Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Régi párna felhasználása fórum

Régi párna felhasználása (beszélgetős fórum)


15. *lime* (válaszként erre: 13. - Lávli*)
2021. márc. 7. 09:03
Nem, semmi bajuk nem lett. Mondjuk rázogattam is őket néha, hogy ne álljanak össze a tollak és nagyon meleg volt kint a napon, de semmi bajuk nem lett a párnáknak az ég világon. Én is úgy tudtam, hogy a toll töltetű dolgokat nem szabad mosni és napon szárítani de ezek olyan régi mosásra szoruló tollpárnák voltak, hogy nem nagyon gatyáztam velük. A tollkabátot meg itthon szárítottam meg a fürdőszobában ahol szintén nagyon meleg van, az is teljesen jó lett.
14. asgardi (válaszként erre: 13. - Lávli*)
2021. febr. 16. 20:14
Én nem tudok tollon aludni. Idegesít. :)
13. Lávli* (válaszként erre: 12. - *lime*)
2021. febr. 16. 10:22

Nem lett csomós és büdös?

Láttam régen vmi videót, hogy meg kell bontani kis helyen a varrást, és hajszárítót bedugva a kis lyukon, lehet felfrissíteni az állott tollakat. Tőlem ez elég idegen.

12. *lime* (válaszként erre: 11. - Lávli*)
2021. febr. 16. 10:13
én simán kimostam a tollpárnát mosógépben és megszárítottam (sőt a tollkabátot is). Nem lett semmi bajuk.
2021. febr. 15. 03:12

Ne DIY-kodj párnával semmit, az nem egészséges. Főleg, ha toll töltete van. Más(ok)nak ráfolyt/beleivódott a nyála.

Annyi minden más dolog van a világon.

2021. febr. 14. 20:42
ha esetleg a lenti ötletek közül mégsem valósítanál meg semmit, van a FB-on egy olyan csoport, hogy "hulladék felajánlás ...". Ha oda felteszed, valószínűleg lesz rá jelentkező.
2021. febr. 14. 20:17
Ha van gyerek a közelben, csinálhatsz belőle játékbútort (ágyat, kanapét) plüssöknek, babáknak.
2021. febr. 14. 20:09
Ha kisebb, laposabb, keretezheted (mehet a falra) és tűzködhetsz bele pl. fülbevalókat, vagy gombostűkön ékszereket, esetleg fotókat, stb...
2021. febr. 14. 20:08

Töltetfüggő, de lehet belőle a párkányra esetleg ilyen huzatfogó kukacot, vagy ha tudsz valami alapot szerezni hozzá, puffot csinálni...


Méretet nem írtal, ez azért eléggé limitáló tényező(, ha kicsi).

6. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 14. 18:03
DIY-kodj rá egy strapabíró anyagból huzatot, és tedd ki a kutyaólba, a házi-kedvenc örülni fog neki.
5. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - Dfc04c70e4)
2021. febr. 14. 18:02
😂
4. andi6020 (válaszként erre: 3. - Dfc04c70e4)
2021. febr. 14. 16:27
😄👍
2021. febr. 14. 14:15

Nyugodtan írj magyarul!

Vannak olyan angol szavak, sőt kifejezések is, amik annyira beépültek a magyar nyelvbe, hogy mindenki érti. Ez, hogy te DIY-kodnál, nevetséges!

Csak mondom: értem, hogy "csináld magad", csak azt nem, miért kell egy szót angol mozaikszóval kezdeni, és folytatni magyarul. Magyarul sem mondjuk azt, hogy "csináld magadkodnék".


Egyébként ha régi tollpárnáról van szó, dobd ki nyugodtan! Azzal teszel legjobbat. Ha nem toll, akkor meg majd kapsz tanácsot másoktól. Lehetsz kreatív, csináld magad! :)

2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 14. 13:59
Mivel van töltve a párna?
2021. febr. 14. 12:45
Sziasztok! Hozzám került egy régi párna, amit párnának ugyan nem használnék, de szívem sincs kidobni. Nagyon szívesen DIY-kodnék belőle valami hasznosat. Van valami jó ötletetek, mit tudnék kezdeni vele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook