Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rendszerezők klubja! fórum

Rendszerezők klubja! (beszélgetős fórum)


1 2
2013. febr. 9. 16:30
ezt írtam én is :)
47. 8277df5776 (válaszként erre: 46. - Jozsi.38)
2013. febr. 9. 13:24
Nyilván, nem családra tervezték, de egyedülállónak nagyon jó, helyes berendezés :)
2013. febr. 8. 16:03
megnéztem és nagyon jópofa az egész berendezkedés, és sok minden el van tüntetve szem elől, de ez egy fiatal párnak vagyegyedülállónak éri meg, ahol gyerek van, ott szét lenne húzva 7/24-ben , és nem lenne ilyen steril
45. 8277df5776 (válaszként erre: 44. - C6973617d3)
2013. febr. 8. 10:03
Igen, de ha lenne pénzem rá, hogy egyszer megcsináljam ilyenre a lakásom, tutira megérné, mert nem mindegy, hány nm-t fűt ki az ember, meg hasonlók. Meg aztán zuhany van, ami megint csak takarékos, kicsi hűtő, ami egy embernek elég, az is takarékosabb, és hasonlók. Szóval egyszer megcsinálja az ember, de utána vissza is hozza az árát.
44. c6973617d3 (válaszként erre: 27. - 8277df5776)
2013. febr. 8. 07:37

Ez nagyon jól ki van találva, és rádöbbentett arra, hogy mennyi helyet nem használunk ki? :)


Viszont biztosan húzós egy ilyen jellegű lakásátalakítás.

2013. febr. 8. 07:35
És lehet venni pár száz forintért ágy alatti tárolókat:átlátszó műanyag zsákfélék,de viszonylag stabil falúak,és be lehet cipzározni.Látod,hogy mi van benne,és teljesen zárható,szintén a más évszakban használatos ruháknak,vagy ritkábban használt gyerekjátékoknak.Itt is jó,hogy átlátszó,mert ha mégis kell valami ,könnyen meg lehet találni.
42. ittmost (válaszként erre: 26. - Dolorex)
2013. febr. 8. 07:32

5en vagytok 50m2-re...húúú...az nagyon sok.Biztos,hogy állandóan selejtezni kell,és minden családtagot rászoktatni a maga után elpakolásra. És a fő:hogy legyen köztetek minél nagyobb szeret és harmónia:) Máskülönben hamar pokollá tud válni a szűkösség. És persze még így is sok konfliktus születhet belőle.

A gyerekszobában fel lehet akasztani a plafonra hálót,vagy függőágyat(a nyáron 2ezerért láttam a nagyáruházakban).Abban lehet tárolni az alján összehajtva plusz plédeket,vászonzacskóba csomagolt cipőket(kabátokat),ami abban az évszakban nem kell,a gyerek plüssállatait,labdát,vagy esetleg az ágyneműt is nappal,ha nem túl nehéz. Gondolom a gyerekeknek emeletes ágy van.Ezt a függőágyat vagy hálót úgy érdemes felszerelni,hogy a plafonon legyen,csak fentről lehet belenyúlni,és így nem zavarja a mozgásteret.Lelógatni is lehet róla dolgokat,az aktuális kedvenc plüsst,vagy más dekorációt,tavaszra hajtogatott lepkéket,madarakat,és így egy elviselhető látvány lesz,és praktikus tároló.

2013. febr. 7. 20:49
Hú a ruháim ,cipőim rendszerezését nekem is meg kéne tanulnom,bár igazából több vagy nagyobb szekrény kellene,de legfőképp egy hatalmas hatalmas gardrob. Na az nincs. 4 szekrényem van dugig tele ruhákkal,és egy nagy cipős az előzobában(faltól falig). És igy sem férek el!Pedig nincs kupi egyikben sem,szépen kivasalva felakasztva,behajtogatva vannak,stilus szerint. Viszont egy jó ötletem van,pl ablakok felé ajtók felé polcok,oda lehet tenni könyveket is akár,társasjátékokat ritkán használatos dolgokat. Ezt konyhában is lehetne pl.Vagy mosdó alatti szekrényke,ágy alatti fiókok.
40. 9d7907a17a (válaszként erre: 39. - C9f9b53798)
2013. febr. 7. 16:33
Ami elhasználódik vagy megunom, azt én is szanálom. Kuka vagy Vöröskereszt, de van amit az édesanyám kér el, csak az a baj, hogy gyűjtő vagyok. 8 pár csizmám, 5 pár bakkancsom, 1 pár bokacipőm van a télre és mindet használom. Jó állapotban vannak, szeretem őket, kényelmesek. Van amit a tél elején kaptam (névnapra) és van olyan ami már 12 éves.
39. c9f9b53798 (válaszként erre: 38. - 9d7907a17a)
2013. febr. 7. 15:45
Én egy éve egy hatalmas szatyor cipőt kidobtam... ettől függetlenül még van jópár... de azért meg lehet tőlük válni, egy idő után azért elkopnak, "elérnek", nem kényelmesek - ekkor kidobom őket minden szívfájdalom nélkül. Táskákat is.
38. 9d7907a17a (válaszként erre: 35. - Dolorex)
2013. febr. 7. 15:24

Nekem ezzel a papíros módszerrel három irattartó papucs van használatban és egy 60×40-es doboz, valamint az az említett három rekeszes irattálca.


Nekem a cipőkkel kellene valamit kezdenem, mert a cipősszekrényen kívül egy teljes álló szekrény és az ágy alja is tele van. Kiselejtezni nem tudok belőle, mert mindet hordom, cipőmániás vagyok.

37. Dolorex (válaszként erre: 36. - C9f9b53798)
2013. febr. 7. 14:54
Épp azt csinálom, válogatom a ruhájukat, már lett 2 nagy szatyor:)
36. c9f9b53798 (válaszként erre: 35. - Dolorex)
2013. febr. 7. 14:52

Nálunk is mindig a helyhiány... rengeteg papírunk, iratunk van, egy teljes szekrény tele van, igaz álló dossziékban szépen rendszerezve, de sok helyet foglal.


Igazából nincs olyan év, hogy ne készüljön egy újabb polc, vagy egy kisebb komód helyett egy nagyobb... rengeteg a bútorunk.


A ruháink szelektálására pedig sosincs időm, csak a gyerekét csinálom, mert ugye muszáj, kinövi... erre kellene ráfeküdni, és rengeteg hely felszabadulna.

2013. febr. 7. 14:48

cat..e..rina köszönöm, akkor végülis hasonlóan pakoljuk. Hallottam olyan módszerről amiben egy sokfakkos szekrényben elhelyezett függőmódszert mutattak, de mivel sok helyet foglal ilyenbe nem is gondolok bele, hogy megvalósítsam, bár az volna az igazi.

ittmost, nem vagyok király sőt... még csak próbálkozom a rendszerezéssel,mert bár a pénzügyeink miatt megnyugodhatunk, a lakás egy kész káosz... Nagyon nagyon kevés helyünk van, és bármennyi cuccot ajándékozok el, dobok ki, sosem eleget! Alapból nem vagyok egy jó rendszerező tipus...

34. ittmost (válaszként erre: 1. - Dolorex)
2013. febr. 7. 14:34
Király vagy:) egy ekkora családban biztos,hogy jól jön egy ilyen alapos tervezés.
33. 9d7907a17a (válaszként erre: 28. - Dolorex)
2013. febr. 7. 13:41
Az 5. hsz-ben írtam, hogy én mit csinálok a papírokkal.
2013. febr. 7. 13:40
Nálunk bankkártyás vásárlás van, az esetek 80%-ban. Jön róla az sms és este vagy hétvégén csak be kell írni. Én mondjuk havi költségvetéssel dolgozom, mert az vált be, pont az olyanok miatt, hogy tisztítószer, hogy az ásványvizet általában egyben veszem meg egy hónapra. Hogy sonkából pl. csak kilósat veszek, hogy a sajtot csak 2-3 kg-os tömbben veszem meg, kefírből, tejfölből ha akciós akkor veszek egy egész lapot.
31. nyuszimókus (válaszként erre: 28. - Dolorex)
2013. febr. 7. 13:32
mi a hivatalos iratokat két helyen tároljuk. egyik a mappa, ott is szépen rendezve, azok a papírok, amiket néha megnézünk, vagy kellhetnek. a másik pedig egy nagy ikeás irattároló doboz(karton), amibe azokat tesszük, amit tényleg csak azért örzünk meg, mert meg kell. lehet, hogy nem a legjobb módszer, mert azok akkor ott relatív ömlesztve vannak, viszont kevesebb helyet foglal, mintha mappák lennének, és azért a dobozból így sem tudnak elkeveredni, tehát ha mégis kéne belőle valami, tudnánk hol keressük.
30. olvedireka (válaszként erre: 29. - Dolorex)
2013. febr. 7. 13:31
megnyitja, de vedd ki belőle a szókozt !
2013. febr. 7. 13:22
nem nyitja meg sajnos:( Tény, hogy kis költségvetésű tippeket várnék:D
2013. febr. 7. 13:20
Bocsánat, nem jelent meg, majd 16-án fog, csak olyan régen voltam itt, hogy nem tudtam, nem azonnal aktiválódik:D Hivatalos iratokat hogy rendszereztek? Nálunk 3 mappa van, egy számlás, egy banki kivonatos és egy Lakás papír-os. De iszonyat mennyiségű papírt kéne még lefűznöm és bár tudom, hogy csak 5 évig kell megőrizni, ez rengeteg papír:S
27. 8277df5776 (válaszként erre: 26. - Dolorex)
2013. febr. 7. 13:18

Bar gondolom nem erre gondoltal, de erdemes megnezni az emer lakasat... :D Nagyon otletes.


[link]

2013. febr. 7. 13:15
Megjelent a cikkem Pénzügyi remény!-ként akit érdekel olvassa el, remélem tudtam egy-két hasznos tippet adni. Ide visszatérve, most befőttes üvegeket kell rendszereznem mert ősszel lecsót szeretnék befőzni (mert azt tudok, mással nem próbálkoztam még:)). Kis lakásra valami tipp, hogyan lehet még jobban kihasználni a helyet?
25. Dolorex (válaszként erre: 20. - 8277df5776)
2013. febr. 7. 13:05

mi ahogy megjön a fizu átutaljuk a számlákat és azonnal kivesszük a maradékot, mindet! Hazaérve a fennmaradó számlára pl közös költségre félreteszem borítékba az összeget, gyerekeknek ebédpénz külön boríték, kicsinek pelus és tisztasági csomagpénz az is külön boríték, utazási költségre is külön, és a végén marad az étel. Ételnél mivel nem hónap elején kapunk pénzt hanem 4-10-e között ezért minden fizukor 5 hétre kalkulálom a pénzt. Én napi bontásban hónap 5-étől következő hónap 10-ig szoktam mert muszáj, különben kövi hónap elején össze-vissza vásárolok a gyerekeknek hogy kompenzáljam a kiesett két hét nasit, na meg a kiéhezettséget.

Ha menüt készítesz 5 hétre no nem napra lebontva hogy ma borsóleves és ez -az lesz, hanem kb számolod, hogy mit szeretsz, mennyibe kerül a nyersanyag és mennyi adag jön ki már spóroltál sokat (lefagyasztás).

Havonta 2 napot töltünk a pénzügyekkel, de akkor van a menükidolgozás, a vásárlás, számlabefizetés, zöldségek, húsok porciózása lefagyasztása. És igen én például mindig tudom mennyi pénzünk van az adott napra (mivel a bankban nincs semmi:)) Persze váratlan kiadásokra is van félretéve boríték mert nincs olyan hónap hogy ne kéne venni valamit ami tönkremegy... Na ezt jól megaszontam:D

24. 8277df5776 (válaszként erre: 23. - C6973617d3)
2013. febr. 7. 13:05
Nekem ez sajna csak úgy megy, ha mindent leírok, mire megy, de egyébként lényegében ugyanarról beszélünk, csak az ösztönembereket nem értem, hogy ők hogy képesek nem kifutni az összegből, akik még ezt sem csinálják meg, hogy leüljenek számolni.
23. c6973617d3 (válaszként erre: 20. - 8277df5776)
2013. febr. 7. 13:02

Ha fixek a havi bevételeid, akkor ki tudod számolni mennyid van. Érdemes levenni a kp-t, hogy lásd az biza fogyó eszköz, ez kártyánál veszélyesebb. Van internet hozzáférésem a számlámhoz, tehát látom mit költök.

Hó elején összeírod, mi megy számlára?, fix kiadások, bérlet tankolás, gyerek kiadásai, a fennmaradóból lehetőség szerint rakhatsz félre, és ami tisztán megmarad azt osztom 4 hétre. Én összeírtam a heti szükségleteinket: ami biztosan kell(margarin, tea, kávé, cukor liszt,fogkrém, tusi, wc papír)

22. nyuszimókus (válaszként erre: 21. - Dolorex)
2013. febr. 7. 13:01
köszi a tanácsokat! ez a hónap most pont arról szól, hogy mennyi az, amit "muszáj" költenem, és mennyi az, amit ugyan általában elköltök, de csak "feleslegesen".. egyszerűen odafigyelek tényleg, hogy mikor mire költök. na meg persze az örök kérdés.. hogy szükségem van-e rá.
2013. febr. 7. 12:57

rosebud én is kérném azt a weboldalt, ha lehet:).

nyuszimókus,próbálj sokkal kevesebbet magadra szánni, tegyél félre egy kis költőpénzt és egy nagyobb összeget köss le bankban 1 havi lekötésre (no nem a kamat miatt), és felejtsd el azt hogy van 1 hónapig. Próbálj így kijönni, ha nem megy következő hónapban látni fogod mennyivel költöttél többet és mennyihez nem nyúltál. Feszegesd a határaid, de úgy hogy ne érezd rosszul magad a spórolástól, ha megteheted:)

20. 8277df5776 (válaszként erre: 16. - C6973617d3)
2013. febr. 7. 12:55
Jó, eddig egyszerű, de hogy kalkulálod ki, hogy mennyid van? Mindig a pénztárcáddal a kezedben vásárolsz, hogy igen, ez kenyérre, igen, ez tejre... Vagy olyan jó a memóriád, hogy minden pillanatban tudod, mennyi pénzed van? Nem is beszélve a plasztik kártyákról. Jó ég se tudja, mennyi van rajta. Egyébként a bankkártyát a spórolós ember ellenségének tartom.
19. c6973617d3 (válaszként erre: 17. - Nyuszimókus)
2013. febr. 7. 12:54
Persze egyértelmű, ha előre akarsz jutni, akkor bizony nem költhetsz el minden pénzt. Előző hsz-ban inkább arra céloztam, hogy ne kopjon fel hóvégén az állunk.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook