Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van más is itt aki a Károly Róbert fősulin most lesz elsőéves? fórum

Van más is itt aki a Károly Róbert fősulin most lesz elsőéves? (beszélgetős fórum)

1 2
32. danama
2012. jan. 21. 20:31
haho
2011. nov. 10. 11:26

Sziasztok! Én is KRF-es vagyok, elvileg júniusba illene már be is fejeznem, pénzügy számvitelen.

Sajna volt passzív félévem is, és akikkel kezdtem már végeztek a legtöbb, és a közös mailre se kapok új infókat, és így elég elveszettnek érzem magam:(


Tudna nekem valaki olyan közös mail címet elküldeni privibe, ahol még folyamatosan lehet új infókat kapni?


Nekem is összegyűlt jó pár anyag az évek során, úgyhogy ha tudok szívesen segítek.

30. danama
2011. okt. 24. 13:27

sziasztok

kb mikor lehet a vizsgákra jelentkezni, illetve mikor van a vizsgaidőszak?

29. Anney
2011. szept. 14. 09:01

Ha jól tudom a suli épületében van wifi, de hogy a szállón van-e azt nem tudom. :)Első két évben vannak A tárgyak, mindenkinek ugyanazok még a kereskedlmi szakon is.


Második év végén választhatod ki a szakirányt. Jelenleg Pü-számvitel szakon indultak: számviteli, hitelintézeti, államháztartási és adóigazgatási. De ugye ahhoz hogy elinduljon kell lenni X főnek. Ezután lesznek "alaptárgyak" vagyis A és szaktárgyak vagyis B. Meg persze a választható C tárgyak, amikből a 4 év alatt 7 db kell összesen.


Szinte az összes anyagom megvan gépen, csak azt nem tudom mennyire idejét múlt. :)Ha kell esetleg valami írj nyugodtan.

28. miel77 (válaszként erre: 27. - Anney)
2011. szept. 14. 08:46

Kössszi!

A matekra mindenképp megyek, de a mikróból pl. 2 óra kimarad a 3ból ez biztos :'( nekem ez már másoddiploma, de az első bölcsész volt, szóval van egy kis különbség!

Pont azt akartam még kérdezni, hogy laptopot érdemes-e órára elcipelni, mert pl. láttam, hogy infó óra nem számtech teremben van. Pedig azt hol máshol tudnád gyakorolni??


Azt esetleg tudja valamelyikőtök, hogy a diákszállón van ingyenes wifi? Mert a honlapon nem találtam infót.


Még annyi kérdésem van, hogy minor szakosodás az hogyan működik? Vagyis itt is kell ugye valamilyen szakirányt választani majd?? Ebben nem vagyok képben teljesen, mert ilyen Bsc/BA képzésben még nem vettem részt.

27. Anney (válaszként erre: 25. - Miel77)
2011. szept. 14. 08:22

Szia!


Ez jó kérdés, hogy mire kell bejárni és mire nem. Sztem ez személyenként változik, kinek milyen a beállítottsága, tanulási előzmények. Én közgázos voltam, így a makro és a mikro nem jelentett gondot, sokaknak viszont nagyon kínai volt. A matekot semmiképp ne hagyd ki, az nagyon jó!!! Volt olyan, amire szintén elmentem de nem volt értelme az előadásnak, legalábbis nekem, mert nem értettem miről is beszélnek. Érdemes még konzi előtt átnézni, mire is számíthatsz, így talán könnyebb.


Ha "számítógépes" tárgy volt pl statisztika vittünk laptopot, együtt csináltuk a tanárral és a végén elkértük pendrive-on az anyagot. Aztán otthon láttad a cellahivatkozásokból, hogy miből mi következik, és így sikerült a vizsga. A könyvből a mai napig nem tudtam volna felkészülni.


FONTOS!!! Ismerkedj, építs kapcsolatokat, mert ez hihetetlen nagy segítség!

26. Anney (válaszként erre: 24. - HelpMe85)
2011. szept. 14. 08:07

Szia!


Igaz én távos vagyok, de lehet tudok egy kicsit segíteni. Az első két évben együtt voltunk a levelezősökkel, ugyanazok a tárgyaink is voltak, velünk jártak konzira és vizsgára is. Két csoport van, egy pesti és egy gyöngyösi. Akkor még úgy működött a rendszer, hogy leadták az anyagot (ez tanártól függöt, hogy mennyire volt hasznos, ki kell ismerni őket) és 2-3 hétre rá volt elővizsga lehetőség, vagy vizgsaidőszakban mehettél megint.

Ez így tök jó volt, volt lyan, hogy már decemberre csak 1 vizsgám volt.


Jelenleg úgy van, hogy október közepéig leadják az anyagot és utána írnak ki elővizsgát, majd vizsgaidőszakban a többit.


A matekra mindig bejártam, azt hiszem 3 napos volt és némi otthoni gyakorlással másodszorra meg is lett az I és a II is. Én úgy gondolom, ha Ti is csináltok levelezőrendszert, mint ahogy már írtam, hogy nekünk is van, nem feltétlenül szükséges a könyvet megvenni szépen fel lehet készülni a kapott jegyzetekből is. A tanárok korrektek, mindig elmondják részletesen mit kérnek vissza.

25. miel77
2011. szept. 13. 16:29

Sziasztok! Régebben már én is indítottam fórumot a krf-el kapcsolatban, de senki nem válaszolt :(

Idén kezdek majd levelezőn, pénzügy-számvitel szakon :) A feljárás még nekem is kérdés, mert elég messze lakom, szóval lehet nem is tudok elmenni minden órára... egyébként van olyan amire annyira nem is érdemes, mert simán lehet könyvből tanulni? Sajnos még beiratkozni sem tudtam elmenni, majd most fogom pótolni!!

2011. szept. 12. 19:24
Üdv! Pár évvel ezelőtt én is elkezdtem levelezőn egy szakot gyöngyösön, de akkor még csak félévente 2 hét volt a konz. és pl a gazdasági matek nekem teljesen káosz volt, pedig 4-5 voltam mindig matekból. ez most is így van? arra gondolok, hogy így vesztek valamennyi anyagot, a többit meg tanuld meg ahogy akarod a könyvből? levelezős választ várnék, mert úgy tűnik ismét odajutok (ez van viszonylag közel :D), erre a fősulira, mert kell valami gazdasági/közszolgálati diploma.... köszönöm, ha valaki válaszol!
23. danama
2011. szept. 9. 07:59
holnap megyek beiratkozni, előbb megyek egy kicsit, hogy feltérképezzem a környéket
22. Anney (válaszként erre: 21. - Danama)
2011. szept. 6. 11:35

Mi Kecskemétről járunk Pestre autóval.


Most szakosodás után már Gyöngyösön is van konzultáció, de mindig autóval megyünk. 3-an sokkal jobban megéri úgy és nem vagy menetidőhöz sem kötve :)

21. danama (válaszként erre: 20. - Anney)
2011. szept. 6. 08:10

köszi a tippet .-)


te Budapestről mentél busszal, melyik járattal mert most azt számolgatom

20. Anney
2011. szept. 5. 11:43

Igazából ahány tanár annyi féle-fajta könyvet kér. Sztem ezt beíratkozásnál nem nagyon mondják el.


Őszintén én a három év alatt egyetlen egy könyvet vettem meg, de azt sem kellett volna. Mi alakítottunk egy levelező listát és ott minenki küld/ad/kap jegyzetet ami elég szokott lenni.


Pont a hétvégén írt az egyik szaktársunk, hogy mielőtt valaki váasárolna jegyzetet érdemes körülnézni a diakoldal.hu-n.

19. danama
2011. szept. 4. 13:54
hahooo
18. danama (válaszként erre: 19. - Donadi)
2011. szept. 1. 17:17

köszi a képet elmentettem


úgy gondoltam első alkalommal jó korán megyek, hogy mindent fel tudjak térképezni


a beiratkozásnál remélem megmondják milyen tankönyvek kellenek

17. donadi
2011. aug. 31. 15:22

A szálló igen kellemes helyen van, Mátrafüred felé a főúton. Nekem nem kellett ott aludni, így az ellátás minőségéről nem nyilatkozom, de volt ott vizsgánk és konzultációnk is párszor.

A fősuli honlapján próbáld megkeresni, ha jól emlékszem az árakat is írja.

16. danama (válaszként erre: 15. - Anney)
2011. aug. 31. 12:37
nekem sajna csak a busz költséget térítit a cég meg a zsállás az meg azért kell mert lesz olyan hétvégém, hogy szombaton 9-18 és vasárnap megint 9-től és nekem 3 óra az utazási időm 3 óra oda 3 óra vissza
15. Anney
2011. aug. 31. 10:38
Azt nem tudom sajna. Igazából és a pesti csoportba járok így mindig hazajártunk eddig. Egyébként érdemes szervezkedni, mert sokan járnak autóval és a levelező listán is hirdetik hogy van-e még hely az autóba. Így a költségek megoszlanak, lehet meg sem éri fennmaradni.
14. danama
2011. aug. 31. 10:27
és a diákszálló milyen? mert egyszer egyszer ott kell majd aludnom
13. Anney (válaszként erre: 12. - Donadi)
2011. aug. 31. 10:10

Nekünk eddig szinte minden írásban volt. Viszont vannak olyan tárgyak amiből egyszer van írásbeli lehetőség és utána (vagy ha a következő félévben veszed fel) már csak szóbeli.


Tanárokkal kapcsolatban nem volt negatív tapasztalatom, ki kell ismerni kinek mi a heppje :)

12. donadi
2011. aug. 31. 09:02

kb 1 km

tanártól függ, hogy írásban vagy szóban kell e nála vizsgázni

11. danama
2011. aug. 31. 08:23

és milyen messze van a suli az autóbusz pályaudvartól?

általában írásban kérik vissza az anyagot vagy szóban?

10. donadi (válaszként erre: 7. - Danama)
2011. aug. 30. 22:23

tanárok vegyesen jó fejek :)


ha jól emlékszem vasárnap csak akkor volt nyitva a B épületnél a büfé, amikor sok csoportnak volt konzultációja...

de van a közelben egy spar üzlet, az nyitva van vasárnap is

2011. aug. 30. 22:16

csak szombaton

sajna vasárnap zárva

2011. aug. 30. 18:08
a jegyzett bolt is nyitva van hétvégén?
2011. aug. 30. 18:03

köszi de én a TVK-n kezdek és mezőgazdasági laboratóriumi szakasszisztens,


és milyenek a tanárok általában?

ha hétvégén mentek van nyitva büfé vagy ilyesmi?

2011. aug. 30. 15:42

Én távos vagyok, ezek szerint akkor lehet már össze is futottunk?! :)


Danama! Köszi szépen ;) Ha meglesznek a tárgyaid és kellenek tananyagok szívesen küldök. Max. mazsolázol hogy mi jó még belőle....

2011. aug. 30. 15:40
Pénzügy-számvitel
2011. aug. 30. 14:09
Elméletileg én is az idén fejezem be pénzügy-számvitel szakon :)
2011. aug. 30. 13:55

szia!

és melyik szakon?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook