Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rendszerezők klubja! fórum

Rendszerezők klubja! (beszélgetős fórum)


1 2
2013. febr. 7. 12:52
Ez a napi "mennyit költhetek " kiadás, nekem csak heti lebontásban működik, mert van, hogy egyik nap többet költök, másnap kevesebbet. Menüt tervezni szoktam, de inkább "mi van itthon", abból gazdálkodom.
17. nyuszimókus (válaszként erre: 16. - C6973617d3)
2013. febr. 7. 12:51
azért ez nem ilyen egyszerű :) mármint ha mindig pont annyit költesz amid van, akkor nem jutsz egyről a kettőre. és én most ezen szeretnék változtatni. mert hitelem nincs, sose költök többet, mint amennyit keresek. - csak sajna általában kevesebbet se.
16. c6973617d3 (válaszként erre: 15. - 8277df5776)
2013. febr. 7. 12:48
Pedig csak egy titka van, nem költhetsz többet, mint amennyid van! :)
15. 8277df5776 (válaszként erre: 2. - Ebe5acb8e6)
2013. febr. 7. 12:46
Irigylem azokat, akiknek ösztönösen megy. Nekem hó végére felkopna az állam.
14. olvedireka (válaszként erre: 13. - 8277df5776)
2013. febr. 7. 12:37

Jól hangzik ez a fórum!


Kérlek küld el az oldalt nekem . Köszi!

2013. febr. 7. 12:28
Én egy weboldalt használok, ahova bárki beregisztrálhat, imádom. Remekül lehet látni, hogy mikor mire költöttem és mennyit.
2013. febr. 7. 12:26

Azt hittem informatikai fórum!!!

Kicsit megtévesztő a címe!!!

Sajnos :(

11. nyuszimókus (válaszként erre: 9. - Dolorex)
2013. febr. 7. 12:24
ez a napi keretes dolog jól hangzik... ésigen, az ember el se hinné, hogy mennyit elkölt a 100-200 forintos tételekre, ami egyesével észrevehetetlen, de együtt...
10. Hudvig
2013. febr. 7. 12:24

Jó dolog lenne, de engem is a gutaütés tart vissza. Na meg nincs nekem arra kapacitásom, hogy minden nap összeadogasam a pár százas tételeimet. Reggel a boltban két korpás kifli + májkrém = 3xx Ft. Délután szintén x zsemle = x forint.

Szerencsére hétköznap a szülőknél ebédelünk, így csak a vacsorát kell megoldanom meg magamnak a reggelit. Hetente egyszer nagyobb bevásárlás minimum 3 bolt (közel vannak egymáshoz). És vannak a nem havi szintű kiadások: mosópor 10 kg-os kiszerelés, öblítő min. 3 literes, takarítószerek, piperecuccok (kb. 6 hónapig bírom egy krémmel vagy lemosóval)stb.

Ezt hogy kalkuláljátok bele?

9. Dolorex (válaszként erre: 8. - Boldogzokni)
2013. febr. 7. 12:20

Örülök hogy már ennyian írtak:)

Na pont ez volt velem is, leesett az állam a sok kicsi tételtől amit úgy vettem hogy észre se vettem... Nagyon brutális volt szembesülni vele, hogy mennyi pénz folyik ki az ember keze közül de én ráerőszakolom magam arra hogy törődjek vele boríték szinten. Pl 1 boríték napi 400-1000Ft és csak annyit költhetek ha többet kell akkor mást kell kitalálni vagy több napra főzni, bár sok gondolkodás van az ételeken (főleg amióta megemelték a burgonya árát), mégis nyugodtabban alszom, hogy tudom a "kereten belül" vagyok.

2013. febr. 7. 11:55

Én csináltam kiadásos listát, le is dobta az agyam tőle a gépszíjat. Ijesztő volt. Szerencsére nem kell kiszámolnunk pöccre a hónapokat, így utána már inkább nem adtam össze, nehogy megüssön a guta.

Tudatosan vásárolok, úgy is főzök, ezért tudom, hogy sokat azon már úgysem spórolhatnék.

2013. febr. 7. 11:54

tetszik ez a fórum! én ettől a hónaptól tervezem igazán rendszerezni az életem... és ezt értem a pénzügyekre ugyanúgy, mint a lakásra. excel táblázatom nekem is van, de februártól nyitottam egy füzetet is, amiben tételesen írom a kiadásaimat.

ez a menü-terv nagyon jó ötlet!


a befőzés szerintem sokmindentől függ. én lekvárt minden évben főzök, viszont óriási előnyöm, hogy apukámnak sok a gyümölcsfája, és amikor jó a termés, nem győzik megenni, így elhozhatom és főzhetek belőlük. de azért akciókat is el lehet csípni. szerintem anyagilag is megéri, vagy legalábbis nem drágább, na meg azért egészen más minőséget-ízvilágot lehet elérni. idéntől tervek savanyúságot és befőtteket is eltenni :)

6. 9d7907a17a (válaszként erre: 3. - Dolorex)
2013. febr. 7. 11:50

Imádok befőzni. Befőttet nincs értelme eltennem, de lekvárt és savanyúságot igen. Tavaly ráadásul iszonyú mázlim is volt, édesanyánál is egy csomó gyümölcs termett és egy csomót kaptam is, így vagy 50 üveg lekvárt tettem el. A férjem képes édesség helyett kikanalazni az üvegből minden nélkül. Mindig olyan dzsemfixet választok amihez kevés cukor kell és azért dzsemfix mert az nagyon hamar készen van és azzal még soha semmi nem ment tönkre.

Ahogy savanyúság tartósítóból is csak egy fajtát használok (narancssárga zacskós). Uborkát, karfiolt, hagymát, zöld paradicsomot szoktam eltenni. Ezenkívül még csalamádét, de azt hagyományos módon.

Nekünk a disznóvágás is bejött.

2013. febr. 7. 11:41

Nekünk se gyermekünk, se hitelünk. Ezért egy kicsit más a helyzetünk.

Én exel táblát használok. Abba írom, hogy mire mennyit tervezünk költeni, azután, naponta abba írom azt is, hogy mennyit költöttünk. Így mindig látom, hogy mennyi van még mondjuk a benzinpénzből vagy az élelmiszer pénzből, illetve az összesítést is. Ez egy évre előre van tervezve. Amióta így van, azóta mindig beleférünk a havi tervezett költségbe és általában még marad is.

A számlákat öt évre visszamenőleg lefűzve tartom egy dossziéban. Öt évre visszamenőleg megvannak a határidőnaplóim is.

Az összes többi hivatalos papírunk (anyakönyvi kivonatok, adás-vételi szerződések, stb.) egy dobozban vannak.

A férjem céges papírja a könyvelőnél, az aktuálisak egy három részes tálcán a dolgozóasztalon.

Amit intézni kell az a határidőnaplómban. Ha kész és számla, akkor a dossziéba, ha más akkor a dobozba.

Menüt tervezek és hetente csak egyszer vásárolok, maximum két helyen.

4. csgybzs (válaszként erre: 1. - Dolorex)
2013. febr. 7. 11:38
Én egy excelt csináltam tervezett/valós bevétel/kiadás, és minden vezetve. Nagyon kell és nagyon jó. Meg persze a menükészítés is, heti-kétheti nagybevásárlással.
2013. febr. 7. 11:34
Én 3 éve csinálom, előtte nem kellett, de látom a pozitív előnyeit:) Mindig van kitől tanulni és mindig van mit, tippek ötletek jól jönnek, papírmániás vagyok ilyen téren, szeretek tervezni így bár nehézkesen indult, de megérte. Sajnos nagyszülőktől érdemi infót nem tudok szerezni, mert az lenne az igazi, csodálom azokat az időseket akik kevés pénzből is félre tudtak/tudnak tenni. Érdekel még a befőzés téma is, hogy mennyire érdemes eltenni ételeket.
2. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 1. - Dolorex)
2013. febr. 7. 11:28
Soha nem készítettünk költségvetést, mi ezt "ösztönösen" csináljuk. :)
2013. febr. 7. 11:20

Sziasztok! 51 nm 3 gyerek 2 felnőtt másfél szoba, panellakás... Gondoltam nyitok egy rendszerező fórumot, hogy megosszuk tapasztalatinkat egymással.

Kezdeném a pénzügyekkel, mert manapság (is) nehéz mindent kordában tartani főleg ha a kiadásokat nézzük. Itthon én kezelem a pénzügyeket, mert a férjem nem szereti csinálni és az éveken át felgyülemlett stressz (anyagiak miatt), ráment az egészségére. Most már nincs problémánk bár pénzügyekben nem nagyon javult a helyzetünk, de leírom, hogy tartom kordában a költéseket (nem mellékesen 3 hitelkártyától és 3 személyi hiteltől szabadultunk meg durván 3 év alatt).

1. naplóírás: havi átlagkiadások leírása

2. borítékolás számlákat külön külön egy borítékban, ételre napi bontásba elosztva a költhető összeg

3. menü készítése

4. határidőnapló vezetése, kézművesdoboz összeállítása, mert szülinapok-névnapokra azokból kreálunk valamit a gyerekekkel

4. tervezés havi bontásban 5 évre előre

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook