Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rémálom a kórházban fórum

Rémálom a kórházban (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rémálom a kórházban

1 2 3 4 5 6 7
41. gömböc73 (válaszként erre: 38. - 388b941089)
2011. jún. 5. 21:07
Az én testvérem is ápolónő, idősek otthonában dolgozik, és mindent megtesz értük, labdázik velük, beszélget, mert neki ez így jó. Az, hogy hogyan dolgozol, egész egyszerűen nem pénzkérdés. Persze nehéz lehet kevés pénzből élni, én ezt elhiszem, de ha már úgy hozta az élet, hogy naponta be kell menni az adott munkahelyre, nem jobb mindenkinek, ha ezt vidáman és emberséggel teszi? Ahogy nagymamám szokta mondani, "egy a fizetés, akár sírunk, akár nevetünk"...
40. 388b941089 (válaszként erre: 39. - Gömböc73)
2011. jún. 5. 21:07

meg kéne nézni a kórház szabályzataiban, hogy milyen formában lehet panasszal élni a dolgozók ellen.


gondolom fent vannak ezek az iratok a kórház honlapján

39. gömböc73 (válaszként erre: 35. - 388b941089)
2011. jún. 5. 21:00

Nem vetettem el teljesen az ötletet, hogy feljelentsem a főnővért, de nem tudom, így egy hónap elteltével nem-e elavult a dolog.

Őszintén megvallva, arra vagyok kíváncsi, hogy jövő héten válaszolnak-e bármit az érintett orvosok, akiknek elküldtem az esetről a leírást, és annak függvényében döntök. Alapvetően az a típus vagyok, aki utánajár a dolgoknak, és nem hagyja magát, de most a terhességem eléggé bekorlátoz, ráadásul nem tudom pontosan, milyen procedúrával jár egy ilyen feljelentés.

38. 388b941089 (válaszként erre: 37. - 5819723512)
2011. jún. 5. 20:57
persze az alapfizetésük kevés is....na de azt azért ne felejtsük el, hogy zsebbe igencsak szép összegeket kapnak a betegektől!!!!!
2011. jún. 5. 20:28

Örülök hogy túl vagytok ezen a rémálmon!!!

Sajnos kétszer sikerült kifognom ilyen kedves nővéreket.

Amikor a fiam pár órás volt elvitték egy másik kórházba ahol van PIC. Oda csak a születését követő második nap után tudtam elmenni, mert császár során engem is műtöttek még mással. Elve az az érzés, hogy megszületett de mégsem lehettek együtt.

Amikor engem kiengedtek mentem is hozzá rögtön, ahol is kb. fél óra alatt megtudtam, hogy milyen szar anya vagyok aki még azt sem tudja, hogy kell szoptani, hogy kell megfogni egy babát, hogy kell tisztába tenni és hasonlók. Kb. a két nővérnek nem nevezhető egyénre a kutyám se bíznám. Egy óra múlva az egyik közölte, hogy a " ez a gyerek nem normális, hogy sír" és hasonló jóságok...


A másik esetnél a már 11 hetesek voltunk. Alváslaboros vizsgálat. A doktornő okosan félrenézte a tüdő röntgent...ugyan így óvták a rendet, orvossal meg nem tudtam beszérni, mert egy másik magán kórházban dolgozik így soha nem volt benn. Nálunk betelt a pohár, saját felelősségünkre hazavittük amikor is egy fertőző betege 1 évest tettek a szobába lázas volt és köhögött és az ő gyógyulását elősegítve ki kellet nyitna az ablakot...október volt és az én kisfiam feküdt közvetlen az ablak mellett.


Elhiszem, hogy kevés a pénz amit kapnak. Elhiszem, hogy nem becsülik meg a munkájukat. De akkor módosítson pályát és nem a betegeken/a hozzátartozókon éljék ki magukat és ne ott akarják fitogtatni a hatalmukat amikor sebezhető és kiszolgáltatott állapotban kerül be az ember!!!

36. Besszi
2011. jún. 5. 20:23
Bár én a nagyobbik lányommal 9 éve voltam a kaposvári gyerekosztályon (lehet, hogy már azóta az ápolónők is lecserélődtek), mégsem felejtem el azt, hogyan bántak azon csecsemőkkel, akiknek nem volt a nap 24 órájában valamelyik szülője ott. Pl. pelenkázás közben beverték a pelenkázó fölötti kisszekrénybe a baba fejét, aki elkezdett sírni, mire: "mit ordítasz, nem fájhatott annyira!" Az én nagyobbik lányom akkor 5 hónapos volt (és nem is az ő fejét verték be, még csak az kellett volna!...), vesemedence gyulladása volt, ma már lassan 10 éves lesz, láthatjátok, milyen régi történet, de kitörölhetetlen az agyamból. Szóval kedves anyukák, apukák, az én történetem tanulsága is az, hogy soha ne hagyjátok pici gyermekeiteket egyedül a gyerekosztály kedves nővérkéire! Remélem többet nem kell a főnővérkével "viaskodnod" Gömböc! Jó egészséget mindkettő kislányodnak: pocaklakónak és az aranyfürtös kékszeműnek is! (El nem felejtve az anyukájukat, persze!)
2011. jún. 5. 20:22

Szia!


Mindenképpen panaszt kell írni a kórház főigazgatójához a terhességedtől függetlenül, akinek kutya kötelessége kivizsgálni az ügyet. Az etikai normák be nem tartására és az emberiesség hiányára kell hivatkozni, de csomó mindent össze lehet még szedni ellene.


ne hagyd, intézkedj!!

34. Szilvaaa (válaszként erre: 32. - Gömböc73)
2011. jún. 5. 20:13

Fel kell jelenteni az ilyet! NAgyon sajnálom ami veletek történt, ezek után nagyon remélem, hogy sosem kerültök oda vissza és mi sem. Nem szeretném megismerni ezt a főnővért mert én nem lennék ilyen finom...

Mi 3 éve járunk a kisfiammal a II-es számú Gyerekklinikára, ahol minden osztályon (sajnos többet is "próbáltunk már") nagyon emberségesek és ágyat biztosítanak a gyerek mellé. Én is feküdtem úgy bent a kisfiammal, hogy 5 hónapos terhes voltam, de velem legalább annyit törődtek, mint a gyerekkel...

33. 1da9380ac7 (válaszként erre: 32. - Gömböc73)
2011. jún. 5. 19:39
:) s még oktatja is???
2011. jún. 5. 19:18

Az a legdurvább, hogy ez a nő még díjat is kapott!

Minden konkrétumot kitörölve, idézem mit írnak róla:


"A Kórházért" díj ezüst fokozatát kapja .... a ... Osztály vezető ápolója.


..... 1978 óta dolgozik a .... Kórházban. Szakmai munkáját kezdettől fogva az igényesség, a beteg gyerekek iránti elkötelezettség, rátermettség jellemzi. Oktatói tevékenysége jelentős, hosszú évek óta végzi a csecsemő és gyermekápolók gyakorlati felkészítését, kiemelt figyelmet fordítva a tanulók magas szintű képzésére. Fontosnak tartja a gyermek betegek egységes ápolási szemlélettel történő ellátását, az ápolási munka minőségének javítását. Páratlan munkabírása révén képes a ... Osztály .... épületében működő részleg vezető ápolói teendőit is ellátni. Szervezőkészségét, problémamegoldó képességét a Szakdolgozói Tudományos Bizottságban végzett tevékenységében is jól kamatoztatja. Kollégái maximálisan elismerik.


Katasztrófa!

31. Kira88
2011. jún. 5. 19:14

Undorító az egész magyar egészségügy,úgy,ahogy van.Totális átszervezésre lenne szükség,el kell felejteni ezt a tb-alapú,működésképtelen rendszert,és fizet mindenki a saját ellátásáért(de csak azért!)A pénzért cserébe viszont minőségi ellátás és ápolás.


Ja,és meg kell sürgősen állítani a folyamatot,hogy a legjobb orvosok/nővérek külföldre vándorolnak,és itthon csak ilyen selejtek maradnak,mint ez a főnővér...

30. *Mimmi* (válaszként erre: 29. - *Mimmi*)
2011. jún. 5. 19:08
jav. egy percet nem töltöttünk külön
2011. jún. 5. 19:07

Ez tényleg szörnyű! Sajnálom amin átmentetek! :-(

Én egyszer voltam kórházban az akkor éppen 1 éves lányommal. Az itteni kórházban nem lehet bent maradni a gyerekkel!!! Nagy nehezen sikerült kisírnom egy egyágyas szobát magunknak, mondván, hogy a lányomra még a nagyszülők se vigyáztak soha, egy pecet nem töltünk külön, nem hagyhatom itt... Azóta is ez a rémálmom, hogy egyszer valamelyik gyerek kórházba kerül és nem lehetek mellette! Bánnám is én a székes megoldást, de sajnos még azt sem lehet! :-(((

2011. jún. 5. 19:07
Sajnos sok ilyen növér van én is hasonló helyzetben voltam megértem az anyukát!Valószinüleg mindenki utálja azt a nöt ott a kórházban de miert hagyják dolgozni?!Megérdemelte hogy valaki visszaszólt neki!Én annak idején tapasztalatlan anyuka lévén lenyeltem mindent és olyan ideg voltam hogy a tejem is majdnem elment!
2011. jún. 5. 19:00

Mi az akkor másfél éves kisfiammal kerültünk a Bet..dába, bronchitis... 4 gyerek négy anyával egy szbán, akkor már én is terhes voltam, és én is egy széken vészelem át az első éjszakát...szörnyű volt. Vizitkor kiküldték az összes szülőt és nem mehettünk be. Csak a gyerekek(1-2 évesek) lehettek bent..heee? Kérdem én, nem vagyok jogosult tudni, hogy mi a helyzet a kisfiammal? Nem vihettük ki őket a levegőre, pedig sokat segít ennél a betegségnél....A kaja botrányos volt, a fürdőről nem is beszélve.... Én aztán elfoglaltam egy ágyat, mert 3 nap után nem bírtam tovább, anyukák matracokat hoztak be, mert nem bírták ők sem..A gyerekek nem tudtak se du. se este aludni, mert egy mindig sírt....

Nem kívánom senkinek.

Itt hatszáz kilóméterre nyugatra a szülés után bármikor bejöhetett a kisfiam is, mellettem az anyuka mellé és az űjszülött mellé befeküdt a 2 éves kisfiú meg az apuka, és úgy gyönyörködtek egymásban. Mindez február elején, amikor odahaza be sem engednek a szülésre mást influenza miatt. Itt mégsincs megbetegedés...

Ez csak hozzáállás kérdése...

A szülés után itt vizitelni jöttek hozzánk, én aludtam, meg a babám is, amikor felébredtem éppen megint bent voltak, mert mondták nem akartak felébreszteni bennőnket, olyan jól aludtunk... És visszajött az egész csapat. Ez nem egy magánklinika, hanem egy teljesen átlagos kórház... És ehhez nem kell pénz, csak emberség....

2011. jún. 5. 18:59
Ez teljesen elképesztő, és felháborító!! Hogy mernek ilyet tenni? Én sem hagytam volna magam, ahogy Te sem. De próbálj most már megnyugodni! Remélhetőleg még egy ilyen nem fog megtörténni veletek!
2011. jún. 5. 18:56

Köszönöm mindenkinek a kedves hozzászólást. Annak, aki azt írta, hogy túlreagáltam, csak azt szeretném mondani: igen, lehet hogy túlreagáltam. DE! Egy ideges, aggódó, áldott állapotban lévő anyukának szerintem sokkal több "joga" van bármit túlaggódni vagy túlreagálni, mint egy elméletben gyakorlott szakembernek.

Azt hiszem, a kórház nevét nem írhatom le, mert a cikkben többször is leírtam, és Hoxa úgy közölte, hogy azokat kivette, ezért ezt tiszteletben tartom. De úgy tudom, ez az egyetlen fertőző gyermekosztály van Budapesten (ezért is nem mentünk haza saját felelősségre, mert nem lett volna hová visszamennünk ha mégis baj van), a IX. kerületben található, így talán rájöttök.

Még annyi, hogy ezt a cikket elküldtem az osztály főorvosának és a főigazgatónak egyaránt, bár nem hiszem hogy reagálni fognak...

Egyébként jól vagyunk, ma volt az

1. születésnapja, kézzel-lábbal turkált a tortájában, tündér volt.:)

2011. jún. 5. 18:38

Szomorú, hogy ilyenen kellett átmennetek. Nem elég, hogy beteg a babád, még szívtelen, rosszindulatú embereket is el kellett viselnetek. Én jelentettem volna. A betegjogi képviselőnek legalább is mindenképp. A jelzőt, ami a főnővérről eszembe jutott, nem nevezném szalonképesnek, de azt hiszem többen is hasonlókat gondolunk.

A kislányod meggyógyult és ennél nincs fontosabb. Vigyázz Rá és a Pocaklakódra egyaránt. :)

23. homern
2011. jún. 5. 18:13

Jó ég :( Hogy lehet így bánni egy beteg picivel és a szülőkkel??

Én nagyon nem bírom az ilyen megaláztatást,tuti végigsírtam volna a napokat és évek múlva is könnybe lábadna a szemem ha visszagondolnék...lehet kevés a fizetése,lehet belefásult,de ez nem jogosít fel ilyenre senkit.

22. Adali
2011. jún. 5. 17:37
Uristen!!! Fel kellene jelenteni a korhazat!
2011. jún. 5. 17:34
Sziasztok! Erikpipivel értek egyet! Muszáj az ilyen dolgokat jelenteni!
20. vakri
2011. jún. 5. 17:32
Én kisfiam 3 éves volt amikor bekerültünk vele a fertőzőre. A 3. nap saját felelősségemre hazahoztam. Most már értem miért hívják fertőző osztálynak. Ugyanis az én rotás gyerekemet berakták egy szalmonellás kislánnyal egy szobába, a 3 nap alatt a wc-t mi takarítottuk naponta többször a másik anyukával, az egész osztály összes kórtermét egy vödör vízzel mosta fel a takarítónő. Ez volt a takarítás! Soha nem fogom elfelejteni, még mindig felmegy bennem a pumpa, hogy ezeket a dolgokat még mindig megteszik. Épp egy kiszolgáltatott beteg kisgyerekkel. Jó, tudom felnőttekkel is, de a kicsik meg sem tudják védeni magukat. Jah, még az volt felháborító, hogy amikor az infúziót szúrták a kicsinek, kiküldtek minket a szobából! El lehet képzelni mit érezhetett az a szegény kisgyerek, csak üvöltött kétségbeesetten és mi nem lehettünk ott mellette. Na tessék, még 6 év után is képes vagyok bőgni ha erre gondolok.
2011. jún. 5. 17:26
Pszichiátrián kellene kezelni ezt a némbert! S minden hasonlót!
2011. jún. 5. 17:20
Minden kórháznak van betegjogi képviselője. Ha panaszod van, hozzá fordulhattál volna.
2011. jún. 5. 17:19
Az a legföbb probléma, hogy egy -egy ilyen eset miatt az emberek általánosítanak és mindenkit aki az eü.-en dolgozik lábtörlönek használják. Mielött bárkit megbotránkoztatnék saját bőrőmön tapasztalom
16. kisj
2011. jún. 5. 17:13
Megértelek, sőt átérzem, hogy min mehettetek keresztül, mégis az az érzésem, hogy picikét túlreagáltad ezt a dolgot.
2011. jún. 5. 17:10
Remélem,hogy a kislánnyal azóta minden rendben van,na és a kisbabával is!!!! :)
2011. jún. 5. 17:05
Hát én a saját felelőségemre hazavittem amikor 1 éves volt.Hasonló szitú:magas láz,hányt(mint magamtól rájöttem-náthásan,lázasan ne adjak neki tejterméket) a kórházban kezelést nem kapott,lázcsillapító kupon kivül semmi gyógyszer.Lilára hűtötte a nővér-mondván lázat csillapít.Elvitték miközben aludt- én pedig lefutottam a mosdóba- és a fején lévő érből próbáltak vért venni!(Egy nátha miatt???)Szó mi szó:saját felelősségemre-én felelőtlen-hazavittem ill. rögtön a háziorvosához aki antibiotikumot írt és 2 nap múlva semmi baja nem volt!
13. JUL17
2011. jún. 5. 17:04
Minden elismerésem a nyugalmadért.Remélem elárulod nekünk melyik kórházról van szó
2011. jún. 5. 17:04

Ez tényleg felháborító... nekem nincsen gyermekem, de láttam már rendelőben, kórházban ülve gyereket akit alig tudott csitítani az édesanyja, mert éhes volt és mert fáradt, mert órák óta ott ültek a váróban... tudom most nem erről van szó, de sajnáltam őket mert mindenki más az anyára haragudott hogy miért nem tudja elhalgattatni a gyerekét, mintha az olyan egyszerű lenne...

az ellátásról meg ne is beszéljünk...


nekem múltkorjában mindkét karomat bökték 3x, a végére már a sírás kerülgetett...


ez a cikk meg én is ideges lettem mikor olvastam, és komolyan nem szabadna hagyni hogy ilyen emberek dolgozzanak az egészségügyben, hát én úgy rúgnám ki hogy a lába nem éri a földet... ahogy olvastam itt valahol régen ilyet nem engedtek meg, és semmilyen embernek nincsen joga a másik felett ítélkezni meg szemétkedni..

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook