Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Reprosys, Róbert Károly, Versys, tapasztalatok, vélemények fórum

Reprosys, Róbert Károly, Versys, tapasztalatok, vélemények (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
113. Bius86
2020. szept. 30. 15:40

Sziasztok!


Van valakinek olyan tapasztalata a Reproval, hogy sikertelen stimuláció utáni első ciklusban (megjön a nem sikerült lombik után és a rákövetkező vérzés után) lehetett FET-re menni? Vagy mindenképp kiváratják azt a +1 ciklust?

112. TAndi86 (válaszként erre: 111. - Fannikutya)
2020. máj. 26. 10:00
Kérdéses még, előtte szeretnék még pár vizsgálatot.
111. Fannikutya (válaszként erre: 109. - TAndi86)
2020. máj. 25. 17:28
Visszaolvastam.Most látom hogy van egy embriótok fagyasztva?Mikor mentek érte?Most már lassan lehetne.😊
110. Fannikutya (válaszként erre: 109. - TAndi86)
2020. máj. 25. 17:24
Ès akkor ti most hol tartatok Andi?Hova jártok?Sajnos nekem sincs sok ötletem.Vitaminok valamennyit segítenek.De ugye azért teljes csoda nem vàrható.😢Nekünk PGS-sel vizsgált 2 embriónk maradt a cseheknél.Várjuk hogy mehessünk.
109. TAndi86 (válaszként erre: 108. - Fannikutya)
2020. máj. 25. 17:14
Oh, az a baj, mi is már mindennel próbálkoztunk, a macat is szedte, meg az astragalust, meg egy csomó más vitamint, Bémert használta. Voltunk már Brnóban is éppen a MACS miatt, éppenhogy meg tudták csinálni a mennyiség miatt...
108. Fannikutya (válaszként erre: 107. - TAndi86)
2020. máj. 25. 16:28

Szia Andi!Mi már Csehországba járunk.Ott nekünk csinálták ezt a MACS-ot.Ugye ezzel szűrik ki a nem egészséges spermiumokat amennyire tudják.Nekünk ez segített valamennyit.

Én a férjemmel Maca tablettát szedetek.Barátnőm férjének annyira sokat segített hogy most spontán terhes lett pedig lombikra készültek.Egy próbát megér a dolog.😊

107. TAndi86 (válaszként erre: 106. - Fannikutya)
2020. máj. 25. 13:21
Szia! Esetleg azt tudod, hogy a férfi problémával tudnak mit kezdeni?
106. Fannikutya (válaszként erre: 104. - TAndi86)
2020. máj. 25. 13:08
Szia!Bár ezt régen kérdezted de nekem volt.Nagyon kedves és hozzáértőnek tűnt.😊
2020. ápr. 5. 21:43

A Reprosys óvatosan, de újra fogad pácienseket:


[link]

[link]

104. TAndi86
2020. febr. 26. 10:36
Sziasztok! A Róbert Károly Kórházban van valakinek tapasztalata Varga Erika biológussal?
103. marlaa (válaszként erre: 102. - Azizi)
2020. febr. 19. 10:47
Olyan szuper, hogy ezeket az infokat itt talalom meg, nem az intezmenyben, ahova jarok...
102. azizi (válaszként erre: 100. - Marlaa)
2020. febr. 19. 10:37

A biológus azt mondta, nehéz megmondani a tiszta "hatékonyságot", mert akiknél használták, azok jellemzően későn, sok lombik után jutottak el hozzá. Igy a sikert a petesejt kora és minősége is befolyásolta. De egy borzasztó magas %-ot mondott, talán 95%-ban jó spermiumot eredményez a módszer.


Ez elég hihetetlennek tűnik, ezért lenne érdekes, hogy akiknél használták, mi lett az eredmény? Több blasztocita? terhesség?


És amit nehéz még látni: miben más/jobb a MACS? Erre azt mondta a biológus, hogy ugyanaz, csak a MACS drágább, ezért nem azt alkalmazzák.

101. TAndi86 (válaszként erre: 99. - Azizi)
2020. febr. 19. 10:32
Tundevnél volt ez az eljárás, írj neki szerintem.
100. marlaa (válaszként erre: 99. - Azizi)
2020. febr. 19. 10:16
Szia, es mit mondanak a biologusok, hogy mennyire volt hatekony?
99. azizi
2020. febr. 19. 08:15
Sziasztok! Van itt a fórumon esetleg olyan, akinél a Reprosysban alkalmazták a fertile chipet? A biológusuk szerint eddig csak 25-30 alkalommal használták, így kicsi az esély, hogy találok valakit, de azért hátha. A tapasztalatok érdekelnének.
98. FuriosoNorthStar (válaszként erre: 97. - Camonilla)
2020. jan. 12. 00:23
Sijerult bejutnod? Melyik orvishoz szeretnel?
97. Camonilla (válaszként erre: 96. - Antia80)
2019. szept. 18. 07:02
Igen remélem, hogy beindul majd :) Nagy türelem kell az biztos
96. antia80 (válaszként erre: 95. - Camonilla)
2019. szept. 17. 21:26

Szia


Sajnálom 😔

Én márciusba kértem és augusztusra kaptam első konzis időpontot. De utána már pörög...🙂

2019. szept. 17. 14:36
Sziasztok! Most telefonáltam a Reprosys-ba, idén már nincs időpontjuk, a jövő évet pedig még nem nyitották meg :(
94. antia80 (válaszként erre: 91. - Licsili)
2019. júl. 20. 20:31
Én a vizsgálatok 90% tb alapra csináltattam. De ehhez kell egy normális nődoki aki hajlandó kiírni a vizsgálatokat. A háziorvosomtól vérvételeket kértem amit ki is írt.
93. rekab
2019. júl. 20. 18:38

Sziasztok!


Valameddig visszaolvastam, de jo lenne friss velemenyeket olvasni, hogy jelenleg melyik intezetet vagy dokit ajanljatok leginkabb.

Masfel eve probalkozunk, elvileg nincs bajunk. 35, 45 evesek vagyunk.


Koszi a valaszokat elore is!!!

92. azizi (válaszként erre: 91. - Licsili)
2019. júl. 19. 20:10

Bevallom őszintén, nekem sosem volt TB-s nőgyógyászom, így erre nem tudok választ adni. El kellene menned a dokihoz és megérdeklődni, hogy mire tud adni beutalót. Esetleg lehetne a háziorvosnál is tapogatózni.


Ha meglett volna minden papírunk, gyakorlatilag a következő ciklusban már kezdhettünk is volna, de mindkettőnknek hiányzott 1-1 bakteriológia, mi ezzel csúsztunk egy hónapot. De amint meglett, azonnal dobtak is be a mélyvízbe :) Ezért érdemes mindent összeszedni, amit csak tudsz.

Egyébként ha megnézed a Reprosys oldalát, van egy árlista, és ott helyben fizetősön majdnem mindent meg tudsz csináltatni ha már bent vagy a rendszerben, és ahogy én tapasztaltam olcsóbb alapvetően, mint a mezei nőgyógyászok/laborok.

91. Licsili (válaszként erre: 87. - Azizi)
2019. júl. 18. 21:04
Kedves Azizi! Nézd el nekem az ostoba kérdést, de elkeseredetten tapogatózok még a sötétben egyelőre...Erre a sok-sok vizsgálatra a nőgyógyász be tud utalni? Vagy kihez forduljak első sorban? Szeretnék nem üres kézzel menni majd a klinikára, talán ezzel is gyorsítva picit a folyamatot.
90. antia80 (válaszként erre: 89. - Azizi)
2019. júl. 17. 20:39

Jajj, sajnálom hogy nem lehetett beülti. Hiperstimum még nem volt de tudom hogy nagyon rossz tud lenni. És igen, én is pipa lennék ha nem szólnának hogy nem kaphatom vissza frissen a picurkámat.


Annak viszont örülök, hogy ezeken kívül pozitív véleményed van🙂.


Csak azért kérdezősködtem mert pécsről fogunk fel járni, és kiváncsi voltam 1-2 véleményre.


Köszi szépen

89. azizi (válaszként erre: 88. - Antia80)
2019. júl. 17. 16:35

Gonosz módon elveszett a hozzászólásom, úgyhogy leírom még egyszer.

Nem tudok objektív véleményt adni az intézetről, hogy mennyire jók, mert mindenkinek másra van igénye :)

De egyébként mindenki nagyon kedves, segítőkész, türelmes. A időpontokat betartják nagyjából, nem kellett nekünk 3-4 órákat várni, max 10 perceket. Ha megcsúsztak, szóltak telefonon, hogy még ne induljunk el. Volt, hogy már nyitás előtt fogadott a doki, mert fél 8-ra tudtak időpontot adni. A vezető embriológusnak két darab csillagos ötöst adnék: emberségre és türelemre. Szóval szerintem színvonalas és igényes az intézet.

Ami miatt viszont rossz a számíze, az az, hogy nálam hiperstimuláció lépett fel, így nem volt beültetés, csak fagyasztás, és a FET csak 2-3 ciklussal később lesz esedékes. A doki már az utolsó előtti konzultáción tudta, hogy nem lesz beültetés, erről viszont engem nem tájékoztatott előre. Erre külön rá is kérdeztünk később, és kiderült, hogy ő tudta ezt, csak nekünk nem mondta. Ráadásul az embriológustól tudtuk meg a leszívás után, hogy nem lesz beültetés, nem is az orvostól. Ez azért elég rosszul esett a lelki világomnak.

88. antia80 (válaszként erre: 87. - Azizi)
2019. júl. 16. 21:11

Köszönöm, hogy ezt mind leírtad, ezek majdnem mind megvannak. Az std-ből hiányzik 1-2 kenet de remélem elég lesz nekik. Volt már 5 stimum de nem náluk, bízom hogy itt több eséllyel indulhatok neki.


Szabad tudni hogy sikerült-e?

Tényleg olyan jók?

87. azizi (válaszként erre: 82. - Antia80)
2019. júl. 15. 14:06

Sziasztok!

Kedves Antia80! Mi most vagyunk túl az első lombikon a reprosysban. Leírom, hátha segít Neked: problémától függően határozzák meg, hogy milyen leletek kellenek, de mindent elfogadtak tőlünk, ami már megvolt. A honlapjukon van egy női/férfi kivizsgálási protokoll, nagyjából azt követik.

Ennek megfelelően a női: méhnyakrák szűrés, hüvelyváladék-tenyésztés, STD, valamilyen méhtükrözés/átjárhatósági, 3. és 21. napi hormonpanel, trombózis panel, HIV, hepatitis, rubeola, syphilis, toxoplasma, immunológiai ellenanyagok, D-vitamin, IR vizsgálat.

Ezek közül maximum 6 hónapos lelet kell legyen a kivizsgálási lista alapján, amit ott adnak: a 3. és 21. napi hormonpanel, és a hüvelyváladék tenyésztés.

Férfi oldal: spermiogram, általános bakteriológia, STD, trombózis panel, HIV, hepatitis B,C, Syphilis, CMV. Itt a spermiogram és a bakteriológia nem lehetett 6 hónapnál régebbi.

Amit tőlünk elsőre nem kértek: általános labor, vércsoport (ezt leveszik majd a leszívás előtt), kariotipizálás (ez első lombik előtt még nem kellett).

Férfi oldalról van még pár vizsgálat a listán, de ez attól fog függni, milyen problémával mentek.

Remélem, tudtam segíteni.

86. antia80 (válaszként erre: 85. - Amina93)
2019. júl. 11. 13:05
Köszönöm🙂
85. Amina93 (válaszként erre: 84. - Antia80)
2019. júl. 11. 07:25
Az mindkettő jo lesz
2019. júl. 10. 17:33

Köszi szépen

Az amh és az ir májusi, azt hittem 3 hónapnál régebbi nem lehet. Augusztusban megyek konzira.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook