Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Renault Megane Scenic vagy Citroen Xsara Picasso? fórum

Renault Megane Scenic vagy Citroen Xsara Picasso? (beszélgetős fórum)

16. nyunya4 (válaszként erre: 1. - Rizoli)
2010. okt. 23. 22:38
Én egyértelműen az elsőre szavazok ...
15. rizoli
2010. okt. 20. 17:43

Sziasztok

Köszönöm a hozzászólásokat.Renaultom már volt , szalonos így azt már ismerem,viszont a 8-10 éves kategóriát még nem.

Sok helyen utánaolvastam de személyes tapasztalatokra lettem volna kíváncsi.

14. Reno77 (válaszként erre: 13. - Mimmo)
2010. okt. 20. 14:44

De ez már az újabb verzió, a 8-10 éves nem ez a kategória.

Sajnos. :(

13. Mimmo
2010. okt. 20. 14:09

Szia!


Nem tudom,hogy a régebbiek mennyire megbízhatóak. Nekünk 2 éves múlt a Citroen Xsara Picassonk. Eddig semmi gond nem volt vele. Tényleg csak tankolni kell, hogy menjen! :)

1.6-os benzines. Az öreg Mondeonkat cseréltük le rá, amikor megszületett a harmadik gyerek. Ha hitelre veszi az ember, kedvezőbb konstrukciók vannak új autókra. Nekünk akkor egy Ford Galaxy volt az álmunk, de 8-10 éveseket tudtunk volna venni 100000 km-felett annyi pénzért, mint amennyiért az új 0 km-es Picassot megkaptuk Vácon. Ma már el nem cserélnék semmi másra. Hátul is szuper kényelmes, hogy mindenkinek van külön ülése. A csomagtere is hatalmas. A babakocsi, utazóágy...mellé is belefér több bőrönd, ha utazunk. Jók a rejtett padlórekeszek is. Az első ülések is olyanok, mint egy-egy fotel. Szintén jó, hogy elég magas, így könnyű beülni és kiszálni. Könnyű a gyerekeket is berakni, ha kisebbek és becsatolni is. Jó, hogy középen akár hátra is tudsz hajolni, vagy előre tud jönni a gyerek, ha valamiért megálltok és várni kell.

Az elektromos műszerfalat és a váltót hamar meg lehet szokni. A féke pedig kifejezetten jó. Ha klímát kapcsolsz benne kicsit "lomhább", de anélkül jól gyorsul és elég erőteljes.

Mi városban használjuk a fogyasztása nekünk 8 liter körül mozog. Mivel garanciális szakszervízbe visszük évente. Ott megcsinálják az aktuális olaj és vagy szűrőcseréket, illetve átnézik. Első évben 22 ezer volt, másodikban 46 ezer a szervízköltség. Éves szinten az nem sok.Azon kívül nem kellett vinnünk. Az öreg kocsinkra szinte kéthavonta költöttünk ennyiket...sőt! A Picassoval nem volt semmiféle problémánk. Nagyon szeretjük. Ha tovább bővülne a család, akkor egy C4 Grande Picassot választanánk, bár az már anyagilag nekink is elérhetetlennek tűnik.

12. Cservenák Vali (válaszként erre: 5. - Rizoli)
2010. okt. 20. 12:18
Már irtam,hogy nekünk c3 as van.
2010. okt. 20. 12:08
Szerintem egyik sem. de már ha választani kell, akkor a Renault.
10. zani
2010. okt. 20. 10:30
jaj, h került oda az utolsó sor?! :)
9. zani
2010. okt. 20. 10:29

1 hónapja még nálam is szóban volt a renault scenic, 2004-2005 évjáratban gondolkodtunk, belülről gyönyörű, igazán luxus élmény, de azt mondják h a sok elektronika miatt mindig van valami ami elromlik, mondjuk az még nem is zavart volna h pl. automata esőszenrzor nem működik, de ami végképp eltántorított: egy renault márkaszervizes (akinek az autóját vettük volna meg) mondta h ezeknek (mi dízelt akartunk) a motorját 150-160 ezer kilométernél fel kell újítani, mert addig bírja!!!

Ami nem is csoda egyébként ha belegondolunk h egy 1.5-ös motor visz 1400 kg-t. (a benzinesről nincs infom)

így mi opel merivát vettünk.

javaslom a nepitelet.hu olvasgatását

amúgy javaslo

2010. okt. 20. 10:09

A régebbi Picassok elektronikai gondokkal küzdenek, sajnos típushiba náluk.

Volt olyan ismerős, akinek az autópálya közepén, 140-es sebességnél blokkolt az elektronika és állt le a kocsi.

A Megane megbízhatóbb, én inkább azt választanám.

Olvass utána a neten teszteknek!

2010. okt. 20. 10:02
Én személy szerint nem szeretem a francia autókat.Japán párti vagyok, de ha külső alapján kellene választani akkor a CITROEN.
2010. okt. 20. 10:00
Az is tetszik , de az a 3 gyerkőc miatt kilőve...
5. rizoli (válaszként erre: 3. - Cservenák Vali)
2010. okt. 20. 09:59

Igen , ez áll közelebb hozzám is :) 3 gyerek mellé nagyon tetszik.Hasonló a 2 autó adottsága.

Nektek ez van? Milyen a fogyasztása? Szervízigénye?

2010. okt. 20. 09:59
Ighaz nekünk citroen C3 as van és 7 éves de még nem kellett felnyitni a motorháztetőt.
2010. okt. 20. 09:58
Citroen Xsara Picassó!!!!!
2010. okt. 20. 09:57

Sziasztok!

Autóvásárlás előtt állok.A kettő közűl kellene, hogy válasszak.Tapasztalatokat várok mindkét tipusról,műszaki,fogyasztás , szervíz adatok + amit még érdemes tudni róluk.

Nem új lenne , kb.8-10 éves, 1600-os motorral.

Köszönöm a segítséget.

2010. okt. 20. 09:53
Renault Megane Scenic vagy Citroen Xsara Picasso?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook