo levetel... (Nekem a borondombol a kedvenc karoram is "eltunt")

A mondva csinalt "biztonsag" egere az elefantra felfujva... Es az egesz csak azert, hogy A-pontrol a B-pontra eljussunk, egy nagy busszal...

A celodba eresed utan elmulik a nagy felhajtas, es az ismerelentol valo tartasod. Minden ujdonsag, de csak az elso az ujdonsag. Utanna mar sablonos az egesz.

Semmitol sincs tartani valod magatol az utazastol, hiszen a rep. tarsasag sem akarja a draga repcsijet elveszteni, es minden tole telhetot megtesz ennek erdekeben, a repcsi pilotajanak sem az elso utja, es az utasok kozott sem az elsok kozott vagy, mar tobb millioan megeloztek ebben...

Semi sem uj,amit mar milliok meg nem tetek elottunk, nem az urbe indulunk, es nem kell felfujni semmit sem...

Van akik az egertol is betojnak, de meg sosem evett meg az eger senkit sem...

Manapsag mar rutin az egesz regen felfujt repules...

Europaban csak par oras utakrol beszelhetunk ami semmiseg, a tengerentuli utazasokon meg aludhatunk, vagy az elottunk levo ulesek hatuljaban van beepitett monitorok, vagy a mennyezetrol lognek le, amiken nezhetsz az ulesed karfajaba beepitett, kisedheto kezi tavszabalyzokon kivalasztott tobbprogrambol valaszthato, fulhallgaton hallgathato mozik, humoros, dramai, utazsokrol szolo filmek, es egy csomo zene csatornak... Van mit csinalnod! Vagy ha unod az egeszet, szunditasz par orat..

Van az a lehetoseged is, hogy magat a repulod utjat tudod kovetni a monitorodon, hogy eppen hol jarsz a terkepen, es milyen magasan, mennyi az ido ahonnan indultal es az uticelodon, mennyi ami idot repultel, es mennyi van meg hatra, mi a homerseklet kint es bent a gepben.

A hosszabb uton sem fogsz unatkozni! A vacsoraknal is amit felszolgalnak a "Flight Attandant"-ek, (mar nem Stuardes, vagy Stuard-ok hi hi) valassthatsz, alltalaban csirke felek, vagy mas kaja csaladokbol, de ki is hagyhatod. De jobb ha egy kis adag van a repules alatt a gyomrodban, de tul sok azert ne legyen, mert az sem jo, de felned nem kell mert ott a nagyobb adagot nem ismerik! :D. Es ha szerencseseb leszel, nem ul melletted senki sem, akkor az ulesek karfajait fel lehet hajtani egy rejtet gomb megnyomasaval, es le is dulhetsz szundizni a hosszabb utakon...

Vissza terve az alap dolgokra, ha ratudod beszelni magad, hoy felni kell a repulestol, ugyan csak ratudod magad venni arra, hogy semmi okod nincs a repulestol valo felesre!

Ezt meg tudod tenni magadnak, masoknak ezert penz fizetese nelkul is.

Magam reszerol, sosem szamoltam hanyszor repultem, de mar egy parszor korul repultem a globusunkat...

Semmi mas az egesz, mint egy hosszu neha tobbszoros atszallasos, faradtsagos buszozas... Ha a buszon nem felsz, a repcsin miert felnel???

2015. márc. 4. 01:31

Pszichológus helyett inkább egy kienziológust keress fel! Vagy esetleg olyan pszichiátert, aki hipnózissal is foglalkozik.

Ezekkel gyorsabban - és szerintem hatékonyabban is - meg lehet oldani az ilyen problémákat.

2015. márc. 3. 23:47
Köszönöm, nagyon rendesek vagytok, hogy írtatok. Most semmiképp nem repülök, de később, ha felkészültem rá, megpróbálnám. Ma három pszichológust is felhívtam időpont miatt, mindegyik azt mondta, hogy minimum 4-5 alkalom, hogy valami hatása legyen, annyi idő meg már nincs előtte. Még egy pilótát is felhívtam, az egyik pszichológustól volt a szám, szerveznek a reptéren kétnapos tréninget félősöknek, de márciusban nem lesz és amúgy most nincs erre 70ezrem, majd elájultam, amikor az árat hallottam. Szorongásos depresszióval és generalizált szorongással diagnosztizáltak, évek óta antidepresszánst szedek, amiről tud a főnököm. Tavaly egy kolléganővel elmentem a budai hegyekbe, és a libegőn rámjött a pánikroham, szerintem ezért félek most annyira. Az az út csak 15 perc volt, de azt hittem, ott halok meg. Én nem a lezuhanástól félek a repülőn, hanem attól, hogy újra átélem ezt. Tényleg megpróbáltam, utánaolvastam, megnéztem a youtube-on ilyen oktató videókat, németül találtam, olyanoknak csinálták, akik félnek, de ahogy közeledik a dátum, csak rosszabb lett. Ma hazafelé a villamoson aztán elsírtam magam, és akkor döntöttem, hogy ez így nem megy. Túl korai nekem, túl nehéz, de pszichológushoz megint fogok járni a félelmeim miatt, talán egy év múlva már repülni is fogok tudni. A főnököm persze nem fogja megérteni, ő fiatalkorában még a sportrepülőigazolványt is megcsinálta, de kénytelen lesz elfogadni.
3. nissan2013 (válaszként erre: 1. - 88ba0ab715)
2015. márc. 3. 23:25
Szerintem beszelj a fonokoddel,es mond el higy te semmikepp nem repulsz,vonattal mesz inkabb.Penzt semmit nem kap vissza,az biztos.Ha ennyire ugy erzed,hogy megviselne,akkor ragaszkodj hozza!Tudom,most hiaba irom neked,higy nincs mitol felni,konnyu mondani,nem tehetsz errol.Már 7 eve repulok minden masodik harmadik honapban,az elso még erdekes volt,de már dög unalom,de sose feltem,hidd el tobb baleset van az utakon,mint a levegoben.Nincs mitol tartani,de megértelek,van ilyen.Talán majd egyszer elmulik!
2015. márc. 3. 22:39

Szia!


Szerintem jól teszed, hogy megbeszéled a főnököddel, mivel ez egy betegség, amiről nem tehetsz. Az pedig tényleg kellemetlen lenne, ha a roham út közben törne rád. Tehát amennyiben tényleg pánikbeteg vagy és nem csak úgy félsz az első repüléstől, akkor lehet, hogy jobb, ha lemondod.

2015. márc. 3. 22:36
Sziasztok! A cég, ahol dolgozom, külföldre küld továbbképzpsre. El lehet jutni oda vonattal is, de rábeszéltek a repülőre. Viszont ahogy közeledik az időpont egyre jobban pánikolok tőle. Nem alaptalanul, mert igaz, hogy nem repültem még, de más helyzetekben a magasban (pl. libegő) pánikrohamot kaptam. Próbáltam pszichológusi segítséget keresni, hogy tudjak repülni, de mindegyik azt mondta, hogy ehhez több idő kell, nem elég 1-2 alkalom, az út viszont már nem egész három hét múlva lesz. Az első alkalommal jó lenne, ha nem egyedül mennék, mert ha rám tör a pánikroham, nincs velem senki, csak egy rakás idegen, aki nem biztos, hogy tud ezzel mit kezdeni. Végül úgy döntöttem, holnap beszélek a főnökömmel és lemondom a repülést, megkérem, hadd mehessek vonattal. Félek hogy fog reagálni, emiatt nem tudok aludni. A repijegy már ki van fizetve, lehet, hogy vissza se kapják a pénzt, miattam. Másrészt senki nem kérheti tőlem, hogy kitegyem magam ennek, úgy, hogy nincs segítség velem, és rámjöhet a pánikroham. Akik jól ismernek, azt tanácsolták, mondjam le, ne törődjek senkivel. Inkább most, mint hogy odamegyek, nem merek felszállni, vagy a repülön, rám tör a pánik. Nem tudom ti mit gondoltok, el vagyok keseredve.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook